Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.10.2012., 21:50   #3621
Ovaj moj danas suh, ali to zato jer sam ga svakih 30ak min na tutu.
Ni bi sam rekao, nema šanse! Sad sam ga navečer baš pustila i gledam kako boja kredama po ploči a fleka se po hlačama i dupetu širi...
Jesi piškio? Ne. Trebaš piškiti? Ne. Jesi mokar? Daaaa.... Idemo se presvući? Ne.
Boli njega njonja i što je piškio i što je mokar dok mama ne gnjavi
__________________
I'm not quiet, I'm plotting.
Annie Lou is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2012., 06:48   #3622
Quote:
pequenita kaže: Pogledaj post
Evo već tri mjeseca je bez dnevne pelene, napunio 3 godine nedavno. Uvijek kaže kad treba na wc, čak i sam ode i obavi. Tu i tamo se zalomi kod dnevnog spavanja da se popiški ali ne pravim dramu oko toga, probudi se, presvučem ga, utješim...
Problem je noć. Pokušala sam maknuti pelenu nekoliko puta ali neuspješno. On jednostavno nije ni svjestan da se popiški i tako mokar i dalje spava, uopće mu ne smeta što je zapišan do vrata. A on sve više pruža otpor kad mu oblačim pelenu navečer.
Imate kakav savjet?!
Hvala
ovo je i kod nas problem, smao što ja mom obučem pelenu kad čvrsto zaspe i skinem mu je rano ujutro, prije nego se probudi...i pelena uvijek bude puuuna
Ima 3 g i 2 mjeseca
wilmica_st is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2012., 20:18   #3623
Mame,gdje ste kupile kahlicu/tutu,i koja vrsta,htjela bi početi sa odvikavanjem pa se pripremamo..postoje li kahlice sa likovima iz crtića i gdje ih kupiti?
Hvala
paprenjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2012., 09:37   #3624
Quote:
paprenjak kaže: Pogledaj post
Mame,gdje ste kupile kahlicu/tutu,i koja vrsta,htjela bi početi sa odvikavanjem pa se pripremamo..postoje li kahlice sa likovima iz crtića i gdje ih kupiti?
Hvala
kupi bilo koju tutu, ne mora biti s nikakvim likovima iz crtića, ne mora pjevati odnosno svirati, ne mora ništa. treba vam samo obična tuta, imaš ih kupiti svagdje od dm-a, müllera, svih dućana kao npr. konzum ili dučana s dječjom opremom. dijete će odvikavanje prihvatiti ako je spremno, a ako nije nikakva deluxe tuta vam neće pomoći. to je naše iskustvo pokazalo...
ali ako baš hoćeš... tute s likovima iz crtića imaš u adaxu. i sviraju... mislim da su oko 60kn.
__________________
"Ljudska je glupost institucionalizirana i poticana od društva, a svaki oblik borbe protiv nje unaprijed je osuđen na propast." - Krleža
rossi79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2012., 09:39   #3625
Quote:
rossi79 kaže: Pogledaj post
nemoj djetetu na silu stavljati pelenu. ja bih mu obukla gaćice i svako jutro ga presvlačila, bez ljutnje, dreke ili sl. ali uz objašnjenje da po noći ne piškimo. ili ako mora piškiti nek ide na wc ili tut, što god korisitili. nakon nekon vremena će dijete shvatiti. ali ako mu na silu stavljaš pelenu onda ga zapravo ubijaš u pojam, ubijaš svaku njegovu želju i potrebu za gaćicama (one djeci predstavljaju neku vrstu kontrole i zaista to i jesu).
Mi isto imamo problem s noćnim pišanjem i isto sam dobila prijedlog da mu vratim pelenu ali nema šanse, naročito jer kod njih u vrtiću samo bebe imaju pelene kako on to kaže a on je veliki dečko.
Njemu su prva 3h najkritičnija, dakle moram ga najkasnije 3h nakon što je zaspao staviti piškiti jer ako zakasnim on se tad popiški u krevet. Ne vodim ga u wc, ima noćnu posudicu, dignem ga na noge u krevetu, popiški se i stavim ga natrag spavati, mislim da ni skuži da je piškio. A popiški cca 3,4 dcl i nakon toga bez problema izdrži još 7, 8 sati spavanja
the redCat is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2012., 09:43   #3626
Quote:
the redCat kaže: Pogledaj post
Mi isto imamo problem s noćnim pišanjem i isto sam dobila prijedlog da mu vratim pelenu ali nema šanse, naročito jer kod njih u vrtiću samo bebe imaju pelene kako on to kaže a on je veliki dečko.
Njemu su prva 3h najkritičnija, dakle moram ga najkasnije 3h nakon što je zaspao staviti piškiti jer ako zakasnim on se tad popiški u krevet. Ne vodim ga u wc, ima noćnu posudicu, dignem ga na noge u krevetu, popiški se i stavim ga natrag spavati, mislim da ni skuži da je piškio. A popiški cca 3,4 dcl i nakon toga bez problema izdrži još 7, 8 sati spavanja
super ako to kod vas funkcionira. znam i neke druge roditelje koji rade isto, ali u našem slučaju nije bilo korisiti. kad smo krenuli s odvikavanjem stavljala sam malca u noći na tutu, ali nije bilo koristi. niti jednom se nije popiškio u snu na tuti...
__________________
"Ljudska je glupost institucionalizirana i poticana od društva, a svaki oblik borbe protiv nje unaprijed je osuđen na propast." - Krleža
rossi79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2012., 10:51   #3627
Za "objašnjavanje" procesa kakanja , juče smo slučajno našli taj video, mala je odvalila...
Šteta što je na Japanskom

http://www.youtube.com/watch?v=Znx_v...eature=related


I ovaj je dobar
http://www.youtube.com/watch?v=SRDZn...eature=related
__________________
"Slova su mi šljokava"
WandaTheFamous is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2012., 09:02   #3628
Imam sina koji uživa biti u potpisanim mokrom hladnim hlačama
Pa za takvo nešto još nisam čula
Ima 25mj i nismo u odvikavanju, nismo ni probali, ne može još kontrolirati mokrenje, ne zna ni najavit kad mu se piski, noćna pelena je prepunjena...dakle, nije spreman
Ali počeo se jako protivit toj peleni, čak i kad mu je obucem on ju skine...i onda kad se popiski njemu uopće ne.smeta biti mokar, neda nikako skinut zapisani robu...a mokre budu i bodic i strample i hlače
I grrr
pljucpljuc is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2012., 14:50   #3629
Pozz,

Vraćam se na ovu temu nakon punih pet mjeseci... Moja cura se ostavila pelena doslovce u tri dana... Naučili smo piškit i kakit odmah na wc, nisam ni kupovala tute, samo nastavak za wc.. Nema nikakvih problema tijekom dana, al otkako je krenula u jaslice (ima 2 g i 3,5 mj.) počela je piškiti u gaće i u krevet u vrtiću i navečer u svoj krevet... Odmah sam joj skinula i dnevnu i noćnu pelenu, i znala se nekad popiškit al to je bilo kod jako dugog spavanja..Prvih mjesec dana bi je budila po noći jednom da se piški i to bi bilo to, ostala bi suha do jutra...Onda sam prestala i nije bilo problema.. Sad opet moram, nema druge..
Mislili smo da se prehladila, vodila je na UK, sve 5.. Nema nikakve upale ni prehlade... E sad, možda je jedino reakcija na jaslice... Može li netko udijeliti koji savjet kako da to stane? Hvala
Fiffy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2012., 15:00   #3630
Quote:
Fiffy kaže: Pogledaj post
Pozz,

Vraćam se na ovu temu nakon punih pet mjeseci... Moja cura se ostavila pelena doslovce u tri dana... Naučili smo piškit i kakit odmah na wc, nisam ni kupovala tute, samo nastavak za wc.. Nema nikakvih problema tijekom dana, al otkako je krenula u jaslice (ima 2 g i 3,5 mj.) počela je piškiti u gaće i u krevet u vrtiću i navečer u svoj krevet... Odmah sam joj skinula i dnevnu i noćnu pelenu, i znala se nekad popiškit al to je bilo kod jako dugog spavanja..Prvih mjesec dana bi je budila po noći jednom da se piški i to bi bilo to, ostala bi suha do jutra...Onda sam prestala i nije bilo problema.. Sad opet moram, nema druge..
Mislili smo da se prehladila, vodila je na UK, sve 5.. Nema nikakve upale ni prehlade... E sad, možda je jedino reakcija na jaslice... Može li netko udijeliti koji savjet kako da to stane? Hvala
moj sin je riješio pelene isto, doslovno u 4 dana, odmah dnevnu i noćnu, u dobi od 2 godine i 6 mjeseci. nezgode su se događale kratko i rijetko, isključivo dok je budan i zaigran. po noći se niti jednom nije upiškio.
dva mjeseca kasnije je krenuo na čuvanje u grupu gdje ima više djece (prije je bio sam doma s tetom čuvalicom) i nakon 15-ak dana otkad je krenuo na čuvanje je počeo piškiti u snu za vrijeme dnevnog spavanja, pobjeglo bi mu samo malo, ali ipak je, i to skoro svaki dan nekih tjedan dana. nismo reagirali, teta bi ga samo presvukla bez riječi. i uskoro je prestalo samo od sebe.
nemam baš pametan savjet, ali evo, možda joj samo treba malo da se privikne na jaslice.
ZubaTruba is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2012., 08:55   #3631
napunili 2 godine.ljetos se odvikao pelena danju znači s nekih godinu i pol.već treći dan je piškio i kakio na tutu.nisma forsirala,jako se osipao od pelena,pa eto prbali.al je super išlo.od kad je zahladilo noću mu vratila pelenu.nekad suha,nekad puna..do kad će tako?
marinella is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2012., 08:59   #3632
jel prerano počinjati sa godinu i pol učiti ga na tutu? mislim, ne očekujem da se sad sa godinu i pol ostavi pelena, ne kontrolira on to još, ni pišanje ni kakanje, ne zna ni reći ni dati do znanja kad mora obaviti svoje ni kad je već obavio.. ali čisto da ga zainteresiram za to?

mislila sam umjesto klasične tute uzeti nastavak za zahod, s obzirom da ga vodim sa sobom u zahod skoro svaki put, milijun puta me dosad vidio na zahodu pa zna valjda i čemu služi. pa da malo po malo pokušavamo..?
__________________

moj mali mačić
anonymous_13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2012., 09:13   #3633
ja isto ne znam ima li smisla išta pokušavati ili ne. ajd još da sam doma s njom tj da ne radim. još možda bi i imalo efekta. al ovako par sati na dan
nekidan joj je guza bila crvena pa sam je pustzila na par sati bez pelene, naravno da ne zna reći ni detektirati da će pišiti. a kad se popiša onda se preplaši i počne zazivati: penenu, penenu penenu . tako se i ljetos kad je gola bila, svaki put bi se splašila.

btw u tih 2 sata se popišala 2 put al po malo. zaključujem da bez pelene češće piški. ili je to zbog drugačijeg osjećaja. jer kad je u peleni, pelena zna biti suha tijekom par sati.

toliko mi se to ne da ma nit razmišljati o skidanju pelene a kamoli poduzimati nešto
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2012., 09:23   #3634
ovalo, imam curicu od 25mj, sve kuži i sve priča. prošli tjedan zacrvenila joj se pišulja, zvala dr., dobili plymicol, veli dr. da skinemo pelenu, da koža diše. u ta 2 dana mazanja i vjetrenja guze ona pokopčala pišanje i kakanje u tutu. no, jučer krenula u jaslice, nakon tjedan dana, baš sam je zato i ostavila doma, da usavršimo pišanje. teta u vrtiću mi rekla da nije pišala do 2 popodne. sad me strah da ne dobije neku upalu. jednostavno nije htjela pišati. kad je došla iz vrtića tražila je da kaka u tutu, sve obavila za 5. bilo bi glupo vratiti pelenu nakon tjedan dana, ne? jel se ikome dogodilo da je bio problem s pišanjem u vrtiću?
missisM is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2012., 18:31   #3635
Quote:
missisM kaže: Pogledaj post
ovalo, imam curicu od 25mj, sve kuži i sve priča. prošli tjedan zacrvenila joj se pišulja, zvala dr., dobili plymicol, veli dr. da skinemo pelenu, da koža diše. u ta 2 dana mazanja i vjetrenja guze ona pokopčala pišanje i kakanje u tutu. no, jučer krenula u jaslice, nakon tjedan dana, baš sam je zato i ostavila doma, da usavršimo pišanje. teta u vrtiću mi rekla da nije pišala do 2 popodne. sad me strah da ne dobije neku upalu. jednostavno nije htjela pišati. kad je došla iz vrtića tražila je da kaka u tutu, sve obavila za 5. bilo bi glupo vratiti pelenu nakon tjedan dana, ne? jel se ikome dogodilo da je bio problem s pišanjem u vrtiću?
mi smo imali taj problem. mali je 2 tjedna pišao samo doma... cijeli dan je u vrtiću trpio. ali nama se poklopila operacija treće mandule (ako dijete ima pelenu ne dobije kateter...), viroza i još nešto čega se ne sjećam pa smo pelenu vratili...
ali u vašem slučaju ne bih vraćala pelenu. molila bih tete da se malo više angažiraju u vrtiću i curici pomognu.
__________________
"Ljudska je glupost institucionalizirana i poticana od društva, a svaki oblik borbe protiv nje unaprijed je osuđen na propast." - Krleža
rossi79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2012., 16:37   #3636
Quote:
missisM kaže: Pogledaj post
ovalo, imam curicu od 25mj, sve kuži i sve priča. prošli tjedan zacrvenila joj se pišulja, zvala dr., dobili plymicol, veli dr. da skinemo pelenu, da koža diše. u ta 2 dana mazanja i vjetrenja guze ona pokopčala pišanje i kakanje u tutu. no, jučer krenula u jaslice, nakon tjedan dana, baš sam je zato i ostavila doma, da usavršimo pišanje. teta u vrtiću mi rekla da nije pišala do 2 popodne. sad me strah da ne dobije neku upalu. jednostavno nije htjela pišati. kad je došla iz vrtića tražila je da kaka u tutu, sve obavila za 5. bilo bi glupo vratiti pelenu nakon tjedan dana, ne? jel se ikome dogodilo da je bio problem s pišanjem u vrtiću?
Moja starija to radi, ali kod kuće. U vrtiću nema problema, a ionako ide u poludnevni. Skoro će 5 godina. I to radi već neko vrijeme. Pleše, vrpolji se satima i trpi, ali kad joj kažeš da joj se izgleda piški i da ide piškiti, odgovor je uvijek 'neću'. Do sad joj nije ništa bilo, valjda niti neće. Kad se bila odvikla od pelena, znala je proći po 6-7 sati da ne ide piškiti također i noć bi bez problema izdržala 10-12 h bez odlaska na wc.
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2012., 11:14   #3637
Quote:
Cattleya kaže: Pogledaj post
Moja starija to radi, ali kod kuće. U vrtiću nema problema, a ionako ide u poludnevni. Skoro će 5 godina. I to radi već neko vrijeme. Pleše, vrpolji se satima i trpi, ali kad joj kažeš da joj se izgleda piški i da ide piškiti, odgovor je uvijek 'neću'. Do sad joj nije ništa bilo, valjda niti neće. Kad se bila odvikla od pelena, znala je proći po 6-7 sati da ne ide piškiti također i noć bi bez problema izdržala 10-12 h bez odlaska na wc.
mislim da će biti bolje, rekla mi je teta u srijedu da je bilo sve ok, pišala bez problema. noći su nam već neko vrijeme super, i dok je imala pelene cijelu noć je bila suha, tako da sam je prije vrtića tjerala da hoda da je premotam doma, jer je prematanje u vrtiću oko 9. mislim da ćemo i noćnu pelenu maknut, suha je već mjesec dana. mislim da je skidanje pelene njima veeeliki korak, pelena im ipak priža neku sigurnost. barem tako mislim
missisM is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2012., 13:43   #3638
Odvikao se od pelena preko ljeta, sa 2 god. Uključivo i za dnevno i noćno spavanje...suh. Ja bila presretna. Pitao je tutu i za pišanje i za kakanje.

Zadnjih mjesec dva ide unazad prvo je prestao pitati za pišanje, a u zadnje vrijeme ponekad i za kakanje.

Situacija je sljedeća: za pišanje rijetko pita ali nekad ipak pita. Ne piša po noći ni dnevno spavanje. Zna da ne smije u gaće i kad se popiša, popiša samo par kapi u gaće pa trpi dok ga ne stavim na tutu. Iako uglavnom ne pita, rijetko se desi da se zapiša skroz, jer ga ja stavim na tutu svako 2-3 h, i on se uredno na njoj odmah popiša ako mu treba. Al uglavnom NEĆE pitat.

Za kakanje je počeo nešto zajebavat opet u zadnje vrijeme, iako je sve do sad uvijek pitao, uvijek. Zadnjih tjedan dana je par puta u gaće-

Zašto ide unazad? Šta da radim???? Kako da se postavim.

U pelene ga NEĆU vraćati.
__________________
Tom vašem bm365 treba dodat slovo k (by MarLov)
irres is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2012., 09:35   #3639
mali mi ima god i po i 3 jutra su mu pelene skroz suhe, ne piša preko noći.
je to normalno?

ne zna još pričati, pa nisam niti namjeravala ga još odvikavati od pelena.
pastirica007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2012., 09:38   #3640
Quote:
pastirica007 kaže: Pogledaj post
mali mi ima god i po i 3 jutra su mu pelene skroz suhe, ne piša preko noći.
je to normalno?

ne zna još pričati, pa nisam niti namjeravala ga još odvikavati od pelena.
normano je. i mi smo imali taj period. dok nisu počela noćna natankavanja vodom i mlijekom
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:40.