Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.12.2006., 16:16   #21
Viškovi pšenice koji su mogli biti i iz Sovjetskog Saveza.
Ovo što govoriš samo naglašava koliko je Staljin bio ljudožder...
lappino is offline  
Old 05.12.2006., 16:27   #22
A zašto se o genocidu koji je odnio 6.000.000 ljudi za vrijeme 2. svjetskog rata i dan danas konstantno priča, a genocid nad 7.000.000 ljudi, počinjen u u dvije godine, se relativizira čak i na ovom forumu.

U tom progonu je nastradalo 80% Ukrajinskih intelektualaca.
Istranin is offline  
Old 05.12.2006., 16:44   #23
Tema je jako dobra, a pitanja koje Istranin postavlja jako vazna. Cinjenica je ta da su komunisti pocinili DALEKO vise zlocina no bilo koja druga ideologija u POVJESTI covjecanstva. Samo u bivsem SSSR-u komunisti su odgovorni za nevjerojatnih 60 milijuna zrtava. Nevjerojatno...

Citajte Solzenjicina i svjedocanstva po kojima su agenti NKVD-a pijuci u krcmi u blizini logora odlazili svremena na vrijeme u logor kada im ponestane novaca, poubijali par desetina ljudi i sa KRVAVIM CIZMAMA kojima su gazili preko leseva upravo ubijenih ne-komunista vratili i nastaviti piti. Bili su placeni po glavi...vise prosreljenih glava na podu..vise kopejki za votku...

Neprisustvovanju obeljezavanja takove tragedije je zbilja nerazumljivo i govori o stupnju generalne razine nemoralnosti hrvatska politicka vrhovnistva koja se kao zaraza spusta na puk.
Frankopan is offline  
Old 05.12.2006., 17:19   #24
Quote:
Istranin kaže:
A zašto se o genocidu koji je odnio 6.000.000 ljudi za vrijeme 2. svjetskog rata i dan danas konstantno priča, a genocid nad 7.000.000 ljudi, počinjen u u dvije godine, se relativizira čak i na ovom forumu.

U tom progonu je nastradalo 80% Ukrajinskih intelektualaca.
Pa GS UN lijepo kaže da je točno da je vladala glad i da su ljudi umirali od gladi, ali da genocida bilo nije. Zato!
Feniks is offline  
Old 05.12.2006., 18:01   #25
Post

Staljin je usprkos svemu bio najbolji vladar kojeg je Rusija ikada imala.
Njega ne dirajte!
Čagalj is offline  
Old 05.12.2006., 18:29   #26
Quote:
Feniks kaže:
Pa GS UN lijepo kaže da je točno da je vladala glad i da su ljudi umirali od gladi, ali da genocida bilo nije. Zato!
Šef tajne službe NKVD-a Lazar Kaganović je bio bijesan što je nedovoljno ljudi streljano ili umrlo od gladi pa je odredio kvotu od 10.000 egzekucija na dan.

Nekim individuama treba netko reći da je nešto genocid ili ratni zločin. Oni očito ne mogu sami zaključivati.
Istranin is offline  
Old 05.12.2006., 18:30   #27
Quote:
valentino-15 kaže:
Možda da su ga nazvali manje smješnije od "Holdomor" onda bi to ljudi shvaćali ozbiljnoje...
"Baš mi je drago" da te nasmijava riječ GENOCID
Istranin is offline  
Old 05.12.2006., 18:38   #28
Post

Quote:
Istranin kaže:
Šef tajne službe NKVD-a Lazar Kaganović je bio bijesan što je nedovoljno ljudi streljano ili umrlo od gladi pa je odredio kvotu od 10.000 egzekucija na dan.
Vjerojatno vjerujes i u pricu o Pavelicevoj kosari punoj srpskih ociju?
Čagalj is offline  
Old 05.12.2006., 18:42   #29
Quote:
Čagalj kaže:
Vjerojatno vjerujes i u pricu o Pavelicevoj kosari punoj srpskih ociju?
U to vjeruju tamo preko Dunava.
A s ove strane Dunava u to vjeruju mentalno zakržljali Titovi pioniri.
Istranin is offline  
Old 05.12.2006., 19:48   #30
Cijela povijest je niz genocida iliti istrebljivanja po hrvatski. Koje stradanje se više obilježava to je stvar snage i utjecaja stradalog naroda u današnjem trenutku. Npr. Židovi su jako utjecajni i njihovo stradanje se daleko najviše obilježava i ističe. Na drugom kraju su sjevernoamerički Indijanci koji nemaju nikakav utjecaj i genocid nad njima se niti ne spominje a kamoli obilježava.
Zašto naši političari nisu došli? Jer su egoisti koje to ne zanima. Holokaust obilježavaju jer znaju da treba biti u dobrim odnosima sa Židovima.
hevi is offline  
Old 05.12.2006., 20:58   #31
Quote:
Čagalj kaže:
Staljin je usprkos svemu bio najbolji vladar kojeg je Rusija ikada imala.
Njega ne dirajte!
Ne slažem se!

Najbolji je Ivan IV.

Zadnje uređivanje pilot babo : 05.12.2006. at 21:34.
pilot babo is offline  
Old 05.12.2006., 21:06   #32
Ivan Grozni je za mene na drugom mjestu.
Čagalj is offline  
Old 05.12.2006., 21:28   #33
Quote:
hevi kaže:
Cijela povijest je niz genocida iliti istrebljivanja po hrvatski. Koje stradanje se više obilježava to je stvar snage i utjecaja stradalog naroda u današnjem trenutku. Npr. Židovi su jako utjecajni i njihovo stradanje se daleko najviše obilježava i ističe. Na drugom kraju su sjevernoamerički Indijanci koji nemaju nikakav utjecaj i genocid nad njima se niti ne spominje a kamoli obilježava.
Zašto naši političari nisu došli? Jer su egoisti koje to ne zanima. Holokaust obilježavaju jer znaju da treba biti u dobrim odnosima sa Židovima.
A možda nisu došli radi uspomene na ovog Židova?
Feniks is offline  
Old 05.12.2006., 21:35   #34
Quote:
Čagalj kaže:
Ivan Grozni je za mene na drugom mjestu.
Za mene je na drugom mjestu - Putin.
pilot babo is offline  
Old 05.12.2006., 21:36   #35
Quote:
Istranin kaže:
"Baš mi je drago" da te nasmijava riječ GENOCID
Pa zvuči mi ko neko odmaralište...
valentino-15 is offline  
Old 05.12.2006., 21:40   #36
Quote:
pilot babo kaže:
Za mene je na drugom mjestu - Putin.
Za mene na trecem mjestu - Lenjin.
Čagalj is offline  
Old 05.12.2006., 21:41   #37
L. M. Kaganovič je stvarno bio velika "floskula".
Feniks is offline  
Old 05.12.2006., 21:47   #38
Quote:
Čagalj kaže:
Za mene na trecem mjestu - Lenjin.
Ti nijesi pri sebi.

Ili si komunista...
pilot babo is offline  
Old 05.12.2006., 22:00   #39
Muljaža sa Holodomorom je pokušaj prerade istorije ukrajinskih unijata i rusofoba.
Kao Staljin pravio "genocid" na Ukrajincima; valjda taj isti Staljin nije tamanio i Litvance, Jevreje, Čečene,... a najviše Ruse!

Narodi sa problemima u identitetu vazda moraju da falsifikuju istoriju i smišljaju razne mistifikovane pričice...
pilot babo is offline  
Old 05.12.2006., 22:05   #40
Quote:
Frankopan kaže:
Cinjenica je ta da su komunisti pocinili DALEKO vise zlocina no bilo koja druga ideologija u POVJESTI covjecanstva. Samo u bivsem SSSR-u komunisti su odgovorni za nevjerojatnih 60 milijuna zrtava. Nevjerojatno...

Citajte Solzenjicina i svjedocanstva po kojima su agenti NKVD-a pijuci u krcmi u blizini logora odlazili svremena na vrijeme u logor kada im ponestane novaca, poubijali par desetina ljudi i sa KRVAVIM CIZMAMA kojima su gazili preko leseva upravo ubijenih ne-komunista vratili i nastaviti piti. Bili su placeni po glavi...vise prosreljenih glava na podu..vise kopejki za votku...
Auuu, kako ti lazes i petljas. Za jednog desnicara nista novo i unikatno, doduse...

...ali nema veze, samo ti nastavi....psi laju, karavane prolaze.

Svijet je sve vise crven sto je jasan znak da je to vase pljuvanje u zrak neucinkovito.
Greven is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:34.