Natrag   Forum.hr > Društvo > Društvene znanosti

Društvene znanosti Sociologija, antropologija, etnologija... Podforum: Jezikoslovlje

Pogledaj rezultate ankete: Vjeronauku je mjesto u:
Školi 58 15.26%
Crkvi 322 84.74%
Glasovatelji: 380. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.12.2012., 07:40   #4021
Quote:
Shain kaže: Pogledaj post


Vic.

U katoličkom vrtiću teta želi djeci skrenuti pažnju na obavezu da se uvečer pomole Bogu.

- Pa, Jurice, što ti radiš prije nego što odeš na spavanje?
- Operem zube.
- Tako! To je dobro. A što ti radiš Pero?
- Ja listam slikovnice.

Vidi teta da tako ne uspijeva doći do cilja i pokuša drukčije:
- Matko, što rade tvoji roditelji prije spavanja?

Ali se za riječ javi mali Ivica:
- Vi to dobro znate, a znam i ja. Ali recite, da li je to pitanje za vrtić?
ne da to je pitanje za vrtić, već je na to pitanje u vježbenicama za predškolce odgovoreno sličicama
mama i tata se upoznaju, pa se vole, pa se vjenčaju, pa leže u krevetu i rodi se mali Jurica ili mala Katica

pa jebote, jel ti stvarno misliš da se djecu u vrtiću uči da ih je donjela roda
kotepita is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2012., 13:13   #4022
vjeronauk možda nije obavezan ali suptilnim metodama djeca i roditelji se natjeraju na to.prva je da popravlja prosijek jer skoro svi imaju 5.
druga je da ukoliko i ima 1 ili 2 učenika čiji starci inzistiraju da đak ne ide na vjeronaku ti isti đaci imaju opciju sjediti u hodniku a vjeronauk nikad 8bar u mom slučaju) nije bio prvi ili zadnji sat. i svi prije ili kasnije završe na tom vjeronauku pa čak i mali musliman (i ime i prezime muslimansko) koji je s mojim sinom išao u razred jer dijete jednostavno nije moglo sjedit na hladnom hodniku škole.

u višim razredima to je lakše ali prvašićima je vjeronauk obavezan i to pasivno agresivno obavezan
najdraži is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2012., 15:04   #4023
Quote:
najdraži kaže: Pogledaj post
vjeronauk možda nije obavezan ali suptilnim metodama djeca i roditelji se natjeraju na to.prva je da popravlja prosijek jer skoro svi imaju 5.
druga je da ukoliko i ima 1 ili 2 učenika čiji starci inzistiraju da đak ne ide na vjeronaku ti isti đaci imaju opciju sjediti u hodniku a vjeronauk nikad 8bar u mom slučaju) nije bio prvi ili zadnji sat. i svi prije ili kasnije završe na tom vjeronauku pa čak i mali musliman (i ime i prezime muslimansko) koji je s mojim sinom išao u razred jer dijete jednostavno nije moglo sjedit na hladnom hodniku škole.

u višim razredima to je lakše ali prvašićima je vjeronauk obavezan i to pasivno agresivno obavezan
Moj klinac/klinka (da ga imam) bome ne bi sjedio ni na vjeronauku ni u hodniku.
Umjesto pasivno-agresivnog kenjkanja po forumu, dizala bih frku i tarapucmu tamo gdje treba, dok moj mali/mala ne bi dobio adekvatan zamjenski sadržaj. A i drugi klinci slične ne-vjeroispovjesti. Povezala bih se s ostalim roditeljima ateistima (ili onima koji ne žele svoj podmladak na vjeronauku).
Iskoristila sve veze u medijima. Pravobraniteljicu za djecu. Ateističke, sekularne i sl. udruge.
Direktora škole i nastavnika se ne treba bojati. Ko da su to neke bogom-dane veličine, pa im nitko ništa ne može. Ako ne ide na fino, može i đonom.
I usput, ne treba očekivati da će se netko drugi, tj. škola pretrgnuti od rješavanja tvojeg, mojeg ili Perinog problema, tj. igrati se pogađanja što bi taj netko želio. Ako se sam ne pobrineš za svoje interese - neće ni nitko drugi.

Ah, jedan od razloga zašto i je cijela zemlja u kurcu je to da nitko ne usudi talasat ili čekaju da im netko drugi riješi probleme. Sve pičkice na kvadrat. A jebiga.

EDiT: ja kenjkam po forumu o tim stvarima jer nemam klinaca, pa mi je sve to više onak akademska rasprava.
BlackQ is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2012., 16:06   #4024
Quote:
BlackQ kaže: Pogledaj post
Moj klinac/klinka (da ga imam) bome ne bi sjedio ni na vjeronauku ni u hodniku.
Umjesto pasivno-agresivnog kenjkanja po forumu, dizala bih frku i tarapucmu tamo gdje treba, dok moj mali/mala ne bi dobio adekvatan zamjenski sadržaj. A i drugi klinci slične ne-vjeroispovjesti. Povezala bih se s ostalim roditeljima ateistima (ili onima koji ne žele svoj podmladak na vjeronauku).
Iskoristila sve veze u medijima. Pravobraniteljicu za djecu. Ateističke, sekularne i sl. udruge.
Direktora škole i nastavnika se ne treba bojati. Ko da su to neke bogom-dane veličine, pa im nitko ništa ne može. Ako ne ide na fino, može i đonom.
I usput, ne treba očekivati da će se netko drugi, tj. škola pretrgnuti od rješavanja tvojeg, mojeg ili Perinog problema, tj. igrati se pogađanja što bi taj netko želio. Ako se sam ne pobrineš za svoje interese - neće ni nitko drugi.

Ah, jedan od razloga zašto i je cijela zemlja u kurcu je to da nitko ne usudi talasat ili čekaju da im netko drugi riješi probleme. Sve pičkice na kvadrat. A jebiga.

EDiT: ja kenjkam po forumu o tim stvarima jer nemam klinaca, pa mi je sve to više onak akademska rasprava.
Pa, da, nažalost... Jako ti je velika razlika između mišljenja o tome i konkretne akcije, pogotovo ako nemaš iskustva s djecom i školama. U današnjim uvjetima na poslu kad nemaš vremena ni za napisati mail, a kamoli obilaziti institucije i čekati na birokratske procedure pojedinih instanci koje traju mjesecima ili godinama... Dotle ti dijete (s kojim se onda sam/a kockaš) već završi školu. Osim toga, znaš kako to kod nas ide... ako nemaš vezu u Ministarstvu, inspekcijama i agencijama - bolje da ništa ni ne potežeš.

(Ja sam se, recimo, prije 2 godine pokušala suprotstaviti uvođenju "međuturnusa" (od 12h do 17h) za cijelu generaciju učenika 4. razreda u školi koja nema uvjete za 1 smjenu (jutarnju) i suprotstavila se ravnateljici i školskom odboru zajedno sa samo još jednim roditeljem - ocem (čak poznatim intelektualcem, prof. dr. psihologom, kojeg svi znate iz medija) jedne djevojčice iz paralelnog 4. razreda gdje je moj sin išao, ali ništa nismo uspjeli, osim što je njegova kćer bila izvrgnuta osveti njene učiteljice, pa ju je otac morao ispisivati iz škole i premjestio ju u drugu školu. Bilo je još dosta nezadovoljnih roditelja, ali se nitko nije usudio ni pisnuti pred autoritarnom ravnateljicom i vijećem roditelja koji drmaju školom zahvaljujući svojim privatnim vezama i interesima s pojedinim biznis aktivnostima...Ja sam imala sreću da je učiteljica moga sina bila normalna žena i nije vršila nikakvu "osvetu" na njemu, ali da jest, i ja bih morala dijete slati u drugu školu.) Danas je taj "među-turnus" najnormalnije uguran za sve učenike svih generacija 4. razreda tako da svaka takva generacija mora cijelu školsku godinu imati takvu satnicu (od 12 do 17) i više se nitko ne buni. Usprkos tome što je Agencija za obrazovanje dala 15 primjedbi na rad ravnateljice, inspekcija (u kojoj je članica školskog odobora koja drma svojim privatnim vezama, poznata novinarka na HTV) nije našla nijedan propust.
Jako je naivno za očekivati da možeš provesti neku fair-play stvar u sustavu koji je vrlo nekorektan i neprofesionalan.

Zadnje uređivanje north wind : 22.12.2012. at 16:25.
north wind is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2012., 17:56   #4025
Quote:
BlackQ kaže: Pogledaj post
Moj klinac/klinka (da ga imam) bome ne bi sjedio ni na vjeronauku ni u hodniku.
Umjesto pasivno-agresivnog kenjkanja po forumu, dizala bih frku i tarapucmu tamo gdje treba, dok moj mali/mala ne bi dobio adekvatan zamjenski sadržaj. A i drugi klinci slične ne-vjeroispovjesti. Povezala bih se s ostalim roditeljima ateistima (ili onima koji ne žele svoj podmladak na vjeronauku).
Iskoristila sve veze u medijima. Pravobraniteljicu za djecu. Ateističke, sekularne i sl. udruge.
Direktora škole i nastavnika se ne treba bojati. Ko da su to neke bogom-dane veličine, pa im nitko ništa ne može. Ako ne ide na fino, može i đonom.
I usput, ne treba očekivati da će se netko drugi, tj. škola pretrgnuti od rješavanja tvojeg, mojeg ili Perinog problema, tj. igrati se pogađanja što bi taj netko želio. Ako se sam ne pobrineš za svoje interese - neće ni nitko drugi.

Ah, jedan od razloga zašto i je cijela zemlja u kurcu je to da nitko ne usudi talasat ili čekaju da im netko drugi riješi probleme. Sve pičkice na kvadrat. A jebiga.

EDiT: ja kenjkam po forumu o tim stvarima jer nemam klinaca, pa mi je sve to više onak akademska rasprava.
možda sada bi se to moglo izvest i to u Zagrebu ili Rijeci. prije 5,6 ili 10 godina posebno u nekoj provinciji borila bi se sa vjetrenjačama i još riskirala tko zna što.
najdraži is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2012., 01:32   #4026
http://www.scribd.com/doc/117790719/Vjeronauk
Ivan Ahilej is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2012., 22:52   #4027
ne vidim razlog zasto ga ne bi bilo u skolama,ako smo vec zemlja s 85plus% katolicki opredijeljenog stanovnistva.sto ce za to vrijeme raditi ostali?ne moraju bit na hodniku,zasto ne uce nesto drugo,u knjiznici,ponavljaju,zar se nicim ne mogu zabavit taj sat?
lorena-ny is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2012., 23:06   #4028
Quote:
lorena-ny kaže: Pogledaj post
ne vidim razlog zasto ga ne bi bilo u skolama,ako smo vec zemlja s 85plus% katolicki opredijeljenog stanovnistva.sto ce za to vrijeme raditi ostali?ne moraju bit na hodniku,zasto ne uce nesto drugo,u knjiznici,ponavljaju,zar se nicim ne mogu zabavit taj sat?
Ne vidim razlog zašto ti ne bi pročitala temu na kojoj postavljaš pitanja na koja je davno i višekratno odgovoreno.
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2012., 23:14   #4029
pitanja nisu postavljena doslovno..
lorena-ny is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2012., 00:06   #4030
Quote:
lorena-ny kaže: Pogledaj post
pitanja nisu postavljena doslovno..
Ako postavljaš retorička pitanja, puno su efektnija ako na njih još nije odgovoreno. Detaljno.

Ako nekome sarkastično opališ pitanje “misliš li možda i da je Zemlja okrugla?”, mogla bi se neugodno iznenaditi efektom koji time proizvedeš.
Isto vrijedi i za tvoja “nedoslovna” pitanja.
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2012., 12:42   #4031
Quote:
Lastan kaže: Pogledaj post
Ako postavljaš retorička pitanja, puno su efektnija ako na njih još nije odgovoreno. Detaljno.


kakav efekt?ako te bune upitnici,ti zamisli tocke i problem rijesen.
na to sto si ti dozivio kao doslovno pitanje,dala sam sama i -odgovor-,jel jos netko dao svoj,vjerojatno,tema ima 200str i ako se pitanja i odgovori i podudaraju,je slucajnost,a ja ne namjeravam izmisljati vlastito misljenje samo zato jer je netko vec nesto slicno rekao.

Quote:
Lastan kaže: Pogledaj post
Ako nekome sarkastično opališ pitanje “misliš li možda i da je Zemlja okrugla?”, mogla bi se neugodno iznenaditi efektom koji time proizvedeš.
Isto vrijedi i za tvoja “nedoslovna” pitanja.
jos se nisam neugodno iznenadjivala,takodjer nikakvog sarkazma nije bilo ni u mom postu o vjeronauku,nema potrebe za skretanjem.
ako ti neki dio posta nije jasan,rado objasnim.
lorena-ny is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2012., 13:18   #4032
Quote:
lorena-ny kaže: Pogledaj post
kakav efekt?ako te bune upitnici,ti zamisli tocke i problem rijesen.
Efekt u smislu reakcija sugovornikâ.
Ovo je forum, ne blog.

Quote:
na to sto si ti dozivio kao doslovno pitanje,dala sam sama i -odgovor-,jel jos netko dao svoj,vjerojatno,tema ima 200str i ako se pitanja i odgovori i podudaraju,je slucajnost,a ja ne namjeravam izmisljati vlastito misljenje samo zato jer je netko vec nesto slicno rekao.
I gdje si tu dala odgovor na pitanja koja si postavila?
Quote:
jos se nisam neugodno iznenadjivala,takodjer nikakvog sarkazma nije bilo ni u mom postu o vjeronauku,nema potrebe za skretanjem.
ako ti neki dio posta nije jasan,rado objasnim.
Nije bilo sarkazma?
Šteta. Jadna nisi ni svjesna kolike gluposti pišeš.
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2012., 13:49   #4033
Quote:
Lastan kaže: Pogledaj post
Efekt u smislu reakcija sugovornikâ.
Ovo je forum, ne blog.

(...)
Nije bilo sarkazma?
Šteta. Jadna nisi ni svjesna kolike gluposti pišeš.
Lastane, mislim, ono, fakat, stvarno!
Baš imaš nerealna očekivanja: da će netko tko odluči dat svoj doprinos temi pročitati što piše na istoj toj stranici teme gdje se dotični doprinos ima pojaviti. Ili zadnje dvije-tri stranice... Kajgod!

Plus toga, ako izuzmemo tako-neku zajebanciju, tko je ikada svjestan da piše gluposti?
BlackQ is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2012., 13:50   #4034
Quote:
Lastan kaže: Pogledaj post
Efekt u smislu reakcija sugovornikâ.
Ovo je forum, ne blog.


I gdje si tu dala odgovor na pitanja koja si postavila?

Nije bilo sarkazma?
Šteta. Jadna nisi ni svjesna kolike gluposti pišeš.
ti citaj vise puta ako ti nije jasno.a ocito nije.
odgovori sto da djeca koja ne idu na vjeronauk rade?u mom postu su.
ja nisam svjesna svojih gluposti,ti nisi svojih,ja svakako zbog tvoje nesvjesnosti nisam tuzna,prosto ravnodusna.
a sad mozemo malo o temi.
lorena-ny is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2012., 14:48   #4035
Quote:
lorena-ny kaže: Pogledaj post
ti citaj vise puta ako ti nije jasno.a ocito nije.
odgovori sto da djeca koja ne idu na vjeronauk rade?u mom postu su.
To što su na razini “ako nemaju kruha, neka jedu kolače” – nema veze, a?
Quote:
ja nisam svjesna svojih gluposti,ti nisi svojih,ja svakako zbog tvoje nesvjesnosti nisam tuzna,prosto ravnodusna.
a sad mozemo malo o temi.
Mogli bismo o temi da pročitaš makar zadnjih nekoliko stranica teme.
Ovako ne možemo.
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2012., 14:57   #4036
Quote:
Lastan kaže: Pogledaj post
To što su na razini “ako nemaju kruha, neka jedu kolače” – nema veze, a?

Mogli bismo o temi da pročitaš makar zadnjih nekoliko stranica teme.
Ovako ne možemo.
sto je pjesnik htio reci?

procitala sam uvodni post autora i anketno pitanje.meni dovoljno.
nista lose ne vidim u vjeronauku u skoli,da,mjesto mu je.kakvi su vjeroucitelji,ljudi kao i drugi profesori,imala sam vjeronauk,drugi etiku,nikad nije bilo protesta s nicije strane.naprotiv, vise su se ljudi bunili protiv profesora matematike,kemije,fzike,vjeronauk nije nikakav problem.
lorena-ny is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2012., 17:41   #4037
Quote:
Lastan kaže: Pogledaj post
Ne vidim razlog zašto ti ne bi pročitala temu na kojoj postavljaš pitanja na koja je davno i višekratno odgovoreno.
A ja ne vidim zašto ne bi iznijela svoje mišljenje i na pitanja na koja je već odgovoreno ako se po prvi put pojavljuje na temi? Tema ima preko 200 stranica, sigurno se sve ne temelje na nekim inovativnim postovima. I argument joj je dobar.
method_man is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2012., 18:36   #4038
@Lastan
Ljudi imaju pravo na mišljenje. Svi, pa i ti. I to valja poštovati. Mišljenje se ne mora argumentirati, zato se zove mišljenje, a ne dokazivanje. Ako netko misli da je Zemlja ravna, ima pravo na to, koliko god bio u krivu. Ti možeš takve ljude u potpunosti ignorirati i ne komunicirati s njima, ne znam zašto uopće pokušavaš. Argumenti se traže ako se radi o višoj razini rasprave i ako smo na nekim drugim podforumima koji možda imaju egzaktnije teme od vjeronauka i homoseksualnosti. Eto, svaka čast što gotovo uvijek imaš nekakve argumente, ali vjeruj mi na riječ, nisi uvijek u pravu i ne možeš nikome promijeniti mišljenje.

Sigurno imaš još nešto za reći o vjeronauku u školama nakon 4000 postova ove teme i divim ti se na tome, ali probaj ne družiti se s ljudima s kojima se ne slažeš, ako smatraš da su ispod tvoje razine rasprave.

Sve najbolje povodom blagdana želi ti

cosanostra.
cosanostra is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2012., 19:46   #4039
Quote:
north wind kaže: Pogledaj post
Pa, da, nažalost... Jako ti je velika razlika između mišljenja o tome i konkretne akcije, pogotovo ako nemaš iskustva s djecom i školama. U današnjim uvjetima na poslu kad nemaš vremena ni za napisati mail, a kamoli obilaziti institucije i čekati na birokratske procedure pojedinih instanci koje traju mjesecima ili godinama... Dotle ti dijete (s kojim se onda sam/a kockaš) već završi školu. Osim toga, znaš kako to kod nas ide... ako nemaš vezu u Ministarstvu, inspekcijama i agencijama - bolje da ništa ni ne potežeš.

(Ja sam se, recimo, prije 2 godine pokušala suprotstaviti uvođenju "međuturnusa" (od 12h do 17h) za cijelu generaciju učenika 4. razreda u školi koja nema uvjete za 1 smjenu (jutarnju) i suprotstavila se ravnateljici i školskom odboru zajedno sa samo još jednim roditeljem - ocem (čak poznatim intelektualcem, prof. dr. psihologom, kojeg svi znate iz medija) jedne djevojčice iz paralelnog 4. razreda gdje je moj sin išao, ali ništa nismo uspjeli, osim što je njegova kćer bila izvrgnuta osveti njene učiteljice, pa ju je otac morao ispisivati iz škole i premjestio ju u drugu školu. Bilo je još dosta nezadovoljnih roditelja, ali se nitko nije usudio ni pisnuti pred autoritarnom ravnateljicom i vijećem roditelja koji drmaju školom zahvaljujući svojim privatnim vezama i interesima s pojedinim biznis aktivnostima...Ja sam imala sreću da je učiteljica moga sina bila normalna žena i nije vršila nikakvu "osvetu" na njemu, ali da jest, i ja bih morala dijete slati u drugu školu.) Danas je taj "među-turnus" najnormalnije uguran za sve učenike svih generacija 4. razreda tako da svaka takva generacija mora cijelu školsku godinu imati takvu satnicu (od 12 do 17) i više se nitko ne buni. Usprkos tome što je Agencija za obrazovanje dala 15 primjedbi na rad ravnateljice, inspekcija (u kojoj je članica školskog odobora koja drma svojim privatnim vezama, poznata novinarka na HTV) nije našla nijedan propust.
Jako je naivno za očekivati da možeš provesti neku fair-play stvar u sustavu koji je vrlo nekorektan i neprofesionalan.
Quote:
najdraži kaže: Pogledaj post
možda sada bi se to moglo izvest i to u Zagrebu ili Rijeci. prije 5,6 ili 10 godina posebno u nekoj provinciji borila bi se sa vjetrenjačama i još riskirala tko zna što.
Sad ste me rastužili, tj. podsjetili da trebam biti tužna .

north wind, slučaj koji si opisala je čisti kriminal. I tek jedan u moru sličnih. Samo mi je mrsko da se to prihvaća pod normalno, ali to je već puno šira tema od pukog vjeronauka u školi. (obrisala sam traktat o defetizmu i još nekim karakternim osobinama u Hrvata, reko mi je forum.hr da skratim)

Samo pitanje: da su svi oni roditelji (kažeš da ih je bilo dosta) što se nisu usudili pisnut - ipak pisnuli, misliš li da bi cijela stvar jednako završila?
Naime, malo je teže zajebavat djecu dosta roditelja negoli djecu dvaju roditelja. Valjda bi trebali radit spiskove podobnih i nepodobnih, pa se to sigurno ne bi svidjelo i nekim nastavnicima...
BlackQ is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2012., 22:56   #4040
Quote:
cosanostra kaže: Pogledaj post
@Lastan
Ljudi imaju pravo na mišljenje. Svi, pa i ti. I to valja poštovati. Mišljenje se ne mora argumentirati, zato se zove mišljenje, a ne dokazivanje. Ako netko misli da je Zemlja ravna, ima pravo na to, koliko god bio u krivu. Ti možeš takve ljude u potpunosti ignorirati i ne komunicirati s njima, ne znam zašto uopće pokušavaš. Argumenti se traže ako se radi o višoj razini rasprave i ako smo na nekim drugim podforumima koji možda imaju egzaktnije teme od vjeronauka i homoseksualnosti. Eto, svaka čast što gotovo uvijek imaš nekakve argumente, ali vjeruj mi na riječ, nisi uvijek u pravu i ne možeš nikome promijeniti mišljenje.
Ovaj je podforum proklet nekompetentnim moderatorima.
I da, tu ovdje i sada uključujem tebe.

Mišljenje se mora argumentirati. Inače nije mišljenje nego predrasuda i metalno izdrkavanje.
Ljudi imaju pravo na argumentirano mišljenje, barem dok ga iznose. Neargumentirano smiju misliti u svoja četiri zida.
Ako netko svoje mišljenje ne zna, ne može ili ne želi argumentirati, nije mu mjesto na podforumu nazvanom Društvene znanosti.
Primijeti ovo znanosti u imenu.

Ako se ovdje ne traži nešto viša razina rasprave, jebeno mi reci gdje se na ovom forumu ona uopće može tražiti. Imamo ukupno tri znanstvena podforuma – Društvene znanosti, Prirodne znanosti i Povijest. Očekuješ li da detaljno i argumentirano raspravljam na Ženskom kutku?
Iako, moram priznati, ondje se češće viđa argumentirana rasprava nego ovdje. A to je zasluga moderature još od colbert naovamo; nije ni čudo da se Velia pobrala. I ja bih na njenom mjestu.

I ne, neću ti jebeno vjerovati na riječ da nisam uvijek u pravu. Iako znam da nisam.
Ako nisam u pravu, argumentiraj mi to. Ti ili bilo tko drugi.
Svaka rasprava počiva na argumentaciji, a rasprava na znanstvenim podforumima još i više.
Dakle, skini mi se s tom moderatorskom bojom, izvadi metlu iz guzice i ili počni moderirati kako spada ili barem počni tu i tamo sudjelovati u raspravama.

Quote:
Sigurno imaš još nešto za reći o vjeronauku u školama nakon 4000 postova ove teme i divim ti se na tome, ali probaj ne družiti se s ljudima s kojima se ne slažeš, ako smatraš da su ispod tvoje razine rasprave.
Ovo je još jedan primjer neshvaćanja funkcioniranja rasprave, foruma i moderatorske uloge.
Zamjetan je trend poglupljivanja foruma.
Umjesto da meni govoriš da ne razgovaram s onima koji ne znaju raspravljati trebao bi takvima pomoći da nauče oblikovati svoje misli u rečenice.

Dobro, pretjerujem. To je trebala učiteljica u nižim razredima osnovne.
Ali ako se tvoja uloga svodi na to da ušutkavaš pismene jer se bune što polupismeni dolaze sudjelovati na temi koju nisu čitali dalje od prvog posta, što je BTW teško kršenje Netiquettea, onda je ovaj podforum propao i gore nego što sam mislio.
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···

Zadnje uređivanje Lastan : 26.12.2012. at 23:01.
Lastan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:39.