Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.04.2007., 18:32   #1
Što učiniti (zlostavljanje djece)?

pozdrav svima...

... malome dajem instrukcije iz hrvatskog i engleskog i danas mama zove kao "On nije ispravio ocjenu" ja "Pa eto vježbali smo samo jedan-dva sata,malo treba vrimena vamo,tamo"...žena "Ne treba njemu vrimena,danas ću ja kad se vratim s posla njega lipo s kaišem,pa će naučit on kako treba...treba njega prvo dobro nalemat...pribit ću ga..." nabraja ona skroz ozbiljno a ja "Pa nemojte tako gospođo,ispravit će on..on je bistar, zna on to sve.." al ne da se ova,nabraja ona i dalje metode, ja ono bez riječi, spustim slušalicu....ono šok totalni..

...ne znam sad šta bi da li da prijavim nekom anonimno ili šta ja znam..ima li ko savjet kakvi..usput mislim da je situacija takva da žena je to spremna napravit (ako ne i da je već činila) jer mali mi je dodjeljen preko socijalne službe...tako da ne kužim šta ti ljudi tamo rade.....
ileana_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2007., 18:36   #2
Ja bi to svakako prijavila-aninimno ili ne.
Tvoj post je dosta jasan iz kjeg čitam da ta mama nie sva svoja.
Moj blagoslov imaš da ju prijaviš bez ikakve grižnje savjesti.Ako ti to što znači!
InkaRaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2007., 18:38   #3
Opet da idem na u socijalnu službu?
ileana_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2007., 18:43   #4
Quote:
ileana_ kaže: Pogledaj post
Opet da idem na u socijalnu službu?

A šta drugo možeš napraviti ti jedna s osobom kojoj očito nešto nije u redu u glavi?Vidim da ni oni baš nisu od pomoći ako si več bila,a ona i dalje tuče dijete.
NedajBože da se nešto dogodi djetetu,grist ćeš se od kraja života.Imaš priliku pomoći djetetu..
InkaRaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2007., 18:47   #5
Quote:
MarinkaD kaže: Pogledaj post
A šta drugo možeš napraviti ti jedna s osobom kojoj očito nešto nije u redu u glavi?Vidim da ni oni baš nisu od pomoći ako si več bila,a ona i dalje tuče dijete.
NedajBože da se nešto dogodi djetetu,grist ćeš se od kraja života.Imaš priliku pomoći djetetu..
Ma nije meni problem ić (prijateljica od sestre koja me preporučila vodi evidenciju o malom, pitanje je jel oni već znaju il točnije jel ona zna ili ne a ništa ne poduzimaju ) ...tako da mi to nije problem...a i ja sam ono "tempirana bomba" kad se radi o zlostavljanju djece, i sličnim temama...valjda mi tribalo samo negdi da napišem ovo..a valjda će oni reagirat...vjerujem da oće...
ileana_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2007., 20:07   #6
Prijavi. To ti je vrsta koja svjesno i proračunato radi te stvari djeci. Sve ti počinje s 1-2 po guzi a završava ovako. Oni razumiju samo kad njih netko opali po novčaniku.

Zadnje uređivanje Brazda : 25.04.2007. at 20:07. Reason: dopuna
Brazda is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2007., 20:34   #7
i šta, dobit će novčanu kaznu i natuć maloga kaišem jer je zbog njegovih sranja morala dat pare. kako to spriječiti?
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2007., 20:41   #8
Quote:
alexxx kaže: Pogledaj post
i šta, dobit će novčanu kaznu i natuć maloga kaišem jer je zbog njegovih sranja morala dat pare. kako to spriječiti?
Jedan od mojih susjeda (daljnjih) istukao je sina remenom, mali nazvao policiju, ušlo u postupak, globili ga i stari zaključio da više nikada.
Brazda is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2007., 21:30   #9
Poznam jednu takvu luđakinju. Kćer joj sad ima 8 godina, a kako je krenula, mala će biti biljka za nekoliko godina. Žena je opsjednuta peticama. Sve mora biti 5 i to bez greške. Ne daj bože -5 ili 4. Jedanput dok sam bila kod njih u posjeti, imala sam se priliku osvjedočiti u njeno ludilo. Naime, curica je došla iz škole i luđakinja joj je odmah išla pregledati sve što su radili taj dan. U bilježnici iz matematike je na jednom mjestu našla gdje je kćer nešto brisala i podivljala je. Ono, nema veze što je dijete samo našlo grešku i ispravilo ju, ali kako je uopće mogla pogriješiti???!!! I onda je bilo dernjave jedno 20 min, jer griješiti je zabranjeno.
Također forsira curicu da iz svih predmeta uči lekcije unaprijed jer mora biti ispred svih u razredu da bi se luđakinja mogla preseravati na subotnjoj kavici.
Jedanput je najstariji sin bio kod mene i sestra (ta curica) ga je zvala i gušila se od plača, molila ga je da dođe doma i pomogne joj naučiti par lekcija iz prirode i društva koje joj je vještica naredila da nauči pa da u ponedjeljak zna više od ostalih.
Zar takvi roditelji nisu svjesni što rade svojoj djeci?
Čemu tolika histerija oko prokletih ocjena, što im znače te proklete petice?
Prokleto uvjetovanje ljubavi...
__________________
...I find it kind of sad...the dreams in which I'm dying are the best I've ever had...
Dobar čovjek može se postidjeti čak i pred psom.
Sugarplum Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2007., 21:45   #10
Quote:
Sugarplum Fairy kaže: Pogledaj post
Poznam jednu takvu luđakinju....
Ovo je prestrašno!
InkaRaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2007., 22:36   #11
prijavi!
socijalnoj službi, policiji, kome god. prijavi.

neki ljudi nisu normalni u glavi i treba im izvanjska negativna motivacija pokazati da ono što čine nije u redu.
__________________
...
Amy Inferno is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2007., 22:44   #12
Quote:
Sugarplum Fairy kaže: Pogledaj post
Poznam jednu takvu luđakinju. Kćer joj sad ima 8 godina, .............:
Kako bi ja takve kretene isprešamarala
To je jednako tako zlostavljanje kao i batine. Ako ne i gore.
Odista ne znam što savjetovati. Prijaviti da, ali čisto sumnjam da će nešto poduzeti.
Još nisam vidjela da su ovi iz socijalne išta pozitivnog ikada napravili. Nadam se svim srcem da griješim.
Modesti is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2007., 22:56   #13
Quote:
Amy Inferno kaže: Pogledaj post
prijavi!
socijalnoj službi, policiji, kome god. prijavi.

neki ljudi nisu normalni u glavi i treba im izvanjska negativna motivacija pokazati da ono što čine nije u redu.
ili ...nemoj prijaviti, a kad za 2-3 godine to dijete poubija cijelu blagovaonicu u školi , daj exkluzivni intervju za 24sata i reci da si oduvijek znala da se u toj kući nešto zlo događa

mislim, ileana_ ...odrasli ženski plode oplođenog 50g jajeta !!! ..koliko ti je potrebno da reagiraš !!!?
__________________
Broomstick operator level A1
Madame Hooch is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2007., 23:01   #14
Quote:
Madame Hooch kaže: Pogledaj post
ili ...nemoj prijaviti, a kad za 2-3 godine to dijete poubija cijelu blagovaonicu u školi , daj exkluzivni intervju za 24sata i reci da si oduvijek znala da se u toj kući nešto zlo događa

mislim, ileana_ ...odrasli ženski plode oplođenog 50g jajeta !!! ..koliko ti je potrebno da reagiraš !!!?
Tek sam dva puta po jedan sat bila u njih (znači znam ih dva dana) i večeras sam rekla toj službenoj osobi,njihovom staratelju ,uopće nije bila misao da ne prijavim,samo me valjda malo šokiralo pa sam morala "istrest" na Forum,tako da je ovakav komentar zaista nepotreban...
ileana_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2007., 23:17   #15
Quote:
Modesti kaže: Pogledaj post
Kako bi ja takve kretene isprešamarala
To je jednako tako zlostavljanje kao i batine. Ako ne i gore.
Odista ne znam što savjetovati. Prijaviti da, ali čisto sumnjam da će nešto poduzeti.
Još nisam vidjela da su ovi iz socijalne išta pozitivnog ikada napravili. Nadam se svim srcem da griješim.
Problem je kako dokazati psihičko zlostavljanje? A ta žena je inače bolesno slatkorječiva i draga, a iza 4 zida...
A i radi se o vrlo uglednoj obitelji u našem malom gradu (brat je bivši župan), pa si možeš misliti da bi netko išta poduzeo...
__________________
...I find it kind of sad...the dreams in which I'm dying are the best I've ever had...
Dobar čovjek može se postidjeti čak i pred psom.
Sugarplum Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2007., 23:23   #16
The point cili je (prema ovoj ženskoj) da ovi u socijalnoj već to znaju (what a surprise) međutim otac ima valjda PTSP i "tempirana je bomba", tako da dođu,sidnu, popiju kavu s njima,malo popričaju "U školi sve dobro jel...?" i odu ća...recimo mene zanima koliko stoji policija iza socijalne službe?
ileana_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2007., 23:24   #17
Znam sve Sugarplum, imali smo mi takvu jednu što je pijana dolazila po dijete u vrtić, a kada joj kolegica nije htjela predati dijete imala je problema. Kolegica ne ona. Ipak mi smo sve stale uza nju (jer ja prva neću predati dijete u auto pijanoj osobi taman da posao izgubim, nema jebene šanse) pa je to nekako prošlo tako da je po malog dolazila nona.
Bila je cijela frka te kako vi niste dali mojoj ženi dijete, te kako vi možete reći da je pijana, te gdje vam je dokaz.Trebali smo joj krv izvaditi što li.
Mene ti to baš ne briga čije je koje dijete i sva su mi djeca jednaka. Tako da može on biti što se mene tiče i Isus Krist osobno ali ja mu dijete ne predajem ukoliko nije za predati.
Modesti is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2007., 23:27   #18
Quote:
ileana_ kaže: Pogledaj post
The point cili je (prema ovoj ženskoj) da ovi u socijalnoj već to znaju (what a surprise) međutim otac ima valjda PTSP i "tempirana je bomba", tako da dođu,sidnu, popiju kavu s njima,malo popričaju "U školi sve dobro jel...?" i odu ća...recimo mene zanima koliko stoji policija iza socijalne službe?

Ja još nisam čula da je socijalna ikada nešto dobro napravila.
Dapače čula sam priče strave i užasa tipa one iz Istrage.
Glavno da oni vas pozovu na razgovor skupa s djetetom jer je dijete vozilo bicikl bez kacige.
naravno taj poziv dobijete dva dana kasnije od ročišta i još vam napišu da će vas privesti ako se ne pojavite.
Da, krvi sam im se napila. Jebo ih bicikl i kaciga..

I što im to znači otac, maloga tuče majka . Neka popričaju s njom. Bez kafenisanja.
Modesti is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2007., 08:13   #19
Popričat će oni...
Za vrijeme studija upoznala sam neke studente socijalnog rada i po njihovim spikama zaključila da im isperu mozak na faksu, oni na radno mjesto dolaze ideologizirani glupošću: spasiti cjelinu obitelji pod svaku cijenu. Njima je bitno da je obitelj brojčano na okupu, a parola im je: bilo kakav roditelj je dobar jer je roditelj i zna najbolje za svoje dijete. Ne znam jesam li ja naišla na najveće kretene s tog faksa, ali, ako takvi uspiju diplomirati ne bih voljela biti njihova stranka.
Brazda is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2007., 08:50   #20
Quote:
Modesti kaže: Pogledaj post
...

I što im to znači otac, maloga tuče majka . Neka popričaju s njom. Bez kafenisanja.
Ne bi ga majka tukla da otac ne da.
Brazda is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:36.