Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.09.2016., 21:05   #401
Quote:
Azzura kaže: Pogledaj post
ne bi vjerovao koliko njih i to u nekim srednjim godinama ima strašnu potrebu za takvim i sličnim potvrdama - bilo u vidu lajka, bilo kao kompliment u komentarima...ima tu materijala za razne analize...kome se da, naravno.
da i to u godinama kad bi se trebalo imati stabilno samopouzdanje, naravno da svi mi možemo u nekim trenucima malo se naći u krizi (godine-prolaznost su istinita pojava, a istina žulja), ali konstanta ako ne postoji, nema mira i onda osjećaja sreće.

a jesi primjetila fenomen instagrama, znači tamo su samo slike, tako se komunicira čini mi se..e i zdrav i zanimljiv život, ekstvagancija pomalo je in.. e i onda slikanje hrane, puno slika pladnjeva i namirnica, i selfiji na sto jedan način.
Fantasist is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2016., 10:31   #402
Quote:
Fantasist kaže: Pogledaj post

a jesi primjetila fenomen instagrama, znači tamo su samo slike, tako se komunicira čini mi se..e i zdrav i zanimljiv život, ekstvagancija pomalo je in.. e i onda slikanje hrane, puno slika pladnjeva i namirnica, i selfiji na sto jedan način.
baš sam nekoj od prethodnh strana napisala kako ne znam kako mi se uopće dogodilo da ne koristim instagram, jer inače nema mreže na kojoj nisam bila makar neko vrijeme

instagram me iz nekog razloga ne privlači. možda je ta averzija dobrim dijelom zato što se mnoge poznate ličnosti, te razni ego-tripaši naslikavaju na toj mreži, a to mi stvara strašnu odbojnost. instagram - carstvo ego tripaša
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2016., 10:44   #403
Ni meni instagram nije nesto..
Bezveze,lijepis slike nigdje komunikacije

Poslano sa mog Lenovo A2010-a koristeći Tapatalk
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2016., 21:45   #404
Quote:
plavi-safir kaže: Pogledaj post
Ni meni instagram nije nesto..
Bezveze,lijepis slike nigdje komunikacije

Poslano sa mog Lenovo A2010-a koristeći Tapatalk
Pa imaš komunikaciju kroz komentare iapod slika, i dodatne funkcije slanja instant fotografija, poruka ili videa...

Poslano sa mog SM-G900F koristeći Tapatalk
deda27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2016., 21:51   #405
Instagram je odlična aplikacija za ljude koji žive aktivno, putuju... ajmo reći servis za samohvaljenje na jednoj višoj stepenici od facebooka...isto tako veoma iskren, po broju likeova vidiš gdje se nalaziš na nekakvoj ljestvici popularnosti.

Poslano sa mog SM-G900F koristeći Tapatalk
deda27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2016., 01:02   #406
Te društvene mreže su zapravo serveri sa bazama podataka u kojima se sve snima i sve ostaje zauvijek pohranjeno.

Te baze podataka su organizirane za što lakše pretraživanje, sortiranje i skupljanje podataka o vama, sa softverom (umjetne inteligencije) koji obrađuje vaše stavove, postove i komentare i rezultate šalje ljudima s kojima vi nikad ne bi htjeli imati posla.

Korisnici su previše opušteni na društvenim mrežama a ne kuže koliko je ta aktivnost ozbiljna. Jedna greška je dovoljna. Napišite nešto krivo ili npr. iznesite krivi politički stav pa ga obrišite, i do kraja života ćete imati posljedice, npr. bit će vam zauvijek odbijena viza za ameriku ili ćete imati problema u državnim firmama..

A pošto svi ljudi prave greške (erranum human est) neizbježno će doći do toga i onda ćete obrisati profil, ali kasno, sve je ostalo na njihovim serverima pohranjeno, i to zauvijek..
Dameeer is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2016., 16:06   #407
Slažem se da su ljudi neoprezni, ali sami su si krivi za posljedice.

Instagram mi je super stvar, rekoh, meni, ne da bih se naslikavala ili hvalila jer to izbjegavam, već da bih pratila stvari koje me zanimaju, u slici, bez suvišnih "šumova" tipa previše riječi i komentara.
Egotripanja ima svugdje, nema Instagram monopol na to. Da nema interesa za time, vjerojatno toga onda ne bi ni bilo.
Hot candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2016., 21:36   #408
Quote:
Dameeer kaže: Pogledaj post

šalje ljudima s kojima vi nikad ne bi htjeli imati posla.

.
Tko su ti ljudi koji prate obične male ljude i njihovo predvidiovo ponašanje ? Zanimljivi su naravno u smislu potencijalnih potrošača ili kupaca.

Zanimljivo je da na tim mrežama ljudi sami iznose privatne podatke (neki žive interaktivno dvostruki život), zapravo kao da žele da ih se promatra. (da bi bili kao alteregom netko i nešto)
Fantasist is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2016., 21:45   #409
Quote:
Azzura kaže: Pogledaj post
baš sam nekoj od prethodnh strana napisala kako ne znam kako mi se uopće dogodilo da ne koristim instagram, jer inače nema mreže na kojoj nisam bila makar neko vrijeme

instagram me iz nekog razloga ne privlači. možda je ta averzija dobrim dijelom zato što se mnoge poznate ličnosti, te razni ego-tripaši naslikavaju na toj mreži, a to mi stvara strašnu odbojnost. instagram - carstvo ego tripaša
Meni se čak i sviđa (najviše od tih mreža, barem za koje znam a neznam puno o tome, očito je bolje ovako anonimno no dali je tako kako veli kolega, BB vas gleda)

Recimo volim zbog slike i onda voajerisati, u smislu '''slika više od tisuće riječi..(izazovno za svakoga tko voli psihologizirati i čitati karaktere, odnosno i prisutan erotizam ili egzibiciju)
naravno valja znati i slikom komunicirati..
Fantasist is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2016., 08:50   #410
Quote:
deda27 kaže: Pogledaj post
Pa imaš komunikaciju kroz komentare iapod slika, i dodatne funkcije slanja instant fotografija, poruka ili videa...

Poslano sa mog SM-G900F koristeći Tapatalk
Ne zivim toliko bas aktivno..
A to je kazes za aktivne :-)
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2016., 20:04   #411
Estradizacija društva.
Polako svi postaju zvijezde, objavljuju slike, informacije o sebi.
Svatko ima potrebu izlagati se svima, i ako nemaš jednu od društ. mreža- kao da ne postojiš.
Honey 1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2016., 20:35   #412
Primjetio sam i da opcenito zbog cesceg koristenja drustvenih mreža ljudima pada koncentracija, a i nostalgija zna biti češće prisutnija
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2016., 20:41   #413
Ja mislim da će društ. mreže dovesti do većeg broja psihičkih bolesti.
Vjerojatno je to već posrijedi, ali možda se nisu radila istraživanja.

Djeca sve ranije dobi se uključuju, djetinjstvo im prolazi u tom virtualnom svijetu, u kojem čekaju kakav će komentar dobiti na koju sliku, potvrdu vrijednosti.
Svi su konstanto izloženi, privatnost se gubi. Što će uopće značiti pojam "privatnost"?

Sad će se naravno javiti neki kako je to pretjerivanje...
Honey 1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2016., 21:04   #414
Da, moguce, događa se kaos jer je previše toga sto ulazi u misaone procese...i logicno da onda to utjece i na druge životne aspekte....ja srećom jos mogu popit kavu od dva tri sata...bez da se društveno virtualno umrezujem....al opet, nakon kave cesto provjerom aktualnosti, neke navike su previše utjecajne.
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2016., 21:34   #415
Edit: ne što će značiti, nego što već sad znači pojam "privatnost".
Honey 1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2016., 21:53   #416
A privatnost ko privatnost , sve se privativira, nema moje, tvoje, sve je to ,,naše"

Uostalom, teško je uopce definirati pojam privatnost. Po kršćanstvu, svi smo braće i sestre.
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2016., 11:31   #417
Quote:
The Maystor kaže: Pogledaj post
A privatnost ko privatnost , sve se privativira, nema moje, tvoje, sve je to ,,naše"

Uostalom, teško je uopce definirati pojam privatnost. Po kršćanstvu, svi smo braće i sestre.
Obzirom da nismo na podforumu religije, privatnost bi trebala biti nesto sto je samo moje i meni bliskih osoba i sto ne bi trebalo zanimati i biti stvar bilo koga vani.

Primjerice, vecina Facebooka je kic. Mene ne zanima gdje se ko trenutno nalazi pa se oznacava. Ne zanima me s kim trenutno sjedi pa se fotka, koliko je religiozan ili ne pa izbacuje tamo dijelove Biblije, Kur'ana itd.

Sve je to privatnost. I servira se bez da i pitas. Onda moram unfollow. Steta.
Carpe Diem!!! is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2016., 12:02   #418
Fejs je popriličan kič, obiluje velikom kolicinom svega i svačega, vecina toga zaista i jest nepotrebna i nepotrebno punjenje podacima i predstavlja svojevrsne kočnice u boljim nacinima zivota.

A opet bas to...postoje izbori, pristati ili ne pristati na takve stvari {doduse izbore je ponekad teze primjeniti zbog precvrstih prijasnjih navika}
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2016., 12:09   #419
A kada se shvati cilj i pozadina sve te tehnologije postane sokantno i jadno. Nije to bas za nasu dobrobit i olaksa zivot kako se predstavlja.
Carpe Diem!!! is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2016., 12:16   #420
A da...neke stvari se ne mogu naučiti ni u školama, ni na poslovima, a ni na društvenim mrežama.

A sad, pojedinac ima pravo odlučiti sto mu najbolje odgovara {ili barem odabrati malo manje losije solucije}
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:23.