Natrag   Forum.hr > Društvo > Ljubav, erotika, seks

Ljubav, erotika, seks Stvari intimne prirode. Neke teme zahtijevaju i rječnik koji možda nije za jako mlade (i jako stare).

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.10.2008., 12:27   #61
Quote:
starhammer kaže: Pogledaj post
i da dam primjer di su gluhi i čujući izjednačeni... recimo da netko gluh i netko čujuć idu u neki kafić sa preglasnom muzikom... oboje ne čuju razgovor, dakle, moraju tipkati na mobitelima...
Thanks Sad si me sjetio situacije na koju stalno nailazim a možda će ti približiti razlog zašto (na)gluha ili gluhoslijepa osoba ima manje samopouzdanje.
Uzmimo za primjer društvo od nekolicine čujućih osoba i jedne gluhe. Čujući razgovaraju i smiju se. Gluha osoba stoji po strani i promatra. Ako kojim slučajem pita osobu za prijevod ne mali broj puta nađe se u situaciji da dobije odgovor "Čekaj! Kasnije ću!" ili "Ma ništa važno!". To je direktni udar na samopouzdanje gluhe osobe.
Analogno, u društvu gluhih gdje se nalazi čujući koji ne poznaje znakovni jezik dolazi do iste situacije ako prevoditelj nije od volje simultano prevesti.
Doduše, nas čujuće to manje pogađa.

To je samo jedan primjer udara na samopouzdanje. Ima ih gomila. Evo, bliži nam se doček nove godine. Možeš li zamislit party bez glasne muzike? Gluhima u najvećem broju slučajeva udar basa smeta. Tu se opet stvara jaz između nas i njih. Rješimo ga tako da na party ne zovemo gluhe.

Kad shvatiš da većina prema tebi ima sažaljenje ne možeš ostati pun samopouzdanja.
__________________
Negdje u meni tvoj je znak
J, I U!
VirtualBaby is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2008., 12:34   #62
Quote:
VirtualBaby kaže: Pogledaj post
Slažem se. Kriteriji koji se danas postavljaju osobama s posebnim potrebama su nedostižne. Od problema komunikacije do problema pronalaska posla, gluhi se nalaze u situacijama da se ne usuđuju tražiti pravo na ljubav i intiman odnos sa čujućima. Radije biraju "sebi slične" kako se ne bi našli u vrtlogu omalovažavanja zbog njihovih nedostataka.
pa to ti i kažem
ne znam jel bi imala snage bit u tom vrtlogu, a neki od njih si ga sami stvaraju
možda i bih, a možda i ne bih
__________________
Prvo reci ne, onda pregovaraj
Ange ou Demon is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2008., 13:58   #63
Quote:
VirtualBaby kaže: Pogledaj post
Slažem se. Kriteriji koji se danas postavljaju osobama s posebnim potrebama su nedostižne. Od problema komunikacije do problema pronalaska posla, gluhi se nalaze u situacijama da se ne usuđuju tražiti pravo na ljubav i intiman odnos sa čujućima. Radije biraju "sebi slične" kako se ne bi našli u vrtlogu omalovažavanja zbog njihovih nedostataka.
i onda se dođu žalit na forum da ih dečko tuče zajebava, ne jebe ih dovoljno itd..
Wheel Smith is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2008., 14:06   #64
Quote:
starhammer kaže: Pogledaj post
ej, možda offtopičarim, ali iz kojeg si grada? baš me zanima... i da ti kažem nešto, gluhim ljudim se čude kako su pozitivni. vidim ja da na ovom forumu ima sve nekih koji misle da su gluhi bez samopouzdanja i da su ljuti na okolni svijet. gluhi ljudi trebaju samo da ih drugi prihvate takvi kakvi jesu. nisu ništa drugačiji nego drugi ljudi. to što se tiče da imaš problema sa čujućim djevojkama, možda su one takve da ne žele imati gluhog dečka. jako je primitivno neku osobu šikanirati samo zato jer fali sluh.
Ja sam iz Bihaca, BiH
da naravno gluhim ljudima se cude ako su cujuci dobri prema njima, i meni bi se cudilo, vec sam zacuden koliko u ovu temu pozitivno govore o gluhima
u Bihacu koliko znam mnogi gluhi ne vole puno cujuce i izbjegavaju se druziti s njima, neznam imaju li oni manjak samopouzdanja ali ja imam manjak i to mi je veliki problem. Jer sam puno trpio i patio godinama sto sam nakon preseljanja iz Zagreba stalno okruzen cujucim ljudima i to mi ponekad smeta
Sto se tice djevojkama, ja mislim da nije problem u nezdravim sluhama, ja odlicno govorim i ponasam se skoro isto ko cujuci, mislim da je bio problem takode zbog nedostatka samopouzdanja
hehe da upravu si, ja imam jaceg osjetila u njuhu i dodira, cak iako ne cujem i mali zvuk ponekad se osjecam

Quote:
starhammer kaže: Pogledaj post
neki smatraju da gluhi ljudi mogu zavoljeti svakog tko im pokaže cice i želju da bude s njima, a ne ne... imaju i gluhi ljudi kriterije...što ste vi čujući mislili...
upravu si gluhi imaju kriterije a to je da nisu glupi

Quote:
starhammer kaže: Pogledaj post
i da dam primjer di su gluhi i čujući izjednačeni... recimo da netko gluh i netko čujuć idu u neki kafić sa preglasnom muzikom... oboje ne čuju razgovor, dakle, moraju tipkati na mobitelima...
hehe kao da citam vic!
ja imam puno cujuce prijatelje i mnogi od njih vise vole komunicirati sa mnom mobitelom, nije zato sto ne razumiju kada govorim, ja sam im rekao da zelim govoriti, oni kazu da to nije problem ali misle da je zabavnije mobitelom i pisanjem na papiru ili mozda ja ih nerazumijem previse, nekima meni je tesko citati s usana jer ne govore puno otvorenim ustima ponekad ne vidim zube
Legenda is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2008., 14:13   #65
Legenda, presretna sam kad vidim koliko se lijepo izražavaš. Svaka čast!

Misliš li da bi ti bilo lakše biti u vezi/braku sa gluhom osobom nego sa čujućom?
__________________
Negdje u meni tvoj je znak
J, I U!
VirtualBaby is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2008., 14:16   #66
Quote:
VirtualBaby kaže: Pogledaj post
Thanks Sad si me sjetio situacije na koju stalno nailazim a možda će ti približiti razlog zašto (na)gluha ili gluhoslijepa osoba ima manje samopouzdanje.
Uzmimo za primjer društvo od nekolicine čujućih osoba i jedne gluhe. Čujući razgovaraju i smiju se. Gluha osoba stoji po strani i promatra. Ako kojim slučajem pita osobu za prijevod ne mali broj puta nađe se u situaciji da dobije odgovor "Čekaj! Kasnije ću!" ili "Ma ništa važno!". To je direktni udar na samopouzdanje gluhe osobe.
Analogno, u društvu gluhih gdje se nalazi čujući koji ne poznaje znakovni jezik dolazi do iste situacije ako prevoditelj nije od volje simultano prevesti.
Doduše, nas čujuće to manje pogađa.
Bilo je nekoliko slucajeva, kada me cujuci covjek pitao nesto i ja sam pokusao lijepo objasniti govorom no nije mi dao samo kimne kimne glavom! nego dao papir na kojem sam napisao i mrmljao "Koji idiot!" sorry ali morao sam sacuvati samopouzdanju

Quote:
VirtualBaby kaže: Pogledaj post
To je samo jedan primjer udara na samopouzdanje. Ima ih gomila. Evo, bliži nam se doček nove godine. Možeš li zamislit party bez glasne muzike? Gluhima u najvećem broju slučajeva udar basa smeta. Tu se opet stvara jaz između nas i njih. Rješimo ga tako da na party ne zovemo gluhe.
Pa ja mogu zamisliti bez muzike imam ja pametnija posla osim da cujem muziku kada slavimo, zapravo mogu malo cuti ako je jako glasna
neki moji gluhi prijatelji tvrde da ne cuju nimalo ni zvuk od topa!

Quote:
VirtualBaby kaže: Pogledaj post
Kad shvatiš da većina prema tebi ima sažaljenje ne možeš ostati pun samopouzdanja.
da upravu si, i meni smeta sto me sazaljevaju, ja pokusavam im dokazati da ne trebaju to raditi, i kad shvatim da me sazaljevaju ja im pitam sta je? da ih natjeram da govore zasto...
Legenda is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2008., 14:29   #67
Quote:
VirtualBaby kaže: Pogledaj post
Legenda, presretna sam kad vidim koliko se lijepo izražavaš. Svaka čast!

Misliš li da bi ti bilo lakše biti u vezi/braku sa gluhom osobom nego sa čujućom?
neznam da li bi mi bilo lakse biti sa gluhom djevojkom, jer dugo nisam bio sa gluhima samo cujucima, ali bih volio upoznati gluhe i da vidim kako je to ipak mislim da je lakse sa gluhom nego cujucom a zasad zelim sa cujucom djevojkom.
jednom kada sam rekao cujucu djevojku da ne cujem i da znam znakovni jezik i ona rekla da bi voljela znati to, ja se pitao "hm?" bio sam zacuden ali bilo mi je drago sto ona zeli znati znakovni
Legenda is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2008., 14:38   #68
Ja sam do nedavno bila u drustvu gluhih skoro svaki dan. I bila sam zaljubljena u momka koji je gluhonjem ali se ispostavilo da iako ima tu "manu" je zenskar u sta sam se uvjerila svojim ocima tako da smatram da gluhim ljudima nije tesko pronac curu/momka..Sve ovisi o njihovoj volji!
Mama male Sandi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2008., 14:40   #69
Quote:
Legenda kaže: Pogledaj post
neznam da li bi mi bilo lakse biti sa gluhom djevojkom, jer dugo nisam bio sa gluhima samo cujucima, ali bih volio upoznati gluhe i da vidim kako je to ipak mislim da je lakse sa gluhom nego cujucom a zasad zelim sa cujucom djevojkom.
Na koje probleme si nailazio u vezama? Što su bile najveće prepreke?
Misliš li da se čujuće osobe na neki način boje biti u vezi sa gluhima?

Quote:
Legenda kaže: Pogledaj post
jednom kada sam rekao cujucu djevojku da ne cujem i da znam znakovni jezik i ona rekla da bi voljela znati to, ja se pitao "hm?" bio sam zacuden ali bilo mi je drago sto ona zeli znati znakovni
Znakovni jezik je lako učiti ali ga je teško naučiti. Mnogi su pokušali ali puno ih odustane već na drugom stupnju.

Misliš li da bi ljubavni život gluhih i život općenito bio lakši kad bi se po školama organiziralo učenje Znakovnog jezika i tako približila ta dva svijeta?
__________________
Negdje u meni tvoj je znak
J, I U!
VirtualBaby is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2008., 14:48   #70
@VirtualBaby ako te mogu na neki nacin ispravit. Znakovni jezik nije tesko naucit.Moze ga naucit svak ko ima volje i zelje a isto tako se sa gluhima nemoramo sporazumjevat znakovnim jezikom jer oni jako dobro citaju sa usana i kad vide da ti nesto nije jasno rado ce se potrudit ti objasnit
Mama male Sandi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2008., 14:49   #71
Definitivno i bez razmišljanja bi mogla biti sa gluhom osobom. Ali čitajući neke postove ovdje, dali bi takva osoba htjela biti sa mnom pošto ja nemam tu manu?
Nanidia is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2008., 15:52   #72
Quote:
VirtualBaby kaže: Pogledaj post
Evo, bliži nam se doček nove godine. Možeš li zamislit party bez glasne muzike? Gluhima u najvećem broju slučajeva udar basa smeta.
Ja nisam gluh, a udar mi basa itekako smeta. I glasna muzika općenito.

I da, ne vidim razloga zašto ne bih mogao biti s gluhom djevojkom. Osim sadašnje djevojke, jel

Inače kažu da je idealan bračni par u kojem je muž gluh, a žena slijepa
A kakve ja gluposti znam mljeti, moja se draga ionako često pravi gluhom.
Lastan is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2008., 15:53   #73
Quote:
VirtualBaby kaže: Pogledaj post
Misliš li da bi ljubavni život gluhih i život općenito bio lakši kad bi se po školama organiziralo učenje Znakovnog jezika i tako približila ta dva svijeta?
Znakovni bi jezik morao biti izborni predmet u svim školama.

Ne znam samo kako bi se onda spriječilo došaptavanje u školi.
Lastan is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2008., 15:56   #74
ne jedino ako si gluh treba ti
Mirza92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2008., 16:31   #75
Quote:
Mama male Sandi kaže: Pogledaj post
@VirtualBaby ako te mogu na neki nacin ispravit. Znakovni jezik nije tesko naucit.Moze ga naucit svak ko ima volje i zelje a isto tako se sa gluhima nemoramo sporazumjevat znakovnim jezikom jer oni jako dobro citaju sa usana i kad vide da ti nesto nije jasno rado ce se potrudit ti objasnit
Nije problem naučiti riječ po riječ ali treba dugo iskustvo da bi se razumjelo gluhu osobu dok ti priča na znakovnom bez da koristi glas ili pomoć usana. Gluhe osobe razgovaraju na potpuno drugačiji način od onog što smo mi navikli. Osim riječi treba naučiti i način komunikacije.
Čitati sa usana mogu neki i to ne znaju svi. Isto kao što ni znakovni jezik ne znaju svi gluhi. S druge strane, svaka gluha osoba ima ssbi svojstven način pričanja. Ono što je nama boja glasa njima je brzina pokreta i način slaganja rečenica.
__________________
Negdje u meni tvoj je znak
J, I U!
VirtualBaby is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2008., 19:08   #76
ja znam znakovnu abecedu i par riječi. ali mislim da njima više znači da se polako govori, ne prekriva usta kosom, rukom itd, ne okreće glavu, nego da znamo znakovni jezik.

osim toga, fora je, od gluhih možeš saznati o čemu priča par za susjednim stolom

sa mnom u osnovnu školu je išao jedan nagluhi dečko koji je nosio slušne aparatiće na oba uha, i svaki put kad bi ga nastavnica nešto pitala na što nije znao odgovor, rekao bi "što, ne čujem dobro" . nama je to na kraju postalo toliko smiješno (a nastavnicama je bilo bed ga optužiti da je ipak čuo jer nekad stvarno ne bi razumio), pa smo na kraju i mi koristili to "ne čujem dobro"

e da, i većina ljudi ide vikati i derati se nagluhima, a to je skroz krivo jer oni obično lošije čuju visoke tonove. treba govoriti sporije i ne kreštati i hihotati se.
__________________
Wanna be your lover, lover
wanna be your lover, lover
loverboy
teniska loptica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2008., 21:42   #77
Quote:
VirtualBaby kaže: Pogledaj post
Na koje probleme si nailazio u vezama? Što su bile najveće prepreke?
Misliš li da se čujuće osobe na neki način boje biti u vezi sa gluhima?
Nedostatak povjerenja i iskrenosti, prvo pricas sa curom a kasnije ta cura prepricava svojim drustvima o tome sto smo pricali iako sam joj rekao da to ne radi i sl. Tesko je kontrolirati, ne mozes znati sve sta prica...
Rekoh, gluhi frendovi su mi upozorili da je "opasno" biti sa cujucom curom, jer uvijek ce biti problema u komunikaciji, u ponasanju, lako je rugati iza mog leđa jer ja nemogu cuti sta mi kaže, moram pazljivo birati cujucu partnericu i procjeniti da li je ona vrijedna za ljubav

Quote:
VirtualBaby kaže: Pogledaj post
Znakovni jezik je lako učiti ali ga je teško naučiti. Mnogi su pokušali ali puno ih odustane već na drugom stupnju
ja ne bih olako dao cujucima uciti znakovni jezik, uvijek im dajem na umu da ovo uciti nije puno lako, moraju prvo dokazati da im mogu vjerovati i da to nece zloupotrijebiti npr. ako cujuci zna znakovni jezik i bjezi od nas gluhih, pa kad ja u kaficu komuniciram znakovnog cujuci ce znati o cemu pricam sa gluhima. ooo ne moze tako lako dati njima
postoji poslovica o tome: "jedan mladic koji je bio znatizeljan da nauci nesto od jednog mudrog filozofa, ovaj mu pita da li je siguran da to zeli, i odgovori da, onda mu filozof pokazao obalu more i mladic gleda i kaze da nista ne vidi, filozof kaze da se neka priblizi blize obalu i filozof mu ugrabio za glavu i stavio pod vodom, a mladic panicno pokusao domociti zrakom i nakraju filozof ga izvadio iz vode i pitao sta je najvise zelio dok je bio pod vodom i mladic kaze zrak! i filozof mu kaze da bez muke nema nauke!"

Quote:
VirtualBaby kaže: Pogledaj post
Misliš li da bi ljubavni život gluhih i život općenito bio lakši kad bi se po školama organiziralo učenje Znakovnog jezika i tako približila ta dva svijeta?
neznam...ima li vecina cujuca uopce volja za ucenje znakovnog kada imaju druge puno "obveze"
no mislim da vrijedi to probati i objasniti cujucima o zivotu gluhima i nagluhima i mislim da ce onda cujuci imati vise razumijevanje i promijeniti pogled o gluhima te vise ih nece smatrati hendikepiranim ili invalidnim ili sl.
Legenda is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2008., 23:44   #78
ali kako upoznati gluhu osobu, kako komunicirati s njom...
nisam tip osobe koja se zaljubljuje u izgled vec ponajvise u ono sto cujem...

gluhu osobu ne smatram manje vrijednom, nikako, ali na prvi pogled cini mi se pretesko uspostaviti bliskost prvenstveno zbog te barijere u komunikaciji...

svaka veza je teska sama po sebi, ako partner dozivi nesrecu i izgubi vid ili sluh naravno da ga necemo manje voljeti ali upustiti se u nesto sto nam je u startu vrlo upitno..nepoznanica.... hmm..ne znam

ne bojim se osuda okoline, ljudi koji osudjuju neciju velikodusnost i otvorenost su malodusni...eto....
little_devil is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2008., 23:54   #79
Quote:
VirtualBaby kaže: Pogledaj post
Uzmimo za primjer društvo od nekolicine čujućih osoba i jedne gluhe. Čujući razgovaraju i smiju se. Gluha osoba stoji po strani i promatra. Ako kojim slučajem pita osobu za prijevod ne mali broj puta nađe se u situaciji da dobije odgovor "Čekaj! Kasnije ću!" ili "Ma ništa važno!". To je direktni udar na samopouzdanje gluhe osobe.
čuj, ako ti je neka osoba pravi prijatelj, onda će ti i objasniti, ili će naći načina da približe sav taj njihov smijeh da ga i gluhi mogu razumjeti... to ne ruši samopouzdanje. samopouzdanje više ruši ako čujući nešto šapuću, tako da i oni jedva sebe čuju, i onda pogledaju gluhu osobu i smiju se. gluha osoba najčešće pomisli da se njoj smiju. to bi pomislila i čujuća osoba. nekad je dobro biti gluh, jer ne čuješ šu... oko sebe.

Quote:
Evo, bliži nam se doček nove godine. Možeš li zamislit party bez glasne muzike? Gluhima u najvećem broju slučajeva udar basa smeta. Tu se opet stvara jaz između nas i njih. Rješimo ga tako da na party ne zovemo gluhe.
to je krajnje idiotsko rješenje. zar je party samo glasna muzika??! a i glasna muzika, a osobito ona tehno se može dobro "čuti" pomoću vibracija preko podija, zvučnika. bas i to onaj doista preglasan smeta i čujućem čovjeku, a ne samo gluhom...

Quote:
Kad shvatiš da većina prema tebi ima sažaljenje ne možeš ostati pun samopouzdanja.
tada shvatiš da je život borba, a to gluhi najbolje znaju...
__________________
smatram da svaki čovjek mora biti slobodan od tuđeg mišljenja, inače je nesretan...
starhammer is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2008., 23:58   #80
Quote:
Mama male Sandi kaže: Pogledaj post
@VirtualBaby ako te mogu na neki nacin ispravit. Znakovni jezik nije tesko naucit.Moze ga naucit svak ko ima volje i zelje a isto tako se sa gluhima nemoramo sporazumjevat znakovnim jezikom jer oni jako dobro citaju sa usana i kad vide da ti nesto nije jasno rado ce se potrudit ti objasnit
istina, znakovni jezik je samo "službeni". jedan izraz lica kaže više nego nekoliko pokreta rukom...
__________________
smatram da svaki čovjek mora biti slobodan od tuđeg mišljenja, inače je nesretan...
starhammer is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:12.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger