Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.11.2013., 14:03   #21
Quote:
kunjkica kaže: Pogledaj post
Oni NE SMIJU koristiti internet za lektiru.
Ona (prof) ZNA točno što piše na internetu za svako djelo.
Ja NE DAM svom djetetu da uopće padne u iskušenje koristiti internet za lektiru.

Stariji sin (sada student) je imao 4 iz hrvatskog a može na prste jedne ruke nabrojati koliko je toga pročitao (što opet nije dobro ali ajde, svi znamo da je danas tako s lektirama). Sve je skidao s interneta, malo bi promijenio tekst.
Nitko im nije zabranjivao korištenje interneta.

A ova kao da čini sve da djeca zamrze predmet.

Nije urota, ne znam kako bih to nazvala.

Nije ni moje dijete idealno ali nije zaslužila takav tretman.
Ako ona nije sin je. I ti si jer nije istina da se to tako danas radi sa lektirama, radilo se i prije, samo su prepisivali od mene i meni sličnih. Moje dijete nije imalo tih pobuda, a da je imalo ja bi jasno i glasno rekla da se s takvim pristupom polu, jer lektira je posao ne slažem i da mi nije svejedno i da prezirem takve ljude.

Oprosti, ovo gore što sam napisala stoji, ali ja s tobom ne bi lobirala.
d@d@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2013., 14:30   #22
Quote:
kunjkica kaže: Pogledaj post
Činjenica je da se NJOJ, mojoj kćerki, ne ide u Grčku nego bi radije u Češku a njezino mišljenje dijeli najmanje pola razreda.
Ja sam je u početku čak pokušala nagovoriti za Grčku ali bez uspjeha, pa sam odustala.
Od devet dana ekskurzije, četiri dana su na brodu. To je isto baš ne privlači.
Možda neki strah od mora, plovidbe...
To sasvim razumijem, ako se djeci ne ide to treba poštovati kod odluke.

Ali ako se misliš na sastanku suočiti s profesoricom i dati za argument "Neka ne idu u Grčku jer je meni frend rekao da on dijete ne bi poslao tamo" onda sori, ni ja te ne bih uzela u obzir. Izbori se za svoje pravo (zapravo, izborite se, i ti i mala) koristeći racionalne i točne argumente a ne "ona me ne voli" i "meni se čini".

To mi i fali u ovoj temi, racionalno objašnjenje kojeg maturanti moraju biti sposobni ponuditi a sadrži odgovor na pitanje zbog čega preferiraju destinaciju A u odnosu na destinaciju B. Pa odrasli su ljudi, zaboga.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2013., 15:26   #23
Quote:
kunjkica kaže: Pogledaj post
Mislim da je onaj njezin plač jučer definitivno bio poziv u pomoć.
Zar mi je trebala prešutiti?
Zar sam joj trebala reći da profesorica ima pravo što je vrijeđa?

I ja sam radila u školi i nikad mi nije bilo ni na kraj pameti uvrijediti nekog učenika, niti u šali.

Zar nisu učenici ti koji biraju gdje će na ekskurziju?
Nekim glasovanjem ili slično?

Sreća da se njoj ne ide u Afganistan, inače bi morali i oni tamo na ekskurziju.

Imam frenda u Grčkoj, reče mi čovjek nekidan da je kod njih situacija toliko loša da on nikad nebi pustio svoje dijete u Grčku na ekskurziju.

Ok, malo sam skrenula s pitanja koje me muče ali sve je to povezano.
Koliko sam uspjela iščitati, nije problem u maturalcu - bit će im lijepo ma kamo da idu. Neka odluči većina: daj prijedlog da se glasuje o tome, i u razredu i na roditeljskom, a zatim prihvati to mišljenje (a morat će i profesorica).
Problem koji je zapravo važniji jest vrijeđanje. Tomu bih svakako stala na kraj. Za to jedva da ima snage odrasla osoba - ne bih to prepustila djetetu, makar i gotovo punoljetnom.
Svatko doživljava svijet na svoj način. Nekomu je tragedija ako mu profesor kaže da mu je glava kao bomba ili da ne voli svoj razred. Netko bi se tomu nasmijao. No to ne umanjuje činjenicu da je cura plakala, da se boji (možda i bez razloga), da se i inače osjeća zakinuta za ocjenu.
Prva je instanca razrednik, odnosno ta profesorica. Ne bih je preskakala i išla odmah dalje. Dođi s kćerkinim ocem (ako on i ne želi razgovarati, neka sjedi i mrko gleda), a ako nema oca na raspolaganju, povedi mamu, sestru... (kao svjedoka). Reci otvoreno što te brine. Opiši kako se cura osjeća. Pitaj ima li razloga za brigu. Traži objašnjenje izraza "glava kao bomba" i "ne voliš razred". Objasni da ju je to povrijedilo i daj do znanja da se nadaš da ćete to riješiti bez potrebe za novim sastancima u proširenom sastavu. Usput napomeni i da i vi smatrate hrvatski važnim predmetom te da ga intenzivno radi, ali da ocjene pokazuju da gradivo slabo savladava. Traži savjet u vezi s tim.
Ako to ne prođe, traži sastanak u prisutnosti ravnatelja.
Svaki profesor želi izbjeći da mu čačkaju po papirologiji: nema nikoga među profesorima koji ne bi imao barem neke nedostatke u vođenju pedagoške dokumentacije. (Ako hoćeš, javi se na PP da ti kažem što su profesori sve dužni činiti.)
Ne daj se zastrašiti. Nije u redu da ti kći gotovo svaki dan ide u školu sa stresom zbog toga što se boji hoće li je čekati kakva uvreda.
buditedobro is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2013., 15:50   #24
1.meni nije jasno zašto ste čekali IV.razred da bi rješavali stvari s profesoricom
2.koliko mi je poznato izbor destinacije(barem kod nas )se radi po sistemu izbora većine
3.nevjerojatno mi je da svi roditelji šute i trpe da im netko maltretira djecu, jer povlaštenih ipak valjda nema toliko puno
4.nevjerojatno mi je da maturantica treba pomoć iz lektire
lea321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2013., 07:41   #25
Quote:
lea321 kaže: Pogledaj post
1.meni nije jasno zašto ste čekali IV.razred da bi rješavali stvari s profesoricom
2.koliko mi je poznato izbor destinacije(barem kod nas )se radi po sistemu izbora većine
3.nevjerojatno mi je da svi roditelji šute i trpe da im netko maltretira djecu, jer povlaštenih ipak valjda nema toliko puno
4.nevjerojatno mi je da maturantica treba pomoć iz lektire


1. Nije IV nego III.
Zašto smo čekali?
Možda da ne padne prvi ili drugi razred. Kao neki učenici te škole.
Neke su se stvari u hodu rješavale intervencijom razrednice.
2. Trebalo bi. I oduvijek je tako bilo. Ali ovdje se učenici boje posljedica.
3. Povlaštenih ima i više nego što bi smjelo biti. Nažalost već i u osnovnoj
školi a kamoli ne u srednjoj.
4. Zašto ne bih pomogla svom djetetu ako vidim da joj neko djelo nije baš
najjasnije??? (Vi ste valjda razumijeli svaku riječ u Ilijadi i Odiseji). Zajedno
se trudimo dešifrirati Planine i Ribanje i ribarsko prigovaranje. Jedna mama
u tom razredu zajedno sa kćerkom naglas čita lektiru. To je po meni
ekstrem, ja samo razjasnim što joj nije jasno, pregledam što je sastavila i
slično. Ili uskočim ako u jednom tjednu imaju 3 lektire. Bilo je i toga.
kunjkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2013., 07:50   #26
Quote:
d@d@ kaže: Pogledaj post
Ako ona nije sin je. I ti si jer nije istina da se to tako danas radi sa lektirama, radilo se i prije, samo su prepisivali od mene i meni sličnih. Moje dijete nije imalo tih pobuda, a da je imalo ja bi jasno i glasno rekla da se s takvim pristupom polu, jer lektira je posao ne slažem i da mi nije svejedno i da prezirem takve ljude.

Oprosti, ovo gore što sam napisala stoji, ali ja s tobom ne bi lobirala.
Hvala na ukazanom povjerenju, ja i ne tražim da lobiraš sa mnom.

Svaka situacija je drukčija, drukčiji su roditelji, djeca, profesori i njihovi zahtjevi. Shodno tome se trebamo prilagođavati datim okolnostima.

Školujem dvoje djece, prošli smo sve i svašta, lektire, matematika, fizika...
Pomogla sam im kad je bilo potrebno.

Neki roditelji šalju djecu na repeticije iz hrvatskog. Biste li s njima lobirali kad nećete s onima koji pomažu vlastitoj djeci oko lektire?
kunjkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2013., 07:57   #27
Quote:
buditedobro kaže: Pogledaj post
Koliko sam uspjela iščitati, nije problem u maturalcu - bit će im lijepo ma kamo da idu. Neka odluči većina: daj prijedlog da se glasuje o tome, i u razredu i na roditeljskom, a zatim prihvati to mišljenje (a morat će i profesorica).
Problem koji je zapravo važniji jest vrijeđanje. Tomu bih svakako stala na kraj. Za to jedva da ima snage odrasla osoba - ne bih to prepustila djetetu, makar i gotovo punoljetnom.
Svatko doživljava svijet na svoj način. Nekomu je tragedija ako mu profesor kaže da mu je glava kao bomba ili da ne voli svoj razred. Netko bi se tomu nasmijao. No to ne umanjuje činjenicu da je cura plakala, da se boji (možda i bez razloga), da se i inače osjeća zakinuta za ocjenu.
Prva je instanca razrednik, odnosno ta profesorica. Ne bih je preskakala i išla odmah dalje. Dođi s kćerkinim ocem (ako on i ne želi razgovarati, neka sjedi i mrko gleda), a ako nema oca na raspolaganju, povedi mamu, sestru... (kao svjedoka). Reci otvoreno što te brine. Opiši kako se cura osjeća. Pitaj ima li razloga za brigu. Traži objašnjenje izraza "glava kao bomba" i "ne voliš razred". Objasni da ju je to povrijedilo i daj do znanja da se nadaš da ćete to riješiti bez potrebe za novim sastancima u proširenom sastavu. Usput napomeni i da i vi smatrate hrvatski važnim predmetom te da ga intenzivno radi, ali da ocjene pokazuju da gradivo slabo savladava. Traži savjet u vezi s tim.
Ako to ne prođe, traži sastanak u prisutnosti ravnatelja.
Svaki profesor želi izbjeći da mu čačkaju po papirologiji: nema nikoga među profesorima koji ne bi imao barem neke nedostatke u vođenju pedagoške dokumentacije. (Ako hoćeš, javi se na PP da ti kažem što su profesori sve dužni činiti.)
Ne daj se zastrašiti. Nije u redu da ti kći gotovo svaki dan ide u školu sa stresom zbog toga što se boji hoće li je čekati kakva uvreda.

Hvala na savjetu i razumijevanju.
Slijedeći tjedan je roditeljski sastanak pa krećem odatle.

Ima djece koju takve stvari ne pogađaju ali ova moja je stvarno pod stresom kad ima hrvatski, večer prije toga ima smetnje u stomaku a ujutro se budi s gropom u grlu.

Nikome nije lijepo kad ga vrijeđaju.
I ovdje na forumu te povrijede nepoznati ljudi pa ti bude krivo i osjećaš se loše zbog toga.
Onda nije za čuditi se reakciji djeteta kad ga profesor uvrijedi, osoba od koje se to najmanje očekuje.
kunjkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2013., 08:03   #28
KAd se ide ns maturalac uvijek je izbor večine.
Nigdje nisam vidjela situaciju da su nastavnici, nastavnik odabrali destinaciju i da se tamo ide. Treba imati najmanje 3 različite ponude i od te tri ponude, roditelji, djeca i nastavnici zajedno odlučuju i ide se tamo gdje večina odabere.
Isto tako mora biti određen broj zainteresiranih osoba. Ne može se ići samo jedan razred radi veličine busa, u biti može al onda cijena drastično raste.

A što se tiče profesorice, ja odbijam vjerovati da iti jedan nastavnik dolazi raditi da bi se iživljavao na djeci i da mu je to cilj. Ako se od njih traži znanje, traži se. Mogu imati različite kriterije, al da se namjerno nekoga ruši, ne vjerujem.
Gremblina is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2013., 09:22   #29
Quote:
kunjkica kaže: Pogledaj post
Hvala na savjetu i razumijevanju.
Slijedeći tjedan je roditeljski sastanak pa krećem odatle.

Ima djece koju takve stvari ne pogađaju ali ova moja je stvarno pod stresom kad ima hrvatski, večer prije toga ima smetnje u stomaku a ujutro se budi s gropom u grlu.

Nikome nije lijepo kad ga vrijeđaju.
I ovdje na forumu te povrijede nepoznati ljudi pa ti bude krivo i osjećaš se loše zbog toga.
Onda nije za čuditi se reakciji djeteta kad ga profesor uvrijedi, osoba od koje se to najmanje očekuje.
Na tvom bih mjestu razgovarala s profesoricom.
Destinaciju za maturalac bih kao temu izbjegla jer odabrat će većina.
Ono što trebaš pokušati doznati je : kako je tekao razgovor,zašto tvoja kćer ima dojam da je profesorica ne voli.
Zamoli profesoricu da bude pažljivija u odabiru riječi u komunikaciji i to je sve.
Nastoj zadržati prijateljski ton i intoniraj razgovor kao tvoje obraćanje njoj za pomoć i savjet kako da ti kćer bude uspješnija u njenom predmetu.
Rijetki su profesori koji smišljeno "maltretiraju" učenike.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2013., 13:47   #30
Spominješ više djece koji se boje te profesorice. Možda bi mogla popričati s njihovim roditeljima i vidjeti što oni misle o svemu pa se onda grupno obratiti razrednici na sastanku.
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2013., 15:17   #31
Iz iskustva znam da obraćanje razrednici ne čini ništa dobroga. Razrednici su većinom na strani svojih kolega. Moja je bila. Umjesto toga treba otići ravnatelju.
__________________
DeviantArt | FanFiction | MyAnimeList | Tumblr | YouTube
Marril is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2013., 07:48   #32
Riješila sam problem, barem ono što me je najviše pogodilo, uvrede na račun moje kćerke.

Profesorica se jučer ispričala mojoj kćerki, priznala je da je pretjerala onog dana i njihov odnos je sada ok.

Ne znajući da su se njih dvije "pomirile", ja sam isto jučer poslije roditeljskog potražila tu profesoricu. Obratila sam joj se sasvim normalnim smirenim tonom, upitala sam je samo da mi kaže gdje je došlo do kratkog spoja između nje i moje male kako bih mogla reagirati. Razgovor je protekao sasvim dobro.

Nisam htjela upletati razrednicu, odlučila sam ići direktno u glavu i to se pokazalo boljim rješenjem.

A što se tiče maturalca, što je tu je. Odlučeno je da se ide u Grčku i to je to.
Ako joj se ide u Grčku, neka ide, ako ne barem će mi uštediti 5-6 tisuća kuna plus džeparac.
Njezina odluka.
kunjkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2013., 08:23   #33
Quote:
kunjkica kaže: Pogledaj post
Riješila sam problem, barem ono što me je najviše pogodilo, uvrede na račun moje kćerke.

Profesorica se jučer ispričala mojoj kćerki, priznala je da je pretjerala onog dana i njihov odnos je sada ok.

Ne znajući da su se njih dvije "pomirile", ja sam isto jučer poslije roditeljskog potražila tu profesoricu. Obratila sam joj se sasvim normalnim smirenim tonom, upitala sam je samo da mi kaže gdje je došlo do kratkog spoja između nje i moje male kako bih mogla reagirati. Razgovor je protekao sasvim dobro.

Nisam htjela upletati razrednicu, odlučila sam ići direktno u glavu i to se pokazalo boljim rješenjem.

A što se tiče maturalca, što je tu je. Odlučeno je da se ide u Grčku i to je to.
Ako joj se ide u Grčku, neka ide, ako ne barem će mi uštediti 5-6 tisuća kuna plus džeparac.
Njezina odluka.
Bravo.
Drago mi je da si raspetljala stvari. A stav o maturalcu malo preispitajte.
Ja bih na tvom mjestu porazgovarala s kćeri i pojasnila joj da je za maturalac bitno da se putuje zajedno s kolegama iz škole. Ako ne bude išla bit će joj žao cijeli život.
Maturalac se ne zaboravlja.

Zadnje uređivanje Dlapek : 04.12.2013. at 08:29.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2013., 14:00   #34
Quote:
buditedobro kaže: Pogledaj post
Svaki profesor želi izbjeći da mu čačkaju po papirologiji: nema nikoga među profesorima koji ne bi imao barem neke nedostatke u vođenju pedagoške dokumentacije. (Ako hoćeš, javi se na PP da ti kažem što su profesori sve dužni činiti.)
Oprosti, ali ovo su pizdarije.
Većina profesora svoju dokumentaciju održava kako treba.

A, i moram priznati da mi polako ide na jetra to sazivanje inspekcije za svaku glupost. Otišlo je u krajnost.
Umjesto metode kojom se provjerava kvaliteta nastavnog kadra, otišlo je u mjeru kažnjavanja profesora koji ne idu učenicima niz dlaku.

I da, mislim da u ovom slučaju mama ima prezaštitnički stav.
Ne postoji razred na svijetu u kojem nije bilo svađe oko odluke gdje će se ići na maturalac. I između učenika i profesora, i između učenika međusobno.
Riješit će se.
Pa će nakon toga doći odabir mjesta za maturalnu zabavu, pa benda koji će svirati na toj zabavi, pa natpisa na majicama za norijadu...
Dječja posla.
Petra Pan is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2013., 18:44   #35
Mogućnost žalbe na zaključenu ocjenu i polaganja ispita pred komisijom je ukinuta, ili je ovo o padanju godine jer se netko nije svidio profesorici samo baljezganje?
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2013., 18:55   #36
autorice teme, malo pretjeruješ.

djeca moraju očvrsnuti,a ne na nečiji glup komentar odmah plakati i slomiti se.
djeca danas su bahata, sve proglašavaju vrijeđanjem (pa čak i glupe šale), samo što ne dignu tužbu. a kako i ne bi, kad roditelji poput psa čuvara reže iza svoje nepogrešive djece.
ja sam bila sretna što idem na maturalac, nije mi palo na pamet izmišljati gdje bi ja. važno mi je bilo da se putuje i da sam sa nekoliko prijatelja iz razreda.

uvijek treba čuti i drugu stranu priče, prije nego što se zaklinješ u svoje dijete.
ako radiš slona od miša, problem obično naraste. radiš kčeri medvjeđu uslugu.

njezino je da uči i SAMA piše lektire sa 17 godina.
debilana je kad roditelji izvršavaju školske dužnosti svojoj mentalno zdravoj djeci.
__________________
nikad se ne prepiri s budalom jer netko sa strane neće primijetiti razliku
venera_veritas is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2013., 13:18   #37
Kao netko tko je isao na maturalac i kao roditelj koji ce jednog dana placati maturalac svom djetetu smatram da profesori ne bi trebali imati nikakvo pravo sugerirati kuda bi se trebalo ici. To je maturalac za ucenike i koga bi trebala boliti ona stvar gdje profesorica jeste, a gdje nije bila i kuda bi ona isla. Maturalac placaju roditelji te djece, ako bi profesorica nekamo drugdje, neka razrijesi kesu i neka bira za svoj novac i svoje vrijeme.

Slazem se da klinci trebaju nauciti da je svijet pun kretena i nositi se s tim, ali to cesto ne znaju ni mnoge odrasle osobe, pa onda bi ipak trebalo malo lakse ocjenjivati curu. A i "ocvrscivanje" djece ne moze biti alibi za uciteljicino ponasanje.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2013., 18:05   #38
Kad roditelji djetetu uvijek pišu lektiru logično je da i sa 17 god. treba pomoć oko lektire pošto ju nikad nije niti naučila pisati.
Loše je to.
__________________
Koga, cega janjetine , komu, cemu meni s kim, s cim sa kapulicom mladom meni, meni
'oću bruto plaću na ruke
Tomolav is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:34.