Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.12.2006., 09:19   #1
Preuzimanje/primopredaja stana

Dobar dan svima,
jako bi bilo zahvalan ako bi mi netko mogao dati par savjeta na sto je potrebno posebno obratiti paznju prilikom preuzimanja stana?
U pitanju je novogradnja.
Hvala puno puno
tardis123456 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2006., 11:45   #2
Kada preuzimaš stan smiri emocije i širom otvori oči. Provjeri točnost stanja brojila za struju, vodu, plin, zatim provjeri da li radi grijanje te da negdje ne curi koji od radijatora, otvori i zatvori svaki prozor i vrata te vidi da li se lagano otvaraju i zatvaraju. Pregledaj podne obloge da li ima vidljivih oštećenja, pusti vodu u WC školjki, u kadi i u lavabou te pogledaj da li voda normalno otječe (da nisu začepljeni odvodi). Kada si sve to obavio uzmi fotić u ruke i uslikaj svaki primjećeni nedostatak i zabilježi ga u primopredajni zapisnik. Kada komisija otiđe i za njima zatvoriš vrata oslobodi emocije i uživaj:-)
vlatx is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2006., 14:38   #3
A gdje je to pocelo useljenje? Ja cekam svaki dan da mene zovu pa reko ...mozda smo komsiije!
__________________
---
Slušaj Mater
Mr_Orang3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2006., 09:50   #4
Hvala puno vlatx! Proslo je useljenje bezbolno i to djelom zahvaljujuci tvojim savjetima doslovno sam isprintao tvoj post i haracio po stanu! HVALA!
A orang3 u pitanju si IGH stanovi u karasickoj pa smo mozda zaista susjedi
tardis123456 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2006., 11:22   #5
Nismo!
__________________
---
Slušaj Mater
Mr_Orang3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2006., 09:45   #6
I mene to čeka, izgleda već sljedeći tjedan...
Ovih dana je navodno tehnički, zanima me koliko otprilike prođe vremena od tehničkog pregleda (pod uvjetom da prođe) do primopredaje i koja je procedura kod same primopredaje?

tardis123456 - jesi ti sve to provjerio prilikom preuzimanja ključeva ili ranije (da bi ti eventualni nedostaci bili otklonjeni do primopredaje?

Mr_Orang3 - gdje se ti trebaš useliti?
new member is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2006., 10:48   #7
Quote:
new member kaže:
Mr_Orang3 - gdje se ti trebaš useliti?
Kaic - Siget - Radmanovacka
__________________
---
Slušaj Mater
Mr_Orang3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2006., 12:33   #8
ovako, nekih tjedan dana nakon tehnickog su nama krenuli djelit kljuceve. s tim da prilikom preuzimanja kljuceva pregledavas stan i dajes primjedbe. manje primjedbe ti ne oklanjaju useljenje (vjerojatno ti pise u ugovoru) tako ako nadjes primjedbe i uselis se odmah, ima da trpis radnike po stanu svako jutro dok pijes kavu
tardis123456 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2006., 08:50   #9
Jel se mogu ja odbiti uselit dok oni ne riješe te moje primjedbe (nadam se da ih neće biti, ali...)
Btw. uopće se ne sjećam da mi u ugovoru piše išta o primopredaji i useljenju
Jesi ti imao primjedbi i kakvih?
new member is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2006., 18:21   #10
Quote:
new member kaže:
Jel se mogu ja odbiti uselit dok oni ne riješe te moje primjedbe
svasta... to je tvoj stan i mozes s njim sto god hoces, pa tako i useliti ili ne useliti u njega (i izvaditi parkete, i porazbijati plocice i posarati unutarnja vrata...)
nick-za-forum is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2006., 09:02   #11
Quote:
nick-za-forum kaže:
svasta... to je tvoj stan i mozes s njim sto god hoces, pa tako i useliti ili ne useliti u njega (i izvaditi parkete, i porazbijati plocice i posarati unutarnja vrata...)
Ha, ha... jako smiješno, super mi je kad se ljudi izvuku jednu riječ iz konteksta. Mislim da si i ti nick-za-forum jako dobro shvatio što sam htjela reći.

Pretpostavljam da kupac prilikom primopredaje, firmi od koje je kupio stan, mora potpisati nekakav papir da su oni njemu dali ključeve i da je on to preuzeo. Moje "odgađanje useljenja" se odnosilo na potpisivanje tog papira, znači, ako ja skužim da su sfušali neke stvari mogu NE potpisati taj papir dok se sve ne sanira jer u pravilu moj potpis znači da sam zadovljna stanom i da ga takvog želim preuzeti. Zar ne?
new member is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2006., 09:15   #12
Quote:
new member kaže:
Pretpostavljam da kupac prilikom primopredaje, firmi od koje je kupio stan, mora potpisati nekakav papir da su oni njemu dali ključeve i da je on to preuzeo. Moje "odgađanje useljenja" se odnosilo na potpisivanje tog papira, znači, ako ja skužim da su sfušali neke stvari mogu NE potpisati taj papir dok se sve ne sanira jer u pravilu moj potpis znači da sam zadovljna stanom i da ga takvog želim preuzeti. Zar ne?
ne
pogledaj si kupoprodajni ugovor
kod primopredaje se potpisuje primopredajni zapisnik gdje su navedeni svi uoceni nedostaci
naravno, ako su nedostaci "prikriveni" - nesto sto ne vidis na prvu, to prijavljujes naknadno (imas garanciju na zgradu i izvodjac ti to mora rijesiti)
odgoda primopredaje (to da ti ne preuzmes kljuceve) je samo u slucaju da su nedostaci tako veliki da je zivot u stanu nemoguc
zlocestoca is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2006., 10:28   #13
nisam siguran da li mozes odbiti useljenje. nama je sve to vrlo jasno i jednoznacno definirano u ugovoru i to na nacin da manji nedostaci ne odgadaju useljenje. pogledaj malo bolje ugovor, ma mora negdje pisati jer je to poprilicno bitna stavka jer se s tom stavkom i oni sami obvezuju predati stan u jako dobrom stanju. ja srecom nisam imao primjedbi i cak sam bio jako zadovoljan njihovim radom opcenito. mnogo bolje nego sam ocekivao. s druge strane u istoj zgradi neki su imali velikih primjedbi pa je vjerojatno situacija razlicita od stana do stana a vjerojatno ja imam i "srece" sto imam dosta mal stan (37m2) pa je manja sansa da ce bit nedostataka
tardis123456 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2006., 10:28   #14
eh otislo dvaput...
tardis123456 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2006., 11:14   #15
Moja frendica je prilikom useljenja dobila garantni list i nekakve materijale s uputama kako održavati novoizgrađeni stan i kako prvi put koristiti original ključeve; u zapsniku je čak naveden taj garancijski list kao prilog. Nisam sigruan je li to standard ili? U nedjelju preuzimam stan (napokon )....
__________________
Henry : Some people never go crazy. What truly horrible lives they must lead.
Taarna is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2006., 18:18   #16
Quote:
Taarna kaže:
Moja frendica je prilikom useljenja dobila garantni list i nekakve materijale s uputama kako održavati novoizgrađeni stan i kako prvi put koristiti original ključeve; u zapsniku je čak naveden taj garancijski list kao prilog. Nisam sigruan je li to standard ili? U nedjelju preuzimam stan (napokon )....

garancija u pismenom obliku nije obavezna,a li dobijes zapisnik o primopredaji stana.
__________________
Tko leti vrijedi, tko vrijedi leti, tko ne leti ne vrijedi!
GRUNF
andy_0702 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2006., 09:57   #17
tocno je ista situacija bila kod mene kao sto je zlocestoca opisala
tardis123456 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2006., 10:03   #18
Quote:
odgoda primopredaje (to da ti ne preuzmes kljuceve) je samo u slucaju da su nedostaci tako veliki da je zivot u stanu nemoguc
I u tom slučaju izvođač plaća penale.
Nick Nolte is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2006., 10:09   #19
Quote:
Nick Nolte kaže:
I u tom slučaju izvođač plaća penale.
tocno, kao sto placa i penale za kasnjenje kod izgradnje zgrade
zlocestoca is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2006., 13:05   #20
Onda dobro, ovaj tjedan pruzimam stan pa moram biti spremna na sve..
a stalno zaboravim proučiti šta mi točno piše u ugovoru u vezi primopredaje
new member is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:11.