Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.01.2009., 13:16   #1
Mogućnost pauziranja godine

Pozdrav!

Treća sam godina faksa i semestar je na kraju, potpise neću dobiti jer sam izostala više od dozvoljenog. Imala sam osobnih problema i želim pauzirati i najesen ponovno upisati 3. godinu.

Ono što me zanima je da li se ovo računa kao pad godine (što je očito budući da nemam potpise i ne mogu slušati sljedeći semestar) ili postoji ikakva mogućnost da sad (a već je kraj semestra) zamrznem godinu?

Imala sam zdr. problema, ali nemam nikakve dokumentacije o tome, no mogla bih je nabaviti.

Je li zamrzavanje godine moguće u sred godine?

Tnx!
toncha is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2009., 13:30   #2
Šta si upisala?
__________________
MOJ KOMP: CPU AMD Athlon 64 X2 6000+, Matična : Gigabyte GA-MA770-DS3, sAM2, Mema: 2 X 2GB PC6400 (800MHz), Kingmax, HDD Seagate ST3320620AS, 320 GB 16MB, Grafička : Gigabyte 8800 GTS 320 MB, napajanje: OCZ 600W. + Prijenosno računalo : HP 6735s
Miha© is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2009., 14:02   #3
Moguće je zamrzavanje usred godine uz svu potrebnu zdr.dokumentaciju.
najbolje da se što prije informiraš na svom faksu o tome ili pročitaš neki pravilnik svog faksa, u svakom je to dobro objašnjeno sigurno..
tigrica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2009., 14:22   #4
Quote:
tigrica1 kaže: Pogledaj post
Moguće je zamrzavanje usred godine uz svu potrebnu zdr.dokumentaciju.
najbolje da se što prije informiraš na svom faksu o tome ili pročitaš neki pravilnik svog faksa, u svakom je to dobro objašnjeno sigurno..
Hvala na odg!

Inače učiteljski fakultet je u pitanju.

Ako tko još što zna nek napiše.
toncha is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2009., 15:59   #5
Quote:
toncha kaže: Pogledaj post
Ako tko još što zna nek napiše.
Najbolje je općenito pitat u referadi oni će ti dat vjerojatno najbolji odgovor, ali recimo možeš i po statutu fakulteta pogledat, morali bi ga imat na web stranicama, jer dok nas su pravila oko zamrzavanja definirana, mislim da ako imaš opravdan zdravstveni razlog da ne bi trebalo biti problema, a ova nedovršena godina će ti se vjerojatno kad pad pisat, to jest pretpostavljam da si bolonjka, kao nema pada ali tko to zna, kako će te referada provest sve ovisi o fakultetu. Sretno...
Daxo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2009., 20:03   #6
ja znam da ju mozes pauzirati ako imas zdravstvenih problema ali uz svu potrebnu dokumentaciju (recimo ja sam tako pauzirala)
i ako si trudna...
__________________
Um klade valja, štela caruje...
panattha is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2009., 00:35   #7
Evo ja sam prije tjedan dana predala svu med. dokumentaciju za mirovanje studenskih obveza i ostvarila to pravo. Ako imaš med. dokumentaciju to se može napraviti u bilo koje doba godine, ali najbolje ti je da se još posavjetuješ s prodekanom za nastavu na svom fakultetu jer ta zamolba ide k njemu tako da će ti on najbolje znati sve objasniti. Sretno
mariola259 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2009., 15:28   #8
Quote:
mariola259 kaže: Pogledaj post
Evo ja sam prije tjedan dana predala svu med. dokumentaciju za mirovanje studenskih obveza i ostvarila to pravo. Ako imaš med. dokumentaciju to se može napraviti u bilo koje doba godine, ali najbolje ti je da se još posavjetuješ s prodekanom za nastavu na svom fakultetu jer ta zamolba ide k njemu tako da će ti on najbolje znati sve objasniti. Sretno
Hvala svima na odgovorima!

Zanima me još samo je li moguće polagati ispite dok mi je godina u mirovanju budući da bih htjela riješiti dva ispita što su mi ostala s 2. godine na proljetnim rokovima.

Hvala puno!!!
toncha is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2009., 17:27   #9
Quote:
toncha kaže: Pogledaj post
Hvala svima na odgovorima!

Zanima me još samo je li moguće polagati ispite dok mi je godina u mirovanju budući da bih htjela riješiti dva ispita što su mi ostala s 2. godine na proljetnim rokovima.

Hvala puno!!!
ja sam cak i polozila 2-3 ispita u tom razdoblju, ali mislim da to ovisi od faksa do faksa..
__________________
Um klade valja, štela caruje...
panattha is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2009., 18:57   #10
Quote:
Pretty_In_Scarlet kaže: Pogledaj post
ja sam cak i polozila 2-3 ispita u tom razdoblju, ali mislim da to ovisi od faksa do faksa..
Hvala na odg!

Znam da sam dosadna, ali imam još par pitanja pa ako ste voljni odg.

Inače sam bez plačanja, ako sad godinu zamrznem hoće li ostati i dalje tako ili ću morati plaćati?

I ako nije bed, što sve od papira treba i kome to predati? Ja sam na odsjeku tako da imamo prodekanicu, da li njoj upućujem molbu ili dekanici u drugom gradu na sveučilištu?

Od papira molba za dekanicu/prodekanicu, kako se to piše?

Zdr dokumenti, samo povijest bolesti ili još nešto?


Znam da je sve najbolje pitati na faksu, ali da barem malo se upoznam s tim prije toga jer u referadi sve živčano i ne baš susretljivo...
toncha is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2013., 14:42   #11
Lijep pozdrav!
Zanima me može li se, zbog trudnoće, nakon što se upiše prva godina učiteljskog fakulteta ta godina i zamrznuti?
suu is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2013., 19:09   #12
može. i dok dijete ne navrši godinu dana.
__________________
Vidiš li gde sam to sad, u kom sam dobu? Čudne mi ptice, da znaš, snovima jezde...
Markeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2013., 12:49   #13
ajde mi molim vas recite...vjerojatno znam odgovor ali samo da potvrdim.
Upisala sam treću godinu FTHMa i nisam niti išla i dala sam samo jedan ispit. Slijedeću godinu nisam upisivala niti pad, niti zamrzavanje niti sam uplatila godinu ni pojavila se na faksu.

izgubila sam pravo studiranja, jel tako?
izvanredni sam studij.
Timbalandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2013., 13:36   #14
upisala sam 1. godinu fizike na pmf-u u zagrebu i uskoro je gotov semestar. razbolila sam se i pala sve kolokvije i vjerojatno necu proci nista. u referadi su mi rekli da mogu pauzirati ili semestar ili godinu. ocito bih rade semestar ako ozdravim do 3. mjeseca. kako funkcionira to pauziranje semestra? jer su mi neki kolegiji iz prvog semestra obavezni za drugi, odnosno moram ih poloziti da mogu upisati u drugom. i ako upisem samo one kolegije u drugom koje mogu, onda na drugoj godini polazem ostatke? u prvom semestru ili drugom? ne bih htjela pauzirati cijelu godinu jer mi onda ostaje jos samo 6 godina prava.
PasalacquaGirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2013., 10:22   #15
Ta godina koju pauziras ti se ne racuna, odnosno racunas kao da ni nisi studirala (sto se prava tice).
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2014., 22:39   #16
U referadi na Pravnom fakultetu u Osijeku kad sam ih pitala mogu li zamrznuti drugi semestar prve godine zbog trudnoće rekli su mi da nemogu i da se prva godina i semestri ne mogu zamrznuti. zanima me jel to istina i jel ima netko da je to već prošao, to u vezi zamrzavanja semestara ili cijele godine, i da zna te informacije za Pravni fakultet u Osijeku?
suu is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2014., 10:41   #17
Quote:
suu kaže: Pogledaj post
...i da zna te informacije za Pravni fakultet u Osijeku?
Pitaj i na temi tog fakulteta.
__________________
streberica.gimnazijalkaATyahoo.com Za državnu maturu I ovdje
Štreberica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2014., 19:40   #18
Imam osobno iskustvo sa zamrzavanjem godine, ako tko ima pitanja, neka pošalje PM.
Clint Eastwood is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2014., 20:13   #19
Quote:
Éowyn FTW kaže: Pogledaj post
Ta godina koju pauziras ti se ne racuna, odnosno racunas kao da ni nisi studirala (sto se prava tice).
Hvala na informaciji!
PasalacquaGirl is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:00.