Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.04.2004., 15:50   #1
Dvorišna ograda

Bok društvance,

zanimalo bi me da li je itko od Vas radio vrtnu ogradu.
Evo ovako:

Živim u sta,benoj zgradi u prizemlju pa ispred dnevnog boravka imam vrt koji je ograđen kamenim zidićem visine 1 m, na kojeg je stavljena ograda od šupljih željeznih cijevi visine 70 cm. Sve to ima dimenzije 3m x 6m x 3m. Sad bi željela nadograditi tu željeznu ogradu za još 70 cm. Pa me zanima: KOJIKO BI ME TREBALA KOŠTATI IZRADA OGRADE VISINE 70 CM, KOJA JE ISPUNJENA ARMATUROM(da mi se cvijeće može lijepo uplesti u tu ogradu) DUŽINE 3 X 6 X 3 METRA?

Hvala, i poprilično mi je hitno.
waana is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2004., 21:47   #2
Evo ja ti iz prve ruke mogu rec jer trenutno radim s metalom i gotovim ogradama!
Neznam jesi cula za DIRICKX ogradni sistemi, znaci gotova ograda, plastificirana u razlicitim dimenzijama i bojama.

A sto se tice ove ograde ti trebas ukupno 12 metara duzine, i visina 70 cm s okvirom(vjerovatno) i unutar okvira obicnu armaturu recimo debljine 8mm!

Ako ti je hitno vidim sutra sa sefom pa ti javim za ovo gore navedeno ako to tocno trebas.
__________________
...
lego is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2004., 11:50   #3
Moj nazovi problem je u tome što imam već postojeću ogradu koju je potrebno povisiti za još 70 cm. Znači, na tu postojeću, potrebno je navariti novu ogradu, koja ima okvir a ispunjena je tom običnom armaturo, upravo kako ti kažeš.
Za to nisam čula i ne znam di ima kupiti, ali mislila sam da bi me ovako došlo jeftinije.
Jer, nije mi bitno da prekrasno izgleda, zato što će ionako oko cijele ograde biti upleten bršljan.
Dobila sam jednu ponudu, 2.500,00 kn a to mi je previše.
Hvala
waana is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2004., 12:13   #4
Uzmi to za 2.500 ako čovjek dobro radi jer nećeš nać baš puno povoljnije, ako uopće i nađeš šta povoljnije. Ima tu posla,ipak je to 12m ograde.
Arion is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2004., 13:12   #5
Tata mi je rekao da za to ne dam više od 1.000,00 kn, jer je to majstoru 1 dan posla, a materijal(željezne cijevi i armaturna mreža) su poprilično jefitni!

Pričekat ću još malo nek dobijem još nekoliko Vaših prijedloga.

Hvala Vam
waana is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2004., 14:41   #6
meni 2500,00 kn za 12 metara ne zvuči baš jeftino

znam neke majstore koji naplaćuju oko 80 kn dužni metar i to s njihovim materijalom (željezni stupovi i plastificirana žica)

ali to nisu majstori u Zagrebu nego u Slavoniji..

tako da 12 metara za 2500 kn u Zagrebu možda nije skupo?

koga zavaravam? skupo je
__________________
i koka je rekla kako-ko
laila is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2004., 15:38   #7
ma i ja mislim da je skupo i zato ne dam toliko.

Nema mi druge nego do peveca, uzeti šipke, nekakvu pilu masku i aparat za varenje i na posao...pa kad ispečem zanat na svojoj ogradi, možda još nešto i zaradim na susjedovim ogradama...he,he , napravim mu za 1.500,00 i svi sretni!

Ma naravno da se šalim, al i meni je to puno...nama mi druge nego dalje nazivati do najbolje ponude. Naravno, kad se sve obistini, javit cu Vam rezultate.
waana is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2004., 15:47   #8
6 m cijevi ti je od 50-100 kuna, zavisi od profila odnosno težine. Samo treba to i narezat, povarit, odmastit, ofarbat...ima tu posla.
Iz iskustva znam da bilo kakav majstor ako vrijedi danas ne radi bez najmanje 100 eura, pa sad zbroji...
Arion is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2004., 16:32   #9
Užas, to bi značilo da će on za 1 ili 2 dana rada dobiti 750,00 kn, KATASTROFA !!!!

Pa ja se za to naradim i 7 dana...ma grozno, ti majstori... Bljak.

Znam da ima tu posla, ali me nervira jer bih sve to mogla sama, da sam recimo muško, da nisam završila faks i da nemam posla, da imam aparaturu...

Ma imam je i muža, al mi bi najradije uzeli majstora. Ne znam, vidit ću.

Hvala svima na trudu!
waana is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2004., 22:16   #10
Evo mene opet s posla!
Napravio sam uzorak ograde(osljepio skoro), kakva ti treba pa cu je sutra poslikat da vidis.
Inace po nekoj racunici to bi kostalo 1800kn s ugradnjom i dostavom naravno na poducju ZG.
Pofarbano temeljnom bojom.
I nije to sam tak, ima tu posla za dva majstora cijeli dan, pa i 3.
Za informaciju prijenosni aparat za varenje, velicine pegle kosta oko1500eura pa i vise, a kvalitetna maska ko cijela ograda.
__________________
...
lego is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2004., 09:42   #11
Je, je majstori su više nego skupi. Nedavno sam kupio stan i dok sam kontrolirao radove malo sam razgovarao s majstorima...i tako veli mi keramičar da on ne radi ako danas ne zaradi 1000 kuna istina je radi super, ali.....
Arion is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2004., 17:22   #12
Mada ovime idem kontra vlastitih interesa i uvjerenja najjeftinije ti je da se materijal nabavi o svom trošku a posao prepusti fušeru iz kvarta(trebao bi biti penzić) jer njihova se cijena zna izražavati već od "sendvić i coca-cola". Inaće svota od 25oo kn za nas reg. obrtnike je smiješna svota za taj obim posla jer tu ima i troškova a da ne pričamo o porezu i svemu ostalom ...
__________________
bez potpisa.
zh1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2004., 22:44   #13
Ograda!
http://www.iskon.hr/forum/servlet/Ji...1/DSCF1885.JPG
__________________
...
lego is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2004., 10:21   #14
Bok lego, ma da, upravo takva ograda bi mi trebala.
Da li je to gotova ili si je ti sam sastavio?
I koliko bi koštalo 15 m takve ograde, točno sam izmjerila. Međutim, svaka 2 metra trebalo bi zavariti jednu poptrčnu nosivu šipku, radi stabilnosti, da mi vjetar ne otpuše ogradu na glavu prolaznika...

Thnks!
waana is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2004., 23:15   #15
To sam samo napravio uzorak, inace gotova mreza mozda ima vece rupe!
Pa ako sam napiso za 12m ograde 1800kn, onda je za 15m(visina 70 cm) cca 2100kn.
Trebalo bi snimit situlaciju na licu mjesta pa onda rec cijenu, ali ova je tu 100kn+-!
Ostalo ti pise gore!
Ako te jos nesto zanima samo reci!
__________________
...
lego is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2007., 14:58   #16
Balkonska ograda

Vidim da je ovaj topic dosta star, ali trebam pomoć. Naime, htio bi balkonski zid (visine cca 120 cm) povisiti za još pola metra s običnom metalnom ogradom.

Taj zid je L oblika unutarnjih dimenzija 11 x 2 m s pocinčanom okapnicom na njemu (kombinacija AB duži krak i blok opeka kraći krak).

Metalnu ogradu bi htio učvrstiti vertikalno s unutrašnje strane zida (odmaknuta 3-4 cm od zida).

Gornja prečka ograde i vertikale bile bi okrugle 1", a donje dvije prečke 1/2". Razmak između vertikala nekih metar i pol.

Koliko bi me takva ograda koštala?

Sliku koju je lego postao nisam vidio jer su stranicu maknuli...
Cijena s koju lego navodi mi se čini OK, ali to je sad skroz onak napamet, jer nemam pojma kak ograda izgleda...
__________________
Reality is almost always wrong...
laci is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2007., 03:46   #17
O cem se uopce tu radilo
lego is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2008., 20:05   #18
Dvorišna ograda - gdje kupiti?

E ovako... napravio sam "parapet" za dvorišnu ogradu i sada bi između stupova ubacio metalne elemente...

Jedan majstor za željezo mi je napravio ponudu i čini mi se JAKO PUNO

Za 65 metara ograde mi je izračunao 35.000kn - od toga je materijal oko 12.000kn a njegov posao 23.000...

E sad, on bi kupovao obične cijevi i onda ih vario što mi se čini totalni overkill jer vjerujem da postoji kod nas netko ko prodaje gotove elemente za ogradu...

Tražim po netu ali nikako nemogu naći, pa ako netko zna neku firmu koja prodaje gotove metalne elemente za ugradnju, molio bi da me uputi (može i preko PM-a ako je nepoželjno reklamirati na forumu)

Znači meni treba nešto ovakvo - 25 komada u dimezijama 250cm x 90cm

VTi underhood is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2008., 20:12   #19
U Topuskom je postojala neka firma ( pogon od Sisačke Željezare ) koja je radila elemente za ogrede, mislim da firma radi još uvijek ...
jeronimo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2009., 19:23   #20
Ja bih podigla ovu temu, živim u zgradi u prizemlju tj. suterenu, dvorište je moje pa bih stavila ogradu na ulazu.
Treba mi 4,5m ograde gotove, znači 2 komada, napravila bih kliznu.
Zna li netko gdje se u Zagrebu može kupiti i koliko košta gotova ograda koju samo treba zavariti na mjesto koje želiš?
Hvala!
__________________
Danas je, možda više nego ikad prije, istina da će način na koji se ponašamo prema djeci odrediti budućnost svijeta!!!!!!!!
dilema is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:11.