Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Trash kultura

Trash kultura Sve još miriše na trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.06.2016., 02:01   #1
Muzej kreacionizma

Muzej kreacionizma u Kentuckyu.
"Ne trebamo se bojati stvarnih dokaza."
http://cudaprirode.com/portal/iu/372...varnih-dokazaq



https://youtu.be/xVHWq0ZGE_Y
konjokradica is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2016., 07:32   #2
Bilo mi je smiješno čitati...a onda sam pogledao i ovaj drugi link (youtube) pa se nikako ne mogu odlučiti što je veći trash, ovi vjerski fanatici ili ovi wannabe hardcore ateisti.
Quorgyle is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2016., 15:16   #3
Tko zna možda otvore i koji u Hrvatskoj kad ima toliko glasnih katolika koji su protiv evolucije. Recimo Elvis Duspara:

Quote:
Najblesavija sekta u povijesti ljudskog roda: sekta evolucionista!

Evolucionisti vjeruju da su njihovi djedovi i bake bili majmuni, ali se ljute kada im spomeneš majmuna jer tvrde da ljudi nisu nastali od majmuna nego da ljudi i majmuni imaju istog pretka?! Znači majmun im je brat ili sestra?!

Možda niste znali, ali najbrojnija sekta na svijetu je evolucija. Ako vas zanima, 99% svih bioetičkih problema isto kao i najgora društvena uređenja su proizašla iz ove sekte. Oni tvrde da je evolucija teorija, ali evolucija nije teorija. Da bi nešto bilo teorija mora zadovoljiti uvjete da bi bilo teorija. Sljedbenici sekte evolucija su svjesni toga, ali namjerno ubacuju riječ teorija da bi dobili na znanstvenosti te krvoločne sekte.
Svećenici ga toliko vole da mu pomažu oko promocije knjiga
mr.Natural is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2016., 12:11   #4
Onomad sam, kao pravi trashofil, pratio sve te luđake: dnevno.hr, Simonu, Planinića, Dusparu, Book, FB grupe poput Molitva je jača od svega i mnoge druge.
Onda je nešto prepuklo u meni i više nisam imao snage, volje niti živaca to sve pratiti. Čak mi više nije ni smiješno. Pogotovo sad kad cijela Hrvatska zaokreće u sve "progresivnijem" smijeru, odjednom ti ridikuli postaju edukatori, predvodnici i etablirani intelektualci.

No, da ostanem na temi - ako vam je do Duspare, Marjanović je na indexu onomad lijepo izvukao best of dotičnog.

http://www.index.hr/black/clanak/pog...re/907401.aspx
__________________
"Few people think more than two or three times a year; I have made an international reputation for myself by thinking once or twice a week." -- George Bernard Shaw
el_Brujo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2016., 16:31   #5
Vjeruj mi da žalim Dusparu jer on nije ništa drugo doli žrtva religije. Doživio je strašnu tragediju u životu i umjesto da je otišao psihijatru i izliječio se dokopali su ga se ti religijski lešinari, Sajbabe, crkve i slični koji iskorištavaju takve ljude i totalno ih izlude.
Recimo jedan od najpoznatijih slučajeva je Arthur Conan Doyle, poznat kao autor "Sherlocka Holmesa". Njemu je sin poginuo u Prvom Svjetskom Ratu i od tada je on odlučio da više neće živjeti u stvarnom svijetu. Vjerovao je u sva moguća praznovjerja od Isusa, spiritista, ektoplazme do vila u vrtu. Čak je napisao knjigu kako su vile stvarne.
Recimo jedan nama poznat slučaj je Vesna Krmpotić kojoj je isto sin umro i onda se ona okrenila Isusu i inima. Govori na TV-u kako se Sajbaba može teleportirati, putovati kroz svemir i da je ovo što mi vidimo (dok je bio živ) samo njegov avatar dok je stvarni Sajbaba sa njenim dječakom.
Tako je i Duspari umro sin i onda se okrenio, kao i ovi gore, protiv znanosti jer je ona racionalna i trebaju joj dokazi.
mr.Natural is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2016., 19:38   #6
Najžalosnije u svemu tome je što ako već vjeruješ u Isusa i držiš se katoličke vjere, ne bi trebao vjerovati u duhove, horoskop, tarot i ostale hokus pokus stvari. Međutim, kod nas je praznovjerje jako učestalo, posebno kod vjernika.
Quorgyle is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2016., 20:45   #7
Religioznost je praznovjerje.
__________________
" Stupid people do stupid things. Smart people outsmart each other, then themselves." - " The more wisdom you attain and the more conscious you become the crazier you will appear to others. "
Usuditi se je cijena napretka.
john newman is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2016., 23:43   #8
Quote:
Quorgyle kaže: Pogledaj post
Najžalosnije u svemu tome je što ako već vjeruješ u Isusa i držiš se katoličke vjere, ne bi trebao vjerovati u duhove, horoskop, tarot i ostale hokus pokus stvari. Međutim, kod nas je praznovjerje jako učestalo, posebno kod vjernika.
Najjači su oni koji ne vjeruju u vračke, ali taj netko se time nečime bavi, pa im to može naškoditi Ono, ako ne vjeruješ, znači da ne vjeruješ ni da ti može naškoditi
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2016., 17:45   #9
Dusparinu knjigu su cijelu (svaki dan, dio po dio)čitali na katoličkom radiju Radio Marija: vidi: Čitamo knjigu - Elvis Duspara: Nanovo rođen http://www.radiomarija.hr/Program.aspx?DayID=2550

Na Radio Mariji je gostovao i u emisiji koja je više puta reprizirana.

Duspara je gostovao i na katoličkom Radio Mir Međugorje, gdje je predstavljen riječima "Elvis Duspara, urednik Nacije i kolumnist na vrlo neobičan način govori o nekim vjerskim pitanjima. Uz to on smatra da je teorija evolucije najgora sekta i da je demokracija sustav manipuliranja ljudima. U emisiji čujte njegovo svjedočanstvo čudesnoga ozdravljenja njegova sina. On također govori da nije za ovakav tip međureligijskoga dijaloga." https://www.youtube.com/watch?v=VTpt8VaKSfo


Od 34:50 min. videa sa promocije knjige svećenika don Kaćunka, Duspara stoji pored autora krapinskog muzeja evolucije Jakova Radovčića i nudi novce za nepobitan i neupitan znanstveni dokaz makro-evolucije https://www.youtube.com/watch?v=H1qTAoVdMP4
__________________
"Izgubio sam moju evolucionističku vjeru dok me poučavao uvjerljivo najveći evolucionist 20.st. ...Car darvinovske evolucije je gol." Dr Felix Konotey-Ahulu (vodeći svjetski autoritet za anemiju srpastih stanica, profesor ljudske genetike) "Literalisti (kreacionisti) su apsolutno u pravu. Evolucija je religija." Prof.dr. Michael Ruse (ateist, filozof biologije)  
Luč is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2016., 20:38   #10
Ovog lia (Dusperu) treba zabranit jer je sluga sotone koji ljudima podvaljuje glupe ideje.
Zlotvor is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2016., 11:02   #11
Quote:
john newman kaže: Pogledaj post
Religioznost je praznovjerje.
to je jedan od zaključaka.
obzirom da religija počiva isključivo na vjeri a ne na matematičkim ili nekim opipljivim dokazima, može se zaključiti da je riječ o praznovjerju.
međutim, životne priče i iskustva, ne samo od vjernika već i od nevjernika, ipak daju veliki prostor zaključcima da nije baš tako.
__________________
1N73LL1G3NC3
pinokio2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2016., 09:54   #12
Najžalosnije je kada se dogodi smrtni slučaj u obitelji, i to pogotovo kada je u pitanju mlađa osoba jer su tada ljudi najpogođeniji, je okrenuti se kršćanstvu. Pogotovo ako je u ptanju rak jer se na taj način podupire organizacija koja se protivi istraživanju nad matičnim stanicama i to nije samo ideološko protivljenje već i vrlo aktivno. Da je većina ljudi postupila odraslo i racionalno kada im je najbliži preminuo možda bi već bio ljek za rak prisutan, jer jedina šansa za borbu protiv bolesti nam je znanost, a ne neki misticizam.

Quote:
Quorgyle kaže: Pogledaj post
Najžalosnije u svemu tome je što ako već vjeruješ u Isusa i držiš se katoličke vjere, ne bi trebao vjerovati u duhove, horoskop, tarot i ostale hokus pokus stvari. Međutim, kod nas je praznovjerje jako učestalo, posebno kod vjernika.
Vjeruju u sve te gluposti jer im Crkva tako govori. Evo npr. jednog članka kakve budalaštine Crkva širi među narodom:

„Dobio sam poziv u 23:00“, priča don Damir Stojić [aktivni katolički svećenik]. „Dogodilo se u Cvijetnom naselju, čim su me nazvali i kad sam shvatio o čemu se radi, došlo mi je loše u stomaku. Jedna djevojka i dečko nešto su molili, djevojka je počela strašno reagirati. Dečko ju je zatvorio u sobu, ona je vrištala, urlala. Došao je njegov cimer, vidio je masu ljudi, zaprepastio se. Ušao je u sobu i vidio kako trojicu baca po sobi.
On ju je uhvatio za noge, demon iz djevojke ga je pogledao ravno u oči i rekao mu: „Hoćeš li i meni širiti noge kao što si širio noge onim djevojkama“…i zatim je demon iz cure nabrajao djevojke s kojima je ovaj dečko spavao, dečko ju je pustio, prestravljen, razoružan.“ Don Damir dalje priča: „Meni se djevojka obraćala na engleskom jeziku, demon iz nje stalno mi je ponavljao „You are false“ (ti si lažac).

A zatim smo kolega svećenik i ja čuli kako proklinje svetog Ivana Bosca. Svi koji su to vidjeli, a bilo ih je mnogo, svi su se došli ispovjediti, odmah istu noć. Ispovijedali smo kolega svećenik i ja na Knežiji od jedan sat ujutro do tri četiri sata ujutro. Tu noć spašeno je nekoliko duša. Dečko kojem se demon obratio nije se ispovjedio 5 godina“, kaže don Damir Stojić.

Cijelo predavanje možete poslušati na radiju Božje Milosrđe i na linku koji je stavljen u ovom članku.

Don Damir je izuzetan svećenik, studentski kapelan koji brine za duhovni razvoj studenata kroz sv. mise, razgovore, predavanja, vjeronaučne susrete i sl. Molimo za našeg dragog don Damira i sve naše drage svećenike! Milosrdni Gospodine, Hvala Ti što si nam poslao svećenike, Hvala Ti što nam šalješ svećenike!

http://croative.net/?p=38990
mr.Natural is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2016., 11:09   #13
Postoje zdravstvene ustanove i za takve.
Quorgyle is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2016., 21:15   #14
Quote:

Muzej Kreacionizma se tretira kao prirodoslovni muzej, a zapravo se radi o fundamentalističkom i doslovnom shvaćanju Biblije materijaliziranom u mjesto u kojem se ljude i dinosaure stavlja u isto vremensko razdoblje, u kojem je Bog stvorio Adama i Evu, Zemlju i cijeli svemir prije 6.000 godina u samo 6 dana!
Normalno da je prirodoslovni muzej, kao da sama idea samosastavljanja svega sama po sebi nije dovoljno fantasticna, kad jos uz to pronalazis ocite dokaze poput fosila morskih pasa u sahari ili
kitova na himalaji, stvar je posve ocita.
__________________
Evo, pobijedi Lav iz plemena Judina, Korijen Davidov, on će otvoriti knjigu i sedam pečata njezinih
Alatnicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2016., 20:31   #15
Quote:
pinokio2000 kaže: Pogledaj post
to je jedan od zaključaka.
obzirom da religija počiva isključivo na vjeri a ne na matematičkim ili nekim opipljivim dokazima, može se zaključiti da je riječ o praznovjerju.
međutim, životne priče i iskustva, ne samo od vjernika već i od nevjernika, ipak daju veliki prostor zaključcima da nije baš tako.
Misliš ovakva iskustva
https://www.youtube.com/watch?v=M8VaBCikHGs

Quote:
Quorgyle kaže: Pogledaj post
Postoje zdravstvene ustanove i za takve.
Nažalost nema. Kao što vidiš Crkva ga stavlja u prve redove da drži predavanja djeci na vjeronaučnim susretima, da studentima drži govore i sl.

Što se tiče kreacionizma buru je izazvao novoizabrani podpredsjednik SAD-a, Mike Pence, koji je u kongresu držao govor protiv evolucije i da on ne shvaća kako evolucija može objasniti nastanak tako "predivnog bića kao što je Mel Gibson"
https://www.youtube.com/watch?v=ikax0Y0NJsY

Tko zna možda od iduće godine udžbenici iz biologije u SAD-u počnu izgledati kao oni u školama sada u Pakistanu, gdje tvrde da je evolucija glupost te da je Alah stvorio svemir i sve u njemu. Naravno umjesto Alaha u SAD-u će staviti svojega boga.

http://imgur.com/a/d4vKk
mr.Natural is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2016., 19:23   #16
Quote:
mr.Natural kaže: Pogledaj post
Nažalost nema. Kao što vidiš Crkva ga stavlja u prve redove da drži predavanja djeci na vjeronaučnim susretima, da studentima drži govore i sl.

Tko zna možda od iduće godine udžbenici iz biologije u SAD-u počnu izgledati kao oni u školama sada u Pakistanu, gdje tvrde da je evolucija glupost te da je Alah stvorio svemir i sve u njemu. Naravno umjesto Alaha u SAD-u će staviti svojega boga.

http://imgur.com/a/d4vKk
Iznimno mi je drago što je taj vrlo utjecajan mladi svećenik, don Damir Stojić, 11. kolovoza 2016., o pseudoznanosti makro-evolucije na svojem facebook-u napisao sljedeći komentar: "lijepo molim da dostaviš samo jedan dokaz za tzv. Makro-evoluciju (promjena od vrste do vrste); ne mislim na mikro-evoluciju (promjena unutar jedne vrste). Crkva, kao cijeli znanstveni svijet prihvaća mikro-evoluciju. Problem je što se djeci u školi nameće tzv. Teoriju o makro-evoluciju bez ijednog znanstvenog dokaza. Zato su pseudo znanstvenici vođeni ideologijom da svedu čovjeka ma majmuna lažirali dokaze. Uostalom, tek sada su otkrili znanstvenu farsu o cemu piše članak. Naravno, ova pseudo znanost je jako dobro došla nacistima, komunistima i današnjim sekularistima. Ako je čovjek majmun onda možeš sa čovjekom što god želiš."

Taj muslimanski udžbenik biologije barem uči djecu kako prepoznati slabosti i mane evolucionističkih hipoteza i tumačenja što bi svi udžbenici trebali pošteno poučavati, a ne djecu indoktrinirati i muljati kao da su evolucionistička tumačenja dokazana stvar.
Naš sveučilišni profesor filozofije znanosti, prof. dr. Jure Zovko, čak predlaže: Evoluciju i darvinizam trebalo bi izbaciti iz hrvatskih škola: “(…) brojni bi se katolici u Hrvatskoj trebali ozbiljno zamisliti i zapitati hoće li i ubuduće tolerirati da im djeca u školama i dalje bubače darvinističko objašnjenje nastanka života koje je, kako rezolutno reče Thomas Nagel, pogrešno i neprihvatljivo. A darvinizam je posebno poguban ako se njegove glavne ideje primjene na društvo i moral u cjelini pa dobijemo društveni darvinizam kao novi oblik univerzalne sekularne religije.” http://nacija.hr/2015/11/08/evolucij...vatskih-skola/
__________________
"Izgubio sam moju evolucionističku vjeru dok me poučavao uvjerljivo najveći evolucionist 20.st. ...Car darvinovske evolucije je gol." Dr Felix Konotey-Ahulu (vodeći svjetski autoritet za anemiju srpastih stanica, profesor ljudske genetike) "Literalisti (kreacionisti) su apsolutno u pravu. Evolucija je religija." Prof.dr. Michael Ruse (ateist, filozof biologije)  
Luč is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2016., 13:45   #17
Eto ti ga na. Došli smo do rasprave što je evolucija i je li ona kao validna.

Makroevolucija je mikroevolucija samo na velikom vremenskom razdoblju. Što ti misliš da je makroevolucija?
Nema tu nikakvog bubanja i muljanja već se djeci predstavljaju činjenice sa dokazima. Ako želiš saznati više pročitaš knjigu (npr. "Zašto je evolucija istinita" od Jerrya Coynea), odeš u muzej, pogledaš dokaze, popričaš sa stručnjacima.
Ne daj da te zbuni što se neki razmeću doktorskim titulama, jer to ne znači puno. Treba paziti da je doktorat iz znanstvenog područja. Neki imaju doktorate iz teologije, astrologije, pa i nekih grana filozofije ali ne mora značiti da su upućeni u znanstvena zbivanja.
mr.Natural is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2016., 15:00   #18
Tema o evoluciji i kreacionizmu se proširila na pdf Trash kultura.
Valjda da se vidi gdje joj je mjesto.
konjokradica is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2017., 14:51   #19
Quote:
Luč kaže: Pogledaj post
Dusparinu knjigu su cijelu (svaki dan, dio po dio)čitali na katoličkom radiju Radio Marija: vidi: Čitamo knjigu - Elvis Duspara: Nanovo rođen http://www.radiomarija.hr/Program.aspx?DayID=2550

Na Radio Mariji je gostovao i u emisiji koja je više puta reprizirana.

Duspara je gostovao i na katoličkom Radio Mir Međugorje, gdje je predstavljen riječima "Elvis Duspara, urednik Nacije i kolumnist na vrlo neobičan način govori o nekim vjerskim pitanjima. Uz to on smatra da je teorija evolucije najgora sekta i da je demokracija sustav manipuliranja ljudima. U emisiji čujte njegovo svjedočanstvo čudesnoga ozdravljenja njegova sina. On također govori da nije za ovakav tip međureligijskoga dijaloga." https://www.youtube.com/watch?v=VTpt8VaKSfo


Od 34:50 min. videa sa promocije knjige svećenika don Kaćunka, Duspara stoji pored autora krapinskog muzeja evolucije Jakova Radovčića i nudi novce za nepobitan i neupitan znanstveni dokaz makro-evolucije https://www.youtube.com/watch?v=H1qTAoVdMP4
Duspara je par puta bio na TV i dobio potporu i nekih znanstvenika, sveučilišnih profesora: https://www.youtube.com/watch?v=v_HLone8tZk
__________________
"Izgubio sam moju evolucionističku vjeru dok me poučavao uvjerljivo najveći evolucionist 20.st. ...Car darvinovske evolucije je gol." Dr Felix Konotey-Ahulu (vodeći svjetski autoritet za anemiju srpastih stanica, profesor ljudske genetike) "Literalisti (kreacionisti) su apsolutno u pravu. Evolucija je religija." Prof.dr. Michael Ruse (ateist, filozof biologije)  
Luč is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2017., 13:02   #20
Quote:
Luč kaže: Pogledaj post
Duspara je par puta bio na TV i dobio potporu i nekih znanstvenika, sveučilišnih profesora: https://www.youtube.com/watch?v=v_HLone8tZk
Vrlo jadan video. Daju neke tvrdnje poput kao da ljudi i čimpanze nisu u genetičkom srodstvu - odakle im ta "informacija"? Ne navode jer je sa znanstvenog gledišta potpuno netočna. Ako želiš saznati nešto o evoluciji nemoj gledati videe od strane katoličke crkve već pročitaj knjige od ozbiljnih znanstvenika, kao knjiga koju sam ti naveo u prošlom postu. Naravno ako te zanima da naučiš nešto o evoluciji, no ako želiš trollati ljude sa videima koji daju lažne informacije i koji su tako izmontirani da recimo ne možeš ni čuti što je Vladimir Paar stvarno rekao, jer je prekinut u sred rečenice to je druga stvar.
Ili taj Duspara - daje 7000 kn za dokaz da se evolucija stvarno dogodila, a u isto vrijeme uopće ne razumije što je evolucija.

Isto je valjda problem što ljudi iz nekog razloga slijepo vjeruju crkvi i bez ikakvog razloga očekuju da sve što govori neki svećenik ili drugi kler mora biti istina.

Zadnje uređivanje mr.Natural : 25.01.2017. at 13:28.
mr.Natural is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:43.