Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.04.2008., 22:11   #21
Quote:
spicelab kaže: Pogledaj post
Meni je bio skup na 8000 i tocno se sjecam proslog ljeta kada sam si to rekao. A rekao sam si jos, ova dionica ce rasti duplo jer je firma koja drzi monopol u HR - u lizanju sladoleda.. No nije bitno, ljeto dolazi opet, nadam se vruuuuce..
Te ulagačke legende su mi najbolje. Hodam ulicom, vidim ja, dijete liže sladoled... Pa da, to je to, djeca će uvijek lizati sladoled, i kupim ja LEDO.

Prelazim ti ja preko pješačkog prijelaza, skoro me zgazi auto! I šta napravim, uložim u INU. Auti će se uvijek voziti!

Stvarno, jebem ti, mora da si prvi čovjek na svijetu koji je povezao lizanje sladoleda s Ledom ili vožnju automobila s Inom.

Po tom principu brate mili možeš naći opravdanje za ulaganje u bilo koju burzom danu dionicu.

Kakvo je to podcjenjivanje ostatka sudionika, to je upravo strašno.
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 22:59   #22
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 23:14   #23
Quote:
walter kaže: Pogledaj post
Te ulagačke legende su mi najbolje. Hodam ulicom, vidim ja, dijete liže sladoled... Pa da, to je to, djeca će uvijek lizati sladoled, i kupim ja LEDO.

Prelazim ti ja preko pješačkog prijelaza, skoro me zgazi auto! I šta napravim, uložim u INU. Auti će se uvijek voziti!

Stvarno, jebem ti, mora da si prvi čovjek na svijetu koji je povezao lizanje sladoleda s Ledom ili vožnju automobila s Inom.

Po tom principu brate mili možeš naći opravdanje za ulaganje u bilo koju burzom danu dionicu.

Kakvo je to podcjenjivanje ostatka sudionika, to je upravo strašno.
Inspiracija se nalazi u raznim dogadjajima, segmentima zivota i drustva. Barem ne lupetam da ima potencijala pada na 6000 .... Mozda i ima ali kojeg ljeta gospodnjeg??
spicelab is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2008., 00:37   #24
Quote:
walter kaže: Pogledaj post
Te ulagačke legende su mi najbolje. Hodam ulicom, vidim ja, dijete liže sladoled... Pa da, to je to, djeca će uvijek lizati sladoled, i kupim ja LEDO.

Po tom principu brate mili možeš naći opravdanje za ulaganje u bilo koju burzom danu dionicu.
Eh, da je to Buffett rekao onda bi to bilo genijalna providnost. Ovo dolje je jednako tako trivijalno (ili genijalno) kao i ovo gore, samo kad čovjek kao argument ima činjenicu da je najbogatiji na svijetu onda je sve što radi genijalno.
Quote:
In 1964, Warren Buffett started acquiring shares of American Express (AXP). Due to a massive scandal, the company incurred a large one time loss which caused panic selling of American Express (AXP) stock. While the world was doubtful of American Express (AXP)’ prospects to survive, Buffett thought the contrary. To test his thesis, Buffett stood behind the counter of a restaurant and observed people using American Express (AXP) cards. Therefore he knew the company would survive as it’s main product, credit cards, were still being used.
Anderlon is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2008., 00:42   #25
E vidiš postoji jedna ogromna razlika između dva slučaja... a to je da je AXP zbog tog pada postao zbilja jeftin... a za Ledo se teško može reći da je jeftin na 10.000... to što je on duplo jeftiniji nego prije par mjeseci znači da je sad puno povoljniji, ali i dalje ne znači da je jeftin.
clouseau is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2008., 01:02   #26
Gdje je walter da obrazloži ovo što je stavio Anderlon:
Quote:
In 1964, Warren Buffett started acquiring shares of American Express (AXP). Due to a massive scandal, the company incurred a large one time loss which caused panic selling of American Express (AXP) stock. While the world was doubtful of American Express (AXP)’ prospects to survive, Buffett thought the contrary.
Gdje ima dima ima i vatre. Svi njegovi uspješni potezi su po ovoj šemi. Firma nije bila u qrcu zbog poslovanja. Ali isto tako nije mogla opstati sama.
nulakuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2008., 01:04   #27
Quote:
clouseau kaže: Pogledaj post
E vidiš postoji jedna ogromna razlika između dva slučaja...
Moj point je bio da se rezoniranje - gle ljudi to troše, onda to vrijedi - spominje kao ključan za ostanak u dionici AXP.

Kad se već nabacujem primjerima evo još jedan, koji je možda primjenjiviji na LEDO
Quote:
In 1988 Warren Buffett started buying stock in the Coca-Cola (KO) company, eventually around 7% of the company. Today the company trades at 23x earnings and 7x book value. While this may sound expensive, it really is pretty intrinsically priced. Coca-Cola (KO) is a very high return on capital business meaning that it is an asset light business producing loads of cash. Coca-Cola (KO) has what Buffett would call an economic moat or a barrier to entry. Essentially, nobody can compete with Coca-Cola (KO) making it a rock solid business. The great thing about Coca-Cola (KO) is that it is still a growth business. As the population grows, more people drink coke. Therefore every year there are more coke drinkers. This is why it is so easy for Coca-Cola (KO) to grow their equity. It’s also the reason that Coca-Cola (KO) trades at such a high multiple to its book value. In conclusion, if you purchased Coca-Cola (KO) stock today you would in the long run do better than the stock market as it has a very maintainable high return on equity.
Anderlon is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2008., 01:14   #28
Da, ta Buffettova logika je odlična i definitivno vrijedi i dalje, ali kao i sve Buffettove logike, na duge staze. Ali KO je Buffett kupovao nakon 1987 crasha i još k tome, Coca-Cola je doživila debakl sa lansiranjem "New Coke", pa pretpostavljam da je i do dionica KO došao dosta jeftino....

Pa kad se već nabacujemo Buffettom, nešto što bi se moglo odnositi na Ledo (na one koji su uzimali na 20k)....

Quote:
"Investors making purchases in an overheated market need to recognize that it may often take an extended period for the value of even an outstanding company to catch up with the price they paid."
clouseau is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2008., 01:38   #29
Pa ajmo se nabacivati
Quote:
Buffett declared himself "delighted" by the performance of these holdings in 2007: American Express (AXP), Coca-Cola and Procter & Gamble, three of our four largest holdings, increased per-share earnings by 12%, 14% and 14%. članak
Tko bi od vas bio "delighted" da mu recimo LEDO ode 12-14% godišnje? Toliko mora ić do ponedjeljka.
Anderlon is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2008., 08:36   #30
brodari općenito, koei, ddjh( -on ne zbog p/e , već zbog potencijala poslova koji mu slijede) , itd.
falco is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2008., 11:28   #31
Quote:
Anderlon kaže: Pogledaj post
Moj point je bio da se rezoniranje - gle ljudi to troše, onda to vrijedi - spominje kao ključan za ostanak u dionici AXP.

Kad se već nabacujem primjerima evo još jedan, koji je možda primjenjiviji na LEDO
Ovo o rastu populacije, za prodaju Leda ne igra ulogu. Broj Hrvata se smanjuje.
Bro is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2008., 17:27   #32
koei, snba (banka na BV), DKVS..
__________________
istina o EU
neobanned is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2008., 09:10   #33
Možemo reći da je kompletan moj portfelj na ovim cijenama spreman za oporavak:

P/E 28,12
P/B 1,10




__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:37.