Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.07.2008., 07:32   #121
zahvaljujem na odgovoru

traženjem da na moju inicijativu viđa dijete, isto ono koje mi je znalo biti na rukama dok bi me mlatio, dirnula bi u ono što je ipak bitnije- djetetova dobrobit- moje mišljenje.

czsr je i drugu ženu s njegovim drugim djetetom uputio na odvjetnika, a njemu nije omogućio da viđa to dijete, zašto i kako ne znam, niti me zanima.

svakako hvala, ipak ću do odvjetnika
Majda is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2008., 09:04   #122
Quote:
Pimpinell@ kaže: Pogledaj post
Nije točno da ne može...itekako ga se može pitati i uvažiti njegovo mišljenje
svejedno sud odlucuje, ne dijete.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2008., 20:31   #123
Quote:
baobab kaže: Pogledaj post
Ne može, o tome odlučuje sud.
sud odlučuje na temelju djetetovog iskaza i u skladu sa željom djeteta. provjereno. naravno, jedino ako je taj roditelj full problematičan onda može biti frke. inače ne.
simple mind is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2008., 21:43   #124
Quote:
dominik101 kaže: Pogledaj post
Evo identična situacija:

Ja sam ovisnik o heroinu kome su se roditelji rastali. Otac je uredno plaćao alimentaciju mojoj majci, ali ja bih joj uzeo sve novce da kupim drogu. Nedavno mi je majka umrla i otac mi više ne želi plaćati alimentaciju. Kad sam ga tražio lovu uvjetovao mi je to lječenjem. Jel mogu i ja postupiti po predhodnim savjetima pošto on nema nikakvih dokaza da je ikad išta dao mojoj majci? Znači bez dokaza sud će presudit u moju korist?
Porazgovaraj s ocem, vjerojatno ti ne da novac da ne bi kupovao drogu, i u pravu je. Koliko godina imaš?
Porazmisli o liječenju, što prije.
nina333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2008., 14:39   #125
Quote:
Katrin kaže: Pogledaj post
svejedno sud odlucuje, ne dijete.
odakle ti bereš ovakve trvdnje ??
iz zakonskih akata ili iz prakse na licu mjesta?

dijete tog uzrasta bit će saslušano, njegov će se iskaz itekako uzeti u obzir a sud je dužan postupati prema dobrobiti djeteta...

da, odlučiti će sud(jer je dijete zakonski maloljetno , te time ne može određivati svoje mjesto pod suncem tek tako), ali ne onako kako ga je "volja"..
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2008., 14:42   #126
Quote:
Majda kaže: Pogledaj post
zahvaljujem na odgovoru

traženjem da na moju inicijativu viđa dijete, isto ono koje mi je znalo biti na rukama dok bi me mlatio, dirnula bi u ono što je ipak bitnije- djetetova dobrobit- moje mišljenje.

czsr je i drugu ženu s njegovim drugim djetetom uputio na odvjetnika, a njemu nije omogućio da viđa to dijete, zašto i kako ne znam, niti me zanima.

svakako hvala, ipak ću do odvjetnika

Ti si , kao djetetov skrbnik zakonski dužna pokrenuti postupak djetetove alimentacije...u suprotnom dite ima pravo tebe jednog dana tužiti jer nisi adekvatno zastupala njegove interese.
Kreni do odvjetnika, pokreni postupak i prepusti sudovima da se brinu kako i na koji način će se alimentacija naplatiti.
Od nedavno se zakon po tom pitanju bitno mijenjao u korist majki i djece, te se prolongira i rok u kojem se retroaktivno može potraživati novac, a pooštrile su se i kazne prema neplatišama i načini naplate od istih.
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2008., 01:06   #127
Quote:
slatka_mama kaže: Pogledaj post
sarabara, koliko imaš godina? I u kakvom svijetu misliš da živiš?

Kao prvo, razvela sam se od bivšeg zbog obiteljskog nasilja. Imaš li ti pojma kakav je osjećaj doći kući umorna od posla a čeka te bitanga koja samo pije, i još te tako namlati da ostaneš na podu ležati i ne možeš da se digneš?? I tako iz dana u dan? Jednostavno više to nisam mogla podnijeti i razveli smo se.

Smatram da sam napravila najbolje izbore u životu kako sam mogla, a ako netko ili neka to ne odobrava neka sama proba proći kroz sve to. Dok sam birala šta dalje, samo sam gledala da ostanem dostupna za kćer kad joj zatreba i da ju gledam iz dana u dan kako raste i razvija se.
...

Imam četrdeset i nešto sitno .... kao i bivšeg muža nasilnika od kojeg sam pobjegla sa jednom torbom, sinom u naručju, u užasnom strahu, ispranog mozga od psihičkog i fizičkog zlostavljanja, .... tako da sam savršeno kompetentna isčuđavati se tebi do mile volje.
Bila sam u situaciji kada mi je jedina izvjesna stvar bila da naprosto neću preživjeti ostanem li s njim.
Ali opcija da mu ostavim dijete (mada, naravno da me s tim ucjenjivao .... ) nikada nije dolazila u obzir.
Shvaćam otprilike što si prolazila, i tu moja empatija prestaje.
sarabara is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2008., 13:07   #128
MOLIM VAS AKO MI NETKO MOŽE DATI HITAN ODGOVOR....
IMAM PLAČU OKO 3200 KN NEMAM NIKAKVIH DRUGIH PIHODA TO ŠTO RADIM NA CRNO JE DRUGA STVAR.ZANIMA ME ŽENA HOČE DA JOJ PLAČAM ALIMENTACIJE 2000 KN MJESEČNO ŠTO JE MENI NEZAMISLIOVO ZBOG NJE JER SMATRAM DA I ONA MOŽE PRIDONIJETI ALI NE ŽELI.SPREMAN SM PLAČATI ZA DIJETE KOLIKO MI SUD ODREDI A MISLIM DAVATI I VIŠE ALI MISLIM DA TO S NJEZINE STRANE NIJE UREDU.ZANIMA ME NA TEMELJU ČEGA MOŽE SUD DATI NJOJ PRAVO TE ZATRAŽITI OD MENE DA PLAČAM 2000 KN ALIMENTAIJE ? BEZ OBZIRA NA TO ŠTO RADIM NA CRNO MISLIM DA SE TO NA SUDU NEMOŽE BITI PRIHVAČENO KAO UVIJET DA JA MOGU PLAČATI TAKO VISOKU ALIMENTACIJU ZATO ŠTO RAIM I NA CRNO I ZARAĐUJEM...IMA NEKOGA OVDJE KOJI MI MOŽE DATI KOJI DOBAR PRAVNI SAVIJET KAKO DA S ZAŠTITIM NA SUDU. DA I JOŠ NEŠTO JA I ŽENA NEMAMO NIKAKVE ZAJEDNIČKE IMOVINE NSTEČENE U BRAKU IMALI SMO NEKE NOVCE U BANKI KOJE SMO POTROŠILI I ZA KOJE ONA TRAŽI DA JOJ JA DAM POLA ŠTO JE NEMOGUČE KAD IH NEMA TE IMAMA DVA AUTA OD KOJI SU OBA DVA KUPLJENA PRIJE BRAKA ALI REKAO SAM JOJ DA KAD RIJEŠIMO SVE NA SUDU JEDAN ČU OSTAVITI NJOJ.ZANIMA ME JOŠ DALI MOŽE ZATRAŽITI IZVODE IZ BANKE DI SU NAM TI NOVCI ZAVRŠILI I KAKO SU POTREOŠENI TAKO DA BIH I JA TREBAO PLATITI I DALI VRIJEDI NA SUDU DA ŽENA ISKAŽE DA JA IMAM PUNO VEČI PLAČU NEGO ŠTO SAM PRIJAVLJEN TAKO DA NA TEMELJU TOGA MORAM I PLAČATI VEČU ALIMENTACIJU. MOLIM VAS HITNO ZA PRAVNI SAVIJET.
GMAZIC is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2008., 21:21   #129
Quote:
GMAZIC kaže: Pogledaj post
MOLIM VAS AKO MI NETKO MOŽE DATI HITAN ODGOVOR....
IMAM PLAČU OKO 3200 KN NEMAM NIKAKVIH DRUGIH PIHODA TO ŠTO RADIM NA CRNO JE DRUGA STVAR.ZANIMA ME ŽENA HOČE DA JOJ PLAČAM ALIMENTACIJE 2000 KN MJESEČNO ŠTO JE MENI NEZAMISLIOVO ZBOG NJE JER SMATRAM DA I ONA MOŽE PRIDONIJETI ALI NE ŽELI.SPREMAN SM PLAČATI ZA DIJETE KOLIKO MI SUD ODREDI A MISLIM DAVATI I VIŠE ALI MISLIM DA TO S NJEZINE STRANE NIJE UREDU.ZANIMA ME NA TEMELJU ČEGA MOŽE SUD DATI NJOJ PRAVO TE ZATRAŽITI OD MENE DA PLAČAM 2000 KN ALIMENTAIJE ? BEZ OBZIRA NA TO ŠTO RADIM NA CRNO MISLIM DA SE TO NA SUDU NEMOŽE BITI PRIHVAČENO KAO UVIJET DA JA MOGU PLAČATI TAKO VISOKU ALIMENTACIJU ZATO ŠTO RAIM I NA CRNO I ZARAĐUJEM...IMA NEKOGA OVDJE KOJI MI MOŽE DATI KOJI DOBAR PRAVNI SAVIJET KAKO DA S ZAŠTITIM NA SUDU. DA I JOŠ NEŠTO JA I ŽENA NEMAMO NIKAKVE ZAJEDNIČKE IMOVINE NSTEČENE U BRAKU IMALI SMO NEKE NOVCE U BANKI KOJE SMO POTROŠILI I ZA KOJE ONA TRAŽI DA JOJ JA DAM POLA ŠTO JE NEMOGUČE KAD IH NEMA TE IMAMA DVA AUTA OD KOJI SU OBA DVA KUPLJENA PRIJE BRAKA ALI REKAO SAM JOJ DA KAD RIJEŠIMO SVE NA SUDU JEDAN ČU OSTAVITI NJOJ.ZANIMA ME JOŠ DALI MOŽE ZATRAŽITI IZVODE IZ BANKE DI SU NAM TI NOVCI ZAVRŠILI I KAKO SU POTREOŠENI TAKO DA BIH I JA TREBAO PLATITI I DALI VRIJEDI NA SUDU DA ŽENA ISKAŽE DA JA IMAM PUNO VEČI PLAČU NEGO ŠTO SAM PRIJAVLJEN TAKO DA NA TEMELJU TOGA MORAM I PLAČATI VEČU ALIMENTACIJU. MOLIM VAS HITNO ZA PRAVNI SAVIJET.
Imaš PM
__________________
samo da nešto piše :)
Goričanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2008., 12:47   #130
Ljubazno molim, ako je netko tko razumijeva problematiku razvoda i alimentacija voljan da mi pojasni.
Naime, moj brak će vrlo vjerojatno rezultirati sporazumnim razvodom, no interesira me, prije stavljanja tog potpisa koje stvari bi
bilo dobro urediti, pravno, kako bih prvenstveno zaštitila svoju djecu, obzirom da:
1. Imamo kredit za stan, na dugi rok, velika rata
2. Suprug ima privatnu tvrtku - d.o.o., glasi na njega, no obzirom da smo tvrtku praktički pokretali zajednički, naravno da je smatram zajedničkom; on smatra da je dovoljno da me isplati ( no nema od čega ), da li je moguće polovicu firme prepisati na djecu,u ime te isplate? Ili na mene?

Njegova primanja su mala, za sada, no tvrtka ima tendenciju rasta; moj suprug nije loša osoba, no malo olako gleda na život i moje strepnje glede budućnosti on smiruje riječima kako se nikad neće prestati brinuti za nas; no koliko god on bio iskren u svojim riječima,
teško mi se na to osloniti, jer život ide dalje, moguća je i opcija da zasnuje novu obitelj, pa mi se čini da ne bi bilo fer zakinuti našu djecu glede te tvrtke i ev. budućeg profita - jer i moja djeca i ja godinama nosimo na leđima velika odricanja radi iste tvrtke, sve u cilju neke naše bolje budućnosti, koja se eto, neće više dogoditi.
Hvala unaprijed.
xleona is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2008., 14:16   #131
Koliko iznosi alimentacija??? Neki postotak od ukupne place? ako da koliko? Sto ako otac recimo napusti drzavu i recimo odseli se na drugi kontinent i ne placa alimentaciju??? Znam da bi nagrbusio kad bi se vratio ali ako je vani, negdje "Bogu iza nogu"???
Josey_Wales is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2008., 10:35   #132
[QUOTE=slatka_mama;15059214]Bok svima!

I mene kao i druge muči pitanje alimentacije. Počelo je ovako: ja i bivši imamo kćerku iz braka. Razveli smo se prije dosta godina (kćerka sad upisuje srednju školu i ima 14 god.) i s obzirom da je moj bivši imao povoljnije uvjete u životu u vrijeme razvoda dobio je kćerku, a meni je određeno da plaćam 300kn. Sada, desetak godina kasnije, moja obitelj se povećala. Imam još dvoje djece, a živim u vanbračnoj zajednici. Otac to dvoje djece je prijavljen na neku drugu adresu ali u svemu sudjeluje aktivno i s njim mi je sve super.
Sve je bilo donekle lijepo dok me nekidan nije nazvao bivši da kaže da mu je malo 300kn mjesečno i da po nekom zakonu moram da mu plaćam 25% od plaće svaki mjesec. Razumijem da je i njemu malo tih 300 kn mjesečno, ali čovjek nema ni dana radnog staža a niti namjeru da se zaposli. S druge strane, ja sam podstanarka sa ovih dvoje djece, a plaća koju sam primala je iznosila cca 2800 kn bez prijevoza. Najjednostavnija matematika kaže da je 25% oko 700kn. Napokon stižu i pitanja u svezi svega ovoga:


samo ću se kratko uključit
jer nema smisla raspravljat o svemu
jer je totalna neravnopravnost muškarca i žene
ženi dodjeljeno 300 kuna
a imala je jedno dijete dakle ne troje kao sad
treba obratit pozornost na nick
slatka mama
dakle
možda je bio muški sudac
haha
kad se muškarcim dodjeljuju alimentacije
tad je 1000 kuna malo
a ženama 300 se dodjeljuje

nije mi jasno kako vi pravnici
obrazovani ljudi
vjerujem i pošteni,bar što se tiče sudaca i tužitelja
ne znate
da bar 80%mladih žena danas
svoju materijanu situaciju žele riješit
udajom
dakle super skok koji sve riješi
a nažalost djeca su instrumenti u njihovim
rukama koje koriste za ostvarivanje ciljeva
jolly_jocker is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 15.08.2008., 20:45   #133
Quote:
jolly_jocker kaže: Pogledaj post

dakle super skok koji sve riješi
ajmeeee...daj mi reci, kad je to takav SUPER skok(udaja) jel ima kakve šanse da te se klonira pa da i mene dopadne jedan takav lumen na kojeg ću doskočiti da riješim sve svoje probleme...jer pretpostavljam da ti to jesi

vjerujem da će sada uslijediti ili žuti ili crveni
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 16.08.2008., 10:07   #134
hoce, drzite se teme. o udaji mozete na drugom pdf-u.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2008., 07:41   #135
molim pomoć.
imam zakazano prvo ročište jutros, moje malodobno dijete (9) g tužitelj, otac koji je upisan u rodni list tuženik, predmet :uzdržavanje.
Odvjetnik mi nije baš razjasnio opcije.Spomenuo samo nagodbu. A koštao me ko Sv.P.kajgana.
Nismo bili u braku, ali je dijete priznao. U dva navrata i platio simboličnu mjesečnu alimentaciju (bez ikakvog sudskog rješenja).
Da li ima šanse dobiti išta za unatrag 7 godina.
Ukoliko ja imam plaću, a otac se potrudio prenijeti nekretnine i pokretnine na svoje roditelje, te je samovoljno napustio posao davno već. Kako se istražuje ono što radi na crno( da li je moguće po zakonu tvrditi da je u zajedničkom kućanstvu sa roditeljima?) Zove li se vještak? Koliko to traje otprilike.
Ispričavam se na ovakvom nesuvislom pitanju?
Pomoć...
Majda is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2008., 21:29   #136
rekla mi od sestre frendica da njen bivsi muz nije placo alimentaciju pa je nju drzava isplatila sve zaostatke a on u zatvoru zbog toga? je li to stvarno moguce da drzava isplacuje alimentaciju a frajere zatvore zbog duga koji su ajmo reci onda duzni drzavi koja je isplatila zeni?
ryana is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2008., 23:37   #137
Quote:
ryana kaže: Pogledaj post
rekla mi od sestre frendica da njen bivsi muz nije placo alimentaciju pa je nju drzava isplatila sve zaostatke a on u zatvoru zbog toga? je li to stvarno moguce da drzava isplacuje alimentaciju a frajere zatvore zbog duga koji su ajmo reci onda duzni drzavi koja je isplatila zeni?

Dakle kad dodješ u CSS s rješenjem o alimentaciji i kažeš da bivši ne plaća ništa više od 6 mjeseci, onda CSS određuje privremeno uzdržavanje za tvoje dijete, a u roku 3 mjeseca od tog rješenja dužni su podnijeti kaznenu prijavu državnom odvjetništvu protiv bivšeg.

U CSS ne isplaćuju sve zaostatke.
__________________
Ako je znanje moć, bar znam zašto sam nemoćan.
fooreest is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2009., 21:22   #138
Ne znam da li sam se prikačila na pravu temu, ali da ne otvaram novu pokušat ću ovdje. Što kada poslodavka bivšeg supruga ignorira rješenje Suda o ovrsi, ne uplaćuje alimentaciju, a njemu uredno isplaćuje kompletnu plaću. Pritom tvrdi kako alimentacija nije njezin problem (ne znam čemu onda to rješenje ). Prije dva mjeseca podnijela sam protiv nje kaznenu prijavu, prošli tjedan bila na razgovoru u policiji, da bi danas registrirala na računu uplatu alimentacije za dva mjeseca (a dužna je 6). Mislim da je i ona pozvana na razgovor, pa se malo ustrtarila i nešto uplatila. Ne vjerujem da će nadalje redovito uplaćivati, ali vjerujem da će mi zbog te uplate Državno odvjetništvo opet dati šut-kartu. Zašto opet? Zato što sam 2005. dizala kaznenu protiv bivšeg (dok nije bilo ovrhe), pa su me odbili jer su u njegovim uplatama dinamikom;uplata, pa 4 mjeseca ništa, pa uplata, pa tri mjeseca ništa...našli znak dobre volje plaćanja. Koješta! Time su ga samo instruirali kako se (ne)plaća alimentacija, a da se prođe nekažnjeno. Bojim se da će sada ishod biti isti.
HAL3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2009., 19:47   #139
Question placanje alimentacije

Molim one koji mogu da mi pomognu...
2003 godine roditelji su mi se razveli i ja sam dodijeljena majci na skrb s tim da otac mora placati mjesecnu alimentaciju.tad je meni bilo 12 godina...sad imam 18 on nikad nista nije uplacivao,a nikad ga nisamo tuzili. prije par mjeseci je preminuo,sto se dogada s alimentacijom u takvim slucajevima?koliko sam upoznana sa tom stavri on bi trebao isplacivati alimentaciju do moje 26 godine.
prije smrti imao je drugu zenu te s njom dvoje djece.
__________________
Duboko vjeruje u ono sto zelis i zapamti ...IZGUBLJENO JE SAMO ONO CEGA SE ODREKNEMO!!!
beautiful_soul is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2009., 19:56   #140
hvala unaprijed
__________________
Duboko vjeruje u ono sto zelis i zapamti ...IZGUBLJENO JE SAMO ONO CEGA SE ODREKNEMO!!!
beautiful_soul is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:03.