Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.01.2007., 23:07   #61
Quote:
bojska kaže: Pogledaj post
Nista, presli na Islam.Pametno, zar moze da postoje tri boga?

1516

Do tada su bili katolicki plemici.I sta sada

Tresla se gora, rodio se mis.
Opa, ti znaš i godinu kada su tvoji postali poturice. Reći ću ti zašto su postali poturice, zato što su mogli zadržati svoj status plemića, naravno, korist je prevladala, tko šiša vjeru kada je povelja o plemstvu u pitanju. Eh, multietnićaru, žalosna ti majka, ne bi ni ti bio bolji. Sigurno zato i mrziš Hrvate srednje Bosne i Hercegovce, jer se nisu dali, jer su ostali ljudi, jer su održali svoje svetinje, jer nisu bili slabi kao određeni ljudi.
__________________
"Tko ne uči iz povijesti, prisiljen ju je ponavljati."
"Sine ira et studio"-kako da ne
povjesnicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2007., 23:07   #62
Quote:
crno sukno kaže: Pogledaj post
Kolac ili Islam?
Bas sam se pretvorio u uho da cujem sta je bio izbor tvoje babe Andjelije?
Moji su katolici od kada znaju za sebe.
__________________
"Tko ne uči iz povijesti, prisiljen ju je ponavljati."
"Sine ira et studio"-kako da ne
povjesnicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2007., 23:09   #63
Quote:
povjesnicar kaže: Pogledaj post
Opa, ti znaš i godinu kada su tvoji postali poturice. Reći ću ti zašto su postali poturice, zato što su mogli zadržati svoj status plemića, naravno, korist je prevladala, tko šiša vjeru kada je povelja o plemstvu u pitanju. Eh, multietnićaru, žalosna ti majka, ne bi ni ti bio bolji. Sigurno zato i mrziš Hrvate srednje Bosne i Hercegovce, jer se nisu dali, jer su ostali ljudi, jer su održali svoje svetinje, jer nisu bili slabi kao određeni ljudi.
Ne kaza sta ti je izabrala prababa Andjelija?
Kolac? Ili sam pogrijesio koje slovo?
crno sukno is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2007., 23:09   #64
Quote:
povjesnicar kaže: Pogledaj post
Moji su katolici od kada znaju za sebe.
Ti rece da su imali izbor kolac ili Islam. Pa kako ste eskivirali izbor? Isli po duldung u Njemacku?
crno sukno is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2007., 23:11   #65
Oh, pa ja sam vlastela a ti si kmet.Ja nisam ''poturica'' jer znam ko mi je predak, i pricam Slavenskim, iako znam i nesto Turskoga.Ako je moj predak dobrovoljno presao na Islam, zasto postoji stigma, kod vas, o nekim ''poturicama''

Islam je najbrze rastuca religija, i 1.5 milijardi ljudi su po tebi Poturice



Ostavi se prica, Hrvati Bosne do 1860 su svi bili redom Bosnjaci Katolici.
bojska is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2007., 23:13   #66
Pocesi se ispod uha,pa ces vidjeti kako se postojalo Hrvatom

Ja imam svoj rodoslov.Pokazi mi svoj.

Ne mozes, nijedan Hrvat ziv, nece mi dati porijeklo familije od 1500 ovdje

I sad mene jos optuzuju sto sam ''poturica''

DOKAZI

Suti, 1626 oko 30 000 Tatara kraj Cazme je bilo zarobljeno od Austrijih vojnika, i imali su izbor

Krscanstvo ili smrt

Svi su danas Hrvati
bojska is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2007., 23:32   #67
Quote:
bojska kaže: Pogledaj post
Pocesi se ispod uha,pa ces vidjeti kako se postojalo Hrvatom

Ja imam svoj rodoslov.Pokazi mi svoj.

Ne mozes, nijedan Hrvat ziv, nece mi dati porijeklo familije od 1500 ovdje

I sad mene jos optuzuju sto sam ''poturica''

DOKAZI

Suti, 1626 oko 30 000 Tatara kraj Cazme je bilo zarobljeno od Austrijih vojnika, i imali su izbor

Krscanstvo ili smrt

Svi su danas Hrvati
Ja imam svoj rodoslov. Moji su pobjegli iz okolice Srebrenice krajem 16st, bilo je jedino rješenje od turskih progona. Spas su potražili u najvećoj pripizdini dalmatinske zagore. Mom pretku ni na kraj pameti nije bilo izdati svoju vjeru. Moj klan je izabrao rađe težak i nesiguran život po suhim dolcima i škrapama, nego blagodati Drine uz promjenjeno ime,prezime i vjeru. Krajem 18 st. vratili su se u Bosnu, imam originalno prezime i ime i vjeru i rodoslov i ponosim se time.
Ferrari is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2007., 23:51   #68
I bez obzira, sto je to istina

Oni nikad nisu imali Hrvatsku nacionalnu svijet

Citaj Mandica, Nadu Klaic

Bosna je nedvojbeno imala svoj zasebni etnos, i mozda je Hrvatstvo i postojalo nekada davno, u mracnom dobu, prije Svetoslava Suronja, ali oni su svi bili Bosnjaci.Ni manje a ni vise.

Ja sam citao i Klajicku a i Mandica.Mandic, baca vise Hrvatstvo patarena, ali i on Bosanska crkva, ne moze 100% da utvrdi Hrvatstvo Bosnjacka, u Bosanskoj crkvi u srednjom vijeku

Te nacionalnom i etnickoj pripadnosti Bosne

Imam dva od tri djela Dominika Mandica, vezano za Bosnu.Vidis, ja sam citao i Klajic Nadu i Dominika Mandica, jer zelim da znam sta drugi pisu.

A kod vas niko ne cita Fine i ostale historicare, i onda buba nesto, o cemu veze nema



Vidis, ja kazem da su katolici Bosne, izvorni Bosnjaci

Bosanski Srbi su 95% Vlasi i Cincari koji su se Srbizirali.I
bojska is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2007., 00:21   #69
Quote:
crno sukno kaže: Pogledaj post
Mubarak je sve samo ne demokrata. Cionisticki agent koji tlaci muslimane. Cim se rijesi Irak, dolazi na red Saudija pa onda nas pajdo Mubarak. Ne sekirajte se.
Saudi Royal family

Samo to tek za dolaska Mehdija.
Derviš is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2007., 00:31   #70
Quote:
povjesnicar kaže: Pogledaj post
Evo, muslići su nas opet odvukli na off-topic. Ne ide im s objašnjavanjem kako to da se muslimanski multietnićari tako odnose prema kršćanima u Egiptu pa se bacili na povijest. Uskoro će shvatiti da im ni to ne ide, pa će se prebaciti na protekli rat(za što stvarno nemaju osnova), ali dobro, šta ćeš, mora netko i kvariti teme...
Kako to objasnit. Gledaju ljudi šta radi DŽordž Bush i Toni Blair i ekipa, pa misle da su svi kao oni. Narod ko narod.

Da se slična anketa provede ovdje na forumu o nama muslimanima, zar misliš da bi bio iznenađen?

A da osuđujemo takvo ponašanje Egipćana, osuđujemo. Ne vladaju se kako nalaže vjera Islam.
Derviš is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2007., 02:04   #71
Quote:
Ferrari kaže: Pogledaj post
Ja imam svoj rodoslov. Moji su pobjegli iz okolice Srebrenice krajem 16st, bilo je jedino rješenje od turskih progona. Spas su potražili u najvećoj pripizdini dalmatinske zagore. Mom pretku ni na kraj pameti nije bilo izdati svoju vjeru. Moj klan je izabrao rađe težak i nesiguran život po suhim dolcima i škrapama, nego blagodati Drine uz promjenjeno ime,prezime i vjeru. Krajem 18 st. vratili su se u Bosnu, imam originalno prezime i ime i vjeru i rodoslov i ponosim se time.
Krajem 16st? Pa kako su izdrzali 200 godina pod tim Turcima i puknuo im film nakon 200 godina nabijanja na kolac?
crno sukno is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2007., 02:06   #72
Quote:
Derviš kaže: Pogledaj post
A da osuđujemo takvo ponašanje Egipćana, osuđujemo. Ne vladaju se kako nalaže vjera Islam.
Sto se toga tice, nemam sta osudjivati. Ortodoksni Kopti zive daaaaleko bolje u muslimanskom Egiptu sto se tice prava i vjerskih sloboda nego ortodoksni Srbi u katolickoj Hrvatskoj. Zamisli u Splitu ih se samo 9 smije izjasniti Srbima.
Bio sam u Egiptu licno i uvjerio se na licu mjesta. Obisao sve od Aleksandrije do Asuana. U Asuanu sam vidio novu crkvu i novu dzamiju jednu pored druge ni 10 metara razmaka. Ni u kom slucaju nije prijeceno iseljavanjem zbog gradnje kao npr. u "kulturnoj" Rijeci.
Ali sad.....
crno sukno is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2007., 10:34   #73
Ma Muslimani ce se pobiti medjusobno.

http://www.novosti.co.yu/code/naviga...tum=2007-01-29

Mera miri Palestince
Đ. B., 29. januar 2007

PALESTINCI su - i prema upozorenju šefa ruske diplomatije Sergeja Lavrova u ponedeljak - "još samo na pragu građanskog rata", ali su i to "samo" već platili sa više od 60 mrtvih i preko 100 ranjenih. Pri čemu je krvavi bilans poslednja četiri dana oružanih sukoba proiranskog islamističkog Hamasa i umerenijeg Fataha, koji je pod kontrolom šefa palestinske autonomije Mahmuda Abasa, bio najužasniji: oko 30 poginulih i 75 ranjenih.
U nastojanju da spreče pravi rat Palestinaca protiv Palestinaca - u ponedeljak su svoje posredničke usluge dobre volje ponudili "bliskoistočni kvartet" i Saudijska Arabija. "Kvartet", u kojem vodeće uloge imaju SAD i Rusija, pokušava da se "vatrogasno" sastane u Vašingtonu i otvori vrata formiranju palestinske vlade nacionalnog jedinstva". A saudijski kralj Abdala uputio je Abasu i voćama Hamasa, premijeru Ismailu Haniji i šeiku Haledu Mašalu, prvom čoveku Politbiroa islamista koji konce vuče iz Damaska, pismo sa pozivom da na mirenje hitno dođu u sveti muslimanski grad Meku.
Abdalinu ponudu je u ime Hamasa prihvatio palestinski ministar inostranih poslova Taher an-Nono, a u ime Fataha Abasov ključni savetnik Ahmed Abdel-Rahman i svi su izgledi da će do susreta u Meki doći pre nego do okupljanja šefova diplomatija "kvarteta". Šta je, međutim, u pozadini palestinskog klizanja ka građanskom ratu i šta se može očekivati narednih dana?
Krvoproliće je počelo u minuli četvrtak - nakon što je Abas saopštio da će raspisati vanredne izbore ako propadnu pregovori o formiranju "vlade nacionalnog jedinstva", a uoči mitinga kojim je Hamas obeležio godišnjicu pobede na izborima i formiranja svoje vlade - kada je od podmetnute bombe poginuo jedan a bilo ranjeno sedam aktivista tog radikalnog proiranskog pokreta. Mašal i Hanija su "kukaviki zločin" pripisali rivalskom Fatahu, pa su udarne borbene grupe Hamasovaca okružile kuću Nabila Zarzira, jednog od vođa "Brigada mučenika Al-Akse" (vojne formacije Fataha), i po njoj osule minobacačku paljbu, a zatim (kontrolnim hicem u glavu) sprečile prebacivanje ranjenog Zarzira u bolnicu.
Ubrzo je bazukama tučena i kuća šefa Fatahu potčinjene Službe preventivne bezbednosti Rašida Abu Šbaka, a potom je eksplodirala bomba ispred kuće uticajnog komandanta odreda Abasovih telohranitelja Muhameda Dahlana. Usledila je munjevita kontra: Dahlanovi ljudi su dvaput atakovali kuću šefa palestinske diplomatije i jednog od Hamosovih lidera Mahmuda Zahara. I, to je samo dolilo ulje na vatru.
U petak su hamasovci opkolili kuću Fatahovog funkcionera Mansura Šlajela i ultimativno zatražili da rivalska frakcija oslobodi sve njihove pristalice uzete za taoce. Kada od toga nije bilo ništa, otvorili su uragansku minobacačku vatru. Dahlan se tada odlučio na "sve ili ništa". Uzevši sve oklopne transportere kojima raspolaže Abasovo obezbeđenje, sa svojih probranih 70 boraca probio je Hamasov obruč oko Šlajelove kuće koja je u akciji bila potpuno uništena. Sam Šlajel je ostao nepovređen dok je Hamas imao najmanje sedam ubijenih i nekoliko desetina ranjenih.
Borbe su se proširile i na zapadnu obalu (Ramala, Nablus...). Došlo je već i do gađanja "neprijateljskih džamija". Nije ni čudo, s obzirom da Hamasovi lideri optužuju Fatah i Abasa da "u kolaboraciji sa cionistima i Amerikancima" rade na obaranju njihove vlade i da Dahlana smatraju "najvećim izdajnikom palestinskog naroda". A iz Fataha uzvraćaju: da Hamas i Ahmed Džabri, komandant njegovih odreda "Iz Adin el-Kasam", po nalogu iz Teherana, destabilizuju situaciju u autonomiji i drže je u izolaciji pod međunarodnim sankcijama.
Pesimisti strahuju od razbuktavanja pravog građanskog rata. Pretpostavljaju da bi Abas, osokoljen Dahlanovom pobedom, mogao raspisati prevremene izbore i da u tom slučaju neće biti mnogo vajde ni od "mirenja u Meki", ni od mogućih preporuka iz Vašingtona...

PORODICA PALESTINSKOG (SAMO) UBICE
MOLILI SE DA USPE
TEL AVIV, GAZA, (Tanjug) - Porodica mladog palestinskog samoubice bombaša, koji se u ponedeljak razneo u jednoj pekari u izraelskom letovalištu Ejlat, na Crvenom moru, saopštila je da je on pre tri dana napustio dom i nije se vratio. "Znali smo da će izvesti mučenicku operaciju. Njegova majka i otac su se molili da uspe," rekao je brat Mohameda Fejsala Saksaka, Naim, u porodičnoj kući na severu, pojas Gaze.

NOVI TERORISTIČKI NAPAD U IZRAELU
SAMOUBICA U PEKARI
JERUSALIM, (Beta) - Najmanje troje ljudi je poginulo u eksploziji koju je bombaš samoubica izazvao u turističkom gradiću Eilat na izraelskoj obali Crvenog mora, saopštila je izraelska policija.
Za sada niko nije preuzeo odgovornost za eksploziju, koja je prvi napad bombaša samoubice u Izraelu od aprila prošle godine.
"Ovo je samoubilački napad i samoubica je jedan od poginulih", rekao je policijski zvaničnik na vojnom radiju i dodao da je samoubica u prodavnicu uneo eksploziv u torbi ili ga je nosio na sebi oko pojasa.
Izraelske radio stanice su prenele izjave svedoka, koji su rekli da su delovi tela bili razbacani po pekari. Policija je prvo saopštila da je eksplozija izazvana curenjem gasa.
Eilat, na severnom delu Crvenog mora, popularno letovalište za izraelske i strane turiste do sada je bilo pošteđeno nasilja.
 
Odgovori s citatom
Old 30.01.2007., 12:07   #74
fascinira kako na pitanje o nasilju koje vrše muslimani nad egipatskim krščanioma 2007. oni odgovaraju tekstovima o nasilju koje je vršila katolička španjolska 1607.
kopti su u egiptu opstali isključivo zato jer je muslimanima odgovaralo da postoji neki (naravno, manjinski) dio pučanstva koji će plačati duplo veći porez. i na kojemu će povremeno moć iskaljivat bijes i seksualne frustracije uzrokovane poligamnim sistemom.

inaće, mislim da se toj temi pridodaje premalo paženje. osnovni problem islama je u poligamiji. ona uzrokuje to da 1/3 muslimanskih mladića nikad ne vidi pičke. odatle njihova militantnost i agresivnost. još kad ih uvjeriš da ih čekaju hurije u raju, eto ti džihadlija. poligamija je bolestan sistem.
divizija is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2007., 12:26   #75
Quote:
divizija kaže: Pogledaj post
inaće, mislim da se toj temi pridodaje premalo paženje. osnovni problem islama je u poligamiji. ona uzrokuje to da 1/3 muslimanskih mladića nikad ne vidi pičke. odatle njihova militantnost i agresivnost. još kad ih uvjeriš da ih čekaju hurije u raju, eto ti džihadlija. poligamija je bolestan sistem.
hmm, interesantna analiza, mada muslimani su agresivni i u sredinama gdje nema poligamije.
Naša Kvačica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2007., 12:31   #76
ali ima diferencijalnog nataliteta, koji je kod njih iznadprosječan.
divizija is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2007., 22:25   #77
Quote:
crno sukno kaže: Pogledaj post
Ne kaza sta ti je izabrala prababa Andjelija?
Kolac? Ili sam pogrijesio koje slovo?
Ovisi s čim je bio kolač, Altine Urdu, još ako je imao znak od Toyote napravljen od šlaga, nema boljeg.
__________________
You have received an infraction at Forum.hr
Saul Tigh is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2007., 22:34   #78
Quote:
bojska kaže: Pogledaj post
I bez obzira, sto je to istina


Bosanski Srbi su 95% Vlasi i Cincari koji su se Srbizirali.I
Ajd da se u nečemu slažemo
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2007., 22:35   #79
Nego spominješ protjerivanje muslimana iz Slavonije, mene zanima što je bilo sa Mađarima muslimanima, gdje su oni završili?
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2007., 22:35   #80
Ne, nego ce krscani

Ruanda 1994 milion krscana manje.Ljudi masivno prelaze na Islam

Uganda masakr krscana protestanata i krscana katolika.

Ih, da ne pricam dalje.

A Palestina, moze biti poneki slucaj, ali ne sigurno milion.

bojska is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:15.