Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.07.2012., 11:33   #1
Svrbež stopala

Pozdrav!

Klinci su mi pokupili Stafilokoknu infekciju i malac (5,5godina) dobio je Sumamed sirup.Nakon popije3ne terapije infekcije više nema ali smo zapeli sa gadnom reakcijom na sirup-jak svrbež po stopalima


Nakon prve noći u kojoj gotovo nije spavao od svraba,nisam išla kod pedice jer sam bila uvjerena da ga svrbi jer osip(koji je bio najjači po stopalima) prolazi i zato ga svrbi.NAžalost,kutiju od sirupa sam bacila nakon što je sve popio pa nisam na vrijeme mogla do pedice,tek jučer sam(tuka!) shvatila da se radi o nuspojavi.

Dali netko zna čime se može ublažiti svrab i koliko dugo će trajati?

Tekući puder ne pomažće,Mupiron mast ne pomaže,hladni oblozi ne pomažu......

Heeelp
InkaRaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2012., 14:33   #2
K liječniku, možda se radi o urtikariji a to nije za rješavanje doma.
flyingappletree is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2012., 15:35   #3
Hvala puno na odgovoru;-)

Svakako idemo k doktoru,ali sumnjam da je urtikrija jer nema niti osipa,a i svrbež je počeo više od 24 sata nakon zadnje doze Sumameda.Po svemu što sam pročitala čini mi se da su ili jako male šanse za urtikariju ili se radi o jako blagom obliku.Drugih tegoba nema i najviše ga svrbi po noći


I na Mupiron masti piše da je jedna od kontraindikacija jak svrbež,a s njom sam ga mazala i nakon sirupa.


još jednom zahvajujem!
InkaRaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2012., 15:39   #4
meni se učinilo da si spominjala i nekakav osip
sumnjam da je svrbež stopala kao takav nuspojava, evo pa pročitaj

http://lijekovi.krenizdravo.com/lije...ete_500_mg_215
flyingappletree is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2012., 16:27   #5
Marinka, izgledinije je da ti je mali pokupio gljivice. Hoće to, posebno ako fura plastičnu obuću, ako ste bili na bazenu, plaži ili sl. Pošto je otpio dosta jak antibiotik, pao mu je imunitet jer su skupa s lošim riknule i dobre bakterije koje gljivice drže pod kontrolom, pa mu se infekcija razvila.

Izgleda li osip poput sitnih pikica isunjenih tekućinom u sredini?

Ukoliko se radi o tome, Canesten bi trebao pomoći. Odite do dr. u svakom slučaju.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:08.