Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Pogledaj rezultate ankete: Agresivnost u djece
objašnjavam od malih nogu pojmove "dobro"/"nije dobro", "smiješ"/"ne smiješ" 4 44.44%
izoliram dijete od svega što može utjecati na agresivnost (televizija, igrice,...) 0 0%
usmjeravam ka ventilima poput sport / kreativne igre 2 22.22%
kombiniram sve navedeno pomalo, osobito uvjeravanje i blage prijetnje/ucjene 3 33.33%
ne petljam se u to, trpim i prihvaćam dijete kao "urođeno" agresivno 0 0%
agresivnost u mog djeteta je tako izražena da moram pribjegavati fizickim kaznama 0 0%
ništa od navedenog - ne izbjegavam potražiti stručnu pomoć 0 0%
Glasovatelji: 9. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.03.2006., 00:22   #1
Agresivnost u djece

koju metodu primijeniti???
__________________
http://www.caffeplanet.com
tomika_os is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2006., 01:13   #2
alo di ćeš ti s tim ogromnim slovima?

nisam još odgojio nijedno dijete, ali pretpostavljam ovako:

agresivnost proizlazi iz manjka samopouzdanja, a samopouzdanje se gradi tako da izbjegavaš stvaranje osjećaja krivice kod djeteta i voliš ga bez obzira šta napravio, ali to je već druga tema.

dakle - razvoj samopouzdanja.
Aphex is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2006., 23:41   #3
kaj ova anketa nije zanimljiva?
__________________
http://www.caffeplanet.com
tomika_os is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2006., 07:44   #4
Po meni su najveći krivci za agresivnost djeteta crtići s televizije i silna bombardiranost supermanima,batmanima,njinjama i sl. Još na agresivnost utječe i svađanje među roditeljima,neshvačanje i loši odnosi.Danas je fakat teško odgajati djecu.
Vincent V is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2006., 09:42   #5
agresivnost je prirodni dio covjeka , pa kao takvih i djece i to prvo treba shvatiti i ne se previse zgrazavati
naravno da cemo agresivnost obuzdavati i pokusati drzati pod kontrolom , ali mislim da mozemo zaboraviti ideju po kojoj bi agresivnost isceznula
cak kad bi nam to i uspjelo , vjerojatno bi ubrzo izumrli kao vrsta
kako smo mi svi kao jedinke razliciti , tako i za djecu nema univerzalnog rjesenja , nego treba za svaku malu osobu naci pravu "mjesavinu" postupaka da bi dobili zeljeni rezultat
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2006., 10:41   #6
ja imam jednog malog bratića koji je jako agresivan...a čujem da je i njegov otac u djetinjstvu bio također agresivan...sada se normalno ponaša...jel moguće da je to nasljedno?
__________________
http://www.caffeplanet.com
tomika_os is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2006., 11:49   #7
a ko če ga to znati......
Vincent V is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2006., 12:32   #8
a djed? a pradjed? a prapra djed ? ...
plus , u kakvim su uvjetima odrastali i zivjeli? uz kakav odgoj?? uz kakve primjere?
treba malo vise da bi se nesto proglasilo nasljednim
dalje , jesu li napadaci , ili reagiraju na napad ??
osobno , ne vidim nista lose u tome da bi moje dijete na neciju agresivnost reagiralo tako da napad anulira
vise bi me zabrinulo da imam dijete koje se ponasa kao kuhinjska krpa ili kao ovca i da trpi sve
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2006., 21:49   #9
Quote:
zg_sash kaže:
a djed? a pradjed? a prapra djed ? ...
plus , u kakvim su uvjetima odrastali i zivjeli? uz kakav odgoj?? uz kakve primjere?
treba malo vise da bi se nesto proglasilo nasljednim
dalje , jesu li napadaci , ili reagiraju na napad ??
osobno , ne vidim nista lose u tome da bi moje dijete na neciju agresivnost reagiralo tako da napad anulira
vise bi me zabrinulo da imam dijete koje se ponasa kao kuhinjska krpa ili kao ovca i da trpi sve
stricu je umrla majka vrlo rano pa mozda otuda njegovo ponasanje
__________________
http://www.caffeplanet.com
tomika_os is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2006., 15:09   #10
Normalno je da djeca (pogotovo muska) u odredeno doba djetinjstva pokazuju znakove agresivnosti. To ne smijemo podrzavati, ali ne treba niti previse raditi paniku oko toga. Najvaznije je kakav mi primjer dajemo. Ako smo mi neagresivni onda ce djeca sa vremenom to pokupit od nas.
korisnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2006., 22:47   #11
Quote:
korisnik kaže:
Normalno je da djeca (pogotovo muska) u odredeno doba djetinjstva pokazuju znakove agresivnosti. To ne smijemo podrzavati, ali ne treba niti previse raditi paniku oko toga. Najvaznije je kakav mi primjer dajemo. Ako smo mi neagresivni onda ce djeca sa vremenom to pokupit od nas.
slažem se s tobom...prije od svega je najvažnije to kakav primjer pružamo jer se oni uvijek ugledaju na nas prije negoli postupe u nekim situacijama...
__________________
http://www.caffeplanet.com
tomika_os is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2006., 01:39   #12
Quote:
korisnik kaže:
Normalno je da djeca (pogotovo muska) u odredeno doba djetinjstva pokazuju znakove agresivnosti. To ne smijemo podrzavati, ali ne treba niti previse raditi paniku oko toga. Najvaznije je kakav mi primjer dajemo. Ako smo mi neagresivni onda ce djeca sa vremenom to pokupit od nas.
Upravo tako, samo da jos nadodam, netreba im poticati agresivnost s crticima.
Vincent V is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2006., 23:01   #13
Quote:
Vincent Vega kaže:
Upravo tako, samo da jos nadodam, netreba im poticati agresivnost s crticima.
neka djeca gledaju sve što žele, roditelji su oni koji kreiraju djetetovo ponašanje...
__________________
http://www.caffeplanet.com
tomika_os is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2006., 15:37   #14
Quote:
tomika_os kaže:
neka djeca gledaju sve što žele, roditelji su oni koji kreiraju djetetovo ponašanje...
da, na žalost. nekad mi se čini da neki roditelji uopće ne mare čime im se djeca bave, važno je da ih puste na miru sjećam se kak mi se frendica nije mogla nahvalit svojim sinčićem koji je od svoje 3 god. doslovno visio na kompu igrajući igrice tipa alien, zombiji i sl. sranja. mali je sada 5 raz. i ne može s njim izać na kraj...žalosno je kako puno ljudi sa lakoćom završi fakultete, a nije u stanju odgojiti vlastito dijete.
__________________
Ako ne znaš što ti je cilj, ni jedan put nije pravi.
shirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2006., 17:13   #15
Quote:
shirl kaže:
da, na žalost. nekad mi se čini da neki roditelji uopće ne mare čime im se djeca bave, važno je da ih puste na miru sjećam se kak mi se frendica nije mogla nahvalit svojim sinčićem koji je od svoje 3 god. doslovno visio na kompu igrajući igrice tipa alien, zombiji i sl. sranja. mali je sada 5 raz. i ne može s njim izać na kraj...žalosno je kako puno ljudi sa lakoćom završi fakultete, a nije u stanju odgojiti vlastito dijete.
u ovom je sva mudrost
da,dijete uči od vas
da,ako vi njega mlatite i ono ima dobre šanse da postane nasilnik
ne,ne potječe agresivnost od pokemona
aloevera is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2006., 15:33   #16
taj mali nije vrag zato jer je igrao igrice , vec zato jer nije zivio normalan zivot kakav djetetu treba
nije socijaliziran i razmazen je i naucio je da samo ako je uporan , da ce to rezultirati
ljudi su po prirodi , izmedu ostalog i predatori i normalno je da imamo i neku dozu agresivnosti, me dutim u interakciji naucimo da to bas i ne prolazi i da nije pametno lupiti nekoga tko ce nam vratiti
istom logikom obicno naucimo da JE u redu udariti nekoga tko nam nece vratiti

sad , to "lupiti" se moze primijeniti i na sve ostale vidove agresivnog ponasanja
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2006., 19:35   #17
Dječja agresivnost poćinje već u jaslicama i u pravilu je rezultat borbe za prevlast. Djete treba neprestalno upozoravati da postoje drugi načini, učiti ga strpljenju, djeljenju i NIKADA mu ne uzvračati udarce jer djete radi ono što djete vidi
Sfinga2006 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2006., 09:36   #18
Možda brijem bezveze,ali nekak se ne mogu oteti dojmu da ipak nekaj generalno ne štima u dječjem ponašanju što se tiče agresije.Dok smo mi bili klinci agresija je više bila iznimka nego pravilo-danas,gledajući primjere iz okoline vidim da je,nažalost,obratno.Zaista rijetko čujem da su klinci dobri.
I ne mislim a se toliko promijenio roditeljski odgoj pa da su zbog toga takvi,jer znam primjere klinaca gdje roditelji stvarno pokušavaju ih dobro odgojiti(bez batina ,uz primjerena kažnjavanja,kroz razgovore,bave se njima,itd)ali jednostavno ne uspjeva,klinci su katastrofa.Mene užasava da klinac ili klinka od 10 godina starcima govori u facu da su jadni,glupi,pokazuje im srednji prstić,niš ne sluša(neće ni zadaću pisati),laže čim zine.....
sretnodijete is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2006., 10:17   #19
Quote:
Vincent Vega kaže:
Po meni su najveći krivci za agresivnost djeteta crtići s televizije i silna bombardiranost supermanima,batmanima,njinjama i sl.
Mozda, ali problem nije u tematici. Pogledaj samo radnju iz Ivice i Marice: roditelji pokusaju svirepo ubojstvo vlastite djece (ostaviti djecu u sred sume), pa kanibalizam, robovlasnistvo, djeca _izvode_ svirepo ubojstvo (bacaju zivog covjeka u vatru) iz materijalnih pobuda... tu su superman i drustvo jos debelo politicki korektni
Einherjer is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2006., 14:55   #20
..ne bace oni vješticu u furunu da je opljačkaju nego da ona od njih ne napravi čvarke.Koliko god nam se klasične bajke čine okrutnima one ne štete djeci jer je u njima naglašeno dobro i zlo.Nema sivog područja zna se što je dobro ,a što nije i dobro uvijek na kraju pobjeđuje.A to djeci uliva sigurnost.
Mislim da u mnoge čimbenike koji potiču agresivnost spada i preopterećenost djece školom i nedostatak igre.
Modesti is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:26.