Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.05.2009., 21:43   #61
Cure, pozdrav svima. Tema je super!
Odmah da se predstavim. Ja se udajem u 9. mjesecu i vječanje će biti baš malo 40-50 ljudi , plafon 50. S obzirom da mi dragi ima masu rodbine a i dosta je tradicionalni tip presretna sam što smo se dogovorili ovako. Uglavnom neće biti ceremonija po doma, lažne mlade i harmonikaša (svaka čast onima koji to vole, ja nisam taj tip) jer sve počinje u crkvi, a iza crkve slijedi večera u hotelu samo za prijatelje. Nema benda , biti će DJ koji je inače na glasu kao dobar party majstor. Htjeli smo napraviti ustvari svadbeni tulum. Mada ja malo strepim kako će sve to ispasti jer još nisam čula da je netko tako radio.
đive is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2009., 21:46   #62
Đive - bum ti ja rekla za 10 dana kak je to prošlo kod mene Imamo vrlo slično vjenčanje kao što si ti napisala
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2009., 00:03   #63
Quote:
đive kaže: Pogledaj post
Cure, pozdrav svima. Tema je super!
Odmah da se predstavim. Ja se udajem u 9. mjesecu i vječanje će biti baš malo 40-50 ljudi , plafon 50. S obzirom da mi dragi ima masu rodbine a i dosta je tradicionalni tip presretna sam što smo se dogovorili ovako. Uglavnom neće biti ceremonija po doma, lažne mlade i harmonikaša (svaka čast onima koji to vole, ja nisam taj tip) jer sve počinje u crkvi, a iza crkve slijedi večera u hotelu samo za prijatelje. Nema benda , biti će DJ koji je inače na glasu kao dobar party majstor. Htjeli smo napraviti ustvari svadbeni tulum. Mada ja malo strepim kako će sve to ispasti jer još nisam čula da je netko tako radio.

To ti je super ideja, već sam čula super iskustva za takve svadbe. Inače niti po mene nisu išli doma našli smo se ispred crkve.
vjestica35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2009., 10:10   #64
Mi smo imali, sto bi vi rekli mikro vencanje. Nas osmoro. 8. Kumovi s pratnjama i njegovi roditelji. Jedinci smo oboje pa nije bilo brace i sestara. Kad smo krenuli da pravimo spisak, shvatili smo da dok se skupe sve tetke, stricevi i ujaci, ode svadba na 200 kom ljudi.

Imali smo fotografa, tortu, ja sam nosila haljinu, ne vencanicu.

I bilo je odlicno. Nije bilo procedura, obaveza, sve je bilo poprilicno opusteno. Predivno sam se provela. Svi su jeli i pili ko je sta hteo. Bila je jos samo torta i sampanjac.

Sutradan smo vec otputovali.

E sad onaj "ruzniji deo". Iako smo pre toga isli na vencanja, krstenja i ostale prigode, i sve redom ispostovali, da izvinete ispusili smo za poklone. Uglavno niko nas nije ni zvao da cestita, a kamoli da donese poklon. Vrlo mali broj ljudi. Sreca pa nismo pravili svadbu.
lilly53 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2009., 10:53   #65
Quote:
lilly53 kaže: Pogledaj post
E sad onaj "ruzniji deo". Iako smo pre toga isli na vencanja, krstenja i ostale prigode, i sve redom ispostovali, da izvinete ispusili smo za poklone. Uglavno niko nas nije ni zvao da cestita, a kamoli da donese poklon. Vrlo mali broj ljudi. Sreca pa nismo pravili svadbu.
Ako radiš malu svadbu - ne možeš ni očekivati poklone...

Kad ideš nekome na svadbu nosiš i poklon - kad ne ideš, ne nosiš... Jednostavno
__________________
...black lipstick stains her glass of red wine...
Skura is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2009., 11:45   #66
Nece biti tako ali dobro.

Nisu svi kojima smo mi nosili poklone pravili svadbu, pa smo opet nosili. Od blize familije i prijatelja se ocekuje da dodju i cestitaju. No, ljudi su razliciti.

U sustini i racunala sam s tim, no opet, nisam ocekivala bas taaaaaakvu bezaniju Ocekivala sam da ce ljudi doci, cestita popiti kafu pojesti kolace i otici. Od blize familije svakako smo ocekivali poklone. Jebiga i mi smo njima nosili.
lilly53 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2009., 11:59   #67
Quote:
Skura kaže: Pogledaj post
Ako radiš malu svadbu - ne možeš ni očekivati poklone...

Kad ideš nekome na svadbu nosiš i poklon - kad ne ideš, ne nosiš... Jednostavno
Draga skura, ima svakakvih ljudi. Znam jednu curu koja se nije udala u svom gradu i nije na vjenčanje zvala nikoga, ali je prije svadbe uredno zvala frendove i rodbinu i naručila ih u sebe doma. Pa aj ti dođi bez poklona. Totalno
đive is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2009., 12:03   #68
Quote:
đive kaže: Pogledaj post
Draga skura, ima svakakvih ljudi. Znam jednu curu koja se nije udala u svom gradu i nije na vjenčanje zvala nikoga, ali je prije svadbe uredno zvala frendove i rodbinu i naručila ih u sebe doma. Pa aj ti dođi bez poklona. Totalno
A još je ta na glasu kao škrtica pa su svi znali zašto je sve kako jest.
I ja mislim da bi rodbina trebala donijeti poklone, pogotovo bliža.
đive is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2009., 12:13   #69
Ko sto rekoh, da me se ne shvati pogresno, veliku svadbu nismo organizovali sto iz prakticnih sto iz sentimentalnih razloga. Naime, moji roditelji vise nisu zivi, jedinica sam i meni je taj ceo cirkus bez njih izgledao besmisleno. S druge strane, familije su nam iz dve drzave i da zovemo ljude da dodju, a da im ne obezbedimo smestaj i sve ne bi bilo u redu. Toliki gazda nisam.

No, svakome ko se zenio, udavao, krsti decu, pri svakoj poseti nosili poklone deci.. Niko nije rekao nemoj, ne treba... Ali sad evo, skoro niko nista. Par ljudi nas je iznenadilo prijatno a vecina neprijatno.

Dakle nisam ocekivala da Petar sto se znamo iz osnovne skole kupi auto. Ali da najblizi daju u skladu s mogucnostima jesam. Ko sto rekoh, i mi smo nosili.... Al dobro. sad necemo vise
lilly53 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2009., 12:26   #70
Quote:
lilly53 kaže: Pogledaj post
Ko sto rekoh, da me se ne shvati pogresno, veliku svadbu nismo organizovali sto iz prakticnih sto iz sentimentalnih razloga. Naime, moji roditelji vise nisu zivi, jedinica sam i meni je taj ceo cirkus bez njih izgledao besmisleno. S druge strane, familije su nam iz dve drzave i da zovemo ljude da dodju, a da im ne obezbedimo smestaj i sve ne bi bilo u redu. Toliki gazda nisam.

No, svakome ko se zenio, udavao, krsti decu, pri svakoj poseti nosili poklone deci.. Niko nije rekao nemoj, ne treba... Ali sad evo, skoro niko nista. Par ljudi nas je iznenadilo prijatno a vecina neprijatno.

Dakle nisam ocekivala da Petar sto se znamo iz osnovne skole kupi auto. Ali da najblizi daju u skladu s mogucnostima jesam. Ko sto rekoh, i mi smo nosili.... Al dobro. sad necemo vise
Lilly potpuno te shvaćam. Mi isto radimo malu svadbu iz određenih razloga, iako je u početku to trebalo biti 200-tinjak ljudi. A i moj dragi je full tradicionalan i ima veliku obitelj pa se to nekako očekivalo. Što mi je totalno glupo i full sam ljuta na licemjerje koje se u dosta slučajeva prikazuje kao tradicija. Ma moš mislit! I ja isto očekujem neugodna iznenađenja...
đive is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2009., 12:29   #71
poenta je samo u tome: svakog smo ispostovali bez obzira na to da li je pravio veselje ili nije. koja god da je prigoda bila. nas skoro pa niko nije ispostovao.

dobro u celoj situaciji: znas s kim posla imas. i ko ti je familija. i sta od koga mozes da ocekujes.
lilly53 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2009., 12:41   #72
Quote:
lilly53 kaže: Pogledaj post
poenta je samo u tome: svakog smo ispostovali bez obzira na to da li je pravio veselje ili nije. koja god da je prigoda bila. nas skoro pa niko nije ispostovao.

dobro u celoj situaciji: znas s kim posla imas. i ko ti je familija. i sta od koga mozes da ocekujes.
Točno. Ali žalosno je da se neki pokažu kakvi su baš u toj situaciji!
đive is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2009., 13:44   #73
moje malo vjencanje (do 80 ljudi, za pojmove moje familije i frendova to je malo vjencanje..) je naraslo na cifru od skoro 130 ljudi.
u depresiji sam
uopce nije trebalo biti djece po prvotnom popisu (igrom slucaja) a sada cemo ih imati hrpu..
trebali smo imati 90% mladih (frendovi, bratici, sestricne) a sada izgleda da ce starjesine prevladati..
pada mi u vodu i moj tehno s takvom krvnom slikom gostiju, i kuhace i papuce i sve..
a o financijama necu nit razmisljati.
katastrofa
__________________
Pricat ce ti o plovidbi ti sto nisu sidro digli...
La_LuNa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2009., 14:15   #74
Quote:
La_LuNa kaže: Pogledaj post
moje malo vjencanje (do 80 ljudi, za pojmove moje familije i frendova to je malo vjencanje..) je naraslo na cifru od skoro 130 ljudi.
u depresiji sam
uopce nije trebalo biti djece po prvotnom popisu (igrom slucaja) a sada cemo ih imati hrpu..
trebali smo imati 90% mladih (frendovi, bratici, sestricne) a sada izgleda da ce starjesine prevladati..
pada mi u vodu i moj tehno s takvom krvnom slikom gostiju, i kuhace i papuce i sve..
a o financijama necu nit razmisljati.
katastrofa
Smola! Pa šta se dogodilo?
__________________
I'm not a conspiracy theorist, I'm a bullshit analyzer
Orlandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2009., 14:52   #75
ah.. dragi natuk'o cifru.. zivi na selu, kod njih su odnosi drugaciji - pa bi on zvao ovog susjeda jer on ima bager i kopat ce nam temelje za male pare, pa bi zvao drugog susjeda jer je vec desetljecima gradjevinac u austriji, pomoci ce nam puno oko kuce za male pare, pa bi zvao onog susjeda jer su si citav zivot dobri.. a svi ti susjedi imaju minimum dvoje djece i ne mozes ljudima rec' "cuj, nemoj vodit djecu".. i tak.. nabere se ljudi za cas

po toj cifri najvjerojatnije nam otpadaju i okrugli stolovi jer jednostavno nema toliko mjesta..
i tak..
mislim, kuzim ja sve to, razlozi su okej, cak i s tolikim brojem ljudi mi i dalje prakticki imamo pokrivenu salu s novcima s kojima raspolazemo, ali onda o kuvertama ovisimo za sve ostalo: muziku, foto, kolace, cvijece..

zapravo me vise od financija muci cinjenica da se svadba pretvara u sve ono sto sam htjela izbjeci

u, i da, raste broj ljudi koji ce biti prisutni kod mene doma prije vjencanja. ja ne znam kud s tolikim ljudima, a bome ce i puno para otic na cugu i klopu za doma

mah..

bas mi sve to tesko pada ovih dana..
__________________
Pricat ce ti o plovidbi ti sto nisu sidro digli...
La_LuNa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2009., 15:00   #76
Idi na jednu dobru masazu ovih dana. I probaj da porazgovaras s dragim. A ako ne bude islo, vodi se onom narodnom "Kud june, tu i uze"
lilly53 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2009., 16:11   #77
Quote:
đive kaže: Pogledaj post
I ja mislim da bi rodbina trebala donijeti poklone, pogotovo bliža.
S ovim se definitivno slažem - ali samo uža rodbina - bila na svadbi ili ne.

Svi drugi nisu obavezni ništa. Osim ako žele

Quote:
đive kaže: Pogledaj post
Draga skura, ima svakakvih ljudi. Znam jednu curu koja se nije udala u svom gradu i nije na vjenčanje zvala nikoga, ali je prije svadbe uredno zvala frendove i rodbinu i naručila ih u sebe doma. Pa aj ti dođi bez poklona. Totalno
Draga znaš kakvi su u nas običaji (o Dbk-u pričam). Mi imamo dan za poklone

U četvrtak moji prave primanje doma i pozvali su sve koji neće biti na svadbi - da ih počaste. I susjede i neke njihove prijatelje i uzvanike.
mene baš briga - nek rade što hoće a ja sam isključivo rekla da je u tom neću sudjelovati...

Al moji, kao i svi drugi, rekli su da ako već ne mogu neke od svojih prijatelja, susjeda i sl. pozvati na svadbu (a ne mogu jer je to MOJA svadba a ne njihova) onda će ih pozvati doma i počastiti.
__________________
...black lipstick stains her glass of red wine...

Zadnje uređivanje Skura : 01.06.2009. at 16:55.
Skura is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2009., 16:12   #78
Btw, ja ne očekujem nikakve poklone od nikoga tko neće biti na vjenčanju
__________________
...black lipstick stains her glass of red wine...
Skura is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2009., 16:23   #79

Radi ove ružne priče o nečestitanju, a kamoli i o poklonima, sigurno neću raditi veliku svadbu-jer ono "pa želimo se proveseliti s dragim ljudima, imamo velik krug prijatelja" pada u vodu.
Jasni su mi neki reda radi ljudi, ali oni koji bi se sami pozvali na svadbu i glumili (očito) bliskost, da poslije ni ne nazovu, to mi je odvratno.
Ja kad sam odvajala za poklone-nosila sam iz srca, a ne radi pozivnice (ionako sam većinu odbila nekako),
jedva čekam da vidim tko će mene otpiliti a tko je od srca, ne samo iz materijalne koristi, primao moje poklone
Moji jadni roditelji su bili pozivani na neke svadbe-očito samo radi pohlepe, nisu išli (iz opravdanih razloga-ovi su to znali koji su ih pozivali), ali su poklone nosili-a sad ti isti ljudi najavljuju (valjda im je jasno da ne bih takav dan dijelila s njima kao što su njihove kćeri radile) da ako nema svadbe-nema poklona LOL

Bilo bi dobro znati ako ideš radit veću svadbu-tko bi kako reagirao, mislim da bi mnogi mladenci tako lakše skratili svoje liste uzvanika
__________________
ne spavamo

Zadnje uređivanje lala : 01.06.2009. at 16:57.
lala is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2009., 16:24   #80
Quote:
lilly53 kaže: Pogledaj post
K
No, svakome ko se zenio, udavao, krsti decu, pri svakoj poseti nosili poklone deci.. Niko nije rekao nemoj, ne treba... Ali sad evo, skoro niko nista. Par ljudi nas je iznenadilo prijatno a vecina neprijatno.

Dakle nisam ocekivala da Petar sto se znamo iz osnovne skole kupi auto. Ali da najblizi daju u skladu s mogucnostima jesam. Ko sto rekoh, i mi smo nosili.... Al dobro. sad necemo vise
Naravno
__________________
ne spavamo
lala is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:13.