Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.05.2010., 14:33   #2081
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
upravo smo dosli sa razgovora, ajme davili nas 45 minuta, mali je odavno prosao vrijeme spavanja pa je bio i cendrav i nije htio sa tetom u obilazak vrtica, uglavom lijepo im je pokazao rijecima: hvala, molim,i izvoli koliko je pristojan, pokazao je da zna brojat na hrvatskom i engleskom i da zna sve boje pa je malo ostavio tete u soku i na kraju im je rekao, dovidjenja ali ja hocu doma svojoj kuci. Po meni je taj razgovor totalno gubljenje vremana jr sve sto sam ispunila u formularu me zenska pitala ispocetka kao da sma debil
45 minuta
nas skenirali u 10 minuta

i koliko je bilo ih u komisiji??

taj razgovor je čista glupost i po meni
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2010., 14:40   #2082
Quote:
blond lady kaže: Pogledaj post
takva je i moja h. svakom bi dala ruku na ulici i išla s njim, to se meni uopće ne sviđa i strah me toga, nadam se da će se to promjeniti s vremenom i pokušavam razgovorati s njom o tome da to ne radi i zbog čega to nije dobro ali teško je jer ne znam koliko ona to svaća i nebi htjela napraviti kontraefekt da je bude strah svega i svakoga, moja cura je malo starija ima 2,8 god. i vjerovatno je lakše s njom razgovorarati ali ipak ne svaća neke stvari
Totalno te kužim, ni meni se to baš ne sviđa kod mog malog.
On nema nikakve zadrške prema nikome.
Pa ja još ne razgovaram baš ozbiljno sa njime o tome jer mislim da je premali, ali da hoću, to sigurno.
Recimo on u parku ode do klupe i sjedne među nepoznate ljude, između njih naravno i neda se maknuti, ponekad mi bude neugodno, čovječe djete bježi od mame strancima.
A da ti ne kažem da i užica hranu tako od nekog, uglavnom meni nikad ne pada na pamet gurati tuđem djetetu nešto u ruku ali u parku ima svakakvih.
Ta njegova "otvorenost" me ponekad zaista izluđuje.

Ja sam danas u vrtiću na Rudešu pitala da kako to da nema razgovora kod njih - kaže mi tajnica da oni to ne prakticiraju, eventualno nakon 15.06, nakon rezultata, ako bude potrebno.
Doduše mi smo uz zahtjev tamo imali još 3-4 lista za ispunit o djetetovim navikama...pretpostavljam da im je to zamjena za intervju.
__________________
Everything happens for a reason...
luna_lana is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2010., 15:00   #2083
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
45 minuta
nas skenirali u 10 minuta

i koliko je bilo ih u komisiji??

taj razgovor je čista glupost i po meni
prvo smo bili kod jedne zenske (nemam pojma sta je ni tko je ali pretpostavljam da je psiholog) a onda smo isli u drugu sobu kod vise medicinske sestre
Cisto gubljenje vremena i maltretiranje i trosenje sredstava nepotrebno, hebate nama su iskopirali pola djetetovih povjesti bolesti i svasta nesto a jos se ne zna ni dal cemo upast pa mi nije jasno kaj izmisljaju, ali bitno da si je medicinska sestra sva sretna iskopirala upute za rad sa djecom koja imaju ili su imala motoricke poteskoce da ih se motivira koje sam dobila u Vinogradskoj (sva je sretna skakutala, joj ovo je super, joj mama pa otkuda vam ovo, pa joj mama mogu si ja ovo iskopirati)
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2010., 15:02   #2084
nama su u dv spansko dali upitnik za doma s pitanjima o porodu, zdr. stanju i sl., a na razgovoru (za koji smo naruceni 2 dana kasnije) su uglavnom bila pitanja bas o djetetovim navikama (kad jede, spava, sto voli, ne voli, omiljene aktivnosti,...). zakljucak je bio da je on zapravo jos premali - ima 9 mj. i da cemo razgovor morat ponovit u rujnu, sto mi je cak zvucalo vrlo utjesno jer nije uslijedio drugi dio recenice "ako budete primljeni"
nismo oboje morali bit prisutni, a razgovor je vodila samo mlada psihologinja, nikakva komisija. trajalo je mozda 15-20min, dok je ona ispunila svoj formular. podaci vrijede i za dv suncana i dv malesnica jer su svi povezani. nije nas pitala za baku niti nas odgovarala od vrtica, niti ista slicno.

eto nasa iskustva, mozda kom bude od koristi...
__________________
worrying is like a rocking chair, it gives you something to do, but doesn't get you anywhere...
lutra is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2010., 15:05   #2085
pikacu, ak si tu, tek jučer mi je palo na pamet - a ti misliš njih oboje dat u jaslice ili?
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2010., 15:10   #2086
ma ovakvu neizvjesnost nisam imala ni na natječajima za posao... majke mi mile.
ovo je gore od upisa na fax (bar znaš kakav si prijemni napisao) ovo je gore od natječaja za posao...
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2010., 15:33   #2087
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
ma ovakvu neizvjesnost nisam imala ni na natječajima za posao... majke mi mile.
ovo je gore od upisa na fax (bar znaš kakav si prijemni napisao) ovo je gore od natječaja za posao...
je...
mogla bih, mazohistike radi, predat molbu u vrtice u kojima sam se nekada nadobudno javljala na natjecaje za psihologa...2 puta sam bila pripravnik, pa ko ne mogu, a 3. put sam bila nepripravnik a oni trazili pripravnika
(a zapravo su u sva tri puta znali tko ce im raditi)

tak mi je sad dijete premlado, a sljedece godine ce garant biti prestara
ili ako fakat uzmem neplaceno, bit cu "nezaposlena"

bas me nece...
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2010., 15:51   #2088
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
pikacu, ak si tu, tek jučer mi je palo na pamet - a ti misliš njih oboje dat u jaslice ili?
nju da,a njega neće primiti iako sam dala i za njega - tu još moram razmisliti što ću
možda bude kakva lista čekanja formirana
ne zna
zašto pitaš?
__________________
Prodajni album
pikacu is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2010., 15:55   #2089
pa zato jer sam se tek sad sjetila da imaš zapravo dvoje djece
i da kaj buš s drugim ak moraš u prvom mjesecu ić radit
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2010., 15:55   #2090
Sudeći po izjavama i komentarima babetina u tajništvima u jedno sam sada 100% sigurna: moje dijete neće upasti bez štele.
__________________
I`m a supergirl, and supergirls don`t cry
~Scarlet~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2010., 16:20   #2091
Quote:
~Scarlet~ kaže: Pogledaj post
Sudeći po izjavama i komentarima babetina u tajništvima u jedno sam sada 100% sigurna: moje dijete neće upasti bez štele.
nažalost to i ja mislim. Zagor je prirodnjak (kao i MisizS on brije ZEN mantru i feng shui da je sve dobro, da će sva djeca upasti... da ima mjesta za sve) a meni muka... doslovno sagnem glavu i muka mi od njegovog optimizma a babuskare u tajništvima kažu čarobnu rečenicu

znate i samo da je mjesta malo a da su interesi veliki, ma ogromni, tako da vam ništa ne možemo garantirati.

zagor to tumači, trebaju svu djecu lijepo zahtjevima staviti na jednu stranu (jer je sve na hrpi) i vidjeti ćeš svi jasličari upadaju bez problema

Ja to tumačim, pas im mater korumpiranu, jebote trebamo iskopati neku žnjoru.

a on će meni - vi pravnici niste normalni

eto neshvaćena


upućene mame, koji je vrtić najboilji (tete najbolje i sadržaj)

Špansko
Malešnica
POS

dala sam u sva ti....
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2010., 16:41   #2092
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
ja ne želim nikome srati ali ja da moram roditi ne bih slala starije dijete u jaslice.
prije tjedan dana sam mislila da sam opet trudna i prvo što mi je kroz glavu proletilo bilo:
"a jebiga. još bolje. barem ne moram ovoga onda slati u jaslice."

uvjerena sam da je fizički teško s dvoje male djece doma...ali mislim da je još teže na psihičkoj razini jedno dijete ostaviti da trune u jaslicama (koje nisu obavezne) dok imate tu spoznaju da ste ga mogli ostaviti sa sobom doma.

ja to ne bi mogla.
stvarno ne.

moja frendica rodila je bila curicu.
dvije godine nakon toga rodila je blizance.
i mala je naravno išla u vrtić ali frendica veli da je bila ful ljubomorna na braću da su je jednostavno morali ispisati iz vrtića da bude s njima doma da joj bude lakše. jer zamisli ono...dobila je braću, mama oko dvoje beba trčkara a nju jadnu još šutnu u vrtić.
moja frendica ima jedva 30 kila koliko je iscrpljena...al jebiga.
što je dobro za djecu...dobro je i za majku. ali ne i obratno.

meni je muka pri pomisli na jaslice ali fakultet moram završiti.
kaj ću?...odustati ? s prosjekom 4,6?

da ostanem opet trudna ili da mi se dijete definitivno ne može adaptirati to bi bila sasvim druga priča...onda mi ni prosjek 4,6 ni faks ne bi ništa značio i odustala bih od faksa još koju godinicu i posvetila se djeci.


al ajde...sve se tješim da imam predavanja obično do 1 pa valjda će izdržati tih par sati.

a ko zna...možda mu jaslice budu i super.
barem koliko mi se sad čini kad ga odvedem u park presretan je među djecom... al bumo vidli...
hej, tek sam sad skuzila ovaj tvoj post pa da ti kazem moje iskustvo s kikicima izmedu kojih je nepunih 16 mjeseci razlika.
ja molim sve svece da mi mala dobije vrtic, jer joj se ne mogu posvetit 100% (znam, sama sam kriva, al kaj je, tu je), njoj je doma dosadno, ne moze radit sve sto hoce i kad hoce jer: beba pava, beba je na podu, beba se sad igra s tim, beba ovo, beba ono... e, sad ja nju pokusavam ukljucit u SVE sto radim ja i SVE sto radi beba, al ona je opet malo premala da bi sve to polovila...
djecu obozava, mislim da bi ona bila puno sretnija da dan provede sa vrsnjacima (a da ne govorim da mislim da bi joj se govor poboljsao kroz socijalizaciju s drugom djecom, koji nam i ovako tesko ide). nije ljubomorna na njega (mala je jos bila, sad ga obozava, i nista bez bebe ne mozemo napravit )
sve u svemu, mislim da joj stetim ovako vise nego sto bi joj stetio vrtic, al opet je sve to individualno...
a nas kaj, ak neces dat njega u jaslice, najbolje da krenete u pohode na drugu bebu, pa se neces morat brinut
__________________
Picekica 6.7.08. i Picek 26.10.09.
Picek21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2010., 16:43   #2093
picek.. na kraju je istina ono što su neke tu napisale.. nije dobro imati tako malu razliku između dvoje djece
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2010., 17:00   #2094
Lara, ne mislim da je problem korumpiranost kao u nekim drugim granama, no znamo da je situacija jadna i da su ohoho premali kapaciteti! zahvlajujući znaš kome. tako da pusti ženicu u tajništvu, nije ona jadna kriva...
a da ti veza može pomoć, može, a i ne mora, ovisi kakva je...osobno znam za dijete koje lani nije upalo u vrtić( ne samo jedan i da veze preko nekih ravnatelja nisu pomogle jer su kapaciteti stvarno jadni, ali eto na kraju je pomogao poziv iz Grada) tako da ...
izvuci pouku gdje tražiti vezu
__________________
mama tri male ljepotice...
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2010., 17:49   #2095
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
nažalost to i ja mislim. Zagor je prirodnjak (kao i MisizS on brije ZEN mantru i feng shui da je sve dobro, da će sva djeca upasti... da ima mjesta za sve) a meni muka... doslovno sagnem glavu i muka mi od njegovog optimizma a babuskare u tajništvima kažu čarobnu rečenicu

znate i samo da je mjesta malo a da su interesi veliki, ma ogromni, tako da vam ništa ne možemo garantirati.

zagor to tumači, trebaju svu djecu lijepo zahtjevima staviti na jednu stranu (jer je sve na hrpi) i vidjeti ćeš svi jasličari upadaju bez problema

Ja to tumačim, pas im mater korumpiranu, jebote trebamo iskopati neku žnjoru.

a on će meni - vi pravnici niste normalni

eto neshvaćena


upućene mame, koji je vrtić najboilji (tete najbolje i sadržaj)

Špansko
Malešnica
POS

dala sam u sva ti....
POS je super, mi prezadovoljni, tete super, novi, veliki vrtić sa velikim dvorištem, sada preko ljeda su cijele dane vani, imaju stol i stolice i jedu vani samo idu spavati u prostorije...
crtaju, boje, izrađuju razne stvarčice, imaju kazal. predstave, sportsku dvoranu, hrana zdrava (nema hrenovki, pašteta (samo domaće) itd.) svaki dan imaju voće itd.
__________________
H. 29.08.2007. - L. 12.03.2011.
blond lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2010., 17:51   #2096
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
.... Zagor je prirodnjak (kao i MisizS on brije ZEN mantru i feng shui da je sve dobro, da će sva djeca upasti... ...
zagor to tumači, trebaju svu djecu lijepo zahtjevima staviti na jednu stranu (jer je sve na hrpi) i vidjeti ćeš svi jasličari upadaju bez problema
...
Ja to tumačim, pas im mater korumpiranu, jebote trebamo iskopati neku žnjoru.
a on će meni - vi pravnici niste normalni
...
__________________
Fuck it!
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2010., 17:52   #2097
Quote:
blond lady kaže: Pogledaj post
POS je super, mi prezadovoljni, tete super, novi, veliki vrtić sa velikim dvorištem, sada preko ljeda su cijele dane vani, imaju stol i stolice i jedu vani samo idu spavati u prostorije...
crtaju, boje, izrađuju razne stvarčice, imaju kazal. predstave, sportsku dvoranu, hrana zdrava (nema hrenovki, pašteta (samo domaće) itd.) svaki dan imaju voće itd.
POS je Sunčana
svatko ga drugačije zove

ja bih bila sretna da dobijem ili POS (sunčanu) ili Malešnicu.
Špansko mi je koma koma i babuskare su odurne (barem ove u tajništvu )

a na POS sam baš napikirala da ga dobijem
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2010., 17:55   #2098
upisani smo u vrtić našeg života mi smo u dv šarena loptica- vrtić roditeljskog neposluha

(da me ne bi netko razapeo kako to već znam, privatni je )
__________________
To prove his love for her, he swam the deepest river, crossed the widest desert and climbed the highest mountain.She divorced him.
He was never home.
Sandra October is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2010., 17:57   #2099
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
POS je Sunčana
svatko ga drugačije zove

ja bih bila sretna da dobijem ili POS (sunčanu) ili Malešnicu.
Špansko mi je koma koma i babuskare su odurne (barem ove u tajništvu )

a na POS sam baš napikirala da ga dobijem
da, pos je Sunčana, meni je super, imaju dosta didaktičnih igrački, redovno dobiju nove igračke, hodnici su fino uređeni, puni igračka, tobogan i ostalo ...
tete se trude, daju sve od sebe i uvijek sam se mogla oko svega dogovoriti
__________________
H. 29.08.2007. - L. 12.03.2011.
blond lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2010., 17:58   #2100
Quote:
Sandra October kaže: Pogledaj post
upisani smo u vrtić našeg života mi smo u dv šarena loptica- vrtić roditeljskog neposluha

(da me ne bi netko razapeo kako to već znam, privatni je )
kolko cepa??? i kakav je i gdje se nalazi?
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:10.