Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.01.2005., 19:01   #21
Je li se minoxidil (pilfud) moze koristiti i kod muskaraca? U zadnjih mozda godinu dana primjecujem da sam poceo celaviti (standardno musko, nasljedno) i sad su mi se vec dosta produbila podrucja slabe gustoce sa strana.

Koliko minoxidil pomaze za te genetske slucajeve?
Koliko jedno pakovanje (120 kn?) traje?
Ima li kakvih nuspojava (osim eventualne dlakavosti drugdje)?


Inace, znate li nekog dobrog dermatologa u Zagrebu? I koliko kosta pregled? Znam da je glupo, ali zelio bih izbjeci svoga (obiteljskog) doktora za ove stvari ako je moguce.
Nexel is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2005., 08:14   #22
Quote:
Nexel kaže:
Je li se minoxidil (pilfud) moze koristiti i kod muskaraca? U zadnjih mozda godinu dana primjecujem da sam poceo celaviti (standardno musko, nasljedno) i sad su mi se vec dosta produbila podrucja slabe gustoce sa strana.

Koliko minoxidil pomaze za te genetske slucajeve?
Koliko jedno pakovanje (120 kn?) traje?
Ima li kakvih nuspojava (osim eventualne dlakavosti drugdje)?


Inace, znate li nekog dobrog dermatologa u Zagrebu? I koliko kosta pregled? Znam da je glupo, ali zelio bih izbjeci svoga (obiteljskog) doktora za ove stvari ako je moguce.
Da, radi i kod muškaraca, oni koriste i 5% minoxidil. Međutoa, čim prestaneš koristiti opet će počet ispadat - najvjerojatnije. Sori, to se obično dešava kod te genetske sklonosti u muških. Ali barem da probaš usporiti.
matsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2005., 09:13   #23
cudno zvuci ali kod ispadanja kose mi je najvise pomogao afroditin sampon od koprive ( 14 kn)
energy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2005., 16:26   #24
Quote:
energy kaže:
cudno zvuci ali kod ispadanja kose mi je najvise pomogao afroditin sampon od koprive ( 14 kn)
Onda je ispadanje koje si imala bilo privremene naravi.

NEMA šampona koji pomaže. Tak da ove sve protiv ispadanja možete lagano otpisati. Osim što sam o tome puno čitala, sama sam iskusila da NIJEDAN šampon - skup ili jeftin (a plaćala sam šampone od 50 do 200 kn) ne pomaže kod ispadanja. A probavala sam naći šampon dugo godina dok nisam otišla kod dermatologa. Nemojte bit glupi kao ja i učite na mojim greškama.
matsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2005., 19:20   #25
Da, istina je, samponi ne pomazu, nego losioni ...

nego da li se pilfud mora umasiravati svakodnevno?

i da li ti onda ostaje masna kosa?
Ninocka-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2005., 10:45   #26
Quote:
Ninocka-zg kaže:
Da, istina je, samponi ne pomazu, nego losioni ...

nego da li se pilfud mora umasiravati svakodnevno?

i da li ti onda ostaje masna kosa?
da, svakodnevno, dvaput dnevno čak u prvoj fazi.

kosta ne ostaje masna, baš suprotno, kako je otopljen u alkoholu, to ti dosta isušuje i sprečava mašćenje.
matsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2005., 05:52   #27
Meni je kosa pocela padat nakon poroda i sve s ebojim da cu ocelavit skroz
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2005., 12:30   #28
U jednoj sam knjizi procitala da je dobro prije pranja natrljati vlasiste glavicom luka. Probala sam, ali mi taj sok iz luka nekako slabo izlazi. Mislila sam da mozda na masinu iscijedim sok. Mozda pomogne.
Blowne is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2005., 17:51   #29
Quote:
Rita kaže:
Meni je kosa pocela padat nakon poroda i sve s ebojim da cu ocelavit skroz
To ti je normalno, posebno ako dojiš, zato što hormon prolaktin, koji izlučuje hipofiza tijekom dojenja, potiče ispadanje. Kad prestaneš dojit, prestat će ti ispadat. don't worry.
matsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2005., 19:36   #30
pomoć

molim pomoć...prije par tjedana primijetila sam da mi zatiljak kosa dovoljno ne prekriva., tjeme se poprilično vidi..mislila sam da sam spavanjem to nekako uležala, ali nisam, jer sam provjerila i nekoliko dana kasnije i zaključila da je to neka trajna pojava, a ne trenutna...poprilično sam se prepala :- (Sada kada sam pročitala sve ove postove, nekako se osjećam još lošije.
Uglavnom kosa mi je prirodno tanka, svilenkasta, živa, ali je ima puno...nikada nisam s njom imala nikakvih problema, naprotiv djeluje zdarvo i sjajno, ne koristim nikakve gelove, sprejeve, ne sušim je fenom, ni s bojenjem ne pretjerujem...pramenovi, ali stvarno u dužim vremenskim periodima...ni sama ne znam od čega, nisam primijetila da ispada, ostaje na češlju ili jastuku...jednostavno se tjeme vidi više nego prije.
Sve bitno ste uglavnom rekli i dosta toga sam saznala, ali ako tko ima još koji koristan savjet i dernatologa za preporuku, hvala unaprijed.
 
Odgovori s citatom
Old 13.02.2005., 06:23   #31
matsa, to znaci da cu ocelavit jer mislim dojit dugo Ovo vise nema smisla,kosa mi se prepolovila ,doslovno. Moram tri puta zategnut gumicu na repu a prije sam jedva dva puta,ma koma
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2005., 14:50   #32
Quote:
Rita kaže:
matsa, to znaci da cu ocelavit jer mislim dojit dugo Ovo vise nema smisla,kosa mi se prepolovila ,doslovno. Moram tri puta zategnut gumicu na repu a prije sam jedva dva puta,ma koma
ma ne buš valjda dojila dijete do njegovog prvog razreda...

ne brini. buš malo strpila i bit će sve ok.
nisam sigurna da minoxidil smiješ koristiti dok dojiš, ali pitaj dermatologa ak ti je frka.
matsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2005., 10:36   #33
minoxidil je prvobitno za povecanje tlaka.
Probajte si napraviti koncentrat caja od majcine dusice i s njime mazati, mislim da bi to moglo pomoci.

Kupite se casopise u vezi zdravlja i pogledajte gdje se radi analiza kose spaljivanjem (nesto tako), mozda vam utvrde trovanje nekim metalom.

ako nekome nije tlaka, nek proba jesti crnu rotkvu 2 mjeseca konstantno, pa nek javi rezultate, ful je zdravo za ten
Taroth is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2005., 14:04   #34
ispadanje kose

Dakle... ispada mi kosa... i to podosta... imam 20 godina pa pretpostavljam da nije u tome stvar. redovito perem kosu, ne farbam se precesto [jednom u 5 mjeseci otprilike], kosa mi nije preduga...[do ramena]
isprobala sam neke sampone, i pila sam neke vitamine za kosu ma to nis ne pomaze...
neki prijedlog?
moze li uzrok bit pusenje?
Xaphania is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2005., 17:38   #35
Re: ispadanje kose

Quote:
Xaphania kaže:
Dakle... ispada mi kosa... i to podosta... imam 20 godina pa pretpostavljam da nije u tome stvar. redovito perem kosu, ne farbam se precesto [jednom u 5 mjeseci otprilike], kosa mi nije preduga...[do ramena]
isprobala sam neke sampone, i pila sam neke vitamine za kosu ma to nis ne pomaze...
neki prijedlog?
moze li uzrok bit pusenje?
ma kakvo pusenje...
moze biti jednostvano, zbog godisnjeg doba...dogadje se svima.
a moze biti i ozboljno, zbog hormonalnog poremecaja.
sama odluci kolika je panika pa ako treba odi kod doktora.
inace, normalno je da ti dnevno ispadne 100 dlaka, pa sad ti vidi
Bocca della Verita is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2005., 03:19   #36
najvjerovatnije hormonski poremecaj,a mzoe biti i prelaz godisnjeg doba,meni se to uvijek desava a jos nisam ostala bez kose zato ne brini,ali ako te bas toliko brine pa odi lijepo doktoru
mala_slatka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2005., 22:24   #37
Probaj koristiti Nutrival od Dietpharma, pomaze u jacanju kose
 
Odgovori s citatom
Old 28.02.2005., 23:25   #38
Evo tu imas vise o temi ispadanja kose
Rhea is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2005., 11:57   #39
ak si trudna, onda ti mozda fali pantenolske kiseline
Taroth is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2005., 18:06   #40
hvala, na odgovorima, ici cu kod dermatologa, citala sam da ne pomazu nikakvi samponi...
na zalost nije zbog godisnjeg doba jer mi kosa vec vise od godinu dana pojacano ispada...
ako neko ima jos koji pametan savijet bila bi zahvalna...
Xaphania is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:02.