Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.03.2005., 14:44   #21
Quote:
violent_femmes9 kaže:
iz iskustva.

a otkud bi se cinjenice inace izvlacile? pa nismo na ljesu
Frendica od frendice od frendice nije dobila posao zbog djeteta?
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2005., 14:46   #22
Re: Re: Re: 97%

Quote:
prometej kaže:
A da ti ipak izostaviš tu točku pa nama laicima ipak objasniš zašto je djeci potrebnija majka? Ili je upravo TOČKA tvoj glavni argument?





Mag is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2005., 14:52   #23
Quote:
walter kaže:
Frendica od frendice od frendice nije dobila posao zbog djeteta?
ma ne, ja sam to izmislila u svojoj prljavoj masti. nema toga u rvackoj, jok

e moj waso gdje ti zivis

i nije point u tome hoce li netko dobiti posao ili ne - poslodavac je duzan donijeti odluku koja je najisplativija za firmu. point je u tome da na bolovanja zbog djecjih bolesti u najvecem broju slucajeva idu majke.

ako ti radis u firmi u kojoj to nije slucaj, trebali biste gostovati u "globalnom sijelu", ili takvoj nekoj emisiji

isplati li se nekome zaposliti osobu koja ce cesto biti na bolovanju, procijeni sam. kad bi ocevi i majke isli na bolovanja fifti/fifti, pitanje se ne bi postavljalo
violent_femmes9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2005., 15:01   #24
Pa zašto ne čuvaju svoju djecu od bolesti! Tko im je kriv, đavao! Đavao dolazi kroz televizor i zaražuje našu djecu!
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2005., 23:21   #25
Ja se ne bavim sociologijom pa ne mogu odgovoriti bolje od uopcavanja poput: zene su strpljivije, pazljivije, lakse oprastaju i popustaju. Sto bi bila refleksija na moju mamu i mame frendova i susjeda kako ih ja pamtim.

Ja zapravo vjerujem da kad se djecu pita s kime bi radje ostali, odgovor prilicno odgovara gornjem postotku.

Dakle bas nista za povracanje.


@ Walter: iznenadio bi se. Evo meni je svojedobno jedan majstor odgovorio kako za svog znanstvenog novaka nece zaposliti zensku jer da one odmah idu na porodiljni, a poslije stalno vise na bolovanju.
On the second thoought, cak je zasluzio da mu se ime spomene: Simunic, profesor ne znam cega na Hotelijerskom fakultetu u Opatiji.
Einherjer is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2005., 23:34   #26
Re: 97%

Quote:
Mag kaže:
Nedavno sam negdje procitala da prilikom rastave braka u Hrvatskoj djeca u 97% slucajeva budu dodjeljena majkama.

Da li se samo meni od toga?
..i naravno sto vi mislite o tome?
dodji u svedsku
ovdje se u 97% slucajeva dodjeljuje DIJELJENO skrbnistvo!
__________________
To tol'ko
E bas necu da reklamiram Septy u raljama zivota
Septembar is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2005., 02:52   #27
Ma lijepo bogme. Dosadasnje teze govore:
- muskarac je (samo po sebi razumljivo) nesposoban
- muskarac sam uvida da je nesposoban
- zena je sposobnija
- sud uvida da je zena sposobnija
- zena ima majcinski instinkt

itd, itd. Ma dajte, ma kakav instinkt sad?! Svaka cast majkama, ja svoju volim, ali reci da imaju tu neku magiju je cisto pre*eravanje. Tvrditi da je u prosjeku u trideset parova samo u jednom otac taj koji bi trebao dobiti skrbnistvo je takvo laprdanje da je za nepovjerovati! Jednostavno je krajnje neposteno, a bazirano na nikakvim argumentima
The_Equilibrist is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2005., 07:54   #28
ma to je samo ravnopravnost na djelu.
ravnopravno su podjeljene uloge, muški plaćaju alimentacije, žemske drže dicu.
ma di ćeš bolje.
oli bi vi 'tili da i muški i žemske plaćaju alimentaciju jedno drugom i zajedno odgajaju dicu?
nn-st1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2005., 08:23   #29
Re: Re: 97%

Quote:
Septembar kaže:
dodji u svedsku
ovdje se u 97% slucajeva dodjeljuje DIJELJENO skrbnistvo!
Eto kako je to u civiliziranim, demokratskim, europskim i zemljama slicnih atributa.
S Gotovinom ili bez necemo mi tako skoro u EUropu.
Mag is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2005., 08:29   #30
Quote:
nn-st1 kaže:
ma to je samo ravnopravnost na djelu.
ravnopravno su podjeljene uloge, muški plaćaju alimentacije, žemske drže dicu.
ma di ćeš bolje.
oli bi vi 'tili da i muški i žemske plaćaju alimentaciju jedno drugom i zajedno odgajaju dicu?
Ravnopravnost my ass...
U prijevodu: muskarci su budale i konjine koje trebaju zaradjivati novce, placati alimentaciju, a necesto i uzdrzavanje bivseg bracnog druga (ovo zadnje mi je nadasve "simpaticno" - jer bivsa zena ti dodje nesto kao bice nesposobno za rad). Nadalje bi bilo zgodno da djetetu i bivsoj zeni ostavi kakav stancic od ccc 70m2, pa tko mu kriv sto se htio razvesti...sad neke vidi kako je to!
Mag is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2005., 09:05   #31
Quote:
Mag kaže:
Ravnopravnost my ass...
U prijevodu: muskarci su budale i konjine koje trebaju zaradjivati novce, placati alimentaciju, a necesto i uzdrzavanje bivseg bracnog druga (ovo zadnje mi je nadasve "simpaticno" - jer bivsa zena ti dodje nesto kao bice nesposobno za rad). Nadalje bi bilo zgodno da djetetu i bivsoj zeni ostavi kakav stancic od ccc 70m2, pa tko mu kriv sto se htio razvesti...sad neke vidi kako je to!
budući da sam bila svjedok ovakve situacije totalno se slažem s tobom...i još kad uz to idu priče kako tata nije dobar(za ništa osim zaa donit lovu) i kada onda malo dijete više za tim tatom ni nema potrebu
inače,mame male dječice se teže zapošljavaju baš zbog takvih predrasuda, i tata je jednako sposoban odvest dijete kod doktora ili mu dat lijek, nema tu nikakvih instikta, samo volja.
__________________
Ti si ono o čemu sanjam, ti si ono čemu se nadam..odvedi me u svijet svoj, pod zemlju, nebo, nije važno, sljedbenik sam tvoj..
injanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2005., 10:14   #32
suma sumarum? bracna zajednica je ? nepotrebna? precijenjena? uvod u probleme ? (ovo sad tesko tesko generaliziram,stoga....)

a da mi svi lijepo dignemo noge u zrak (figurativno),deckima prepustimo bocicu u klinikama za doniranje sperme,doktorima zafrkanciju sa genetikom ,spolom i slicnim,i zenama ,naravno dok ne izmisle i neki drugi nacin,radjanje? ...a sve bez obaveza i po dogovoru?

osobno,ne mislim da je itko bolji i potrebniji roditelj u slucaju rastave...na zalost velika vecina oceva je ovakvim sistemom razmisljanja (majke su bolje) zakinuta...steta..
__________________
®Se vincere ipsum longe est difficillimum®
Aqua is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2005., 10:39   #33
Re: Re: 97%

Quote:
u.t.p.m kaže:
Pa čuj, to je i normalno. Djetetu je potrebnija majka nego otac i TOČKA. Otac dolazi kasnije s pubertetom i svim problemima s kojima se majka nemože nositi.


Ne znam bogme kakvi bi to problemi mogli biti a da se ja, kao majka s njima ne bi mogla nositi
I sto ja sada svojoj 6-godisnjakinji mogu pruziti vise nego njen otac.

Stvarno svasta.
Jedino razdoblje kada sam joj bila potrebnija od oca je kad sam je dojila ali da me ni tad nije bilo svejedno ne bi umrla od gladi.
penelop@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2005., 10:43   #34
pitajte razvedene zhene koje poznajete koliko je uopce otaca predlozhilo da preuzmu skrbnishtvo.


chast iznimkama.


samo toliko.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2005., 10:44   #35
Quote:
Aqua kaže:
suma sumarum? bracna zajednica je ? nepotrebna? precijenjena? uvod u probleme ? (ovo sad tesko tesko generaliziram,stoga....)
Nije nepotrebna, puno je lakse odgajati dijete u sladnom "paru". Barem nije na tebi sva odgovornost, imas se s nekim posavjetovati i podijeliti brige. S druge strane, ako ne ide zajednicki zivot moze se sasvim lijepo odgajati dijete i ako roditelji ne zive zajedno a dovoljno su pametni da komuniciraju jedno s drugim zbog dobrobiti djeteta.
Nazalost, puno parova svoje frustracije lomi preko djece i djecom ucjenjuju jedno drugo.
penelop@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2005., 10:44   #36
Quote:
magic kaže:
pitajte razvedene zhene koje poznajete koliko je uopce otaca predlozhilo da preuzmu skrbnishtvo.


chast iznimkama.


samo toliko.
Evo, ovo što magic kaže je bit. Očevi uopće ne žele skrbništvo zbog komoditeta (osim ako ne žele napakostiti ženi pa se prepucavaju preko djece)
__________________
Rezime
prometej is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2005., 10:46   #37
Quote:
magic kaže:
pitajte razvedene zhene koje poznajete koliko je uopce otaca predlozhilo da preuzmu skrbnishtvo.


chast iznimkama.


samo toliko.
Iskreno ni jednu. Moja sestra je samohrana majka, otac nije dijete vidio 6 godina (izgubio mu se svaki trag) a nikad nije ni jednu kunu dao za njega.
penelop@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2005., 10:54   #38
Ako im je toliko stalo do djece prilikom razvoda zasto vecina i ne trazi da djeca ostanu s njima?
I sto je jos gore kasnije i te posjete klincima svedu na jednom" u 5 godina".

Isprika izuzecima ali takvi su rijetki.
__________________
a šta da vam kažem
afro is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2005., 11:02   #39
ahm.....
__________________
®Se vincere ipsum longe est difficillimum®
Aqua is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2005., 11:04   #40
Quote:
pitajte razvedene zhene koje poznajete koliko je uopce otaca predlozhilo da preuzmu skrbnishtvo
koja korist pitat' ono što ne možeš dobit?
nn-st1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:44.