Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.08.2013., 16:13   #1
Moje dijete krade

Očajna sam. Moja draga curica, moja trinaestogodišnjakinja, krade novac iz našeg novčanika (mog, muževog, svejedno).

Prvi puta smo to primijetili prije nekih pola godine; riječ je o stotinjak kuna, barem koliko sam ustvrdila. Ne znam sa sigurnošću, moglo je biti više puta neki sitniji novci. Nakon početnoga šoka, popričala sam sa njom, kaznila je oduzimanjem mobitela i zabranom pristupa facebooku, te zabranom viđanja sa prijateljicom za koju mi je prije nekoliko godina ispričala da krade novce od roditelja. Tada se zgražavala i govorila kako ona to ne bi nikad učinila. A sad... Plačem plačem cijeli dan i ne znam što dalje..

S tim novcima je sebi kupila kupaći kostim, treći po redu ovog ljeta...Prvi sam joj kupila ja, drugi reče sama sebi od džeparca koji sam joj počela davati upravo nakon prve krađe, nadajući se da će naučiti raspolagati s novcem i pokušavajući tako vratiti poljuljano povjerenje.

Pokušavam ustvrditi svoju odgovornost. I ne sumnjam da sam ja kriva. Jer
smo siromašni. Jer nemamo novaca. Jer joj ne mogu pružiti ono što joj ima većina prijateljica. Premda se trudim. Jer sam često nervozna (zimi nemam posla a ljeti radim sezonski pa sam premorena i radim svaki dan). Svaki dan, ali baš svaki dan, pokušavam joj ukazati na ispraznost uzdizanja materijalnog nad
duhovnim; ja sama sebi vrlo rijetko kupujem odjeću ili šminku (ali priznajem stoga jer nemam dovoljno novaca i sve što zaradim trošim samo na djecu).
Imala sam valjda sreće pa sam uvijek prilično lijepo izgledala, i mogla sam
još i puno bolje da mi je to bilo najvažnije u životu, ali nije. Stoga se nikad
nisam osobito ni voljela dotjerivati i sl.

A ona je posve drugačija. Lijepa je, dapače, jako lijepa djevojčica, i stalno
joj govorim da to nije najvažnije, da je bitan njezin intelekt, odnos prema drugima, obrazovanje...Ali kao da uopće to do nje ne dopire...


Moja reakcija je ovaj put bila užasna: urlikala sam, nisam se mogla kontrolirati, opalila sam joj par šamara izvrijeđala je..( sve ono što nisam smjela

Inače je ovaj 6. razred popustila u školi, prošla je s 4 a uvjeravala me da će proći s 5. Ja sam joj vjerovala, ispitivala je doma i činilo mi se ok. Otišla sam u školu nekoliko puta i bila je zbilja na granici između 5 i 4. Ja sam bila odlikašica cijelo školovanje i shvatila sam da nije kao ja, ali s više trudna mogla je proći s 5 bez problema.

Ne znam što dalje. Pada mi na pamet da bi nam bila potrebna obiteljska psihoterapija. Ali ja novaca nemam. A živimo u malom mjestu i najbliži psihijatar nam je udaljen 50km u jednom smjeru.

Sad sam još pod stresom i pokušavam se pribrati; stoga zna li tko za neki link što učiniti u ovakvim situacijama, poželjno napisan od neke stručne osobe (psihijatra, psihologa)?
dead can dance is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2013., 16:45   #2
Quote:
dead can dance kaže: Pogledaj post
što učiniti u ovakvim situacijama, poželjno napisan od neke stručne osobe (psihijatra, psihologa)?
U ovakvim situacijama bi najprije trebala pronaći način na koji ćeš riješiti svoje bjesove.

Sve dok ti je reakcija na djetetov problem urlikanje, šamaranje i vrijeđanje djeteta, nisi ni po čemu sposobna rješavati ijedan problem s djetetom.

BTW, zašto ljudi ustrajno brkaju psihologe i psihijatre?
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2013., 16:47   #3
Hrabro i dobra je stvar što ste sagledali problem i znači da vam je stalo,za razliku od nekih roditelja koji tupe da to njihovi anđeli nikada ne bi, što kasnije odvede i u drogu... Niste jedini s tim problemom i znam da vam nije lako,ponajprije što je to djevojčica-djevojka. Iz osobnog iskustva neki klinci se pojave s hrpom love na svojim dejtovima i tu se naruči sve i svašta,često ne dobiju račun pa roditelj ne zna u što je potrošilo novac. Tako i naši klinci kako bi došli do izražaja u tom društvu moraju nekako doč do novca i poduzimaju svašta. Najgora stvar koja se dogodila bio je optužen za 2500 kun a nisam mu previše mogao vjerovati. Jedino što sam bio siguran da toliki novac ne bi uzeo. Do dolaska policije prevrnuo sam sve njegove bilježnice,knjige,robu,ormare krevete. Cjelu kuču okrenuo naopako i ništa nisam našao. Policija je uzela izjavu upisala i uvela u evidenciju kak mogučeg kriminalca da bi nakon tri dana dotična osoba novac pronašla zametnut , BEZ isprike i obavjesti policije o pronađenom novcu. Rekao sam, ima Boga a onda se sjeti ovoga. Na našu žalost to je proces odrastanja koji svi moramo proći s više ili manje boli i što sam još pokrenuo ideju da sve što želiš moraš platiti sam ali naravno ne našim novcem za koji u svakom trenu znamo koliko imamo,u kunu i vidim da neke stvari sjedaju na svoje mjesto.Znam da nije pomogla ni lijepa rijeć ni krv ni ništa dok mu nisam rekao plati. Imao je neke ideje pa je vidjeo da mu fali novaca i polako je želje selaktirao. Kad je i dobio koju kunu ,čekao je slijedeću i tak redom dok nije skupio dovoljno. Ne pametujem vam al jedna ideja je ova, plati želju jer oteto je prokleto.poz.
duccobucco is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2013., 17:03   #4
Quote:
dead can dance kaže: Pogledaj post
A ona je posve drugačija. Lijepa je, dapače, jako lijepa djevojčica, i stalno
joj govorim da to nije najvažnije, da je bitan njezin intelekt, odnos prema drugima, obrazovanje...Ali kao da uopće to do nje ne dopire...
Naravno da ne dopire kad joj cijelo društvo, mediji vrište suprotno, bitno je biti lijep. Ona sasvim logično zaključuje da niste u pravu, lijepe žene profitiraju od svoje ljepote. Morate joj objasniti kako bi joj bilo dobro da pored svoje ljepote razvije i druge potencijale, nemojte konfrotirati ljepotu, fizički izgled s intelektom. Isto tako, bogati ljudi bolje prolaze od siromašnih ... morate joj puno toga objasniti
__________________
Tko drugome sreću želi, sam u nju pada. Volite se ljudi, ne budite ljudožderi.
G.W.F. Hegel "Sretan je onaj koji je svoje postojanje uskladio sa svojim posebnim karakterom, htijenjem i voljom, pa na taj način, u svom postojanju, uživa u samom sebi"
"Revolucionarno je reći istinu" - Antonio Gramsci
lavore is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2013., 17:03   #5
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
U ovakvim situacijama bi najprije trebala pronaći način na koji ćeš riješiti svoje bjesove.
Više je u pitanju nedostatak samokontrole.

Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
BTW, zašto ljudi ustrajno brkaju psihologe i psihijatre?
Jadno je ovo, pitala sam za pomoć a nisam je dobila. Nije nam svima životna preokupacija visjeti na forumu i biti zloban. Tj zlobna. U tvom slučaju.

Znam što je psiholog a što psihijatar. Ali zbilja mi se ne da to tebi dokazivati.

Nastavi biti savršen roditelj koji nikad ne gubi živce, svaka čast.
Ukoliko uopće možeš dignut nosa od zaslona svog laptopa.
dead can dance is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2013., 17:04   #6
Quote:
duccobucco kaže: Pogledaj post
Hrabro i dobra je stvar što ste sagledali problem i znači da vam je stalo,za razliku od nekih roditelja koji tupe da to njihovi anđeli nikada ne bi, što kasnije odvede i u drogu... Niste jedini s tim problemom i znam da vam nije lako,ponajprije što je to djevojčica-djevojka. Iz osobnog iskustva neki klinci se pojave s hrpom love na svojim dejtovima i tu se naruči sve i svašta,često ne dobiju račun pa roditelj ne zna u što je potrošilo novac. Tako i naši klinci kako bi došli do izražaja u tom društvu moraju nekako doč do novca i poduzimaju svašta. Najgora stvar koja se dogodila bio je optužen za 2500 kun a nisam mu previše mogao vjerovati. Jedino što sam bio siguran da toliki novac ne bi uzeo. Do dolaska policije prevrnuo sam sve njegove bilježnice,knjige,robu,ormare krevete. Cjelu kuču okrenuo naopako i ništa nisam našao. Policija je uzela izjavu upisala i uvela u evidenciju kak mogučeg kriminalca da bi nakon tri dana dotična osoba novac pronašla zametnut , BEZ isprike i obavjesti policije o pronađenom novcu. Rekao sam, ima Boga a onda se sjeti ovoga. Na našu žalost to je proces odrastanja koji svi moramo proći s više ili manje boli i što sam još pokrenuo ideju da sve što želiš moraš platiti sam ali naravno ne našim novcem za koji u svakom trenu znamo koliko imamo,u kunu i vidim da neke stvari sjedaju na svoje mjesto.Znam da nije pomogla ni lijepa rijeć ni krv ni ništa dok mu nisam rekao plati. Imao je neke ideje pa je vidjeo da mu fali novaca i polako je želje selaktirao. Kad je i dobio koju kunu ,čekao je slijedeću i tak redom dok nije skupio dovoljno. Ne pametujem vam al jedna ideja je ova, plati želju jer oteto je prokleto.poz.
Hvala, nisam baš razumjela, ali ipak puno hvala.
dead can dance is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2013., 17:17   #7
Quote:
lavore kaže: Pogledaj post
Naravno da ne dopire kad joj cijelo društvo, mediji vrište suprotno, bitno je biti lijep. Ona sasvim logično zaključuje da niste u pravu, lijepe žene profitiraju od svoje ljepote. Morate joj objasniti kako bi joj bilo dobro da pored svoje ljepote razvije i druge potencijale, nemojte konfrotirati ljepotu, fizički izgled s intelektom. Isto tako, bogati ljudi bolje prolaze od siromašnih ... morate joj puno toga objasniti
Ne ide to s djecom tako lako, na žalost.. Dakako da sam joj objašnjavala.
Pa rekoh da nisam imala problema sa svojim izgledom, i naravno da mi je u životu bio od pomoći (a ponekad i suprotno). Ali ja joj hoću dokazati da to ne smije biti najbitnije. Želim da svoj izgled koristi tek kao štaku za svoje samopuzdanje, ukoliko nekad poklekne. A ne da se na njega posve oslanja.

Ne znam, trenutno meni treba puno štaka, jer sam se pogubila. Ne znam je li previše dramim..?

Trudili smo se (više ja) da dijete ima sređen život; da se znaju pravila. Ona bi da nije kući po cijele dane i još da navečer izađe. Nisam joj to dozvoljavala,
stalno smo se sukobljavale oko toga, jer sam rekla da želim biti dio njenog života, a ne da je vidim samo pred spavanje. To nije roditeljstvo. Mnogo roditelja ovdje tako čini, jer im je lakše, jer su umorni od cjelodnevnog rintanja, ali ja ne želim tako. Želim da moje dijete sa mnom provede barem 3-4 sata, dio od toga u razgovoru. U zajedničkom druženju, kupanju, i sl.

Jedva sam se za to izborila, jedva sam je uspjela uvjeriti da nije sramota s majkom biti na plaži, prošetati navečer.

Željela sam da ima svoje vrijeme za društvo ali i za obitelj.
dead can dance is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2013., 18:07   #8
Quote:
dead can dance kaže: Pogledaj post
Ali ja joj hoću dokazati
Nemojte ništa dokazivati.Recite joj svoje mišljenje, svoj stav. Onda je pitajte za njezino mišljenje, neka ona puno govori. Pa onda raspravljajte.

Quote:
dead can dance kaže: Pogledaj post
Želim da svoj izgled koristi tek kao štaku za svoje samopuzdanje, ukoliko nekad poklekne. A ne da se na njega posve oslanja.
Treba i fizičko i intelektualno i emocijonalno razvijati. Nikakve štake, njezinu brigu za fizičko iskoristite za poticanje na sport.

Quote:
dead can dance kaže: Pogledaj post
Ne znam, trenutno meni treba puno štaka, jer sam se pogubila. Ne znam je li previše dramim..?
Ne dramite, normalno je da želite svom djetetu najbolje

Quote:
dead can dance kaže: Pogledaj post
Ona bi da nije kući po cijele dane i još da navečer izađe.
Naravno kad je puna energije. Sport je rješenje. I pobuditi interes za intelektualne aktivnosti.

Quote:
dead can dance kaže: Pogledaj post
Nisam joj to dozvoljavala,
stalno smo se sukobljavale oko toga, jer sam rekla da želim biti dio njenog života, a ne da je vidim samo pred spavanje. To nije roditeljstvo. Mnogo roditelja ovdje tako čini, jer im je lakše, jer su umorni od cjelodnevnog rintanja, ali ja ne želim tako. Želim da moje dijete sa mnom provede barem 3-4 sata, dio od toga u razgovoru. U zajedničkom druženju, kupanju, i sl.

Jedva sam se za to izborila, jedva sam je uspjela uvjeriti da nije sramota s majkom biti na plaži, prošetati navečer.
Previše je 3-4 sata. Trebate je motivirati da vrijeme provodi za sebe korisnim aktivnostima

Quote:
dead can dance kaže: Pogledaj post
Željela sam da ima svoje vrijeme za društvo ali i za obitelj.
Treba imati vrijeme za sebe a ne ni za društvo ni za obitelj.
__________________
Tko drugome sreću želi, sam u nju pada. Volite se ljudi, ne budite ljudožderi.
G.W.F. Hegel "Sretan je onaj koji je svoje postojanje uskladio sa svojim posebnim karakterom, htijenjem i voljom, pa na taj način, u svom postojanju, uživa u samom sebi"
"Revolucionarno je reći istinu" - Antonio Gramsci
lavore is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2013., 18:23   #9
Quote:
dead can dance kaže: Pogledaj post
Ne ide to s djecom tako lako, na žalost.. Dakako da sam joj objašnjavala.
Pa rekoh da nisam imala problema sa svojim izgledom, i naravno da mi je u životu bio od pomoći (a ponekad i suprotno). Ali ja joj hoću dokazati da to ne smije biti najbitnije. Želim da svoj izgled koristi tek kao štaku za svoje samopuzdanje, ukoliko nekad poklekne. A ne da se na njega posve oslanja.

Ne znam, trenutno meni treba puno štaka, jer sam se pogubila. Ne znam je li previše dramim..?
nažalost, to je njen izbor. živjet će onako kako ona odluči, pa mislim da dokazivanja i uvjeravanja nemaju tu baš smisla. štoviše, mogu biti i kontraproduktivna.
što se krađe tiče, pa tijekom odrastanja sam srela tek nekoliko ljudi koji nisu nikad uzeli neku lovu iz roditeljskog novčanika. ne kažem da je u redu, ali ipak nitko nije postao kriminalac.
-Cruella- is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2013., 20:21   #10
Quote:
lavore kaže: Pogledaj post
Nemojte ništa dokazivati.Recite joj svoje mišljenje, svoj stav. Onda je pitajte za njezino mišljenje, neka ona puno govori. Pa onda raspravljajte.
Odličan savjet, hvala! Do sad je samo šutjela pokunjeno. Znam da
je trebam nekako natjerati da se otvori.
Quote:
lavore kaže: Pogledaj post
Treba i fizičko i intelektualno i emocijonalno razvijati. Nikakve štake, njezinu brigu za fizičko iskoristite za poticanje na sport.
Istina, istina...! Bih da imam novaca; stvar je u tome da mi nemamo niti 100kn viška koje bi mjesečno bili u stanju za to izdvojiti. Osobito sad kad mi i mlađe dijete kreće u školu, jednostavno nemamo novaca! Za bilo koji sport treba kupiti opremu, platiti članarinu i najgora stavka - gorivo. Za nas sad - nemoguća misija. Ja doma vježbam pomoću YouTube-a, odnosno odaberem si vježbe jer se tako bolje osjećam a i pomaže mi održat vitku liniju. Ona malo vježba sa mnom a onda se nasmije i odustane, jer joj se ne da, a izgleda vrlo
lijepo pa nema tu motivaciju da želi izgledati ljepše Briga nju za zdravlje, ta još je dijete


Quote:
lavore kaže: Pogledaj post
Naravno kad je puna energije. Sport je rješenje. I pobuditi interes za intelektualne aktivnosti.
ovo potonje... Kako kako..? Sasvim smo različite, mene je njene dobi sve zanimalo, već sam bila pročitala pola knjiga iz knjižnice, i s dolaskom interneta otkrila sam da je to dijete u meni još uvijek željno svih mogućih znanja i informacija. Međutim, ona nije takva. Nije i gotovo.
Ista je moja svekrva, izgledom. Moja svekrva je ranije, kad god je
imala priliku, ulazila u naš dom kad nas tu nije bilo i krala nam stvari. Sve, od ručnika do bešteka. Ne govorim to pred djetetom (da sliči na baku)






Quote:
-Cruella- kaže: Pogledaj post
nažalost, to je njen izbor. živjet će onako kako ona odluči, pa mislim da dokazivanja i uvjeravanja nemaju tu baš smisla. štoviše, mogu biti i kontraproduktivna.
što se krađe tiče, pa tijekom odrastanja sam srela tek nekoliko ljudi koji nisu nikad uzeli neku lovu iz roditeljskog novčanika. ne kažem da je u redu, ali ipak nitko nije postao kriminalac.
Daj Bože...Ja nikad nisam uzela roditeljima novce iz novčanika, ama nisam došla ni u napast! A sjećam se opet, starije sestre, bile smo male, i ona je bila možda 4. razred, ukrala je i kupila puno čokoladica i nekakvih sličica. Znam da sam se zgrozila (mlađa sam tri godine).

Ma boli me što mi se čini da nam je s ovim odnos ozbiljno narušen; da više nikad neću imat povjerenja u nju. U ruci držim kupaći koji je kupila s ukradenim novcem. Ne znam što učiniti sa njim: u afektu sam joj rekla da ću joj ga baciti, samo je izustila bolno : "Molim te nemoj". Ta tuga njena me zaboljela; a opet,
muka mi je pogledati taj kupaći.

Ne znam ni koliko dugo treba trajati ta kazna: zabranila sam joj izlaske navečer. Koliko dugo? Tjedan, dva, tri..? Opet mi je žao da je zabijem u kuću i da nema kontakata s društvom. Djetinjstvo tako kratko traje a i raspust se bliži kraju...
dead can dance is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2013., 20:40   #11
Što....zar je vas sram što ste siromašni ? Zar je to izgovor za krađu ? Ne treba vas biti sram financijskog stanja. Puno ljudi je u takvoj situaciji...pa i ja.
A mala to treba shvatiti i ne željeti 3 kupaća kostima.
__________________
All I wanna say is that they don"t really care about us.
lovely_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2013., 21:55   #12
Da, siromaštva se ne treba stidjeti. Isto tako znam da je mladim damicama teško u glavu utuviti neke tako očite stvari, jer je utjecaj društva u kojem se kreću prejak.

Isto tako, jedna lasta ne čini proljeće, odnosno nije nužno da će ovo do sada definirati nju kao osobu. Ali naravno treba to zaustaviti!

Ja bih joj dala taj kupaći (neka ga nosi, neka ga baci - što god), ali bih inzistirala da ga "plati". Ako ima nešto poput džeparca, smanjila bih joj ga sve dok ne otplati, ako ne, ima drugih varijanti da se nadoknadi taj iznos. I ako bi se ponovilo, opet "platiti". Mislim da je i duccobucco spomenuo takvu taktiku.

"Mi" smo na početku puberteta imali jedan poprilični telefonski račun, i bogami je išao na "otplatu".

Ne moraju se svi složiti s takvom mjerom, teška je, ali ja sam za takvo što.
__________________
Nije pametno kritizirati nečije kuhanje ako želite ponovo jesti kod te osobe.
rosita22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2013., 22:02   #13
Kada se djete kažnjava mora mu biti jasno zašto je kažnjeno, također kazna mora nastupiti odmah (a ne nakon par dana), te isto tako nema popuštanja (npr. ako si zabranila izlaske na mjesec dana, da je nakon 2 tj. pustiš van jer prijateljica slavi rođendan).

Isto tako, šamari, vikanje i ružne riječi nisu riješenje. Ono što ona nauči kod svoje kuće primjenjivati će na svojoj djeci jednog dana kada se uda i bude imala djecu. Za bolje neće znati.
BoleynAnne is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2013., 22:12   #14
Ako ništa drugo , morala bi prati suđe mjesec dana.
__________________
All I wanna say is that they don"t really care about us.
lovely_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2013., 22:15   #15
Quote:
dead can dance kaže: Pogledaj post

Ne znam ni koliko dugo treba trajati ta kazna: zabranila sam joj izlaske navečer. Koliko dugo? Tjedan, dva, tri..? Opet mi je žao da je zabijem u kuću i da nema kontakata s društvom. Djetinjstvo tako kratko traje a i raspust se bliži kraju...
S obzirom da je tema da dijete krade, malo ću se odmaknut, al kako je u odgoju sve povezano, ja ipak moram pitat kakve "izlaske navečer"...mislim, ona ima 13 godina, zar je moguće da već izlazi navečer??
anin1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2013., 22:31   #16
Quote:
anin1 kaže: Pogledaj post
S obzirom da je tema da dijete krade, malo ću se odmaknut, al kako je u odgoju sve povezano, ja ipak moram pitat kakve "izlaske navečer"...mislim, ona ima 13 godina, zar je moguće da već izlazi navečer??
Dobro pitanje.Izlasci navečer sa 13 godina????!!!!
Ljudi moji pa što radite....
__________________
All I wanna say is that they don"t really care about us.
lovely_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2013., 22:59   #17
Ako sam dobro pročitala, Dead can dance nije odobrila nikakve večernje izlaske (gospođica ih je tražila, ali nije dobila ).
__________________
Nije pametno kritizirati nečije kuhanje ako želite ponovo jesti kod te osobe.
rosita22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2013., 23:45   #18
Rekla je ....tjedan, dva , tri ? Što..hoće li ju pustiti u večernji izlazak nakon 2 ili 3 tjedna kazne ?
Što uopće znači "večernji izlazak" za djevojčicu od 13 godina !!??? Prestrašno. Nije ni čudo onda što su bezobrazni.
__________________
All I wanna say is that they don"t really care about us.
lovely_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2013., 23:45   #19
Djeca u toj dobi znaju krasti i kad im treba i kad im ne treba.
Moju bogatu frendicu su neki dan zvali iz dućama gdje je 6 dama kralo, i njena kćer s njima....tako...iz zajebancije.

Djeca lažu, kradu, mute, vrte i uglavnom sve to prestane.

Ukoliko se ona srami neimaštine, zanovijeta jer joj ne možeš nešto priuštiti to je već problem koji mi nije lijep.
Malo s njom porazgovaraj o tome da ubija u pojam onog tko ju najviše voli...nabij joj grižnju savjesti ako je moguće.
Sretno dalje s kćerkom, nadam se da će sve dobro završiti.
KatarinaRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2013., 00:04   #20
Quote:
lovely_one kaže: Pogledaj post
Dobro pitanje.Izlasci navečer sa 13 godina????!!!!
Ljudi moji pa što radite....
A sto fali izlasku? Mora li dijete bas stalno sjediti doma?

Quote:
lovely_one kaže: Pogledaj post
Što uopće znači "večernji izlazak" za djevojčicu od 13 godina !!??? Prestrašno. Nije ni čudo onda što su bezobrazni.
Ne znas sto je ona pod time mislila, a prestrasno ti je?
Je li vecernji izlazak ako dijete sjedi s frendovima na rivi (recimo da zivi na moru) do recimo 22h?
Ili ako odu u kino?
Je li to prestrasno?
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:52.