Natrag   Forum.hr > Društvo > Lijepa naša

Lijepa naša Gradovi i sela Hrvatske - Zagreb, Split, Rijeka, Osijek, Babina Greda...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.07.2006., 22:51   #61
Quote:
don Kacunko kaže:
Ali gledaj i tim Srbima je Hrvatsak domovina
ha-ha. nek digne ruke u zrak svaki Srbin iz Vukovara koji Hrvatsku smatra svojom domovinom!


Od sto ruku ruke vidjeti nije.
poirot is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2006., 23:26   #62
I ti sto ne dignu ruku, , morat ce kad tad priznat cinjenice
Nece moc dovijeka sa svojim srbovanjem
don Kacunko is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2006., 15:22   #63
Kako bi najbolje putovala od ZG-a do Vukovara - sa vlakom ili s autobusom??
__________________
don't loose your head.
vatrena_DE is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2006., 20:16   #64
Sa vlakom,treba ti 3.3 i pol sata negdje....zavisi oce li se zadrzatii negdje,ja non-stop putujem zagreb-vukovar i obrnuto...
__________________
JEBEŠ ŽIVOT I LJUBAV BEZ PRAVILA!!!!
|C|}{|@|O|$ is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2006., 14:04   #65
Quote:
|C|}{|@|O|$ kaže:
Sa vlakom,treba ti 3.3 i pol sata negdje....zavisi oce li se zadrzatii negdje,ja non-stop putujem zagreb-vukovar i obrnuto...
hvala! a koliko ima od kolodvora do centra grada?
__________________
don't loose your head.
vatrena_DE is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2006., 15:16   #66
Ne postoji direktna veza Zagreb - Vukovar, već se putuje do Osijeka ili
(bolje) Vinkovaca, a onda busom do Vukovara.
Mr. NiceGuy is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2006., 12:25   #67
Quote:
Mr. NiceGuy kaže:
Ne postoji direktna veza Zagreb - Vukovar, već se putuje do Osijeka ili
(bolje) Vinkovaca, a onda busom do Vukovara.
u pravu si, hvala.
__________________
don't loose your head.
vatrena_DE is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2006., 16:51   #68
Jel zna netko kakav je ono novi kafic na mjestu di je bio "Blondie" ? Tko je otvorio to ? neki havana club mislim da se zove
don Kacunko is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2006., 21:48   #69
Quote:
don Kacunko kaže:
Jel zna netko kakav je ono novi kafic na mjestu di je bio "Blondie" ? Tko je otvorio to ? neki havana club mislim da se zove
Da, Havana, možeš kupiti kao nekakve kubanke, malo su promijenili namještaj, kava je skuplja (6 a ne 5 kuna ) i to je više manje to.
Xerex is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2006., 21:49   #70
Quote:
Ri§ kaže:
Vi u Vukovaru držite svinje u gradu?
Ne, ali mislim da bi te pustili da uđeš u grad.
Xerex is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2006., 21:50   #71
Quote:
don Kacunko kaže:
Ali gledaj i tim Srbima je Hrvatsak domovina, tu su rođeni tako da ne vidim sta bi se njih ticalo kako je Srbija prosla na svjetskom prvenstv. Normalno da ima kretena koji navijaju za Srbiju,,,, ali ja znam par Srba koji su gledali utakmicu sa Brazilom i navijali za svoju domovinu(Hrvatsku).
Ma ajde ne seri.

Nacionalnost > Državljanstvo
Xerex is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2006., 15:21   #72
Quote:
Xerex kaže:
Ne, ali mislim da bi te pustili da uđeš u grad.

Na žalost, ima kretena koji drže tako da ne mogu izaci u svoje dvoriste i sjesti na stolicu i piti caj, kavu na miru od nepodnoslivog smrada
don Kacunko is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2006., 19:36   #73
Ah Vukovar, ja sam iz Iloka, ali idem u školu u Vu, moram reć da je vrlo dosadan grad, neizlazim tu (fala bogu), ali volim 'The Best' i 'Filip Moris' kafiće.... Bleki i Ferari... bljak .... uf, ja pričam o Vu kafićima, ajd pozdrav vukovarcima...
__________________
MAN I'M HOT, LIKE THE SUN, LIKE THE MIDDLE OF THE SUMMER!!!
morrbido is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2006., 14:19   #74
Svaka cast svima onima koji su se odma vratili u svoj grad.Vukovara bez Vukovaraca nema i netreba ga ni gradit.Normalno je da Vukovarci osudjuju sve one koji iz ostalih dijelova Hrvatske,uzivaju sve blagodati i onda salju kritike onima koji su se vratili.Da ste se svi vratili,nebi se srbi bahatili sa ikonografijom.Hrvarska se ponila licemijerski prema gradu a i prema Vukovarcima.Pizde parolama,Vukovar obranio Hrvatsku itd,sta nisu napravli akciju poslje rata i svi skupa izgradili taj grad i stvorili uvijete brzog povratka.To je minimum koji je taj grad zasluzio.Koliko su se pojedini politicari obogatili na patnjama toga grada i danas grade politicke karijere na tome gradu,da su odvojili samo mali dio opljackanog,pozlatili bi Vukovar
zele is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2007., 15:52   #75
Quote:
don Kacunko kaže: Pogledaj post
Pa majstore ja živim u Vukovaru. Vratio sam se među prvima.
A što se tice Srba, ne smijemo generalizirati. Nisu svi ljudi isti. Oni koji su cinili zlocine ti su vec davno otisli preko granice.

nije istina da su davno otišli preko granice!!! osobno poznajem čovjeka (hrvat) koji je bio u logoru nekoliko godina za vrijeme rata. sad, nekoliko godina kasnije, sreo je u gradu lika koji ga je tamo tukao. i, šta može napraviti? ništa. istina je, ne volim srbe zbog rata, ali u vukovaru ih ima puno i ne namjeravaju otići. suživot je naravno, jedino rješenje. voljela bih kad bi svi srbi koji tamo žive shvatili da ako žive u hrvatskoj da je to onda njihova domovina i da se tako i ponašaju. a ne, kao, oni su ljuti na hrvate. svašta. koliko znam, hrvati i srbi tamo se ne kreću po istim mjestima pa možda zato i nema nekih značajnijih sukoba. naravno, dok nisu stavili njihovu i našu djecu da idu zajedno u školu. iako im nikad neću oprostiti sve one ubijene ljude i sva ona uništena djetinstva shvaćam da je tolerancija i miran suživot jedini način. jer zašto su oni tamo? pa valjda (mislim ja naivno) i oni smatraju vukovar svojim domom. eto, nadam se da će biti bolje.

pitam se i sama, kako to, u vukovaru vlada strašna nezaposlenost, a mnogo ljudi koji tamo rade dolaze iz osijeka? zar u vukovaru nema fakultetski obrazovanog kadra?

voljela bih da se jave ovdje srbi koji tamo žive pa da kažu kako oni zamišljaju naš suživot u budućnosti.

a istina je, nisu svi ljudi isti.
freya.k is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2007., 16:37   #76
kako volim ovakve koji nisu iz vu nego iz drugog grada i onda nama prodaju pamet.
a ovo za nezaposlenost je na žalost tocno, u VU ces prije dobit posao ako si iz OS ili VK nego iz vukovara.
don Kacunko is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2007., 10:28   #77
Quote:
houar kaže: Pogledaj post
?????????????????????????????????????????????????? ???????????????????

Nije mi jasno?To je nemoguce.Pa srbi govore ijekavicu sve više i sve više se aklimatiziraju.
Postoji stari srijemski govor koji je možda sličan ekavici netkome sa strane ali domacima ne. I nitko ga ne govori od mlađih generacija, samo stariji ljudi.
istina je to da govore lepo ,lebac ,bre,sopstveno......i da ne nabrajam sta sve ne ja radim kao trg putnuk i cesto sam u vukovaru i borovu i ima puno trgovina u kojima trgovkinje govore jebenom ekavicom...
__________________
bolje ispast glup nego iz aviona
meteje is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2007., 13:47   #78
U Sreemu se govori eekavica zapravo. Isti naglasak kao u Slavoniji, samo bez j.

@freya:

Mislim da nije problem kad djeca idu zajedno u školu, nego kad ne idu.

Jesu li još uvijek razredi odvojeni? To mi je prestrašno, a i ta priča o liku koji je sreo svog mučitelja.
I.G.K. is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2007., 22:50   #79
Quote:
meteje kaže: Pogledaj post
istina je to da govore lepo ,lebac ,bre,sopstveno......i da ne nabrajam sta sve ne ja radim kao trg putnuk i cesto sam u vukovaru i borovu i ima puno trgovina u kojima trgovkinje govore jebenom ekavicom...
Ja živim u Vukovaru, pa sam malo češće ovdje od tebe. Ovo što je houar napisao je istina. Iako se i dalje čuje ekavica na ulici (svačije je pravo da privatno priča onako kako hoće), na radnom mjestu se ljudi trude.
Nego, zanima me jedna stvar; da li bi te smetala "jebena čakavština" ili "kaj" da dođeš na mjesto gdje se priča takvim dijalektima?

I gdje nađe "bre"?
Mr. NiceGuy is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2007., 16:33   #80
prije svega bog, eto mene i još iz vukovara, ne želim konetirati sve jer nije mi se dalo trenutno čitati svaki post, uglavnom slažem se sa don kacunkom vezano za stanovanje u drugom kraju države a srat o vukovaru, naravno ako se ne možeš vratitit trenutno iz objektivnih razloga ok, ali ako ti ako smetaju srbi NE SERI jer kad si u gradu pričaš s kim ti želiš, ja osobno ih ni ne vidim jer to ne želim, a da bi ti manje smetali srbi vrati se pa će nas biti još više, a što se tiće ekavice, SIGURNO 100 % nisi čuo ekavicu u hrvatskoj trgovini, možeš vjerojatno (ne znam jer nisam bio) ćuti u srpskim selima ili tamo gdje su srbi većina ili je srbin vlasnik, a što se tiće samog grada i večeg dijela trgovina svi prićaju ijekavicom, i pozdravljaju sa bog, a rijeći tipa leb, lepo bre(pogotovo) nisu niti srbi prićali prije rata to je sad njihova nekakva furka a što se tiće ostalih postova kad pročitam pišem svoje mišljenje ili viđenje stvari. BOG i lijep pozdrav iz Vukovara
mitnica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:35.