Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.06.2008., 11:42   #61
Rambi jednako tako se potiču i majke koje nisu prijavljene na neke veće iznose,jer ako je iznos na koji su prijavljene 2500 kn(jer to je minimalac koji je država odredila) to ne znači da je stvarna plaća 2500 kn već se razlika isplaćuje na ruke - a to je opet krivnja države koja zna za takve stvari i zatvara oči. Najlakše je pametovat tašto se ne prijavi takve ljude,najprije to neće riješit ništa jer će opet svi tako radit, a osobi koja je napravila prijavu slijedi otkaz,pa koji god oni razlog našli za taj otkaz. I imam dojam po nekim postovima da se malo uzdižu žene s nekim obrazovanjem i boljim poslovima,kao da su bolje od nas koje možda i nismo imale uvjete ići na fakultet i školovat se dalje. To šta imate bolje plaćen posao od nas koje smo na minimalcu ne čini vas boljim majkama pa da bi vaš porodiljni trebao bit veći,jer ipak,ako je vaš posao bolji ok,ali posao majke zbog kojeg smo na porodiljnom je za sve nas isti i ne vidim zašto bi tu išla razlika u novcima. Da,porodiljne bi trebalo povećat,ali to je stvar države i trebaju bit jednako povećani svima jer slažem se u tome da je iznos od 2500 kn presramotan.
Nefertiti111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2008., 11:47   #62
Svaka hrvatska majka je prošla majčinsku muku, jer , eto, živimo u takvoj državi kakvoj živimo.
I sa svoje dvoje djece prošla svašta; kao i svi. Ali zato s ponosom kažem - rodila sam ih sebi, i isključivo sebi, brinem se za njih i snalazim, a ti državo se fućkaj što Hrvati izumiru, i nemoj na nas matere svaljivati što djece nema više.
mia99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2008., 11:52   #63
Quote:
happygoose kaže: Pogledaj post
gle...ja bih radije da se novac troshi na jaslice u svakom selu, doslovno...placeni skolski/vrticki kadar, odlichno opremljene skole, skolske razrede sa omjerom 20 prema 1(20 uchnika na jednog uchitelja/cu)...zdravstvenu preventivu....skolske dvorane...ma mogla bih cijeli dan nabrajati...jednom rijechju logistiku/podrshku...na koju se majke mogu osloniti da bi postale ili ostale financijski neovisne.

slazem se, ne treba nitko biti na prosjachkom stapu...ali bi svi trebali imati jednake shanse i pristup...

...mene bi vishe tjeshila cinjenica da se mogu osloniti na infrastrukturu i logistiku...ako se bash moram vratiti na posao..a ne da moram izmedju loshe placenog posla, razmisljati i o vrticu kojeg nemam shanse dobiti ili teti chuvalici koju si ne mogu priushtiti...nego sto cu primati mjesechnu naknadu od drzave...samo zato jer si ne mogu priushtiti da odem raditi.Od koje ionako jedva prezivljavam.

happygoose, da bih riječ rekla
eto, to je ono što ja tupim cijelo vrijeme
nije država tu da mi da, štajaznam, bonus na plaću il besplatan stan eda bih si mogla priuštiti dijete, država je tu da mi osigura infrastrukturu
i dugoročno, bolja je politika gradnja škola, vrtića, parkova i dobri zakoni
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2008., 11:52   #64
Slažem se s Nefertiti!Zašto se u uzdižu one koje imaju bolje plačen posao?Neka ta najniža osnovica bude pristojna a onda dalje prema tome kako je kome bila plaća.I da problem je ako npr.Ana ima 4000 kn plaću od kojih prima 2000 kn na račun a 2000 kn na ruke a u isto vrijeme Petra prima 3000 kn. sve na račun.A o tome da prijevo poslodavca je bespredmetno raspravljati jer zna se kako to prolazi u 90% slučajeva!Neka država omogući osnove a dalje kako je ko uspio sebi skrojiti u životu.
lorena3242 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2008., 11:55   #65
Quote:
mia99 kaže: Pogledaj post
Svaka hrvatska majka je prošla majčinsku muku, jer , eto, živimo u takvoj državi kakvoj živimo.
I sa svoje dvoje djece prošla svašta; kao i svi. Ali zato s ponosom kažem - rodila sam ih sebi, i isključivo sebi, brinem se za njih i snalazim, a ti državo se fućkaj što Hrvati izumiru, i nemoj na nas matere svaljivati što djece nema više.
Ima nešto u tome.

Ali istoj toj državi matere plaćaju lijepe poreze i kojekakova davanja, pa bi bilo lijepo da ta država bar nečim pokaže da nam je to bolje nego baciti novce u kanalizaciju...
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2008., 12:06   #66
Quote:
Tinkili kaže: Pogledaj post
konkretno mene su sa zadnjim danima porodiljnog (nakon ukupno 14 godina staža od kojih 10 u toj tvrtki) zamolili da odem radititi u grad udaljen 400 km od mjesta stanovanja, naravno kad sam rekla da je to neizvedivo dobih otkaz.
pitat ću i tebe - kome si ga prijavila?

svi vičete protiv poslodavaca i kako bi ih država trebala kažnjavati za ne fer odnos prema trudnicama i majkama, ali svi kad pitam jeste li te ne fer poslodavce prijavile
kao što reče, happygoose, kak da država kazni ako nitko ne prijavljuje?
to mi je tako tipično hrvatski - svi kukaju i žale se da ih se iskorištava, da su obespravljeni i da se ne poštuju zakoni, ali kad pitaš kome su se žalili onda odgovaraju 'ma, joj, nikom jer ionak nema smisla da se žalim'
e, pa tko si neće pomoć, neće mu ni drugi pomoć

Quote:

Budući poslodavac me prije par dana na razgovoru za posao pitao mislim li više imati djece jer to se ne uklapa u njegove planove.
nadam se da mu nisi odgovorila jer to se njega ne tiče
mene su jednom na razgovoru za posao pitali jesam li udana i imam li djece
odgovorila sam - to me ne smijete pitati
dobila sam posao
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2008., 12:41   #67
Quote:
Tinkili kaže: Pogledaj post
uglavnom su poslodavci ovakvi, stoga, lupaj se u guzicu ako si dozivjela da poslodavci idu zaposljavati trudnice i rodilje...uglavnom nije tako
da, manje-više, poslodavci u hrvatskoj su izrabljivači, država im pomaže u tome ali i sami zaposlenici
projekt na kojem sam radila završio je usred moje (nenadane) trudnoće i kao trudnici su mi, odmah, ponuđena dva posla
isto tako, kad sam nakon porodiljnog, pohodila intervjue narano da sam bila upitana kako mislim uskladiti brigu za malo dijete i posao
odgovarala sam da živimo u 21. stoljeću, da sam kompjutorski dobro opremljena i mogu svoj posao obaviti i iz šume, elem garantiram da će uvijek biti na vrijeme
uglavnom se potencijalnim poslodavcima svidio takav odgovor i nisam imala velikih problema naći posao (jer sam one dvije ponude odbila), i to bez ikakvih veza - samo moj cv
žrtva je žrtva dok got pristaje na tu ulogu i kad ja dolazim, kao majka, po posao s pokunjenim stavom (maltene kao da molim za uslugu) teško da ću impresionirati poslodavca
ovo, naravno, nije upućeno tebi osobno već općenito...
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2008., 12:49   #68
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
pitat ću i tebe - kome si ga prijavila?

svi vičete protiv poslodavaca i kako bi ih država trebala kažnjavati za ne fer odnos prema trudnicama i majkama, ali svi kad pitam jeste li te ne fer poslodavce prijavile
Lali, ja imam osjećaj da ti živiš daleko od stvarnog svijeta. I ako je tako, imaš jako puno sreće...

A koja korist bi bila od prijavljivanja? Inspekcije su korumpirane do neba, ti prijaviš nepravilnost, dođe inspektor, dva dana glumi pravednika i kopa po papirima, a treći dan napiše zapisnik za uramiti i ode punog gepeka. Ako i naiđeš na poštenog inspektora, pravnici poduzeća će se već pobrinuti da stvar pobiju na prekršajnom sudu, ako predmet već ionako ne ode u zastaru.

Evo, ti si novinarka... Možda mediji nešto mogu napraviti, jer od drugih strana nitko neće dočekati ni sreće ni pravde...
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2008., 13:18   #69
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Ima nešto u tome.

Ali istoj toj državi matere plaćaju lijepe poreze i kojekakova davanja, pa bi bilo lijepo da ta država bar nečim pokaže da nam je to bolje nego baciti novce u kanalizaciju...
Apsolutno se slažem. Od države bi štošta toga bilo lijepo, ali najljepše što nam ona umije pružiti je licemjerje; naročito zanimljivo je malo prošarati proračunom i vidjeti za što se sve izdvaja našnovac i šta se sve financira.
Zato su moja djeca, isključivo moja; danas sutra neka sami odaberu gdje će živjeti, a država neka nas ne nagovara da rađamo dječurliju koja će biti roblje MMF-a.
mia99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2008., 14:00   #70
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
pitat ću i tebe - kome si ga prijavila?

svi vičete protiv poslodavaca i kako bi ih država trebala kažnjavati za ne fer odnos prema trudnicama i majkama, ali svi kad pitam jeste li te ne fer poslodavce prijavile
Lali, zar stvarno misliš da su sve zaposlenice smotane. Pa ženo, naravno da sam angažirala odvjetnika, savjetovala se sa pravnicima, pokušala sve, ali gle: imala sam vro mudrog i moćnog poslodavca koji je vrlo vješt u procesima koji se moderno zovu "mrđers end akvizišns". I par godinica prije "natjerao" me da potipišem ugovor o radu u kojem je bila jedna mala rečenica koja je glasila "da prema potrebi posla moje radno mjesto može biti raspoređeno bilo gdje u RH". I zamisli, iskoristio je tu malu rečenicu i to učinio.

A vjeruj mi, tvoji kolege su popratili i fotografirali sve demonstracije, proteste, pobune sindikata i ostalih radinika, jer nisam jedina kojoj se to u mojoj tvrtki dogodilo. I znaš što...ništa, otišle prijave u vjetar.
Tinkili is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2008., 14:11   #71
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Lali, ja imam osjećaj da ti živiš daleko od stvarnog svijeta. I ako je tako, imaš jako puno sreće...

A koja korist bi bila od prijavljivanja? Inspekcije su korumpirane do neba, ti prijaviš nepravilnost, dođe inspektor, dva dana glumi pravednika i kopa po papirima, a treći dan napiše zapisnik za uramiti i ode punog gepeka. Ako i naiđeš na poštenog inspektora, pravnici poduzeća će se već pobrinuti da stvar pobiju na prekršajnom sudu, ako predmet već ionako ne ode u zastaru.

Evo, ti si novinarka... Možda mediji nešto mogu napraviti, jer od drugih strana nitko neće dočekati ni sreće ni pravde...
gle, možda je stvar u stavu, ali da meni trudnoj netko da otkaz - nemate inspekcije, udruge, medija i odvjetnika kojem ne bih pokucala na vrata.

nešto bi sigurno imalo učinka

e, al lakše je sjest i reć - ma, nema smisla da prijavljujem

kažem, možda je stvar stava
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2008., 14:24   #72
Quote:
lorena3242 kaže: Pogledaj post
Slažem se s Nefertiti!Zašto se u uzdižu one koje imaju bolje plačen posao?
nije mi bila namjera nikog uzdizat, ja sam prvenstveno reagirala na stav 'imala bih ja dijete, al nemrem jer mi država nije omogućila'

općenito sam alergična na taj socijalistički 'nek mi država da' stav

ali, kad smo već došli na veća i manja primanja i blagajnicu u konzumu i, primjera radi, šeficu marketinga....

bilo bi dobro pogledati i drugu stranu medalje...uobičajena slika i kuknjava je 'jadna blagajnica u konzumu, s 2500 plaće, obespravljena, rad vikendom, ne može imat dijete jer nema socijalnu sigurnost', a šefici marketinga je lako jer ona je 'foteljašica' sa sigurnim ugovorom i 10.000 plaće i ona može kad hoće..

a zapravo je drukčije - teže će se šefica odlučit na dijete jer su rijetki periodi i situacije na poslu kad si može dopusiti godinu dana ili više izbivanja, a da se vrati na jednak status...uvijek usred nekog projekta, uvijek sto poslova za dogovoriti/obaviti/završiti...pa odgađaš dok si ne stabiliziraš status na poslu i godine idu...da ne pričam kako je njoj past na 2500 drugih šest mjeseci...
odnosno vratit se na posao s bebinih 6 mjeseci
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2008., 14:30   #73
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
gle, možda je stvar u stavu, ali da meni trudnoj netko da otkaz - nemate inspekcije, udruge, medija i odvjetnika kojem ne bih pokucala na vrata.

nešto bi sigurno imalo učinka

e, al lakše je sjest i reć - ma, nema smisla da prijavljujem

kažem, možda je stvar stava
Ma nisam ja bila trudna, već pred kraj porodiljnog, znači, zakon me štiti 15 dana nakon isteka porodiljnog. Poslije tog roka ja sam najobičniji zaposlenik, ne brine se nitko što imam dijete od godinu dana, još maleno, tek klimavo na nogama. Ja moram brinuti o njemu, a brinuti ću tako što ću pokušati ODMAH naći drugi posao, nemam vremena bosti se s rogatim.

Dakle, govorimo o tome da država vrlo malo čini po pitanju zaštite prava zaposlenika koji imaju malu djecu.
Tinkili is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2008., 17:28   #74
.. Da prijavit ih... Pa nevjerojatno.. Bas kao da ste u oblacima..
Evo jednog primjera.. Zena dolazi s poroduljnog, zovu je u HR i nude:
-Degradaciju.. I to uzasnu..
-Otkaz. Otvoreno joj kazu da ih moze tuziti.. I da ce najvjerojatnije dobiti.. Ali da to traje..
-sporazumni. Uz to nude otpremninu sa 2 ili 3mjesecne place I pismo preporuke.

Nitko nemoze naci posao brzo.. Dakle, propada godisnji. Poslije porodiljnog (od 2500), jedva ceka normalna primanja.. Nemoze si priustiti vise mala ili nikakva primanja jer ima kredit za stan..
..I time ne moze cekati I tuziti ih, jer nitko joj ne garantira kada ce naci posao (I to ne posao za 3000kn)..
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2008., 17:30   #75
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
nije mi bila namjera nikog uzdizat, ja sam prvenstveno reagirala na stav 'imala bih ja dijete, al nemrem jer mi država nije omogućila'

općenito sam alergična na taj socijalistički 'nek mi država da' stav

ali, kad smo već došli na veća i manja primanja i blagajnicu u konzumu i, primjera radi, šeficu marketinga....

bilo bi dobro pogledati i drugu stranu medalje...uobičajena slika i kuknjava je 'jadna blagajnica u konzumu, s 2500 plaće, obespravljena, rad vikendom, ne može imat dijete jer nema socijalnu sigurnost', a šefici marketinga je lako jer ona je 'foteljašica' sa sigurnim ugovorom i 10.000 plaće i ona može kad hoće..

a zapravo je drukčije - teže će se šefica odlučit na dijete jer su rijetki periodi i situacije na poslu kad si može dopusiti godinu dana ili više izbivanja, a da se vrati na jednak status...uvijek usred nekog projekta, uvijek sto poslova za dogovoriti/obaviti/završiti...pa odgađaš dok si ne stabiliziraš status na poslu i godine idu...da ne pričam kako je njoj past na 2500 drugih šest mjeseci...
odnosno vratit se na posao s bebinih 6 mjeseci
Ti stvarno živiš u nekom drugom svijetu...

A osim toga - ne držiš se baš svojih stavova iz prvih postova...

Jer... Blagajnica u supermarketu je taj posao vjerovatno čekala bar 6 mjeseci (obično i više), bar 3 godine radi na određeno, prekovremeni su joj redovna stvar, slobodni dani su ravni dobitku na lutriji, plaća joj je minimalac, a u nekim slučajevima poslodavac joj sa tog minimalca još skida za manjak na inventuri (koji ona nije napravila), pa za osušenu salamu i zavelu salatu koje nitko nije kupio jer su preskupe, ako ostane trudna leti s posla (nije neki zakonski problem, ionako joj ističe ugovor), a kada bude poslije porodiljnog počela ponovo tražiti posao, razne polupismene seljačine od poslodavaca će joj slinavo buljiti u sise i ispitivati ju kome misli uvaliti djete kad se razboli "jer si oni ne mogu priuštiti radnika koji ne radi". A na kraju će ionako zaposliti neku mlađu i naivniju, dok i ta ne ostane trudna. A onda se priča ponavlja. Inače, dobar dio takvih blagajnica ima višu, pa čak i visoku stručnu spremu, ali ne mogu naći posao u struci. I ne bih baš rekla da im je lako odlučiti se na trudnoću.

S druge strane imamo super sposobnu šeficu marketinga. Čuj, ja nisam šefica marketinga, a i ne smatram se baš tako super sposobnom, ali kada sam ostala trudna, živo mi se fućkalo za sav posao koji sam ostavila iza sebe, čak štaviše, rekla sam da se više ne vraćam na taj posao, odselila u potpuno nepoznatu okolinu, na drugi kraj Hrvatske, i uopće nisam sumnjala da ću si s vremenom naći adekvatan posao. A imala sam 37 godina, dakle po nekim našim kriterijima ja bih čak spadala među one koji si nikako ne bi mogli naći posao, pa čak ni kao blagajnica u supermarketu...

Ili prema tvojoj teoriji, oni koji su sposobni, snaći će se. Eto, ja sam dokaz da je foteljašicama to ipak puno lakše. Jer da sm bila blagajnica, sumnjam da bih se usudila biti tako sigurna u sebe.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2008., 17:54   #76
Točno tako. I zakaj se država ne bi pobrinula za ono najosnovnije + i nfrastrukturu, sunce mu? Koliko im je trebalo da donesu ovaj zakon o punoj plaći prvih 6 mjeseci a na kraju se ispostavilo da je to neka minimalna stavka u proračunu.

Ajmo se samo prisjetiti za što se sve u ovoj državi vade enormne sume iz državne kase spram kojih bi npr povećani dohoci za mame bili kiririki...ajmo se prisjetiti stadiona, dugova za sroljavo sklopljene poslove, kojekakvih mutnih sanacija...ma nemojte me zezati su bolje naknade i ostalo povratak u socijalizam, pa u Njemačkoj dobiju 10 000 eura pomoći za dijete! Komunističke li zemlje...U RH ziher nema love za mame zato kaj političari transparentno i mudro posluju a vremena su teška pa se tako, eto mora. Right.
pixiedixie is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2008., 18:04   #77
Lali da sada ne ponavljam evo shtefy i pixiedixie su rekle otprilike ono što i ja mislim.uostalom netko s primanjima od 10 000 može stvoriti neku ušteđevinu pa da onih drugih 6 mjeseci ima veći kućni buđet od same naknade a kada imaš 2500 kn teško možeš nešto uštedit.A uostalom neko s primanjem od 10 000 lakše će platit tetu čuvalicu ako ne upadne u vrtić/jaslice.S druge strane zašto ta voditeljica ne bi ako već mora na komplikacije i dalje imala 10 000 kn a ne samo 4200.i to je nepravedno.Dakle suma sumarum mislim da država treba osigurat:
- pristojnu minimalnu naknadu (barem jednu prosječnu plaću)
- komolikacije i porodiljni u visini zadnjih 6 plaća bez limita
- siguran vrtić/jaslice majci koja želi raditi
- zaštitu od nekoretnih poslodavaca
lorena3242 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2008., 18:21   #78
Kaj brijete ljudi?! Govorite kao da drzavna aparatura u Hrvatskoj postoji radi vas, gradjana!
Zar vam nije jasno da drzavna aparatura postoji prvenstveno radi dobrobiti politicara na vlasti, zastite mocnika poveznaih s njima i probitka pokvarenjaka koji ih potplacuju kako bi bili zasticeni u svjem businessu cudnog tipa?
Naravno da se trosi na stadion, jer isti sluzi promociji politicara koji ga financira (vasom lovom).
Naravno da se trosi na nogometase, jer se s njima politicari mogu snimati za novine i govoriti kako su oni omogucili uspjehe.
Naravno da se zmiri na Zagorca i sl. generalisimuse pljackase, kad je otkriven samo vrh sante leda.

Zasto bi se trosilo na obicne ljude, kad i ovako imaju taman dovoljno kruha i igara? Bolje posvaditi Zagrepcane sa Splicanima, pa neka se tuku radi Dinama i Hajduka, dok pravi igraci neometanu trpaju lovu u djepove.
Kad bi se postojala neka makar polu-realna socijalna pravda, jos bi se stoka sitnog zuba usudila dici glas protiv nesposobne i korumpirane "vlasti".
succorosso is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2008., 21:38   #79
Quote:
sara_st kaže: Pogledaj post
Cim sam ostala trudna u roku od tjedan dana poslodavac mi je ugovor na neodređeno stavija na određeno. Triba produžiti porodiljni drugih 6 miseci, to san saznala kad san vidila da mi je poprilično manje naknade uplaćeno i evo već dva dana molin poslodavca da mi il produži ugovor il da moje papire, jedva mi je to napravija, njega nezanima ako do petog nepredam papire na zdrastveno jer neću naknadu dobiti u 6 nego u 7 misecu, samo mi je reka da imaju previše posla i da to nije njihov problem nego moj. I kad malo povisin glas onda san drska i bezobrazna. Jedva m i je ka učinija uslugu i produžija ugovor da mi se naknada nastavi islpaćivati ka učinija mi je uslugu, veću bi mi učinija da mi je vratija moje papire jer ću kad nađen posa opet morat s njim natezati. Ma stoka su poslodavci svi od reda i kriv je zakon kojeg nema jer mi obični smrtnici smo samo pijuni, nitko i ništa a veliki vladaju protiv kojih nemoš ama baš ništa. I prosto me strah opet ostat trudna, jer u firmi ništa lipo doživila nisan, dok san na medenom misecu bila zvali su me da se nevraćan na posa da oden na bolovanje, a nisan imala god dana staža da dobijan plaću nego minimalac od 850 kuna. I sigurno da nam u hrvatskoj ije poželjno bit mama, meni iz iskustva nije.Osta mi je gorak okus od firme koja je na jako dobrom glasu.
Prvo i osnovno: poslodavac ti ne smije mijenjati ugovor iz neodređenog u određeno ( čitati Zakon o radu). Smije te otpustiti nakon 15 dana isteka porodiljnog. Ne smije diskriminirati nijednog trenutka trudnica, i ne smije ih otpustiti i ne smije ih odbiti zaposliti zbog trudnoće.
Ako ti ne produži ugovor i ne preda papire u roku od 15 dana-dođi mu s inspekcijom na vrata, obavijesti sve novinare i nema veze što vlasnica pozna cijeli Split. Kada se počne tužakati par poslodavaca, ostali će jako dobro razmisliti. I velike su šanse da dobiješ presudu u svoju korist, pa kada će morati platiti sve doprinose za tebe, neće drugi put baš tako olako napraviti nešto trudnici.
Za trudnoću piše u Zakonu o radu i uređeno je Zakonom, a očito poslodavci smatraju da su svi budale.
Pa kada ih počnete prijavljivati i biti na sudu, neće im biti svejedno.
I dobrim dijelom se slažem sa Lali Punom.
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2008., 21:55   #80
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Ti stvarno živiš u nekom drugom svijetu...

A osim toga - ne držiš se baš svojih stavova iz prvih postova...

Jer... Blagajnica u supermarketu je taj posao vjerovatno čekala bar 6 mjeseci (obično i više), bar 3 godine radi na određeno...
Hoću samo nadodati: ili, bez obzira što zakon kaže drukčije, radi već 5 godina na određeno, a uz to joj je šef glavni sindikalac u firmi... eto stvarnosti
ksenija_2 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:26.