Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.09.2009., 11:20   #1441
Zakonom je određena minimalna cijena koju vlasnik može ponuditi.
nulakuna is offline  
Old 29.09.2009., 16:19   #1442
Quote:
MBoat kaže: Pogledaj post
Ja imam jedno pitanje koje je možda glupo ali me zanima. Recimo da uđem u trgovanje dionicama, konkretno - koliko brzo mogu prodati svoje dionice?

Možda nekom ko zna je ovo smiješno ali recimo da danas kupim neke dionice po 100 kuna, a za 10 dana vidim da vrijede 150, dali ih se mogu rješiti odmah i tako zaraditi ili je to duži proces?

I koja brokerska kuća najbolje paše za male investitore, do 1-2 tisuća eura
možeš ih prodati odmah nakon što si ih kupio, čim ih vidiš u stanju na svom računu. Kada prodaješ gledaj da li se prodaje po asku ili bidu. Pošto recimo netko prodaje po 150 i netko je to kupio, ali je kupovina i dalje na recimo 110. Kada staviš nalog na 150 ne znaći da ćeš ih i prodati po toj cijeni. Osim ako kupovina ne krene "čistiti" prodaju.... Uglavnom odmah.

Za "manje investitore" preporučio bih (kao i prije u postu) Finesa Capital i Complete Line. Nemaju minimalnu naknadu a nalozi se brzo izvršavaju. Pored toga ima lijepa dubina na L2.
zxinfo is offline  
Old 03.10.2009., 00:16   #1443
Pozdrav! Trenutno se malo interesiram oko dionica i nešto me vuče da se malo okušam u tom polju. Za početak bih krenuo sa relativno malom lovom, konretno planiram 10k kn ubaciti u portfelj. Recimo da nemam neko preveliko znanje o samoj bruzi i raznoraznim pokazateljima kretanja vrijednosti, ali da imam nos, ili mi se bar čini.

E sad dolazimo do onog što u stvari želim pitati. Malo sam pregledavao te brokerske kuće itd, no za oko mi je zapeo PBZ-ov Investor. http://www.pbz.hr/Default.aspx?sec=1016

Zanima me da li preko njega "preskačem" brokera, tj jasno mi je da broker mora postojati, no kakva je realno moja kontrola oko portfelja u ovom PBZ-ovoj ponudi, jesu li naknade tu negdje kao sto bih mogao dobiti kod ostalih brokerskih kuca ili više, itd? Ako imate saznanja ili možda i iskustva molim vas da podijelite.

Također, bilo koji savjet za početnika je dobrodošao.
BINko is offline  
Old 03.10.2009., 10:02   #1444
I ja sam počela sa 10 kkn pa si mi odmah blizak

Nemoj pbz, i općenito nemoj brokera sa minimalnom naknadom. Zašto? Jer ćeš možda za tih tvojih 10 kkn poželjeti kupiti dvije dionice. Kod brokera bez minimalne naknade platit ćeš kupnju (hipotetski) 0,5% od 5000 za jednu dionicu i isto za drugu, to je 25 kuna+ 25 kuna. Kod brokera sa minimalnom naknadom platit ćeš minimalnu naknadu, koja je kod pbz-a sada smanjena, ali mi se svejedno čini da je 40-50 kuna, naravno po jednoj transakciji. Dakle, istu stvar ćeš kod njih platiti skoro duplo skuplje.
Ovo pričam iz iskustva, jer sam prvo imala Fimu koja ima minimalnu naknadu a sad imam CL bez, i sviđa mi se ideja da mogu kupiti jednu dionicu ako mi ostane 100 kuna na računu

Kod svih koji imaju e-trade (a mislim da imaju svi) imaš apsolutnu kontrolu nad portfeljem i niti vidiš niti čuješ brokera (ja za svog niti ne znam kako se zove).

Prouči malo temu Brokeri, a koje dionice kupiti prodiskutiraj na chatu
bilokoje is offline  
Old 03.10.2009., 15:06   #1445
Quote:
BINko kaže: Pogledaj post
...
Zanima me da li preko njega "preskačem" brokera, tj jasno mi je da broker mora postojati,
PBZ Investor je brokerska kuća, znači preko njega ne preskačeš brokera. Osim ovog što je bilokoje napisala, postoji još jedna komplikacija kod Investora, da bi sudjelovao na skupštinama ili u dokapitalizaciji d.d.-a čije dionice imaš moraš ih odregistrirati a kod drugih brokera nemoraš.
nulakuna is offline  
Old 03.10.2009., 22:25   #1446
Quote:
BINko kaže: Pogledaj post
Recimo da nemam neko preveliko znanje o samoj bruzi i raznoraznim pokazateljima kretanja vrijednosti, ali da imam nos, ili mi se bar čini.
Mislim da je ovo pravi recept za katastrofu. Radije prouci ovo boldano a nos ostavi za kasnije. To ti je puno vaznije od izbora brokera
zabotinski is offline  
Old 04.10.2009., 10:26   #1447
Binko,

ako i izgubiš 10 kkn nije tragedija, ako misliš da ćeš pogađanjem uspjeti nešto zaraditi probaj zašto ne....
Za početak se igraj sa vrlo likvidnim dionicama.
Mi svi pokušavamo zaraditi, ponekad pogađanjem, ali se trudimo i prikupljati znanje.

Javi nam da vidimo kako funkcionira tvoj nos
Možda je pouzdaniji i od TA i FA

Zabotinski nemoj mi reči da proučavanje pokazatelja garantira zaradu na burzi, da je tako već bi se skoro svi gadno obogatili

Ova teorija s nosom nije za odbaciti
__________________
It could have been...
lili p. is offline  
Old 04.10.2009., 22:18   #1448
Quote:
BINko kaže: Pogledaj post
Zanima me da li preko njega "preskačem" brokera,.....

Ako imate saznanja ili možda i iskustva molim vas da podijelite.

Također, bilo koji savjet za početnika je dobrodošao.
probaj nešto balkanski zmuljat..tutni nekom kuvertu da nekak izbjegneš brokera..da se na crnjaka prištekaš na omx pa sam zadaješ naloge..po moućnosti prek susjedovog neta

što se tiče savjeta..nakon više od deseljeća trgovanja sam skužio da je važno da kupiš po jeftinijoj cijeni nego kaj prodaš ..možda ti to sad bezvezno zvuči al vidjet ćeš da je to jako važno..meni je dugo trebalo da shvatim..važno je najprije radi love a zato smo tu..tj tamo..jel tako
spy is offline  
Old 05.10.2009., 13:06   #1449
Pozdrav ljudi! Iman jedno pitanje...iman neke dionice registrirane kod jednog brokera i sad bi te iste registrira kod drugog...kod tog novog brokera sam zatražija zahtjev za regstracijom i dobija broj preko kojeg registriram te dionice putem govornog automata kod sda...e problem je šta teta na automatu kaže da neman dovoljno dionica na slobodnoj vlasničkoj poziciji...šta po mome znači da ih triban odregistrati od starog brokera...da li se to može i kako? unaprijed zahvaljujem
kvisko123 is offline  
Old 05.10.2009., 14:34   #1450
Zoveš ovog starog i kažeš Molim da mi odregistrirate dionice te i te na slobodnu poziciju. A većina ima tu uslugu i u e-tradu
bilokoje is offline  
Old 05.10.2009., 16:31   #1451
Quote:
lili p. kaže: Pogledaj post
Zabotinski nemoj mi reči da proučavanje pokazatelja garantira zaradu na burzi, da je tako već bi se skoro svi gadno obogatili
Bas naprotiv. Zato se vecina NE obogati.
zabotinski is offline  
Old 07.10.2009., 12:36   #1452
Imam teoretsko pitanje. Da li je legalno na istoj burzi trgovati preko dva različita brokera i da li je moguće koristiti više brokera za različite burze?
red_shrike is offline  
Old 07.10.2009., 12:40   #1453
Da.
3007 is offline  
Old 07.10.2009., 12:43   #1454
OK, a ako mogu trgovati na recimo Zagrebačkoj burzi preko dva brokera, da li je legalno trgovati preko oba brokera istom dionicom?
red_shrike is offline  
Old 07.10.2009., 14:31   #1455
Je.
__________________
"Ovo je mišljenje, a ne savje(s)t" ®Zaf
G. House is offline  
Old 07.10.2009., 23:14   #1456
Quote:
red_shrike kaže: Pogledaj post
OK, a ako mogu trgovati na recimo Zagrebačkoj burzi preko dva brokera, da li je legalno trgovati preko oba brokera istom dionicom?
broker je samo posrednik, znači možeš trgovati (kupovati) preko koliko hoćeš brokera - dok imaš šoldi na računu
prodati možeš samo registrirane (preko brokera), znači ako imaš 10 dionica HT, prodaješ ih preko BK gdje su registrirane
kaskader37 is offline  
Old 09.10.2009., 09:55   #1457
Gledan na Limun.hr, može ukratko šta na tablici znači Najviša i Najniža, dali je to na period unutar 24 sata ili? I % Promjene, dali je to kretanje dionice u zadnjih 24 sata?

Fala
MBoat is offline  
Old 09.10.2009., 10:33   #1458
Quote:
MBoat kaže: Pogledaj post
Gledan na Limun.hr, može ukratko šta na tablici znači Najviša i Najniža, dali je to na period unutar 24 sata ili? I % Promjene, dali je to kretanje dionice u zadnjih 24 sata?

Fala
Koliko sam ja shvatio to je najniža cijena od jučer i najviša unutar dvadeset i četiri sata. A postotak promjene je prosječna cijena od prošlog tjedna u odnosu na zadnju cijenu u posljednjih dvanaest sati.
Domovina d.d. is offline  
Old 09.10.2009., 12:43   #1459
"najviša" je najviša postignuta danas
"najniža" je najniža postignuta danas

"% promjene" je rast ili pad od prosječne jučerašnje u odnosu na zadnju danas
Akrap is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:17.