Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.07.2010., 12:43   #1
Exclamation Komarci

Postalo je previše.. želim provodiit večer na terasi, ali ove gamadi ima previše.
Ali stvarno previše. Dosta je toga, rat!

Prvo da razjasnimo šta sam sve probao i kako je prošlo. Vanjska terasa, nenatkriven prostor, okolo malo betona malo trave:

- lampe one sa bzz-bzz efektom što ubiju strujom komarce - ne dođu komarci, nije im zanimljivo. Ubije samo razne druge (radoznale) bube.
- baklje sa mirisnim uljem - ne rade. Lijepo izgledaju, ali ništa.. možda kada bi zapalili straaašno puno baklji.. možda..
- svijeće isto kao i baklje
- Off spray za tijelo - ne radi.

Ove stvari djelomično pomažu:
- Autan plus (i onaj mirisni isto) - rade, odbiju nekih 90% ali komarac kao da nađe gdje nisam špricao. Ostaje problem lice, uši, kosa.. NE UBIJA komarce
- RAID spirale i štapići (baklje) smeđe - radi, dimi se kao ludo, ali komarci izbjegavaju takav zadimljen prostor. Zapaliti najbolje ispod stolice na 2-3 mjesta. Nezgodno je što je potrebno zapaliti nekoliko komada istovremeno i što sam dim često smeta ljudima. NE UBIJA komarce

Izvan kategorije:
- RAID spray - UBIJA komarce na mjestu . Koristan kada se ipak uvuku u kuću.

Zanima me da li je netko napravio nekakvu svoju napravu za zaprašivanje na razini vlastitog dvorišta?
Koliko sam uspio saznati, dimi se smjesom nafte i insekticida. Sama smjesa nije skupa, ali treba ju zagrijati da se dimi. Nafta samo nosi insekticid, dim se "otpuše" na travu.
Vidim po netu da su ljudi pravili svoje "naprave" za dimljenje, ali ne vidim kod nas.. Kod nas se spominje samo "kućni zaprašivač komaraca" iz Osijeka, ali o njemu ni traga ni glasa još od 2006.

Prvo što sam našao je prerada kosilice: izbuši se auspuh u koji se ukapava smjesa. Obzirom da je on vruć i ispušni dimovi tjeraju dim van. U jednom potezu prašite komarce i kosite travu. Zanimljiv koncept. http://www.youtube.com/watch?v=x4YmSVPBXOM
http://www.youtube.com/watch?v=xJijK...eature=related

Druga stvar o kojoj sam samo čuo je ručni zaprašivač. Sastoji se od puhala vrućeg zraka (fen za skidanje boje), cijevi, u cijev se stavlja metalna mrežica za ribanje suđa, iznad nje rupica i spremnik sa smjesom. Puhalo zagrijava (zažari valjda) mrežicu, na nju kapa smjesa i puhalo ispuhuje dim. Nisam vidio u živo i ne znam kako radi.

Molim sve koji imaju nekakvog iskustva da dodaju ovdje. Ukoliko je netko napravio nešto slično, javite, opišite, slikajte...

Ljudi pomagajte.
__________________
..:: The future will not be user friendly ::..
Sasha is offline  
Old 27.07.2010., 15:13   #2
Navodno je dobra ona raid lanterna http://www.raidoff.it/nqcontent.cfm?a_id=6991
Jedino je dosta skupa priča ali te čuva od komarca na cca 20m2. Dobre su i one raid tekućine ali to je više za unutra http://www.raidoff.it/nqcontent.cfm?a_id=6987

Meni spirale nisu funkcionirale a mazanje sa tim otrovima mi se ne sviđa ...
gogo_2006 is offline  
Old 28.07.2010., 07:58   #3
Ovaj uređaj za zadimljavanje na bazi fena za farbu izgleda tako kako si zapisao i funkcionira.Imam jednog takvog,samo je problem što neopitroid alfa kao jedini dostupan insekticid te namjene nije baš nešto učinkovit.Kod mene ima brdo komaraca i jedini naćin da se zaštitim je da ne izlazim iz kuće,osim kad moram,a od zadimljavanja sam odustao jer je neučinkovito.
d2267 is offline  
Old 30.07.2010., 10:10   #4
Quote:
gogo_2006 kaže: Pogledaj post
Navodno je dobra ona raid lanterna http://www.raidoff.it/nqcontent.cfm?a_id=6991
Jedino je dosta skupa priča ali te čuva od komarca na cca 20m2. Dobre su i one raid tekućine ali to je više za unutra http://www.raidoff.it/nqcontent.cfm?a_id=6987

Meni spirale nisu funkcionirale a mazanje sa tim otrovima mi se ne sviđa ...
Kupio, 60 kn košta sama lanterna sa jednim punjenjem, punjenje paket 3 komada je 36kn u metrou na akciji, inače 40+ kn. Jedna tableta kažu da traje 4 sata.
Ukratko, nakon prvog testa, stvar RADI!!! UBIJA komarce ali ih i tjera, tako da smo sasvim ugodno sjedili na terasi.
Malo je skupo, ali barem radi..
__________________
..:: The future will not be user friendly ::..
Sasha is offline  
Old 30.07.2010., 11:11   #5
ako se ne varam postoji i sredsvo koje se rastopi u vodi raspršuje se po travi i nasadima te nema potrebe za nikakovim dimljenjem (davno sam se time bavio tako da nemam više linkove )

na zapadu postoje zamke za komarce koje rade na propan butan (sagorjeva i prozvodi CO2)

to isto možeš napraviti i sam ali sa kvascem i plastičnom bocom , ima toga ne netu koliko ti srce želi

ukucaj "trap mosquitos"
davljenik is offline  
Old 04.08.2010., 08:26   #6
Quote:
gogo_2006 kaže: Pogledaj post
Navodno je dobra ona raid lanterna http://www.raidoff.it/nqcontent.cfm?a_id=6991
Jedino je dosta skupa priča ali te čuva od komarca na cca 20m2. Dobre su i one raid tekućine ali to je više za unutra http://www.raidoff.it/nqcontent.cfm?a_id=6987

Meni spirale nisu funkcionirale a mazanje sa tim otrovima mi se ne sviđa ...
UPDATE:
Raid Lanterna RADI. UBIJA komarce.
Cijena paprena, 55kn lanterna + jedno punjenje, 35 kn za 3 punjenja. Jedno punjenje kažu do 4 sata, nama jedno punjenje izdrži 2 večeri.
Znači oko 5-6 kn po večeri (jedna piva)..
__________________
..:: The future will not be user friendly ::..
Sasha is offline  
Old 04.08.2010., 09:29   #7
E upravo to, skupo ali radi, možda je ipak 2 pive po večeri 35/3=cca 11,5kn

Ali kad gledaš, uživanje na terasi dok te komarci samo gledaju NEPROCJENJIVO
gogo_2006 is offline  
Old 04.08.2010., 13:19   #8
Je li tko eksperimentirao sa onim ultrazvučnim rastjerivačima (znam da Nopik ne radi, ali neki drugi).
ninoid is offline  
Old 26.08.2012., 02:34   #9
kate 100 is offline  
Old 26.08.2012., 09:58   #10
Moji roditelji imaju velik problem sa komarcima jer imaju vikendicu kraj rukavca rijeke. Inače se na tom mjestu veli da su komarci veličine lastavica, pa onda možete misliti.
Uglavnom komarci bodu i po vjetru i po najvećoj vrućini, ne smiješ hodati po travi jer se odmah ih nje digne u zrak cijeli roj, ne daj bože da okrzneš neki grm.

Kako se oni bore sa beštijama?
Stalno sprejanje tijela sa onim sprejčekima protiv komaraca, mislim da je Autan najbolji ali je i najskuplji, ali može i neka druga firma, svi su relativno ok. I po odjeći se malo našpricaš jer grizu i preko traperica.

A sjedenje navečer na terasi je pravo iskustvo. Svuda imaju zapaljene one baklje u koje ide to neko sredstvo koje kao odbija komarce, mislim da se zove citronela. Redovito se dešava da obilazim sve trgovine u okolici jer sve rasprodaju čim dobiju.
One Raidove spirale su isto super samo se dime dosta. To se stavi obično ispod stola i na još par strateški mjesta.
Onu Raidovu "kućicu" su isto imali neko vrijeme, sad je nisam dugo viđala budem ih pitala zašto je više ne koriste.

Inače u svakoj spavaćoj sobi je cijeli dan uštekan u utičnicu onaj aparatić u koji stavljaš one plosnate tablete šta isto odbijaju komarce.

Pa onda jedno s drugim pa nas malo izbjegavaju. Idu susjedima
vlovrec is offline  
Old 26.08.2012., 13:37   #11
Quote:
davljenik kaže: Pogledaj post
na zapadu postoje zamke za komarce koje rade na propan butan (sagorjeva i prozvodi CO2)

to isto možeš napraviti i sam ali sa kvascem i plastičnom bocom , ima toga ne netu koliko ti srce želi

ukucaj "trap mosquitos"
To s bocom, secerom i kvascem je dobro rjesenje.
Napravis jedno 4-5 komada i postavis ih dalje od sebe.
Stvar radi, ali radi tako da privlači komarce, pa nije dobro da vam je blizu.
Bit ce dobro ako ih privlaci vise od vas. (vise boca na kupu)
gringo. is offline  
Old 27.08.2012., 08:37   #12
Kod mene je ludilo s komarcima. Ovi domaći što su ih istisnuli tigrasti su bili mila majka. Sjećamo ih se sa čežnjom . Tigrasti su igrači. Tjera ih samo raid spirala i VAPE mat tablete u aparatičima. Mislim da se hrane sa raid, spira i sličnim tabletama .
Jedin je za.eb što se ove VAPE tablete jako teško pronalaze za kupiti, a kad ih ima odmah se rasprodaju.
__________________
Bez potpisa
AKAjet is offline  
Old 03.05.2013., 19:47   #13
komarci

Quote:
AKAjet kaže: Pogledaj post
Kod mene je ludilo s komarcima. Ovi domaći što su ih istisnuli tigrasti su bili mila majka. Sjećamo ih se sa čežnjom . Tigrasti su igrači. Tjera ih samo raid spirala i VAPE mat tablete u aparatičima. Mislim da se hrane sa raid, spira i sličnim tabletama .
Jedin je za.eb što se ove VAPE tablete jako teško pronalaze za kupiti, a kad ih ima odmah se rasprodaju.
evo došlo je i vrijeme komaraca sunce zagrijalo velika koncentracija vlage ustajalih voda poslje visokih vodostaja koje letećim krvopijama odgovara čime se braniti protiv njih
jenki zj is offline  
Old 09.06.2023., 23:15   #14
Jel probao tko te električne rekete za komarce?
Je li to funkcionira?
Evo jedan primjer
https://www.aliexpress.com/item/1005...d=CNDkEB40bTch
joker404 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:50.