Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.09.2016., 21:54   #361
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Sigurno nisam jedini koji raznišlja na takav način.
razmisljanje je u redu...realno i isplativo...
mene zanima zasto ne dodje do ljudi koji donose odluke...
nisam se salio kad sam napisao da prevedes tekst i probas ga poslati na nekoliko adresa...mozda netko investira u tvoju ideju...
__________________
divim se zalasku svoje pameti
zalazak pameti is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2016., 18:05   #362
Quote:
zalazak pameti kaže: Pogledaj post
zasto u slavoniji nismo prokopali kanale za navodnjavanje ( i zeznuli poplave )
te imali hrane za izvoz...

zasto ne voziti aute na hidrogen...
Zato jer su fuel cells najnapredniji sistemi za voznju auta na elektricnu struju a ne trebaju akumulatore . Nitko to nece dozvoliti jer sto bi radila naftna industrija?
__________________
Sve je uzalud.
McFuck is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2016., 20:31   #363
Quote:
McFuck kaže: Pogledaj post
Zato jer su fuel cells najnapredniji sistemi za voznju auta na elektricnu struju a ne trebaju akumulatore . Nitko to nece dozvoliti jer sto bi radila naftna industrija?
Što bi radila naftna industrija od nafte???

Paaa, npr. proizvodila puuuuuno slobodnih aminokiselina.

Slobodne aminokiseline su važne za što efikasnije odvijanje Krebsovog procesa. Krebsov proces je proces proizvodnje stanične energije u mitohondrijima. Mitohondriji su elektrane u stanicama.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2016., 16:45   #364
Izgleda da su gazde odlucile da do kraja iscrpe super jeftinu naftu Saudijske Arabije pa dokle ide. Osim sto ce se super zaraditi jer su proizvodne cijene SA ispod 10 dolara, bit ce unistena kompletna svjetska konkurencija, jer nitko nece izdrzati tako niske cijene iducih npr. 10 godina. Saudijska Arabija ce biti u stanju potpuno sama snadbijevati citav svijet nekoliko godina. Ostali svjetski proizvodjaci ce mozda osim Rusije i Kine, svi redom propasti. Nakon SA, preci ce se na nekog drugog velikog proizvodjaca i tako dalje.
__________________
Sve je uzalud.
McFuck is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2016., 16:50   #365
Link?
__________________
Exorbitant Prices Must Diminish
narog is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2016., 17:24   #366
Quote:
narog kaže: Pogledaj post
Link?
Nemam link. Sve ukazuje na to. Stanje sa SA je neodrzivo na duge staze, Sijiti jacaju i sigurno ce pokusat svrgnut dinastiju. Tko zna kako ce to zavrsit, pa bolje iskoristit dokle se moze. Usput pomest konkurenciju, a kad frka krene, zbrisat. Lova SA je ionako na bankama kod gazde.
__________________
Sve je uzalud.
McFuck is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2016., 21:24   #367
Quote:
McFuck kaže: Pogledaj post
Nemam link. Sve ukazuje na to. Stanje sa SA je neodrzivo na duge staze, Sijiti jacaju i sigurno ce pokusat svrgnut dinastiju. Tko zna kako ce to zavrsit, pa bolje iskoristit dokle se moze. Usput pomest konkurenciju, a kad frka krene, zbrisat. Lova SA je ionako na bankama kod gazde.
Mislim da si u pravu i pitam se; - hoće li SA elita na vrijeme to prepoznati te pametno investirati novac zarađen od nafte??? Jer ako ostanu samo na izvozu nafte pretvorit će se nakon tih 10 ili kolikoveć godina u siromašnu pustinjsku vuko**binu, od koje će ostati samo nekadašnji sjaj iz dobrih starih vremena.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2016., 23:36   #368
Jemenski sijitski partizani ispalili proektil u blizini Meke, i to je prvi put da udaraju toliko duboko u teritorij KSA...prethodno su tesko ostetili i najurili ratni brod Emirata... Pricamo o dve vojske koje globalno trose najvise kesa na opremanju vojske, a brukaju se protiv gerilaca u sandalama...

Ja se stalno pitam i nikako ne mogu da dokucim, kako je moguce da tako preskupe vojske budu tako nesposbne...Apsolutno im je svaka miljarda bacena na oruzje, ko bacena u bunar...

Izgleda da su Huti ubedljivo najbolji arapski broci...



`AP je naveo da je prethodnoi jedan brod Ujedinjenih Arapskih Emirata pretrpeo veliku štetu u sličnom raketnom napadu.

U međuvremenu, sa teritorije Jemena je ispaljen još jedan projktil, a meta je, kako se čini, bila saudijska vazduhoplovna baza u brlizini Meke, što je do sada napad najdublje u teritoriju te zemlje koji su izvršili šiitski pobunjenici i njihovi saveznici.

Huti su ispalili niz projektila na Saudijsku Arabiju od kada je koalicija arapskih zemalja predvođena Saudijskom Arabijom pokrenula ofanzivu protiv njih u Jemenu u martu 2015. godine.
`
vmro is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2016., 18:14   #369
Huti zauzeli par sela u Saudijskoj Arabiji blizu Jemenske granice
Quote:
Houthi forces capture several Saudi villages in Jizan Region

link
__________________
Ja sam disleksičan!
darkwood is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2016., 20:02   #370
Quote:
vmro kaže: Pogledaj post
Jemenski sijitski partizani ispalili proektil u blizini Meke, i to je prvi put da udaraju toliko duboko u teritorij KSA...prethodno su tesko ostetili i najurili ratni brod Emirata... Pricamo o dve vojske koje globalno trose najvise kesa na opremanju vojske, a brukaju se protiv gerilaca u sandalama...

Ja se stalno pitam i nikako ne mogu da dokucim, kako je moguce da tako preskupe vojske budu tako nesposbne...Apsolutno im je svaka miljarda bacena na oruzje, ko bacena u bunar...

Izgleda da su Huti ubedljivo najbolji arapski broci...



`AP je naveo da je prethodnoi jedan brod Ujedinjenih Arapskih Emirata pretrpeo veliku štetu u sličnom raketnom napadu.

U međuvremenu, sa teritorije Jemena je ispaljen još jedan projktil, a meta je, kako se čini, bila saudijska vazduhoplovna baza u brlizini Meke, što je do sada napad najdublje u teritoriju te zemlje koji su izvršili šiitski pobunjenici i njihovi saveznici.

Huti su ispalili niz projektila na Saudijsku Arabiju od kada je koalicija arapskih zemalja predvođena Saudijskom Arabijom pokrenula ofanzivu protiv njih u Jemenu u martu 2015. godine.
`
Ne tako davno bio sam u UAE i mogu reci da njih ratovi nimalo ne zanimaju.Navikli su lezerno zivjeti tako da ih ne privlaci vucaranje po Jemenu.Jedini problemcic je SA, koja ih tjera na to, koristeci vjerski i ekonomski utjecaj.

Sent from my Be Touch 3 using Tapatalk
__________________
Pizvo:
Zbrda zdola si pohvatao par pojmova iz mojih vrlo kompleksnih postova i stvorio sliku mog argumenta koja je posve pogrešna.
Hrvojeee is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2016., 11:39   #371
USA su stopirali isporuke oruzja Saudiskoj Arabiji. Kao razlog se navode mnoge civilne zrtve u Jemenu pocinjene od saudijskih vojnih snaga, narocito njihovog zrakoplova.

http://www.zeit.de/politik/ausland/2...fenlieferungen

Ovo nije upozorenje najblizim partnerima na Bliskom Istoku, nego se radi o profilaksi Amerikanaca za slucaj koji se sve vise priblizava.

SA se ne pise dobro. Ako Amerima propadne sirijski projekt, kao sto se njima i cini, krivca za svjetsku javnost su vec nasli. Apsolutno nemocne Saudijce se uopce nece ni pitati ako USA, D, F, GB...moraju sacuvati obraz.
Ravell is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2017., 15:46   #372
preko 120 smrtni kazni izvedeno 2016 u S.A

Poslano sa mog C1 koristeći Tapatalk
__________________
...mineri,padobranci,i djevice griješe samo jednom
Rafael fon is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2017., 20:53   #373
Quote:
Rafael fon kaže: Pogledaj post
preko 120 smrtni kazni izvedeno 2016 u S.A
Što mislite, što većina Saudijaca pomisli kad pročitaju tako neki podatak?

Pomisle li nešto poput: - ""Alah je milostiv, najmilostiviji, a naš kralj kojeg vodi Alah je mudar. Neka ga Alah dugo poživi"".

Ili pomisle: - ""Gad jedan, da ga hoće tko ubit, da se riješimo tiranije""?

Nekako sam spremniji vjerovati da misle ovo prvo, al opet... javlja mi se neki mali skeptični, ali glasni dio mene u nekom kutku mozga koji mi govori da je trpiti toliku tiraniju ipak mazohizam.

Zamislite koliko bi tih smrtnih kazni bilo u našim proporcijama. Hrvatska ima sedam puta manje stanovnika nego KSA. Što znači da bi kod nas osudili na smrt 17 osoba. I to samo u jednoj godini!!!

Sad... ni kod nas nitko pretjerano nebi žalio za Sanaderom, Gucićem, Kutle-om, Vidoševićem, Mamićem, i pitajboga za kim sve ne; - ali da netko počne ubijat manje moćne kriminalce a pogotovo političke disidente mislim da bi smo se digli na pobunu, koliko god da imamo kmetski mentalitet.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10

Zadnje uređivanje piskavac : 01.01.2017. at 21:11.
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2017., 21:05   #374
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Zamislite koliko bi tih smrtnih kazni bilo u našim proporcijama. Hrvatska ima sedam puta manje stanovnika nego KSA. Što znači da bi kod nas osudili na smrt 17 osoba. I to samo u jednoj godini!!!

Sad... ni kod nas nitko pretjerano nebi žalio za Sanaderom, Gucićem, Kutle-om, Vidoševićem, Mamićem, i pitajboga za kim sve ne; - ali da netko počne ubijat manje moćne kriminalce a pogotovo političke disidente mislim da bi smo se digli na pobunu, koliko god da imamo kmetski mentalitet.
Nebi se niko digao.
Da pocnu ubijati novinare diglo bi se njihovo druzenje, a sto se tice ostalih niko se nebi dizao.
Vecina bi rekla zasluzio je. I to bi islo sve dok me podigne nekoga iz nihove familije.
tihobl is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2017., 21:14   #375
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Što mislite, što većina Saudijaca pomisli kad pročitaju tako neki podatak?
ja mislim da većina Saudijaca jedva išta čita. A manjina provodi teror radi zaštite svojih plemenskih interesa.
__________________
Ivan 8,44
TheQuill is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2017., 21:43   #376
Quote:
TheQuill kaže: Pogledaj post
ja mislim da većina Saudijaca jedva išta čita. A manjina provodi teror radi zaštite svojih plemenskih interesa.
Ma ne provodi nikakav teror. Većina je dobro debelo kupljena ili rentom od nafte ili izmišljenim poslovima. KSA je konzumerističko društvo, Rijad je pun šoping centara, restorana, butika, ma svega.
Do tih smrtih kazni im je stalo i misle o njima otprilike kaj i Amerikanci ili Kinezi ili stanovnici bilo koje države koja ju provodi. Kakav Alah, daj molim te, Toyota hillux i Lexus, to već da.
Imate poprilično iskrivljeno mišljenje o KSA, nije to nikakv konclogor.
nx25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2017., 21:47   #377
Quote:
nx25 kaže: Pogledaj post
Ma ne provodi nikakav teror. Većina je dobro debelo kupljena ili rentom od nafte ili izmišljenim poslovima. KSA je konzumerističko društvo, Rijad je pun šoping centara, restorana, butika, ma svega.
Do tih smrtih kazni im je stalo i misle o njima otprilike kaj i Amerikanci ili Kinezi ili stanovnici bilo koje države koja ju provodi. Kakav Alah, daj molim te, Toyota hillux i Lexus, to već da.
Imate poprilično iskrivljeno mišljenje o KSA, nije to nikakv konclogor.
Ne mislim ni ja da je konc-logor. Ali nakon ostvarenja dobrog žiovta uz ne baš mnogo rada; čovjek ima priliku više razmišljati npr. o politici i duhognosti, pa se onda i bunit zbog nedostatka demokracije i tako to.

Mada opet, kao što kažeš za šaku dolara se puno toga može kupit, pa i poslušnost.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2017., 21:49   #378
Quote:
nx25 kaže: Pogledaj post
Ma ne provodi nikakav teror. Većina je dobro debelo kupljena ili rentom od nafte ili izmišljenim poslovima. KSA je konzumerističko društvo, Rijad je pun šoping centara, restorana, butika, ma svega.
Do tih smrtih kazni im je stalo i misle o njima otprilike kaj i Amerikanci ili Kinezi ili stanovnici bilo koje države koja ju provodi. Kakav Alah, daj molim te, Toyota hillux i Lexus, to već da.
Imate poprilično iskrivljeno mišljenje o KSA, nije to nikakv konclogor.
Za strance lako se pretvara u konclogor iz kojeg je nemoguće pobjeći jer nemaju dozvolu robovlasnika.
Blinko Black is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2017., 21:59   #379
Quote:
Blinko Black kaže: Pogledaj post
Za strance lako se pretvara u konclogor iz kojeg je nemoguće pobjeći jer nemaju dozvolu robovlasnika.
Možda ima slučajeva modernog ropsta, ne znam, ali nije to pravilo sigurno, nego izuzetak. Bijedno plaćenih Indijaca i Bangladešana ima i u Emiratima i Kataru, ma svugdje na BI. Al opet, i s tom bjednom plaćom kad dođe doma, svaki od njih je car.
nx25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2017., 22:04   #380
Quote:
nx25 kaže: Pogledaj post
Možda ima slučajeva modernog ropsta, ne znam, ali nije to pravilo sigurno, nego izuzetak. Bijedno plaćenih Indijaca i Bangladešana ima i u Emiratima i Kataru, ma svugdje na BI. Al opet, i s tom bjednom plaćom kad dođe doma, svaki od njih je car.
Nisam mislio na bijedne plaće nego na stvarno ropstvo koje nije izuzetak nego raširena stvar. Robovima bijeg iz saudijskog konclogora je nemoguć.
Blinko Black is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:18.