Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.12.2006., 23:55   #1
Genocid-Holodomor; stradalo 7.000.000 ljudi

Dana, 25. 11. 2006. godine u Domu saveza Rusina i Ukrajinaca u Zagrebu održan je skup sjećanja na žrtve Holodomora koji se dogodio tijekom 1932. i 1933 godine u Ukrajini. Tada je Staljinov režim umorio više od 7.000.000 ljudi od čega 3.000.000 djece, a još 2.000.000 ljudi poslao u konclogore.

Na skup obilježavanja ovog strašnog genocida nije došao ni jedan predstavnik Hrvatske vlasti, niti političkih stranaka. Ignoriranju obilježavanja obljetnice Holodomora su se pridružili i mediji i predstavnici nevladinih udruga.

Koji je razlog tome ???
Istranin is offline  
Old 05.12.2006., 00:03   #2
Quote:
Istranin kaže:
Dana, 25. 11. 2006. godine u Domu saveza Rusina i Ukrajinaca u Zagrebu održan je skup sjećanja na žrtve Holodomora koji se dogodio tijekom 1932. i 1933 godine u Ukrajini. Tada je Staljinov režim umorio više od 7.000.000 ljudi od čega 3.000.000 djece, a još 2.000.000 ljudi poslao u konclogore.

Na skup obilježavanja ovog strašnog genocida nije došao ni jedan predstavnik Hrvatske vlasti, niti političkih stranaka. Ignoriranju obilježavanja obljetnice Holodomora su se pridružili i mediji i predstavnici nevladinih udruga.

Koji je razlog tome ???
Rusija je velika i bitna, a Ukrajina velika i nebitna.
__________________
"Tko ne uči iz povijesti, prisiljen ju je ponavljati."
"Sine ira et studio"-kako da ne
povjesnicar is offline  
Old 05.12.2006., 00:10   #3
Quote:
povjesnicar kaže:
Rusija je velika i bitna, a Ukrajina velika i nebitna.
Kad se kunu da je svaki život bitan, a ignoriraju 7.000.000 nastradalih meni se ledi krv u žilama.

Kad se o Hrvatskoj radi, čini mi se da se prešućuje iz nekih ideoloških razloga.
Istranin is offline  
Old 05.12.2006., 00:22   #4
I koja je teza,Istranine?Zašto nisu došli?
Joe Tortura is offline  
Old 05.12.2006., 00:37   #5
Holodomor, koji dolazi od riječi holod što znači glad, je pokrenuo Staljin s namjerom da uništi Ukrajinske seljake jer su oni činili 80 % stanovništva i bazu narodnog preporoda, veli otpravnik poslova Ukrajine u RH Anatolij Černišenko.

Tijekom oštre zime 1932-33. umiralo je više od 25.000 ljudi na dan od gladi ili streljanja.

Zanimljivo je da je "kulturni marksist" M.Krleža u tim vremenima jako hvalio Staljinovu agrarnu reformu, a nešto kasnije je i Tito otišao na šegrtovanje tovarišu Staljinu.
Istranin is offline  
Old 05.12.2006., 00:55   #6
Quote:
Istranin kaže:
Holodomor, koji dolazi od riječi holod što znači glad, je pokrenuo Staljin s namjerom da uništi Ukrajinske seljake jer su oni činili 80 % stanovništva i bazu narodnog preporoda, veli otpravnik poslova Ukrajine u RH Anatolij Černišenko.

Tijekom oštre zime 1932-33. umiralo je više od 25.000 ljudi na dan od gladi ili streljanja.

Zanimljivo je da je "kulturni marksist" M.Krleža u tim vremenima jako hvalio Staljinovu agrarnu reformu, a nešto kasnije je i Tito otišao na šegrtovanje tovarišu Staljinu.
????????
Jel bi to trebao biti odgovor na moje pitanje???Znam što je Holodomor.Pitao sam nešto drugo.
Joe Tortura is offline  
Old 05.12.2006., 00:56   #7
Quote:
Joe Tortura kaže:
????????
Jel bi to trebao biti odgovor na moje pitanje???Znam što je Holodomor.Pitao sam nešto drugo.
Čovjek ti je već odgovorio, pročitaj post iznad tvog pitanja
__________________
Borac protiv vjetrenjača
alst is offline  
Old 05.12.2006., 00:59   #8
Šef tajne službe NKVD-a Lazar Kaganović je bio bijesan što je nedovoljno ljudi streljano pa je odredio kvotu od 10.000 egzekucija na dan, jer treba se udvoriti tovarišu i komunistu Staljinu.

Da li biste vi otišli šegrtovati kod takvog čovjeka ???
Da li biste veličali lik i djelo takvog šegrta ???

Možda oni koji veličaju i prešućuju takav genocid. Ponavljam, pobijeno je 7.000.000 ljudi u dvije godine. A o tome se nije pričalo a ni danas se kod nas ne priča. Čudnovato!!!
Istranin is offline  
Old 05.12.2006., 01:04   #9
A fašisti su zločinci
Jesu, ali su istovremeno male bebe spram komunista.
__________________
iš, iš, gamad jedna, ne vraćajte se više
walther-P38 is offline  
Old 05.12.2006., 01:10   #10
Quote:
alst kaže:
Čovjek ti je već odgovorio, pročitaj post iznad tvog pitanja
Iz ideoloških razloga?Pa baš i nije neki odgovor.Malo je manjkav.I mislim da je potpuno kriv.
Zna se koje genocide Hrvatska treba obilježavati na najvišem nivou.One u kojima je sudjelovala i one koji su poznati.To je ustaljena praksa u politici.
Holodomor baš i nije nešto poznat u svijetu,no nisu ni neki drugi.Jel se genocid koji se dogodio u Ruandi obilježava na najvišoj razini diljem svijeta,ili onaj u Kongu koji su počinili Belgijanci ? Ili nad Armencima? Možda,negdje,periodično.
Ni talijanski ili norveški vrh neće sudjelovati na skupovima obilježavanja.Jer to nije bitna vijest,niti je bitno glasačima.Kad Holodomor postane važna vijest,tamo će i oni biti.
Joe Tortura is offline  
Old 05.12.2006., 01:24   #11
Quote:
Joe Tortura kaže:
Iz ideoloških razloga?Pa baš i nije neki odgovor.Malo je manjkav.I mislim da je potpuno kriv.
Zna se koje genocide Hrvatska treba obilježavati na najvišem nivou.One u kojima je sudjelovala i one koji su poznati.To je ustaljena praksa u politici.
Holodomor baš i nije nešto poznat u svijetu,no nisu ni neki drugi.Jel se genocid koji se dogodio u Ruandi obilježava na najvišoj razini diljem svijeta,ili onaj u Kongu koji su počinili Belgijanci ? Ili nad Armencima? Možda,negdje,periodično.
Ni talijanski ili norveški vrh neće sudjelovati na skupovima obilježavanja.Jer to nije bitna vijest,niti je bitno glasačima.Kad Holodomor postane važna vijest,tamo će i oni biti.
Parlamenti SAD-a, Kanade, Estonije, Argentine, Australije, Italije, Mađarske, Litve, Gruzije, Poljske su priznali Holodomor kao akt genocida nad Ukrajinskim narodom; a Generalna skupština UN-a je unijela riječ Holodomor u međunarodni politički riječnik.

Ukrajinci su nacionalna manjina u Hrvatskoj. Lojalna, zar ne...

Ponavljam: 3.000.000 djece je pobijeno u dvije godine. Skapavali su od gladi jer su komunisti stražarili nad poljima i skladištima hrane. Zbog gladi javio se među Ukrajincima i kanibalizam. Strašno!

A mi veličamo šegrta!!!
Istranin is offline  
Old 05.12.2006., 01:30   #12
Quote:
Istranin kaže:
Parlamenti SAD-a, Kanade, Estonije, Argentine, Australije, Italije, Mađarske, Litve, Gruzije, Poljske su priznali Holodomor kao akt genocida nad Ukrajinskim narodom; a Generalna skupština UN-a je unijela riječ Holodomor u međunarodni politički riječnik.
Ma,pusti to.Jel ga oni obilježavaju na nivou na kojem bi ga naši političari po tebi trebali obilježavati?

Quote:
Istranin kaže:
Ukrajinci su nacionalna manjina u Hrvatskoj. Lojalna, zar ne...

Ponavljam: 3.000.000 djece je pobijeno u dvije godine. Skapavali su od gladi jer su komunisti stražarili nad poljima i skladištima hrane. Zbog gladi javio se među Ukrajincima i kanibalizam. Strašno!

A mi veličamo šegrta!!!
Nitko ne osporava genocidnost Staljinova režima.Samo mislim da ideološki razlozi nisu imali apsolutno nikakvu ulogu u nedolasku političara tamo.Pa,nije nitko ni iz HSP-a došao,zaboga!Radi se samo o tome da nije zvučno,nitko nezna za to!
Joe Tortura is offline  
Old 05.12.2006., 03:19   #13
Quote:
Istranin kaže:
Dana, 25. 11. 2006. godine u Domu saveza Rusina i Ukrajinaca u Zagrebu održan je skup sjećanja na žrtve Holodomora koji se dogodio tijekom 1932. i 1933 godine u Ukrajini. Tada je Staljinov režim umorio više od 7.000.000 ljudi od čega 3.000.000 djece, a još 2.000.000 ljudi poslao u konclogore.

Na skup obilježavanja ovog strašnog genocida nije došao ni jedan predstavnik Hrvatske vlasti, niti političkih stranaka. Ignoriranju obilježavanja obljetnice Holodomora su se pridružili i mediji i predstavnici nevladinih udruga.

Koji je razlog tome ???
Možda da su ga nazvali manje smješnije od "Holdomor" onda bi to ljudi shvaćali ozbiljnoje...

No dobro, ono kaj sam htio reći je da ima puno "Holdomora" na ovome svijetu pa se za njih niti ne čuje niti ne priča. Da naši političari idu na sve te skupove i sjećanja na poginule, niti jedan dan nebi bili u Hrvatskoj nego bi stalno bili na nekim putovanjima i nebi ništa radili. A tako i tako skoro da ništa i ne rade...
valentino-15 is offline  
Old 05.12.2006., 06:38   #14
Ovo sam bio prije stavio na topic o Sjev. Koreji, vezano za glad kao političko oružje:
Glad u SSSR-u (ponajviše Ukrajini) 1932-33:
Ukrajinski više-manje službeni sajt veli ovo
Vele 7 do 10 milijuna na Ukrajini.
Ukrajinski Parlament je tražio međunarodno priznavanje gladi tridesetih godina kao genocida.
Rusi su odgovorili da nije genocid, ali da je tada u cijelom SSSR-u od gladi (koja nije imala veze s nekim "prirodnim" uzrokom, poput suše ili sl., nego je bila umjetno izazvana) umrlo od 5 do 9 milijuna ljudi.
Konačno, rezolucija UN-a prihvaćena 2003. godine na inicijativu Ukrajine spominje 7-10 milijuna žrtava, ali ne spominje genocid.
...
Tadašnje stanovništvo Ukrajine bilo je cca 40 milijuna ljudi.
Režim, očigledno, nije imao nikakvih problema s time, represija i strah držali su stvari "pod kontrolom"...
Najkonzervativnije procjene povjesničara o ukr. gladi tridesetih godina spominju 3,28 milijuna ljudi umrlih od gladi.
Neposredno nakon 2. svj. rata još cca milijun (ali tada se gladovalo i u Moskvi).
lappino is offline  
Old 05.12.2006., 06:56   #15
Quote:
Istranin kaže:
Dana, 25. 11. 2006. godine u Domu saveza Rusina i Ukrajinaca u Zagrebu održan je skup sjećanja na žrtve Holodomora koji se dogodio tijekom 1932. i 1933 godine u Ukrajini. Tada je Staljinov režim umorio više od 7.000.000 ljudi od čega 3.000.000 djece, a još 2.000.000 ljudi poslao u konclogore.

Na skup obilježavanja ovog strašnog genocida nije došao ni jedan predstavnik Hrvatske vlasti, niti političkih stranaka. Ignoriranju obilježavanja obljetnice Holodomora su se pridružili i mediji i predstavnici nevladinih udruga.

Koji je razlog tome ???
Evo dva razloga:

1. Organizator skupa je SAD placenik;

to je OK, ako
- osoba organizator to kaze
- postoje legalne fakture

2. Gdje su zrtve Holodomora 1927? Hej, tada je puno vise bilo zrtava "komunizma" u SSSRu. Zasto danasnji propagatori zrtava 36'te zanemaruju zrtve '27me? Mozda lazu?

3. Svake godine danas, 2005, 2006 itd umire 30 milijuna ljudi samo od gladi u kapitalizmu. Gledajuci ukupno, po naicnu kako su obracunavane zrtve u komunizmu, svake godine kapitalizam UBIJE 100 milijuna ljudi, koliko je "komunizam" ubio za 70 godina.

Hej, gdje su zrtve kapitalizma danas? Gdje je danasnji Hodomor, koji svake godine odnese vIse zrtava nego komunisiticki za 70 godina???
__________________
Sankilot.
OrangeC is offline  
Old 05.12.2006., 06:58   #16
Quote:
lappino kaže:
Ovo sam bio prije stavio na topic o Sjev. Koreji, vezano za glad kao političko oružje:
Glad u SSSR-u (ponajviše Ukrajini) 1932-33:
Ukrajinski više-manje službeni sajt veli ovo
Vele 7 do 10 milijuna na Ukrajini.
Ukrajinski Parlament je tražio međunarodno priznavanje gladi tridesetih godina kao genocida.
Rusi su odgovorili da nije genocid, ali da je tada u cijelom SSSR-u od gladi (koja nije imala veze s nekim "prirodnim" uzrokom, poput suše ili sl., nego je bila umjetno izazvana) umrlo od 5 do 9 milijuna ljudi.
Konačno, rezolucija UN-a prihvaćena 2003. godine na inicijativu Ukrajine spominje 7-10 milijuna žrtava, ali ne spominje genocid.
...
Tadašnje stanovništvo Ukrajine bilo je cca 40 milijuna ljudi.
Režim, očigledno, nije imao nikakvih problema s time, represija i strah držali su stvari "pod kontrolom"...
Najkonzervativnije procjene povjesničara o ukr. gladi tridesetih godina spominju 3,28 milijuna ljudi umrlih od gladi.
Neposredno nakon 2. svj. rata još cca milijun (ali tada se gladovalo i u Moskvi).
Koliko je umrlo od gladi ljudi u istom periodu u npr. Kini? (tada kapitalistickoj)
__________________
Sankilot.
OrangeC is offline  
Old 05.12.2006., 09:30   #17
Quote:
OrangeC kaže:
Koliko je umrlo od gladi ljudi u istom periodu u npr. Kini? (tada kapitalistickoj)
HIĆO = TILE
mali febo is offline  
Old 05.12.2006., 10:59   #18
Quote:
OrangeC kaže:
Koliko je umrlo od gladi ljudi u istom periodu u npr. Kini? (tada kapitalistickoj)
Na ovo pitanje upucujem ljude da proguglaju.
Ono sto nitko ne moze nijekati je da je glad 1932-33 u SSSR-u bila umjetno izazvana.
lappino is offline  
Old 05.12.2006., 11:53   #19
Quote:
OrangeC kaže:
Evo dva razloga:

1. Organizator skupa je SAD placenik;

to je OK, ako
- osoba organizator to kaze
- postoje legalne fakture

2. Gdje su zrtve Holodomora 1927? Hej, tada je puno vise bilo zrtava "komunizma" u SSSRu. Zasto danasnji propagatori zrtava 36'te zanemaruju zrtve '27me? Mozda lazu?

3. Svake godine danas, 2005, 2006 itd umire 30 milijuna ljudi samo od gladi u kapitalizmu. Gledajuci ukupno, po naicnu kako su obracunavane zrtve u komunizmu, svake godine kapitalizam UBIJE 100 milijuna ljudi, koliko je "komunizam" ubio za 70 godina.

Hej, gdje su zrtve kapitalizma danas? Gdje je danasnji Hodomor, koji svake godine odnese vIse zrtava nego komunisiticki za 70 godina???
Godišnje u svijetu po podacima UN-a umre 25 milijona ljudi. I ne ubije ga kapitalizam nego glad koja je kroz cijelu povijest bila prisutna. To nije ništa novo. A novost je kada se namjerno izazove glad kako bi se proveo genocid, onda je to pokolj.
I tih 25 milijuna je na prostoru cijelog svijeta, a Holodomor samo u Ukrajini.
tomy108 is offline  
Old 05.12.2006., 12:06   #20
Quote:
lappino kaže:
Na ovo pitanje upucujem ljude da proguglaju.
Ono sto nitko ne moze nijekati je da je glad 1932-33 u SSSR-u bila umjetno izazvana.
A je taj Staljin bio zajeban tip, pa je samo da bi sačuvao vjerodostojnost, da bi glađu likvidirao Ukrajince, istodobno do smrti izgladnjivao i Ruse i ostale.

I onda još ta pakosna GS UN priznaje da je u tom periodu u SSSR-u vladala glad i da je od nje umrlo mnogo ljudi, dok su braća Ameri istodobno svoje viškove pšenice koristili kao gorivo za lokomotive, a neće priznati da je to bio genocid nad Ukrajincma.
Sram ih bilo!
Feniks is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:07.