Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.08.2009., 11:59   #161
e da i kako su tada mog muža užasno boljela stopala Tiefenbach ih je tada pregledao i neke lijekove mu propisao..i niš nije htio uzet za taj dodatni pregled...

jako je pristupačan čovjek. ljubazan.
iva0404 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2009., 19:25   #162
da pitam...

koliko je pregleda kukova potrebno kod bebice..?? kako se razvija i napreduje

mi bili na prvom pregledu sa mjesec dana starosti
pa na drugom pregledu neki dan....

i kad je treći i ima li trećeg???
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2009., 19:44   #163
kada je to ortoped i odredio. ako ti nije ništa napisao, ne treba više ići.
za svako dijete je u biti individualno. iako, postoje neke smjernice - s 1-2 mj pa s cca 6-8 mj i kad prohoda, ali ne na uzv kukova već na kontrolu ortopedu da se vidi kako hoda dijete.
Twin is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2009., 21:31   #164
mi smo bili kod dr sabola...isto super dr nismo trebali široko povijanje nego samo one vježbice koje mi nismo baš redovito radili sad se pitam jel može kaj biti i jel to nekaj može vidjeti i pedijatrica ili da L vodim na kontrolu???
__________________
1.07.'09. L ; 30.01.'13. J
linazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2009., 02:19   #165
nama je ortoped reko da što se njega tiče, više nikad ne moramo doć nalaz savršen
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2009., 08:20   #166
Quote:
BlackLotus kaže: Pogledaj post
nama je ortoped reko da što se njega tiče, više nikad ne moramo doć nalaz savršen
a gdje ste išli?
privatno ili klaićeva/šalata?

btw-jesi ti njemu koristila široko previjanje?
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2009., 08:31   #167
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
da pitam...

koliko je pregleda kukova potrebno kod bebice..?? kako se razvija i napreduje

mi bili na prvom pregledu sa mjesec dana starosti
pa na drugom pregledu neki dan....

i kad je treći i ima li trećeg???

UZV smo dobili da idemo negdje s 4 tjedna. Naravno, nismo mogli odmah dobiti termin, pa smo obavili s 2 mj. prvi UZV.
Drugi smo trebali sa 4, ali nam se zalomilo ljeto, pa ne primaju narudžbe do jeseni (Klaićeva) , tako da smo drugi UZV riješili sa 6 mj.
I prvi i drugi je bilo sve OK, i koliko znam, to je sve što treba napraviti, ako je sve u redu 2 puta. Trećeg nema.
Pregled ortopeda je nešto drugo, to kad počnu hodati, ali to eventualno upućuje pedijatrica na kontroli koliko znam.
__________________
while we try to teach our children all about life, our children teach us what life is all about.
Irra is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2009., 14:23   #168
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
a gdje ste išli?
privatno ili klaićeva/šalata?

btw-jesi ti njemu koristila široko previjanje?
privatno kod onog Tiefenbacha il tak nešto.. super čovjek, jako drag
ni vi niste išli?
mi smo tek prije nekih tjedan dana

i nisam široko, samo prvih tjedan dana
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2009., 14:50   #169
moja pedijatrica radi uzv kukova privatno, dođe 200kn (100 kn ak je jedan kuk) pa ak neko treba da ne čeka red u klaićevoj nek se javi na pp pa napišem broj. ja sam jako zadovoljna s njom, pjeva bebici dok radi i tak

zasad smo radili taj jedan pregled sa mjesec dana, rekla je da nastavimo vježbat, široko samo po noći. nije niš rekla za kontrolu al vjerujem da će reć kad bude trebalo kontrolirat.
__________________
Dramatična pčelicaZvrkasta pčelicaBrbljavi bumbarNajmanji bumbar ♥ I anđeli nekad zalutaju....
Mrs.B is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2009., 14:52   #170
mislim da je sumer night (nisam sigurna) napisala svoje iskustvo i da nisu pedijatri za UZV kukova i kukove..
I meni je pedijatrica gledala kukiće ali fućkaš ti to... mi ipak išli ortopedu.. jer kako Tiefenbach reče do 6 mjeseci ako se zeznu.. teže ih je ispraviti kasnije
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2009., 15:09   #171
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
da pitam...

koliko je pregleda kukova potrebno kod bebice..?? kako se razvija i napreduje

mi bili na prvom pregledu sa mjesec dana starosti
pa na drugom pregledu neki dan....

i kad je treći i ima li trećeg???
Ja sam išla sa svojom kad je imala mjesec, mjesec i pol i bilo je sve u redu pa je rekao da se opet vidimo kad počne hodati.
Neznam zašto ti je rekao da opet dođeš ako je sve u redu
Žare 23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2009., 15:12   #172
Quote:
BlackLotus kaže: Pogledaj post
privatno kod onog Tiefenbacha il tak nešto.. super čovjek, jako drag
ni vi niste išli?
mi smo tek prije nekih tjedan dana

i nisam široko, samo prvih tjedan dana
nismo išli. ja se naručivala na šalatu prije mjesec dana i već tad su mi rekli tek u siječnju. onak, ha?...
pa ću i ja privatno.

uglavnom. nisam ni ja svoga široko povijala. jesu ti u rodilištu već rekli da ne treba široko povijanje?
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2009., 15:24   #173
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
mislim da je sumer night (nisam sigurna) napisala svoje iskustvo i da nisu pedijatri za UZV kukova i kukove..
I meni je pedijatrica gledala kukiće ali fućkaš ti to... mi ipak išli ortopedu.. jer kako Tiefenbach reče do 6 mjeseci ako se zeznu.. teže ih je ispraviti kasnije
Nisam svoje nego od frendice kojoj su u rodilistu rekli da ne treba, pedica je rekla da je sve ok i onda su u klaicevoj dobili remencice s preko 3 mj.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2009., 15:28   #174
Quote:
Žare 23 kaže: Pogledaj post
Ja sam išla sa svojom kad je imala mjesec, mjesec i pol i bilo je sve u redu pa je rekao da se opet vidimo kad počne hodati.
Neznam zašto ti je rekao da opet dođeš ako je sve u redu
ma nije rekao.. u tom i jest stvar .... rekao je za hodanje, kada prohoda ako bude bacala nogicu ili krivo gazila da dođem tj da dođem neovisno ako želim.

pa sam pitala da li ima trećeg puta ili je to individualno
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2009., 16:07   #175
Drage mame!
Oprostite zbog duplanja postova, ali moram samu sebe quotati s teme "Abdukcijske gaćice", jer sa stvarno razočarana s doktorom Tiefenbachom. Istina je da je jako ljubazan i nježan s bebama, stalno priča kako su mu to najdraži pacijenti, a onda se pokaže jako neprofesionalan, da ne upotrijebim neku drugu riječ. Moje iskustvo je negativno i ne bih ga nikome preporučila. a prema drugim postovima na temi "Abdukcijske gaćice" nismo jedini s takvim iskustvom.

"Drage mama!
Pratim vas još od trudničkih dana, ali do sada nisam aktivno sudjelovala na forumu. Vidjevši ovu temu moram ispričati svoje loše iskustvo sa spomenutim doktorom T.
U bolnici su nam rekil da ne trebamo široko povijati (Petrova) te da obavimo kontrolu uzv kukova. Prema preporukama par mama i pozitivnih iskustava s foruma i mi smo otišli doktoru T. na kontrolu nakon mjesec dana . Isto nam je doktor rekao da imamo blagu displaziju desnog kukića da da obavezno moramo malenog široko povijati i to dvostruko, a po noći čak i trostruko (a sjetite se vrućina u 7 i 8 mjesecu) te ako se stanje ne poboljša do sljedeće kontrole da ćemo morati nositi remenčiće. Naravno da sam se uplašila i poslušala upute doktora, jer ipak je on stručnjak. Međutim nije nam izdao račun, a ja u svoj toj zbrci i žalosti zbog loših vijesti, a i maleni se jako uplašio uzv, nisam tražila račun. I to mi je već bilo malo sumljivo i sada mi je žao što nisam slušala sebe i otišla odmah po drugo mišljenje. U tih šest tjedana do kontrole, ja sam ga široko povijala po uputi doktora, a kako je maleni imao jake grčeve te se jako napinjao i mučio vjerojatno je i to doprinjelo tome što je dobio i pupčanu kilu. Nakon 6 tjedana otišli smo na kontrolu i nakon pregleda kaže doktor: vidi se da ste ga široko povijali, kako se lijevi kukić popravio ali da treba dalje nastaviti sa širokim povijanjem, ali ne isključuje potrebu za remenčićima na sljedećoj kontroli. A ja ga pitam doktore ali zadnji put ste rekli dijagnozu displazije na desnom kukiću!?!?!?!? Na to je rekao samo, ah da. I napisao nalaz i opet nije izdao račun. Kako sam bila sama na pregledu sa sinom, nisam mu ništa rekla jer se maleni opet jako uplašio i samo sam htjela što prije otići doma. Čim sam javila mužu što je bilo kod doktora, rekao je da odmah zovem nekog za drugo mišljenje. Isto tako kad sam došla doma vidjela sam da ovaj put na nalazu nema napisane dijagnoze displazije, prema tom papiru sve je ok!!!!! a kao imamo diplaziju kukića!!!! Drugi dan smo otišli na kontrolu u Polikliniku Sabol i nisam rekla doktoru da smo već bili na pregledu drugdje. Nakon pregleda rekao je da su kukići ok i da samo radimo vježbice i dođemo nakon 2 mjeseca na kontrolu. Nakon toga sam ga zamolila ako može prokomentirati nalaze od doktora T. Rekao da je da su nalazi uredni čak i onaj prvi!!!!!
Naravno da mi je laknulo što je sve ok i znam da široko povijanje nije štetilo kukićima, ali ne me mogu si oprostiti što sam ga mučila sa širokim povijanjem po onim vrućinama i uz njegove grčeve, a vjerojatno mu je zbog toga izbila pupčana kila. I tako smo umjesto dva mjeseca uživanja bez potrebe imali dva mjeseca horora."
__________________
Mamini mišeki
tinkaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2009., 16:53   #176
ne umanjujem tvoje iskustvo niti ga podcjenjujem ali meni je dr. T oba puta rekao molim vas donesite nalaze i slike od oba pregleda...
I ja donjela i on ih prvo pregledao pa onda pregledao nju, i onda smo išli na UZV
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2009., 19:53   #177
nemam ni ja s njim iskreno iskustvo ali neda mi se ponavljati. ugl. nisam zadovoljna sa njim ali halal mu na obadva svijeta!
sami is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2009., 22:36   #178
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
ne umanjujem tvoje iskustvo niti ga podcjenjujem ali meni je dr. T oba puta rekao molim vas donesite nalaze i slike od oba pregleda...
I ja donjela i on ih prvo pregledao pa onda pregledao nju, i onda smo išli na UZV
Pa naravno da sam i ja imala stare nalaze i slike UZV sa sobom koje sam mu dala prije pregleda. Valjda je čovjek "zaboravio" što je dijagnosticirao na prošlom pregledu.
__________________
Mamini mišeki
tinkaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2009., 21:25   #179
zvala sam tiefenbacha da naručim bebu za prvi pregled i ultrazvuk kukova.
trebali smo ići na šalatu ali prije dva mjeseca kad smo se naručivali već nije bilo mjesta do prvog mjeseca... a i sad kad je vrijeme boleština neda mi se s sirotim djetetom vucarat i visit 5-6 sati po bolnici.

uglavnom..


nazvala sam ga . naručili se. ja mu rekla da mi treba pregled i ultrazvuk kukova za bebu. i da je to prvi pregled.

i on krene zapisivati i kao da mi potvrdi veli "rentgen"...
jel to moguće? ili sam ja krivo čula?
pa beba ne smije na rentgen, kaj ne?
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2009., 21:57   #180
možda si krivo čula,kada smo mi išli tj.zvali nije ništa takvo spominjao.kad dođeš tamo prvo će ga pregledati, a onda uzv.
enigmatic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:49.