Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.11.2008., 14:02   #121
da pojasnim u bnet upustvima tvrde da šalju AC-3 zvuk pa kako da znam da je taj zvuk poslan?
i dali je to ustvari 5.1 zvuk?
joleo is offline  
Old 14.11.2008., 15:55   #122
Šalju AC-3 kad imaju što poslati a pošto nemaju ne šalju...što ti prijavljuje kućno kino?
MytByte is offline  
Old 14.11.2008., 18:14   #123
prijavljuje" DIGITAL"i ništa više nema niti Dolby Digital niti Dolby Prologic kao prije dok bi gledao DVD ili gledao TV preko kučnog kina
joleo is offline  
Old 14.11.2008., 18:29   #124
Onda nije AC-3...samo prijavljuje da mu zvuk dolazi preko digitalnog ulaza...
MytByte is offline  
Old 23.11.2008., 12:23   #125
Iman pitanje, neznan jeli već bilo, ali...

Jeli reciever dobivaju svi korisnici b-net kabelske ili samo oni sa premium paketom?
Jučer san priča sa ženskon iz službe za korisnike, ali bila je zadužena za internet. Rekla mi je da reciever dobivaju samo oni sa premium paketom. Ali nije mi zvučala kao da zna šta govori tako da...?
DelmatST is offline  
Old 23.11.2008., 12:35   #126
I ja sam čitao da za sada digilaliju dobijaju samo pretplatnici premium paketa (zapravo zamjena za stari analogni dekoder)...
MytByte is offline  
Old 23.11.2008., 19:04   #127
a što je onda s onim ostalim korisnicima? i imam još jedno pitanje, sori ako je bedasto, ali stvarno pojma nemam o digitalnoj televiziji. naime, imam dva televizora i rekli su mi da ako hoću gledati na drugom tv-u digitalnu tv moram mjesečno plaćati još 30 kn. ako nabavim još jedan paket s receiverom, mogu li ga prikopčati na taj drugi tv da bude sve ok? i da li će ostali korisnici koji nemaju premium paket moći kupiti taj uređaj ili? zapravo, pokušavam naći rješenje za taj drugi televizor u stanu...
Hej, maco is offline  
Old 24.11.2008., 10:18   #128
1. Svi će kroz određeno vrijeme dobiti dvb-c recove, zasada samo korisnici stnadradnog (proširenog) paketa, a onda nakon njih i svi ostali sa samo osnovnim paketom programa-kada točno-ne zna se, pretpostavka tokom iduće godine.
2. Možeš.
3. Da, kroz neko vrijeme..
DeeJay Dee is offline  
Old 24.11.2008., 10:37   #129
Momci malo se vratite na #97 pa pročitajte!
leo4 is offline  
Old 24.11.2008., 13:50   #130
Zahvaljujem

A koja je šema sa onim bonovima koje će vlada dijelit za kupnju recievera, koliki će iznos taj bon pokrit jeli se zna?
I koji će se programi moć gledat sa recieverom bez kartice b-neta?
DelmatST is offline  
Old 24.11.2008., 14:15   #131
Bok svima,

Quote:
DelmatST kaže: Pogledaj post

A koja je šema sa onim bonovima koje će vlada dijelit za kupnju recievera, koliki će iznos taj bon pokrit jeli se zna?
Bojim se da nece biti nista od toga... naime dnevne novine najavljuju da Vlada RH zbog stednje otkazuje tih 100+ milijuna kuna koji bi bili potroseni za bonove u proracunu za 2009. godinu... sorry...
HasoMujo is offline  
Old 24.11.2008., 14:20   #132
Quote:
joleo kaže: Pogledaj post
prijavljuje" DIGITAL"i ništa više nema niti Dolby Digital niti Dolby Prologic kao prije dok bi gledao DVD ili gledao TV preko kučnog kina
Na onim programima gdje u info imaš oznaku "OPT" van ide DD zvuk. Takav signal prepozna moj receiver i označi ga kao DD.
ivica 8 is offline  
Old 24.11.2008., 20:33   #133
Quote:
HasoMujo kaže: Pogledaj post
Bok svima,



Bojim se da nece biti nista od toga... naime dnevne novine najavljuju da Vlada RH zbog stednje otkazuje tih 100+ milijuna kuna koji bi bili potroseni za bonove u proracunu za 2009. godinu... sorry...
Nije moguće!!! E meni se čini da NE IDEMO DALJE nikamo!!!

DelmaST, ti bonovi ti nemaju veze sa b.netom, niti je isti sustav...bonovi su (bili) za DVB-T zemaljske receivere, b.net koristi DVB-C...mislim da kad b.net pređe na potpuno digitalno emitiranje, neće bit "besplatnih" programa, sve će biti kodirano...
MytByte is offline  
Old 30.11.2008., 20:28   #134
dva kratka pitanja...

1) jeli netko probao u praksi Sony kdl-40w4000 (ili slican Sony sa DVB-T i DVB-C) + CI Connex "thingy" ili dekoder u koji se samo gurne b-netova kartica? Ako nije nitko probao u praksi ima li bar misljenje o tome hoce li to radit?

2) b.net i neki radio signal salje zar ne? Kako ga spojiti na kucno kino/receiver i slusati neovisno od TV programa. nadam se da odgovor nije "nikako" jer se moze slusat samo preko TV-a

P.S: ovo "digitalno" doba ce nam izgleda dati jos brdo socijalnih aparatica i daljinskih u dnevnu sobu, kao i brdo telefonskih poziva nasih roditelja koji nece znati ni naci tv kanal a kamoli ga snimiti
psihoza is offline  
Old 08.12.2008., 18:01   #135
Ima li ovdje kakvih pomaka ?

Je li netko snimao bnet-ovu digitalu (DVB-C) i kakvi su rezultati ?
Ima li kakvih brojki ?


Ili ja moram kupiti recorder pa javiti rezultate ?
Clark is offline  
Old 08.12.2008., 18:08   #136
Došao sam do jednog nepovoljnog zaključka.

Imam Bnet prošireni paket, prijemnik, ..., ali i HTPC.
E, pa u ovakvoj konfiguraciji vidim da mi je TV kartica u HTPC-u postala beskorisna.

Ima ona sve na sebi, ali ne znam što bih s tim.
Analogna TV - beskorisno.
DVB-T - praktički beskorisno. Snima mi u čisti DVD format, max bitrate 4500. Sve skupa, kvaliteta + format = nezadovoljavajuće.
DVB-S - beskorisno, jer imam zabranu postavljanja antene na zgradu.


Zna li netko, ima li neka kartica koja bi imala capturing kvalitetniji od S-videa, a iskoristiva u gornjoj konfiguraciji ?
Clark is offline  
Old 08.12.2008., 20:45   #137
Quote:
Clark kaže: Pogledaj post
DVB-T - praktički beskorisno. Snima mi u čisti DVD format, max bitrate 4500.
Ti nisi baš shvatio poantu, zar ne? što je DVD format? DVD i DVB-T koriste istu mpeg-2 kompresiju...pa DVB-T i ide u max 4,5 mbps i ti s tom karticom zapravo samo spremaš taj mpeg-2 na hard disk točno onakvog kakav jest...da možeš "snimati" s 10 mbps opet bi ti kvaliteta bila ista, čak i gora zbog dvostrukog prekodiravanja...
MytByte is offline  
Old 08.12.2008., 20:47   #138
Nego navodno je krenula NovaTV HD na b.netu:

http://www.mediaking.hr/vijesti/tele...t-kabelskoj-tv

...hvata li tko to ikako, možda netko sa Sonyjem w4000? mada izgleda da je kodirano, treba uzeti nekakav X-vision paket
MytByte is offline  
Old 08.12.2008., 22:37   #139
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
Ti nisi baš shvatio poantu, zar ne? što je DVD format? DVD i DVB-T koriste istu mpeg-2 kompresiju...pa DVB-T i ide u max 4,5 mbps i ti s tom karticom zapravo samo spremaš taj mpeg-2 na hard disk točno onakvog kakav jest...da možeš "snimati" s 10 mbps opet bi ti kvaliteta bila ista, čak i gora zbog dvostrukog prekodiravanja...
Ma znam te kerefeke.
Pravljenje DVD-a od snimljenog mpega (DVB-T) od npr. jedne utrke formule 1 mi traje cca 4 minute. Dakle, nema nikakve dodatne posebne obrade, prekratko je vremena. Jasno je da je isti format (osim što je 704, a ne 720).

Jasno mi je i za "ovih" 10 mbps. Snimao bih sa Samsunga 9500 VIA CI s različitim bitrateima, a efekat bi mi bio isti.
Na kraju sam snimao s bitrateom koji mi je ovisio o duljini trajanja onoga što se snima (da ne bih poslije gubio vrijeme na obradu).

Dakle, može se snimit ovaj DVB-T, nije snimka ni loša, ali nije dovoljna za TV-e koje imamo.

Dodatno, tako ipak idu samo naša 4 kanala. Ostali ništa.

Treba vidjeti taj njihov HD.
Clark is offline  
Old 09.12.2008., 14:13   #140
Quote:
joleo kaže: Pogledaj post
da nitko sa foruma nije pokuša spojit digitalni prijemnik na kučno kino
Mi smo probali spojiti. Ukratko, da ne duljim. Što se tiče B-Neta, njihove "ljubaznosti" i "znanja", reći ću vam samo jednu stvar. Sve je funkcioniralo savršeno dok nije došao receiver (čitaj-smeće) i od tada do dana današnjeg a tome ima 3 mjeseca, svoj život smo podredili B-Net-u. Nakon 9 otvorenih naloga, raznih crta na ekranu, zvučnika, spajanja i svega ostalog (a nismo laici), trenutno je B-net na tužbi kod HAT-a (vijeće za telekomunikacije).
GIGLI1 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:16.