Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.09.2010., 18:07   #61
Kupljen u Splitu, čisti MSM u prahu punjen u kapsule, 60 kapsula 150 kn. Danas je tati 6 dan da ga uzima, povećala sam mu dozu na 3 kapsule dnevno, stanje i dalje super.
Scarletta is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2010., 17:08   #62
Question

planiram kupiti ovaj prizv. (privitak na vrhu), dali mi netko može reći ako se cijena i kvaliteta slažu???

http://i671.photobucket.com/albums/v...azija/DMSO.gif
Savitri is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2010., 12:50   #63
Scarletta kako je tvom tati.. je li još uvijek na MMS... ?
corina9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2014., 13:42   #64
Gdje u ZG ima za kupiti otopina Dimetil sulfida?
Dondo Dandi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2016., 17:02   #65
Jel netko zna gdje se može kupiti u Hrvatskoj DMSO ili neki strani provjereni web shop?
Daisy28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2016., 22:51   #66
Ja koristim DMSO već dugo godina. U mojoj ordinaciju, imam dosta bočica od 10 ml and dajem klijentima nakon terapije jer ukljanja bol pogotovo s kralježnicom i zglobovima. Najbolje rezultate s DMSO je artritis i reume. Primjena na bolno mjesto može od par sekundi do par minuta ukloniti 100% bol no ako hoćete se riješiti inflamacije, tada je preporučeno ga i piti. reume i artritisi su autoimunoloske bolesti no uzrok je inflamacija-upala i DMSO može ukloniti inflamaciju te zaustaviti progresiju bolesti. Ja svojim klijentima s tim problemima preporučim da izvade krvnu sliku za CRP. CRP je pokazatelj inflamacije u tijelu i svaku 2 tjedna praviti taj test te vidjeti rezultate ili potvrdu da DMSO radi.
Osobno ga pijem svaki dan, i moja farmaceutkinja napravi kombinaciju kreme i DMSO 50% i s time kontroliram kapilare. DMSO izbjeli da se ne vide toliko i jako dobro ublaži "teške noge". To je moje iskustvo da podijelim s vama!
Soltanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 12:25   #67
Quote:
Soltanka kaže: Pogledaj post
Ja koristim DMSO već dugo godina. U mojoj ordinaciju, imam dosta bočica od 10 ml and dajem klijentima nakon terapije jer ukljanja bol pogotovo s kralježnicom i zglobovima. Najbolje rezultate s DMSO je artritis i reume. Primjena na bolno mjesto može od par sekundi do par minuta ukloniti 100% bol no ako hoćete se riješiti inflamacije, tada je preporučeno ga i piti. reume i artritisi su autoimunoloske bolesti no uzrok je inflamacija-upala i DMSO može ukloniti inflamaciju te zaustaviti progresiju bolesti. Ja svojim klijentima s tim problemima preporučim da izvade krvnu sliku za CRP. CRP je pokazatelj inflamacije u tijelu i svaku 2 tjedna praviti taj test te vidjeti rezultate ili potvrdu da DMSO radi.
Osobno ga pijem svaki dan, i moja farmaceutkinja napravi kombinaciju kreme i DMSO 50% i s time kontroliram kapilare. DMSO izbjeli da se ne vide toliko i jako dobro ublaži "teške noge". To je moje iskustvo da podijelim s vama!


Mozete li mi napisati gdje ste kupili DMSO,imam problema s kicmom tj.bole me leda i trenutno sam ma terapiji struja,magnet i ultr....
Manzel is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2016., 23:03   #68
Thumbs up

Quote:
Manzel kaže: Pogledaj post
Mozete li mi napisati gdje ste kupili DMSO,imam problema s kicmom tj.bole me leda i trenutno sam ma terapiji struja,magnet i ultr....
http://www.sodabikarbona.si/trgovina...duct&id_lang=4
Elischa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2017., 13:44   #69
Ajd da dignem malo ovo...

Zdravstveno stanje me prisililo na samostalno traženje pomoći pa me zaimaju eventualna iskustva s MSM i DMSO - om. Nevjerojatno mi je koliko je kod nas teško naći išta o iskustvima dok ih na stranim forumima ima dosta.

Pa eto, ako ima tkogod da se priključi, bit ću zahvalan...
__________________
Do you know the difference between a friend and a good friend? A friend will help you, and a good friend will help you remove the body.
Right before your eyes we pull laughter from the skies ¦ And he laughs until he cries, then he dies, then he dies.
taipan is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 18:55   #70
Nebuš nikaj našel...ja tražim već neko vrijeme i skoro ništa (pričam o Hr)...
Da nema gro ljudi koji koriste/su koristili, pa da napišu nekaj malo barem...
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 14:55   #71
Evo našel sam ovo i ovo
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2017., 22:47   #72
E hvala, znam za to... No, nabavio sam nešto i koristim. Ima rezultata. Imam čak i malo viška ako nekog zanima, ne puno...

Koristim i oralno i topical (miješam s aloe verom).
__________________
Do you know the difference between a friend and a good friend? A friend will help you, and a good friend will help you remove the body.
Right before your eyes we pull laughter from the skies ¦ And he laughs until he cries, then he dies, then he dies.
taipan is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2018., 11:42   #73
Daj mi reci, molim te, kako ga koristiš oralno? Količina, miješanje...kratko napiši ako nije problem
I da li uzimaš 99,9% ili koji (i za mazanje isto pitanje)?
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2018., 10:40   #74
Bottom line:

Koristim. Već dulje vrijeme. Nsam riknuo i nije mi ništa. Nije ni otrov ni ilegalna supstanca. Može se nabaviti u slobodnoj prodaji ali mu je bezobrazno nabijena cijena. Ako ga nabavljaš širom svijeta zafrkavat će te carina, no ako ga nabaviš iz EU, no problems at all. Jedino što Hrvatska baš nije u povoljnoj zoni dostave i neće svatko dostavljati ovamo kao da smo kužni. No to je vjerojatno zbog naše pošte koja sucks.

Iskustava nema previše, jedni ga hvale, drugi ga se boje ko vraga, no poanta je da je sve individualno, kako primjena tako i reakcije. Treba početi oprezno, pažljivo i strpljivo. Može se miješati isključivo s destiliranom (demineraliziranom) vodom, ona za auto hladnjake i pegle je sasvim ok. Ako je čista, neće biti nikakve reakcije osim zagrijavanja. Tako treba dobiti prvo 30% otopine (dakle 70% destilirane vode i 30% čistog 99.99% DMSO). Ne koristiti industrijski 70% DMSO, ni za ljude ni za životinje. Tko zna što ima u njemu.

Obavezno izvršiti probu, recimo na unutrašnjoj strani podlaktice laganim namazom. Nije čudno ako ako gotovo trenutno osjetiš sumporasti (bijeli luk) okus u ustima jer djeluje trenutno. Ne treba ga se bojati no treba paziti na čistoću, budući da je organsko otapalo pokupit će sve nečistoće i vrlo brzo ih pronijeti kroz krvnu barijeru. Tretirano područje ne bi trebalo pokrivati odjećom 15-20 min za koje vrijeme se potpuno upije u kožu i sve pet. Ako nema nikakvih burnih rekacija kože go for it. Lagano crvenilo i peckanje te kasnije ljuštenje epitela su normalne reakcije i ne treba ih se bojati i zbog toga prekidati.

Treba početi topical, dakle mazanjem problematičnih područja (kod mene zglobova i problematične kože potkoljenica na kojoj sam imao rane). Najbolji način (kod mene) je miješanje s Aloe vera gelom. Također treba početi s 30% DMSO u gelu. Ja sam sada na 50% za topical jer mislim da za više nema potrebe. Pomaže. Obnavlja kožu. Koristim ga dugotrajno i kod mene nema nikakvih problema.

Ako test i topical primjena idu ok, onda se može probati i oralno. Treba početi s jednom čajnom žličicom u 2-3 dcl nekakvog 100% juice-a koji ti paše (dakle nerazrijeđenog juice-a). Meni se najmanje osjeti sumpor u orange juice-u. Jednom dnevno. Recimo da ja pazim da ne pijem vodu prije i poslije uzimanja, po pola sata, što nije problem. Za to vrijeme će se kompletno apsorbirati a nem rizika s miješanjem s klorom i ostalim stvarima (mineralima) koje se znaju naći u vodi.

Ja to obično napravim odmah ujutro. Nakon vremena za koje si siguran da je sve ok (tjedan, dva, tri) možeš prijeći na dvije čajne žličice dnevno. Ja sam nakon više od godine korištenja na topical primjeni jednom dnevno i oralnoj u količini jedna jušna žlica dnevno. Bolje mi je i ne mislim povećavati. I ne mislim prestajati jer budući da sam stariji, ne računam da će mi artritis i bolni zglobovi doći na svoje sami od sebe.

To je ukratko. Ne pitam zašto to trebaš i koje te boleštine more (nije pristojno a i nije ni bitno) no moram napomenuti da se nadam da si iz sve snage proučio što je to i dobro se informirao. Također se nadam da se ne liječiš sam i da si iscrpio sve medicinske načine, jer inače ne bi bilo dobro. Svakako treba prvo isprobati "normalnu" medicinu i liječnike i vidjeti mogu li ti oni pomoći. Ja sam počeo istraživati alternativne načine tek nakon godina klasičnog liječenja u kojem nisam našao olakšanje, nažalost.

I to je to.

EDIT:

E, da još jedna stvar. Kod bilo kakve primjene, očekuj da će ti tijelo početi izlučivati neugodan miris (sumporasti, bijeli luk) te da se to može osjetiti i malo jače. To je prirodna reakcija tijela koja će potrajati od mjesec dana do nekoliko mjeseci. Nakon toga nestane. Zna biti nezgodno u društvu, no jbg, zbog zdravlja je. Mene su ukućani trpili dobra 2-3 mjeseca dok nije prošlo, no ako se krećeš po vani i u društvu nemoj se čuditi ako se ljudi odmiču od tebe
__________________
Do you know the difference between a friend and a good friend? A friend will help you, and a good friend will help you remove the body.
Right before your eyes we pull laughter from the skies ¦ And he laughs until he cries, then he dies, then he dies.
taipan is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2019., 15:05   #75
koristi li netko protiv neurodegenerativnih bolesti dmso?.
njek is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:09.