Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.10.2009., 12:05   #41
Quote:
SamoMaloSebe kaže: Pogledaj post
Pa sad pokušajmo zaključiti kakvi su bili ostali razredi, kada su ovome pohvalnicu dali... Očito je da se radi o iznimci, a ne pravilu...
ma divljaci jedni, sram ih bilo, ta današnja mladež misli samo na alkohol, drogu i seks puj puj, sve naa goli otok
blablica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2009., 12:09   #42
Quote:
tanki7 kaže: Pogledaj post
Sve točno kažeš! Problem je jedino taj, što taj depresivnopodcjenjivačkopljuvački stav naši ljudi imaju o svemu!
Recimo da zaista postoji ta crta u našem mentalitetu...

Znači li to da su prosvjetari iznad drugih ljudi i našeg mentaliteta, ili se i kod dijela njih može primjetiti isti stav: roditelji su lijeni, nesposobni, nezainteresirani, glupi, nekulturni, klinci su neodgojeni huligani, probisvjeti, droce, pijandure, narkomani...

Ja da osjećam takvo gađenje i neprijateljstvo prema ljudima s kojima radim, ja bih promijenila profesiju. A oni uz takvo mišljenje još i rade i provode vrijeme s našom djecom.

Pa kad se klincima tokom cijelog školovanja govori kako su lijene niškoristi i kako im je budućnost negdje u blizini kriminalnog miljea, onda ne bi bilo čudno ni da jednom povjeruju i kažu: kad nas ni malo cijenite i samo nas pljujete, onda odakle vam pravo da od nas očekujete nešto bolje.

Quote:
SamoMaloSebe kaže: Pogledaj post
Pa sad pokušajmo zaključiti kakvi su bili ostali razredi, kada su ovome pohvalnicu dali... Očito je da se radi o iznimci, a ne pravilu...
Ovo reče žena koja se žalila kako su pohvale tihe i šapatom izrečene (ako ih ima), a samo su pljuvanja glasna...

Ne znam da li da se smijem ili da plačem zbog mog djeteta koje će jednog dana naletjeti na ovakav stav.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2009., 12:10   #43
Quote:
SamoMaloSebe kaže: Pogledaj post
Pa sad pokušajmo zaključiti kakvi su bili ostali razredi, kada su ovome pohvalnicu dali... Očito je da se radi o iznimci, a ne pravilu...
Moj maturalac je bio u ono vrijeme kada su maturalci bili po novinama, ona sranja u Pragu i slično, tako da, tada je bilo koma. Iskreno, nekako mi se čini da su se problemi smanjlii, bar ne primjećujem po novinama al opet, u svakom žitu kukolj, tako da od 30 učenika bar 1 će skoro uvijek biti problematičan po kojem će cijeli razred dobiti etiketu...ali to nije razlog da ostatak ne bi uživao, i vidio svijeta.
Malo smo off otišli
__________________
miš došao 06.10. :)
ArwenZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2009., 12:13   #44
A eto, ne mogu izdržati.

Jedan poklončić za vas, pa idem. Raditi, jel. Jučer je bila fotokopirka (opet) u kvaru. Idem ranije, jer ako je nisu popravili (a vjerojatno nisu), idem bojalice za grupni rad kopirati u lokalnu fotokopiraonicu, za svoj novac, naravno. To se podrazumijeva. A što ću kad mi je žao klinaca i vidim koliko su bolji rezultati kad se radi nešto kretivno i drugačije od predavanja. Prilično sam naivna na takav način...




Ugodan dan želim...
SamoMaloSebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2009., 12:17   #45
Mene duplo jeftinije dođe hotel (plus let avionom) u Egiptu, nego hotel u Hrvatskoj Tako da se ne može reći da je skupo zato što je inostranstvo...

A mogu shvatiti da je nastavnicima ekskurzija noćna mora. Kad smo mi išli, ponapijali su se svi koji se nikad nisu napili, kupili smo ih po cesti, a nastavnici se brinuli da neko negdje ne ostane pjan na ulici. Da je bilo više muškaraca jebali bi se svi koji se nikad dotad nisu jebali, ko da je neki seks okidač opalio već u putu, pa su cure počele momcima već nakon nekog kilometra sjedati u krilo i pričati sa prenesenim značenjima. I to onim momcima koji u rodnom gradu spadaju u zadnju kategoriju po fizičkoj privlačnosti. Duh je proradio u autobusu.
Manch is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2009., 12:19   #46
Quote:
SamoMaloSebe kaže: Pogledaj post
A eto, ne mogu izdržati.

Jedan poklončić za vas, pa idem. Raditi, jel. Jučer je bila fotokopirka (opet) u kvaru. Idem ranije, jer ako je nisu popravili (a vjerojatno nisu), idem bojalice za grupni rad kopirati u lokalnu fotokopiraonicu, za svoj novac, naravno. To se podrazumijeva. A što ću kad mi je žao klinaca i vidim koliko su bolji rezultati kad se radi nešto kretivno i drugačije od predavanja. Prilično sam naivna na takav način...




Ugodan dan želim...
Mrak!!!!
__________________
Pomozimo Teu...i jedna kuna je bitna.
https://www.facebook.com/pomoczatea/
KatarinaRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2009., 12:26   #47
kao što već rekoh, ispada da su današnja djeca maloumni kretenčići koje (ne)odgaja hrpa debila. ono, mi-nikad-nismo-bili-takvi špreha mi ide već dobrano na živce. pogotovo iz usta prosvjetnih radnika. daj više pustite djecu da žive.
blablica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2009., 12:35   #48
Quote:
SamoMaloSebe kaže: Pogledaj post


Ugodan dan želim...
Obzirom da imam dosta prosvjetara u obitelji, kod njih primjećujem svašta, ali bogami strah baš i ne. Nikada ih nisam čula ni da su se žalili da im je neki roditelj posebno stvarao neugodnosti, osim one "redovne" količine budala s kojima se čovjek svuda i uvijek susreće. Ali ti očito živiš u nekom drugom svijetu u kojem su roditelji i djeca nemani, a prosvjetari jedina svjetlost koja obasjava taj svijet zla i nemorala.

I pretužno mi je što takvi ljudi rade s djecom. I dalje ne kužim zašto, ako im je tako loše, ne promijene posao.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2009., 12:37   #49
Quote:
blablica kaže: Pogledaj post
kao što već rekoh, ispada da su današnja djeca maloumni kretenčići koje (ne)odgaja hrpa debila. ono, mi-nikad-nismo-bili-takvi špreha mi ide već dobrano na živce. pogotovo iz usta prosvjetnih radnika. daj više pustite djecu da žive.
I to što kažeš..mladi misle da sa njima sve počinje, a stariji da sve saa njima završava. Ma naravno da se i prije odgovaralo profesorima, kao što se odgovara i danas i da se svađaju sa njim, kao što se i prije odgovaralo..Priča starijih kako su oni bili uvjek dobri i dragi prema prof. i imali poštovanja je ista prema priči današnjih bakica kad je pitanje mjesta u tramvaju-tipa mi smo se "uvjek dizali" i slično. I prije su bili neki koji ne poštuju profesore, a ima ih i danas, toga je uvjek bilo i biti će
irmichka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2009., 12:40   #50
Quote:
blablica kaže: Pogledaj post
kao što već rekoh, ispada da su današnja djeca maloumni kretenčići koje (ne)odgaja hrpa debila. ono, mi-nikad-nismo-bili-takvi špreha mi ide već dobrano na živce. pogotovo iz usta prosvjetnih radnika. daj više pustite djecu da žive.
Da si prosvjetni radnik, razmišljala bi drugačije Ne kažem da su djeca maloumna, niti sva bezobrazna, ali itekako ih ima. Još kad ih uhvati pubertet, to je da popizdiš s jednim kući, a moš mislit sa 30 njih u drugoj državi. Jedno je pustiti ih da žive, a drugo pustiti da se napiju u pizdi materinoj i u takvom stanju podlete pod auto... I onda su nastavnici krivi.
Manch is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2009., 12:49   #51
Quote:
Manch kaže: Pogledaj post
Da si prosvjetni radnik, razmišljala bi drugačije Ne kažem da su djeca maloumna, niti sva bezobrazna, ali itekako ih ima. Još kad ih uhvati pubertet, to je da popizdiš s jednim kući, a moš mislit sa 30 njih u drugoj državi. Jedno je pustiti ih da žive, a drugo pustiti da se napiju u pizdi materinoj i u takvom stanju podlete pod auto... I onda su nastavnici krivi.
ma ne pričam o prosvjetarima samo. nego općenito vlada takva atmosfera "mi-smo-bili-bolji/pristojniji/pametniji/odgojeni"
blablica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2009., 12:56   #52
Quote:
blablica kaže: Pogledaj post
općenito vlada takva atmosfera "mi-smo-bili-bolji/pristojniji/pametniji/odgojeni"
To svakako, mi smo poštovali starije
Manch is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2009., 14:41   #53
Ako se ne varam,pokretačica teme je otvorila temu kako bi sve nas upitala za mišljenje o skupoći današnjih maturalaca,dizanju kredita i zaduživanju zbog istih,a ne raspravu o discipliniranosti današnjih maturanata i ondašnjih prije 20-30 godina
__________________
Više neman vrimena za ništa.
sandrić is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2009., 14:50   #54
Naravno da nije normalno i tome se treba stati na kraj da se:

1. ide di je jeftinije, ako se već ide
2. ne ide nikamo.

Ne radi se više o djeci, već o mladeži na granici punoljetnosti, pa ako tad ne mogu shvatiti da njihova zabava ne može ugroziti kućni budžet, onda se tu ima više problema od pukog maturalca.

Roditelji imaju moć i moraju je početi i koristiti. Nije lako biti crna ovca, no u ovoj posvemašnjoj besparici ići se zaduživati za luksuz nije normalno.
__________________
suntzu72: "alexis, možeš ti ovdje drukati kontra crnog 24/7, al taj će sutra preuzet sve ključne poluge vlasti. tebi na maštu prepuštam što će to onda značiti za tvoje favorite - od medija do ngo-scene. gospodarstvo je najmanji izazov s kojim će se suočiti karamarkova vlada. meni osobno, i najmanje važna zadaća. ima puno važnijih stvari."
Alexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2009., 15:02   #55
Quote:
tanki7 kaže: Pogledaj post
Sve točno kažeš! Problem je jedino taj, što taj depresivnopodcjenjivačkopljuvački stav naši ljudi imaju o svemu! Naravno, jer puno je lakše sjediti i psovati i ovo i ono, nego li se ustati i nešto sam napraviti, urediti, ispraviti. Pa većina nema blage veze o životu. Zamisli onda zadovoljstva za tako neku spodobu, kad uhvati priliku da popljuje , recimo profesoricu!!! Vi ste im kao šlag na tortu. Popljuvati vozača busa, pekara,čistača, to je super, ali profesoricu (koja se jadna ispati da dovede u red 30- tak mladih osoba, vrele krvi) to je ipak nešto posebno! Gledam neki dan 5,6 besposlenih umirovljenika kako stoje i komentiraju rekonstrikciju ceste, pruge, vodovoda, plina, itd.. Šta pričaju? Ma pljuju sve u 16 po izvođačima (arhitekte, inžinjere)! Kolko to traje, kako to rade, pa kad će biti gotovo, ne može čovjek proći ulicom, ja bi to ovako?! Halo?! Neki imaju i 4 razreda i cijeli život su bili najgori šljakeri što postoje! Nisam čuo da je neko rekao: super to rade, treba to sve znati uskladiti, svaka čast, itd.. Toga kod nas nema. Pljuj braco po drugima i automatski pravi sebe velikim (svjestan da si bezveznjak)!
čuj, ja svoj posao radim najbolje što mogu i očekujem da i drugi tako rade pogotovo kad je riječ o profesijama poput prosvjetara, liječnika i sl. i tu nema nikakve rasprave
__________________
Kad lopovi počnu braniti ono što su stekli, neće biti ljućih boraca za poštenje.
nemam pojma is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2009., 15:11   #56
Quote:
KuiperBelt kaže: Pogledaj post
e ježi ga u moje vrijeme ovoga nije bilo, a nisam tak stara, 70-te generacija.
tak nešto je bilo nezamislivo i inače smo koliko vidim oko sebe imali više respekta i prema nastavnicima i prema starijima općenito.

ali danas se sve promjenilo, čitav svijet se promjenio, norme su drugačije, mjerila također, kriteriji...i sad ili ćeš se prilagodit ili ćeš izgorit
Ma daj, ne znam iz kojih 70tih si ti ali moja generacija iz 70tih je bila uzasna prema profesorima. I bilo je zabijanja nozeva u katedru i bilo je prezervativa s vodom na stolcu i svega.
I na maturalcu je bio kaos. S tim da su naravno najgore stvari radila djeca koja inace nisu smjela van. Mi koji smo inace isli van i pili u parkicima smo htjeli npr vidjeti izlozbe i gradove i znamenitosti.

A sad na temu, sto znaci normalno? Pa normalno je, to je put na 7 dana u drugu drzavu. Ja bas nisam vidjela puno jeftinijih aranzmana.
Preskupo je definitivno za nase prilike ali isto tako znas 17 godina da te ceka maturalac pa nekako imas vremena pripremiti se.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2009., 15:31   #57
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
Ma daj, ne znam iz kojih 70tih si ti ali moja generacija iz 70tih je bila uzasna prema profesorima. I bilo je zabijanja nozeva u katedru i bilo je prezervativa s vodom na stolcu i svega.
I na maturalcu je bio kaos. S tim da su naravno najgore stvari radila djeca koja inace nisu smjela van. Mi koji smo inace isli van i pili u parkicima smo htjeli npr vidjeti izlozbe i gradove i znamenitosti.

A sad na temu, sto znaci normalno? Pa normalno je, to je put na 7 dana u drugu drzavu. Ja bas nisam vidjela puno jeftinijih aranzmana. : ne zna:
Preskupo je definitivno za nase prilike ali isto tako znas 17 godina da te ceka maturalac pa nekako imas vremena pripremiti se.
tako to ide...

meni je bilo debilno koturati se busom do barcelone da bi onda tamo dane provodila mortus pijana ili mamurnapa naroljat sam se mogla u vlastitoj kući i barem sam mogla biti sigurna da me nitko neće silovati, pokrasti ili kaj ti ja znam...

bila sam trijezna na maturalcu i sve pogledala i još upoznala krasne ljude s kojima sam i danas u kontaktu, jedno ljeto ekipa je i došla u hrvatsku na tjedan dana.


i da... skupo je, ali maturalac je jedan. i svatko treba odlučiti jel želi to priuštiti svojem klincu ili ne.

ja npr. nisam htjela na maturalnu večeru jer sam tada bila u nekom svojem filmu i bilo mi je žao para za haljinu koju više nikada neću odijenuti, za cipele koje više neću obuti...itd.

i zato nisam išla na maturanu večeru...

jer mi je to bilo bezveze i glupo...


a i dan danas ima ljudi koji kad to čuju budu zgroženi :"pa kak nisi išla na maturalnu??"



eto, tako... lijepo...nisam išla i bok! a na maturalac jesam i bilo mi je super
__________________
All I ever wanted, all I ever needed is here in my arms...
marcipanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2009., 15:33   #58
evo, ja ne mislim da je normalno... pitanje s početka, i baš mi je ružno to veliko raslojavanje koje je definitivno očitije nego u naše vrijeme, kad nismo ni znali što su markice do negdje kraja osnovne, malo Benetton, starke... i razlike u mogućnostima su bile rjeđe i minimalne.
Žalosno je što mnogi roditelji nisu u mogućnosti djeci priuštiti maturalac, ili jesu ali uz velika odricanja.... I žalosno je što u svemu tome još postoje slučajevi nekakvih agencija koje u sprezi s npr. ravnateljima lešinare. Da imam tako veliko dijete, organizirali bi se mi starci npr, i kontaktirali agencije, ponudili klincima da biraju između 2-3 destinacije i gotovo. Npr.
__________________
Čuda ne postoje.
Postoji samo ljudsko neznanje.
Precious X is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2009., 16:16   #59
Mislim da bi se ova rasprava trebala konačno na trećoj stranici svesti na neke konkretne brojke. dakle..svi znamo za otprilike koje novce možeš u inozemstvo u nekon sedmodnevnom aranžmanu..i u današnje vrijeme nije teško provjeriti jeste li zakinuti. Autorica topica mi se više čini ljuta što se taj iznos uopće treba dati i sumnjam da je njoj bitno da li nešto košta 5.5 ili 7 tisuća kuna..ali naravno podržavam da se provjere cijene i sama ću sigurno isto učiniti kad dođe vrijeme. Rasprava je previše otišla na to da li su maturalci potrebni bez obzira koliko koštali, koja je je od njih korist i slično. Nismo svi isti i ne očekujem da svi dijele moj stav da su maturalna zabava i maturalno putovanje svetinja, ali bi ih pitala...a koliko mjesečnih plaća date primjerice za skijanje?...ili ljetovanje?...ili ovdje nitko od prisutnih ne ide?...i sada kada imate jedno "obavezno" putovanje u srednjoj školi dreka. U doba kad je postao običaj živjeti iznad svojih mogućnosti ljudi se ne pitaju koliko treba dati za mobitel, koliko za auto(koji se uredno kupuje klasu-dvije iznad mogućnosti), ali ih stravično smeta cijena maturalca. Ponavljam jako je lako vidjeti jeste li prevareni...kao što smo sigurno prevareni na cijenama udžbenika..drsko i bezobrazno, ali to je već druga tema.
__________________
Pomozimo Teu...i jedna kuna je bitna.
https://www.facebook.com/pomoczatea/
KatarinaRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2009., 20:03   #60
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
Ma daj, ne znam iz kojih 70tih si ti ali moja generacija iz 70tih je bila uzasna prema profesorima. I bilo je zabijanja nozeva u katedru i bilo je prezervativa s vodom na stolcu i svega.
I na maturalcu je bio kaos. S tim da su naravno najgore stvari radila djeca koja inace nisu smjela van.
moja nije (rođeni naravno 70-tih). mi smo bili pristojni klinci. a čuj zavisi ti valjda i od škole, mentaliteta...

a ovo gore kaj nabrajaš takve eskapade, nama je bilo nepojmljivo, niti u našoj školi toga nije bilo niti u školi ekipe s kojom smo se družili van naše škole.

i ne, ne nisam bila štreberica, dapače, bila u klubu pušača trave, čitanja Hessea, slušanja Doorsa
KuiperBelt is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:01.