Natrag   Forum.hr > Društvo > Ljubav, erotika, seks

Ljubav, erotika, seks Stvari intimne prirode. Neke teme zahtijevaju i rječnik koji možda nije za jako mlade (i jako stare).

Pogledaj rezultate ankete: Opraštanje prevare
Nema oprosta, kraj za vijeke vijekova. 64 57.66%
Zavisi o okolnostima 25 22.52%
Oprostio/la sam već 7 6.31%
Drugačije gledam na samu prevaru 15 13.51%
Glasovatelji: 111. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.11.2015., 14:16   #1
Opraštanje prevare

Da li ste ikada oprostili prevaru?

Ili za vas prevara znači kraj za vijeke vijekova? Da li biste oprostili pod određenim okolnostima i situaciji?
Ne znam da li to ima veze s godinama, no od malo starijih žena sam čuo da bi možda bile spremne oprostiti ukoliko se radi o nečemu neplaniranome, jednokratnome, da nema nikakvih emocija upletenih, teže bi podnijele emocionalnu nego samu fizičku prevaru.
Da li vi diferencirate fizičku od emocionalne prevare, ili je za vas to jedna te ista stvar?
Rastavljena rođakinja je sličnu stvar rekla nakon rastave, kako je zavisna frendici za čijeg muža je javna tajna da to non stop radi, no njemu je obitelj svetinja i ni u snu ne bi napustio svoje, a ne njezin tupson koji se nakon prve prevare zatelebao i odlučio napustiti ženu i malu djecu.

Naravno ima i onih koji bez pardona nakon priznanja prevare prekinu veze/brak duge i po 15, 20 godina.

Da li gledate isključivo crno-bijelo kod ove problematike ili postoji određena siva zona u vašem pogledu na ovo?
dannytrejo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2015., 14:36   #2
Quote:
dannytrejo kaže: Pogledaj post
Da li ste ikada oprostili prevaru?
Nema pregovaranja s teroristima. Ni oprastanja.
AngryNomad is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2015., 14:41   #3
Kakav oprost,čovječe ?!

...ma nema teorije
PLEASURE69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2015., 14:50   #4
Quote:
AngryNomad kaže: Pogledaj post
Nema pregovaranja s teroristima
To je dovoljno za ovu temu!
Takeda is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2015., 16:19   #5
"Da li" ne postoji. Ima jedan Dali, ali ni on nije među živima. Prevara ovisi o okolnostima, i svi koji pišu "nema šanse, ma nikad" misle tako sada. Kad se zatelebaš do ušiju, oprostiš svašta. E sad, kako to izgleda poslije- ima li povjerenja, nabijanja krivnje, to ne znam, ali nije lako. Velik je onaj tko oprosti.
Zagrebačkiplavi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2015., 19:08   #6
Nikad, jednom kad prevaris gotov je odnos, nema vise povjerenja, nema vise istog odnosa, zato nema smisla, nikad ne bih oprostio u nikakvim okolnostima, kao sto nikad ne bi prevario niti sam ikad u zivotu prevari, nema okolnosti.
edwood is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2015., 19:58   #7
Quote:
dannytrejo kaže: Pogledaj post
kako je zavisna frendici za čijeg muža je javna tajna da to non stop radi, no njemu je obitelj svetinja i ni u snu ne bi napustio svoje, a ne njezin tupson koji se nakon prve prevare zatelebao i odlučio napustiti ženu i malu djecu
zakon

Ne gledam crno-bijelo u smislu da bih pribilu tu osobu na križ i osudila, ali ne bih ostala u takvoj vezi.
djabeime is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2015., 20:48   #8
Ovisi o okolnostima. Mada je tu trajno narušeno povjerenje.
Afro Dita is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2015., 21:02   #9
Oprostila bih prevaru da se dogodila dok smo bili mladi, glupi, neiskusni.
Sad nakon 20 godina braka, nema oprastanja.
avelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2015., 21:12   #10
Nemam pojma. Ako je ONS, nadam se da mi taj partner ne bi bio toliko glup da mi priznaje i da se ne testira kasnije.
Ako je nešto drugo, a šta se tu i ima priznavati, a kamoli opraštati.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2015., 21:14   #11
Quote:
dannytrejo kaže: Pogledaj post
... Da li biste oprostili pod određenim okolnostima i situaciji?
....
Ne znam.
__________________
May Good Things Grow

To Solitude
Hazen is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2015., 02:21   #12
Quote:
Hazen kaže: Pogledaj post
Ne znam.
+1

Bih li oprostila ne znam.

Ono što znam jest da zaboravila sigurno ne bih i da više ne bi bilo isto. Ne kažem da bi nužno bilo loše i nepopravljivo, samo da ne bi bilo isto.
__________________
...Free your mind and the rest will follow...
mrafica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2015., 11:42   #13
Nema oprosta. Nikada
Pile4444 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2015., 12:54   #14
poznajem jedan bracni par gdje muz od pocetka braka vara zenu, s tim da nikad nije zanemario svoje odgovornosti.
stvar je u tome da oboje poticu iz patrijarharnih obitelji, a supruga valjda misli da zbog djece mora biti pozrtvovana
inace, osim toga djeluju kao skladan i sretan par
PussyLicker is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2015., 12:57   #15
Quote:
PussyLicker kaže: Pogledaj post
poznajem jedan bracni par gdje muz od pocetka braka vara zenu, s tim da nikad nije zanemario svoje odgovornosti.
stvar je u tome da oboje poticu iz patrijarharnih obitelji, a supruga valjda misli da zbog djece mora biti pozrtvovana
inace, osim toga djeluju kao skladan i sretan par
jako skladno, covjek je nakarada, bas isprazna ruina
edwood is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2015., 13:00   #16
Totalno mi je cool to što si većina parova međusobno bez problema oprosti godine međusobnog jebanja u zdrav mozak i zagorčavanja života na 385 društveno prihvatljivih načina u rasponu od ljubomore, do svađanja oko svake gluposti. Ali ako dotakneš tuđu sisu na 3 sekunde onda si moralna nula od čovjeka i nema oprosta više nikad!!!!

Ali smiješ mi zabraniti 25 stvari koje me vesele, a tebe čine nesigurnim, smiješ isprovocirati svađu iz razloga oko kojih ne bi dramilo ni vrtićko dijete. ali ne diraj tuđe sise!!!
advocatus82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2015., 13:03   #17
Prevara potpuno promjeni vezu i odnos, nema povratka vise zato nema smisla produzivati agoniju
edwood is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2015., 13:09   #18
A prevara = neiskrenost. U ovom slucaju tjelesna sa ili bez emocionalne, tak svejedno vise manje.

Ok, dakle nije tako i tako prvi put, jer, da bi doslo do manifesta, moralo je u nekom drugom, trecem obliku postojati i ranije.

Sukladno tome zakljucujemo, prevara je samo "izdignuta" na visi level, poprimila je novi oblik.

Nema se tu sta vise prastati ili ne prastati, to je trebalo biti gotovo odavno.

Kategorija "boli" da naravno, neizbjezna je u nekoj mjeri...
Garys is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2015., 13:51   #19
Quote:
advocatus82 kaže: Pogledaj post
Totalno mi je cool to što si većina parova međusobno bez problema oprosti godine međusobnog jebanja u zdrav mozak i zagorčavanja života na 385 društveno prihvatljivih načina u rasponu od ljubomore, do svađanja oko svake gluposti. Ali ako dotakneš tuđu sisu na 3 sekunde onda si moralna nula od čovjeka i nema oprosta više nikad!!!!

Ali smiješ mi zabraniti 25 stvari koje me vesele, a tebe čine nesigurnim, smiješ isprovocirati svađu iz razloga oko kojih ne bi dramilo ni vrtićko dijete. ali ne diraj tuđe sise!!!
Kolega se žali kako se svako malo posvađa sa svojom jer mu ona stalno govori kako je glup i nesposoban..pitanje kakvo ona zbilja mišljenje o njemu ima, uvjeren sam da mu još ne kaže sve što iskreno misli o njemu..prevara bi u tom slučaju bila i skrivanje svake misli o partneru, ne samo šlatanje tuđe guze
instruktorxp is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2015., 14:44   #20
Quote:
instruktorxp kaže: Pogledaj post
Kolega se žali kako se svako malo posvađa sa svojom jer mu ona stalno govori kako je glup i nesposoban..pitanje kakvo ona zbilja mišljenje o njemu ima, uvjeren sam da mu još ne kaže sve što iskreno misli o njemu..prevara bi u tom slučaju bila i skrivanje svake misli o partneru, ne samo šlatanje tuđe guze
Pa kad i je, šta mu drugo reć.
Moment torzije is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:42.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger