Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost > Mali literarni kutić

Mali literarni kutić Vaše pjesme, priče, romani...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.03.2004., 19:28   #81
wall, razlika izmedu ove price, crtice, cega li, i tvoje, je u tome da je ova dobra, a ona tvoja - losa.

a sto se tice optuzbe za kradu ideje, ruze, pathetic. get a life.
__________________
oidi guida
flint is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2004., 20:38   #82
Quote:
Wall kaže:
tvojim obožavateljima poručujem...
E jebiga, prepoznah se... pa normalno da grizem kad hodas po gazdinom dvoristu, i cak hoces prisvajati vocke, propalico jedna!

flint me je pretekao, takodjer sam htio reci da je walterova kreacija bolja.
TzU is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2004., 17:46   #83
Hej Wall , čemu frka? Prateći pomalo Walterovo pisanje nisam primijetio da je ikoga omalovažavao, negativno kritizirao ili slično. Možda njegove teme jesu pomalo vulgarne ali on sam kao osoba to definitivno nije. Ovaj tvoj napad je neutemeljen, zato se čovjeku lijepo ispričaj…
young is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2004., 16:31   #84
Zen pranje suđa

Htio sam pospremiti naš stan prije par dana, neki leptirić zaplesao mi je po trbuhu i ja sam se zaljubio u u svoju ženu ponovo, kao prvi put kad sam ju ugledao, pa sam ju htio ugodno iznenaditi.
Počeo sam sa pranjem veša. Uzeo sam sav naš prljavi veš i odnesao ga do veš-mašine. Međutim, zaboravio sam da ne znam njome rukovati. Nisam znao gdje ide prašak, a gdje veš. Proveo sam jedno vrijeme tražeći uputstva po stanu, ali nisam ih našao. "Ništa zato, oprat ću ga ručno." - pomislio sam. Ali zaboravio sam da ne znam ručno oprati veš, a na rukama nisam imao napisana uputstva.
Krenuo sam potom usisati sobu, ali nisam našao ključeve od usisavača, pa nisam znao kako da ga uključim. Toga dana, kao da se sve urotilo protiv mene.
Napokon sam došao do kuhinje. U njoj nalazim svoj mir. I uspomene na djetinjstvo. Kuhinja me smiruje, i nagoni na meditaciju. Otkako sam nezaposlen, puno vremena provodim meditirajući. Mislim da sam dosta napredovao na tom području. Zato sam uzeo jednu prljavu žlicu iz sudopera i testirao svoje sposobnosti : "Budi žlica... Postani žlica..." - govorio sam u sebi. Osjećao sam kako se pretvaram u žlicu. Maksimalno sam se skoncentrirao, i pustio žlicu. Nije ostala u zraku. Ipak sam se precijenio. Nazvao sam svog jogija, i poručio mu da mi vrati novce koje sam potrošio na seminarima. On mi je umjesto toga predložio da pokušam sa tanjurom. Uzeo sam jedan prljavi tanjur iz sudopera, i pokušao ponovo. Zažmirio sam i mantrao - "Budi tanjur... Postani tanjur..."
Pustio sam tanjur, i nisam čuo kako se razbija. Otvorio sam oči nakon par sekundi, i tek je onda pao i razbio se! Jogi je bio u pravu!
Nakon toga uzimao sam redom tanjure, zdjele i čaše. Sve je levitiralo! Bio sam ponosan na sebe. Usto, nije ih onako razbijene trebalo prati. Iako sam potrošio 6000 kuna na razne seminare i tečajeve, tražeći svoj duševni mir, pokušavajući se približiti sebi, vrijedilo je, jer sam prestao pristupati pranju suđa na zapadnjački način, nemarno i rutinski.
Napokon sam shvatio staru kinesku poslovicu - I u praznom tanjuru više je od porculana.
Kako čovjek može uživati u krupnim stvarima, ako ne može uživati u svakodnevnim poslovima, poput pranja suđa?
Kasnije toga dana, nakon što se žena vratila s posla, pohvalila je moju dobru namjeru, međutim, rekla da pod hitno moram pronaći posao, a da njoj prepustim kućanske poslove. Te večeri, prije nego što se zaspala, dugo je plakala. Žene cijene takva nenadana iznenađenja. Takve sitnice pomažu da ljubav ne zapadne u kolotečinu.
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2004., 23:16   #85
nisam našao ključeve od usisavača, pa nisam znao kako da ga uključim.

uuuužas
iwoa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2004., 23:52   #86
Thumbs up neyebovski

Ima nešto u svemu tom...
Marakana is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2004., 00:20   #87
Quote:
walter kaže:
Joj, da sam barem oženjen s rospijom, jebemu, ovako moram na forum po inspiracijom. Ali pretvoriće se i ova moja u babu, 100%, a onda mogu počet pičit na dnevnoj bazi kolumne.
bio bi savršena zena da te bog nije kaznio i podario ti par centimetara viška u medjunozju.

odlicno waltere, kralju kokošinjca
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2004., 14:26   #88
A da svratiš u TechnoMax u King Cross i kupiš najnovije suđerice, perilice itd. (sve to na digitalac i gumbiće) na Tjednu Candya?

Imat ćeš dvojake koristi: prvo ćeš neviđeno obradovati ženu pa ti da još malo extra sexa a drugo postat ćeš pravi laf u obavljanju kućanskih poslova....stisneš gumbić i odeš na tekmu
__________________
Miči mi se iz krivine ide Alonso s 300 brzine.
FastAndFurious is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2004., 21:58   #89
Quote:
FastAndFurious kaže:
Imat ćeš dvojake koristi: prvo ćeš neviđeno obradovati ženu pa ti da još malo extra sexa a drugo postat ćeš pravi laf u obavljanju kućanskih poslova....stisneš gumbić i odeš na tekmu
Ali onda nece pisati kolumne. Suti i pusti ga da pati
Sudden Sid is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2004., 11:17   #90
Quote:
Sudden Sid kaže:
Ali onda nece pisati kolumne. Suti i pusti ga da pati
uuuuuuu da na taj detalj sam zaboravila!

waltere samo ti pati, ne slušaj me, ako trebaš pojačati intenzitet, besplatno udjeljujem savjete - garant ćeš patiti još više....
__________________
Miči mi se iz krivine ide Alonso s 300 brzine.
FastAndFurious is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2004., 11:23   #91
Patnje

Quote:
flint kaže:
wall, razlika izmedu ove price, crtice, cega li, i tvoje, je u tome da je ova dobra, a ona tvoja - losa.

a sto se tice optuzbe za kradu ideje, ruze, pathetic. get a life.
Ja iz ovih gore postova zaključujem slijedeće:

kad jako patiš - pišeš genijalno
kad patiš - pišeš dobro
kad ne patiš dovoljno - ne pišeš dobro
kad uopće ne patiš - pišeš loše

waltera smo definirali, a za Walla mogu samo dometnuti da čovjek ne pati dovoljno ili ništa. Stoga ga malo jače pritegnite, možda bude jače patio i - bolje pisao.

__________________
Miči mi se iz krivine ide Alonso s 300 brzine.
FastAndFurious is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2004., 21:45   #92
Možda jedan kraći uvod prije ove kolumne. U svakome od nas dok smo živi postojat će dvojba glede izbora koje smo učinili, da li je to osoba s kojom ćemo provesti život, posao kojem ćemo se posvetiti, boje zavjese u kuhinji itd. Kakav god izbor bio, jednom kad ga učinimo dobro je ubijediti se da je to bio onaj najbolji. Ovo zvuči skeptično, naravno, no oni mudri razumjet će.
Nadalje (jebote opalila me slava pa mislim da sam važan i da smijem držat govore, ali ko vas jebe ), mnogi misle na osnovu ovih kolumni, da na svijetu postoji žena koju muškarac usrećuje više nego ja svoju. Takvo razmišljanje je bedastoća. Kao što je bedasto razmišljati o Skromnom Autoru kao seksistu, šovinistu ili općenito istu. Evo vam jedne kolumne, koja svojom mudrošću nadilazi svaki medij u kojem (ne)će biti objavljena.

Paradoks navike

Paradoks vrijednosti je paradoks koji leži u činjenici da mnoge stvari koje su neophodne za život (npr. voda) imaju nisku tržišnu vrijednost, dok mnoga luksuzna dobra (npr. dijamanti) koja imaju malu korisnu vrijednost imaju visoku tržišnu cijenu. To se objašnjava činjenicom da cijena ne odražava ukupnu korisnost nekog dobra, već njegovu graničnu vrijednost. (Samuelson, Ekonomija)

Razmišljao sam danas da li sam rođen sretan ili su me sreći naučili. Kao i obično, nisam znao odgovor. Razmišljao sam o tome jer sam napokon shvatio (kaže stari vic - zašto bosanac lako postane peder? jer mu lakše uđe u guzicu nego u glavu) da moja žena ne pati ni od jednog tipičnog kompleksa. Ne misli da je fizički neatraktivna, da su joj sise premale a guzica prevelika, da loše vozi i previše troši, da je glupa ili brbljiva. I stvarno nije. Čak i ne kasni! Uz nju se čovjeku lako odmoriti.
Naviknuti se na dobro jednako je lako kao i naviknuti se na loše. U prošloj vezi nisam mogao zaspati ukoliko me žena nije odvalila tavom preko nosa. Priznajem, s vremenom sam zavolio taj udarac. Možda sam čak i namjerno ostavljao pastu za zube otvorenom, ne bih li dobio jezikove juhe. Ako nešto mrzim, to je kašnjenje, ali volio sam kad je kasnila. Kad bi došla na vrijeme ne bih ništa govorio. A nije nam bilo zanimljivo ukoliko bismo šutjeli. Možda je zato i kasnila? Možda je i ona s vremenom zavoljela moju jezikovu juhu. To je taj paradoks navike.
Ponekad čak i patim zbog svoje sadašnje neiskompleksirane djevojke. Odlazim na pivu s prijateljima, oni se žale na svoje djevojke, a ja šutim i gledam u pod. Osjećam grižnju savjesti jer više nisam s rospijom. Gledaju me ispod oka, a ja nevješto lažem o svojoj djevojci. Kažem da mi ne dopušta da gledam sise drugih cura, a dopušta mi, samo što ja ne mogu vidjeti nijedne osim njenih. Kažem da mi ne dopušta izlaske s njima, a dopušta mi, ali ja rađe provedem veče s njom.
Ali baš zato što sam svjestan tog paradoksa navike ne smatram da sam dovoljno visoko iznad drugih, da bi im imao pravo suditi. Nisam ja taj koji će određivati čija je djevojka dijamant, a čija voda. Možda je moj dijamant nekome voda, a moja je voda možda nekome dijamant. Zato je najbolje kuditi u društvu koje kudi i hvaliti u društvu koje hvali. Kinezi kažu da se sreća nalazi u svakoj stvari, samo ju treba izdvojiti. I zato budite zahvalni svakoj rospiji koja vam je posvetila vrijeme, jer upravo je ona izbrusila dijamant s kojim ste sad u vezi. Ukoliko niste jedan od onih sretnika bez žene, naravno.
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2004., 22:41   #93
Ako nisi ništa jebao sa foruma, onda su ove sve tvoje kolumne "voda", a "dijamante" ti neko drugi bere....Jebiga.

Al' da siješ dijamante, istina...
Marakana is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2004., 22:49   #94
Quote:
Marakana kaže:
Ako nisi ništa jebao sa foruma, onda su ove sve tvoje kolumne "voda", a "dijamante" ti neko drugi bere....Jebiga.
Da sam pojebo nekog s foruma, pretvorio bi dijamant u vodu, moj Maki.
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2004., 22:53   #95
Quote:
walter kaže:
Da sam pojebo nekog s foruma, pretvorio bi dijamant u vodu, moj Maki.
Pa onda si ti Vodeni....lol..

Dijamant je Dijamant, iako ga voda nekad opere....
Marakana is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2004., 00:05   #96
Quote:
walter kaže:
Da sam pojebo nekog s foruma, pretvorio bi dijamant u vodu, moj Maki.
Ne 'bi'. 'Bih', dovraga Pisac jedan
Silajn is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2004., 13:01   #97
Quote:
walter kaže:
Da sam pojebo nekog s foruma, pretvorio bi dijamant u vodu, moj Maki.
Pa šta nisi?
Je to bilo od straha da ćeš banalizirat vodu i/ili dijamante ili svijest da ti vode ne mogu zamijenit dijamant a da ti ga mogu razvodnit?
__________________
Miči mi se iz krivine ide Alonso s 300 brzine.
FastAndFurious is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2004., 13:09   #98
Quote:
FastAndFurious kaže:
Pa šta nisi?
Je to bilo od straha da ćeš banalizirat vodu i/ili dijamante ili svijest da ti vode ne mogu zamijenit dijamant a da ti ga mogu razvodnit?
Ne chatajmo više.
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2004., 15:14   #99
a sta je sad, nemoj samo rec da nemas inspiracije...eh na tvoj "nagovor" sam otisla na zenski kutak i odusevila se ....kolicinom gluposti, boze dragi i ono se zene, no dobro, ima nas svakakvih, a doma su me uvik ucili da se o ukusima ne rasparavlja zato.....a sta sam ja ono tila rec... e da, pises izvrsno, a ja odrasla na Smoji i Senjanovicu samo mogu rec...ocemo jos!!!!
ivana is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2004., 11:28   #100
Quote:
walter kaže:
Ne chatajmo više.
__________________
"Having sex is like playing bridge. If you don't have a good partner, you'd better have a good hand."
--Woody Allen
darin is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:59.