Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.08.2006., 19:33   #101
Quote:
PUPA16 kaže:
Krivo Neli,nije besmisleno razmisljat o smrti,krivo se bojat toga,ali nikako ne bih smjeli se lako obracunat sa time,to je krivi put,tesko je sa tim zivjet ali jedini nacin je da joj se priblizimo,da se sprijateljimo s njo0m i mozda je jednog dana i zavolimo...to je jedini put
Jako volim alternativu, reiki, meditacije isl. Tvoj stav nije kontradiktoran mome, samo je s drugog , alternativnog pristupa, i , s tvojim stavom se slažem.
Ja sam socijalna psihologinja, znam puno o alternativi ( i sama sam davno u Njemačkoj zaradila titulu "reiki majstor učitelj).
Ali ovdje ipak ,zbog nekih zakona, moram se držati struke, premda bih rado nadopunjavala i alternativnim varijantama, što , povremeno, između redaka i činim.
Stoga, sve što si napisala, potpisujem!
Neli is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2006., 21:12   #102
Quote:
GothicA kaže:
Prije mi se znalo desiti da kad idem spavati da me takav strah od smrti preplavi da ne želim zaspati. No nije to kod mene strah prema smrti koliko strah da ću propustiti stvari koje želim doživjeti ili slika ljudi do kojih mi je stalo kako me gledaju mrtvu i tuguju.
Sličan je bio strah da će mi mama umrijeti. Tada bi me nemiri toliko razarali da bi plakala od užasa što ih ne mogu maknuti. Znala sam čak i buditi staru i pričat joj da ju volim. Zvuči debilno, ali to je bila takva nakupina negativnih misli da je rezultiralo takvim nenormalnim strahom.
Kasnije sam probala shvatiti čemu takvi osjećaji. Mislila sam da je stvar u mojoj prevelikoj povezanosti sa nekim stvarima i da je taj strah od smrti zapravo alarm meni da moram olabaviti zemaljsku vezu sa stvarima ili ljudima koji me kružuju.
To je i mene patilo kad sam mislio da imam problema sa srcem.išao sam čak spavati u dnevnu sobu,koja je do sobe mojih roditelja,da,ako me uhvati infarkt,mogu im bar nekako dati znak.onda me to pustilo kad sam saznao da nije ništa...ali grozno je bilo.sad se tome smijem,ali imam nekih drugih problema.crne misli su mi brojnije no ikad,po ljetu kad mi je dosadno i prepušten sam svojim mislima,pola prijatelja je na moru a druga polovica je ili bolesna ili ima drugih obveza.jedino me nogomet opusti,evo sad sam bio,odlično mi je bilo,ali evo me sad opet u kući,ne znam što da radim,moglo bi se reći da sam u nekoj laganoj duhovno/emotivnoj krizi,sve mi je sivo(ne baš crno,ali daleko od idealnog)
Vepar56 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2006., 21:37   #103
ne znam ljudi.ja imam 30 god.istinski sam shvatio u 25 da umirem od straha od smrti.do tada sam smrt smatrao necim dalekim i da cu do tada zbog sranja od zivota preklinjati smrt da me dokrajci.sad u 30 znam da mi je blizu ili blize i da je se podjednako bojim kao i zivota ali imam neku glupu vjeru da cu to rijesit.
LJUDI SE BOJE SMRTI UZASNO.TO NISAM ZNAO.slazem se da je apsurno se zamarat s time ali je takodjer glupo se ne zamarat s time.kad rijesim taj paradox necu se bojat i zivot ce mi biti smislen!!!
__________________
https://www.forum.hr/showthread.php?t=182927
Ljubav nije ljubav,mrznja nije mrznja,strah nije strah..fali 4 :)_Pupa16
PUPA16 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2006., 21:56   #104
ja se sad ne bojim smrti jer nemam objektivnog razloga za to,dok sam mislio da imam fizički problem i ja sam se bojao,ali sad-kao vjernik,ne bojim se,jer znam da ću doći u raj ako budem nastavio kročiti pravednim putem.znam da nisam bezgrešan,ali mislim da dobro prevladava u meni.
Vepar56 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2006., 01:40   #105
Quote:
PUPA16 kaže:
ne znam ljudi.ja imam 30 god.istinski sam shvatio u 25 da umirem od straha od smrti.do tada sam smrt smatrao necim dalekim i da cu do tada zbog sranja od zivota preklinjati smrt da me dokrajci.sad u 30 znam da mi je blizu ili blize i da je se podjednako bojim kao i zivota ali imam neku glupu vjeru da cu to rijesit.
LJUDI SE BOJE SMRTI UZASNO.TO NISAM ZNAO.slazem se da je apsurno se zamarat s time ali je takodjer glupo se ne zamarat s time.kad rijesim taj paradox necu se bojat i zivot ce mi biti smislen!!!
Napiši negdje neka od "reiki" načela, gdje ih svaki dan možeš pročitati

-samo danas neću se ljutiti
-samo danas neću se brinuti
-samo danas neći izgubiti svoj mir
-samo danas bit ću zahvalan svim živim bićima
-samo danas bit ću ljubazan prema svima
Neli is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2006., 01:55   #106
Evo jedne preporuke;
Knjiga "Razgovori s umirućima"
Autorica Dr/ica -psihijatrica Elisabeth Kubler Ross(švicarka podrijetlom)
- knjiga kratko i jasno pisana, prati posljednje dane pacijenata, sve njihove probleme, do posljednjeg dana, što se događa u duši pacijenta koji se postupno udaljava od života ( pisana u okviru medicinskog i teolološkog faxa- jednako zanimljiva i vjernicima, i agnosticima, i nevjernicima)
Neli is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2006., 02:08   #107
Quote:
sanjana kaže:
I san je oblik postojanja, kao i ono što nazivamo javom. Po meni, nema baš neke velike razlike - kada sanjamo, za nas je san jedina realnost, on je tad 'java', kad se probudimo ovaj naš život-san izgleda kao java... I tako u krug.


Ja sve nekako mislim da će izgledati kao novi san.
Nema slaganja među znanstvenicima oko sna, postoji puno teorija, dokaza i nekih neuro dokaza o fazama sna- najpoznatija vam je ona REM faza sna
Ali, u snu su nam stvari ponekad potpuno realne, tko može dokazati da san nije neki drugi oblik postojanja itd itd.
( ipak sam ja socijalna psihologinja, studirala na filozofiji) i obožavam alternativu
Neli is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2006., 11:38   #108
ajme...i mene je strah! stvarno,ne znam kako da to prihvatim,život ide brzo...sve brzo prolazi,a ja bih još živjela!

nedavno mi je prijatelj poginuo na motoru, još tinejdžer...i koliko god mi je to žao,koliko god bih ga htjela vratiti,ne mogu...mislim da mi se bliži sve više i više...strah me prelaziti ulicu,sjedat s mladima u auto,a na motor ne idem!
strah me smrti!!!!!
eva peron is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2006., 16:03   #109
Kaki srah od smrti,ljudi.Zamislite kako je onim pirotehničarima i specijalcima kojekakvim koji su smrti stalno na dohvat.Jebeš život ako u njemu stalno o smrti misliš.
Adam Bus is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2006., 21:42   #110
Netko pametan je jednom davno rekao,ne bojte se smrti bojte se života.
__________________
...čovjeku treba pseča toplina a psu treba dječji dlan...
RoadBear is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2006., 00:59   #111
Quote:
2 KIND kaže:
Mene je najvise strah da avion ne padne kad je u letu. Nije me strah ni uzlijetanja i slijetanja.Cula sam da je moguce da se ptica zabije u motor dok leti i da to moze srusiti avion. Sta postoje ljudi koji su prezivjeli nakon pada aviona?
Sad nakon ovih terorista jos me vise strah letjeti! Kazu da su dovoljne 2 kapljice te eksplozivne tekucine da srusi avion!!!
Mouse, javi jel sve bilo u redu!
ti jos nisi na putu

ja se u subotu vracam, a bas sam na britanskom otocju gdje su otkrili ove teroriste

pola puta sam prosao, jos se samo treba vratiti
Maus80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2006., 03:45   #112
Šta mislite na smrt jebovas budite sretni što ste živi imate sve neki nemaju ni za čarape.svačeg se čovjek nagleda ovdje.
Adam Bus is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2006., 05:08   #113
Avioni su vrlo dobre konstrukcije i dizajnirani su za ogromne stresove. Jedan prosjecan avion leti po 20-30 godina i podnosi nevjerovatne stresove pri polijetanju i slijetanju, mijenjanjem pritiska zraka u kabini i prolaskom kroz olujno vrijeme itd.. Bomba napravljena od kucnih materijala po mom misljenju mozda i ne bi prouzrokovala pad aviona ali bi svakako napravila stetu i povecala vjerovatnost od pada. Inace, ima masa slucajeva gdje su avioni uspjeli sletiti sa ogromnom stetom, npr. Aloha airlines 737 je zbog korozije i pritiska zraka u kabini izgubio jedan dio konstrukcije u letu i izgledao je poput kabrioleta i uspio je sletit. Samo je jedna stjuardesa poginula (koja do dan danas nije nadjena jer je ispala negdje iznad tihog oceana) Prije nekoliko mjeseci vojni transporter C-5 je poletio iz zracne baze u Doveru u USA i nakon komplikacija s motorom se srusio i puknuo na tri dijela, svih 17 clanova posade su prezivjeli. Inace C-5 je jedan od najvecih aviona na svijetu, veci od 747 i zrnce manji od najnovijeg Airbusa - a380
__________________
"The Devil"
Starbucks is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2006., 19:17   #114
Quote:
Starbucks kaže:

Samo je jedna stjuardesa poginula (koja do dan danas nije nadjena jer je ispala negdje iznad tihog oceana)

__________________
You will never be happy if you continue to search for what happiness consists of.You will never live if you are looking for the meaning of life!
Albert Camus
2 KIND is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2006., 19:19   #115
Quote:
Maus80 kaže:
ti jos nisi na putu

ja se u subotu vracam, a bas sam na britanskom otocju gdje su otkrili ove teroriste

pola puta sam prosao, jos se samo treba vratiti
I ja sam bas trebala ici na britansko otocje, al kad sam cula za teroriste odustala sam do daljnjega......Al svakako trebam ici! Cula sam da je ovo s prosli tjedan bila samo generalna proba, i da planiraju jos neki napad sljedeci tjedan....
Kak je tamo?
__________________
You will never be happy if you continue to search for what happiness consists of.You will never live if you are looking for the meaning of life!
Albert Camus
2 KIND is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2006., 22:17   #116
Quote:
frenchkiss kaže:
imam užasan strah od smrti. znam se po noći probuditi u takvom strahu da je to nepodnošljivo. ta činjenica da ĆE SE TO JEDNOM DOGODITI I DA MI NITKO NE MOŽE POMOĆI ubija me...
kako se toga riješiti i ima li još takvih iskustava?
Ima ljudi koji tvrde da ti se to ne mora dogoditi. Već postoje miševi koji su živjeli preko 140 ljudskih godina, a napredak biotehnologije će to samo povećati. Evo ovdje http://www.aleph.se/Trans/Individual/Life/index.html imaš dosta o tome.

Ako pak ti se ipak desi da odapneš prerano ostaje ti još mogućnost da se zalediš do trenutka kad će nanotehnologija biti dovoljno razvijena da te bude moguće odlediti i oživjeti. Ima nekoliko tvrtki koje se bave time kao što se vidi iz ovoga: http://www.aleph.se/Trans/Individual...ics/index.html
__________________
"The future belongs to those who give the next generation reason for hope."
Pierre Teilhard de Chardin
dave.2001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2006., 23:54   #117
Quote:
2 KIND kaže:
I ja sam bas trebala ici na britansko otocje, al kad sam cula za teroriste odustala sam do daljnjega......Al svakako trebam ici! Cula sam da je ovo s prosli tjedan bila samo generalna proba, i da planiraju jos neki napad sljedeci tjedan....
Kak je tamo?
A gdje si to cula?
__________________
"The Devil"
Starbucks is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2006., 00:15   #118
http://www.planecrashinfo.com/cause.htm
el Duderino is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2006., 03:30   #119
To su gluposti i ko to napravi bacit će prokletstvo nemjerljivo na sebe.To nije po zakonu Božjem.
Adam Bus is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2006., 13:03   #120
Quote:
2 KIND kaže:
I ja sam bas trebala ici na britansko otocje, al kad sam cula za teroriste odustala sam do daljnjega......Al svakako trebam ici! Cula sam da je ovo s prosli tjedan bila samo generalna proba, i da planiraju jos neki napad sljedeci tjedan....
Kak je tamo?
Tu je sve OK, normalno ide zivot, na aerodromima su ukinuli sve restrikcije sto se tice rucne prtljage, normalno, vrijede restrikcije koje su i do sad vrijedile i malo se temeljitije kontrolira...
Maus80 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:02.