Natrag   Forum.hr > Društvo > Prirodne znanosti

Prirodne znanosti Čista znanost za jako pametne i one koji takvima žele postati
Podforum: Armstrong Station - Astronomija i astrofizika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.09.2009., 03:28   #61
Quote:
Igazsag_ kaže: Pogledaj post
Nikakav ja propali student nisam.
A ti obrazovan - nisi. Žao mi je. Nisi.
Da jesi, poštovao bi ljude poput Paara. Općenito bi poštovao ljude i ne bi bio agresivan.
A kako se onda naziva nekog tko propadne na 3. godini?

Osim toga, Paara poštujem. Dok se bavi fizikom, kad počne o stvarima izvan svoje domene, onda zadržavam pravo nazvati to što radi pravim imenom - sranjem.
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2009., 03:34   #62
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
Osim toga, Paara poštujem. Dok se bavi fizikom, kad počne o stvarima izvan svoje domene, onda zadržavam pravo nazvati to što radi pravim imenom - sranjem.
Mislim da je Paar ipak u pravu. O propadanjima na 3.-im godinama ne znam ništa. Ja nisam nikada ništa studirao.

Zadnje uređivanje Paaralaxa : 28.09.2009. at 04:30.
Paaralaxa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2009., 09:16   #63
Quote:
Aphex kaže: Pogledaj post


ot:
mislim da bi nam dobro došla neka emisija za raskrinkavanje alternativaca, onako fino po redu. Sve šta treba napraviti je uzeti popis gostiju iz Na rubu znanosti i pljuvati po dva-tri u emisiju, onako grupno i tematski. Teorije zavjere, bioenergičari, parapsihologija, ufolozi, Drago Plečko..

To bi puno populariziralo znanost i kritičko razmišljanje. Ljudi vole pljuvanje po drugima, može se napravit pravi šou od toga, da bude humoristično i sve, a da se opet čvrsto drži činjenica..
Ponedjeljak ujutro, početak novog radnog tjedna, a moram čitati OVO. Ne znam ni kako bih nazvala ovaj izričaj, biranje riječi, koncept i sadržaj.

Naravno, stati ću opet i iznova na stranu jedne mekše znanosti, ljudskije, emotivnije, kako je pojedinci nazivaju pseudoznanosti. Usput rečeno, iz samih rečenica nas par "pseudoznanstvenika" jasno je vidljiva mekoća i blagost, jedna odmjerenost. Pročitajte rečenice Vas praaaaaavih znalaca, tobože visokoobrazovanih ljudi. Pune su posprdnosti, ponižavanja, degradiranja osoba i njihovih dostignuća. Pa da, vi sigurno znate bolje, više, jače samo što vam smeta politička klima u nas Hrvata, a vjerovatno vas koči i glavni urednik HRT, ali da nema njih vi bi vladali ovom zemljom, zasigurno. DE, DOBRO JE puna su groblja nezamjenjivih ljudi.

Kao što je već netko napisao, ne sjećam se da je u NRZ ikada bilo ikakvih napetosti, negativnosti i svađa . Konkretno što se tiče emisije o vodi, smatram da je bila odlična, moglo se puno toga naučiti, čak planiram neke stvari primijeniti i u vlastitom radu.

Za sve vas supersonične megagigastične turbo znanstvenike, koji btw ne znaju ni što se događa svake godine, festival znanosti se održava u svim većim gradovima i na njemu sudjeluju učenici i studenti. Čini mi se kako je prošle godine upravo tematika bila voda, između ostalog i memorija vode. Meni je osobno drago vidjeti u mlađim generacijama dubinu i širinu pogleda na svijet i život. Eto vam prilike da svoju agresiju ispucate na jedan kreativan i svrsishodan način.
__________________
Ako želiš pobijediti, ne smiješ izgubiti!
Freyra is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2009., 09:24   #64
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
Već postoji i zove se Bullshit, trebao bi za početak HRT to otkupiti.
Je, je, kak da ne, s jedne strane Mišak prdi a sa druge sve što on kaže biva poklopljeno

Ne čini se loše onako odokativno, iako bih najradije vidjela nešto naše. Prva epizoda - brutalno razjebavanje pojmova "organski uzgoj hrane" i "ekološka poljoprivreda"
Šokantni ameri koji otvaraju oči tulavoj naciji su toliko već viđeni - s druge strane, ako bi čekali naše da nešto naprave, pogotovo samoinicijativno, možda, ali samo možda bi taj projekt gledala naša pra-pra-pra-pra-pra-pra-praunučad. Uostalom, tko bi to vodio? Oliver Mlakar satire koncept afrodizijačkih sredstava? Sopekica demantira beneficijelni efekt MMS-a? Tko bi mogao s kredibilitetom objasniti kompletnu musaku koja leži iza globalnog zatopljenja?
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2009., 09:31   #65
Quote:
Lastan kaže: Pogledaj post
Nego, bilo bi sasvim veselo da nekako dovučemo Dawkinsa u Hrvatsku… eto projekta za DIO.
Lastane, takve face I DOLAZE u Hrvatsku. Vrlo rado. Samo na njegovo predavanje dođu 3 čovjeka. Pa onda bude bruka, znate ovo, znate ono... U njegovoj zemlji se ubijaju za zadnju klupu.

Početkom svibnja jedan je takav zadnji put bio ovdje. Pokušao sam to obznaniti i ovdje na forumu, na Znanstvenim novostima.

Pitao sam jednog administratora, rekao možda bi moglo. Pitao sam drugoga, nikad nije poslao odgovora.
Hallucigenia is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2009., 10:00   #66
Quote:
Freyra kaže: Pogledaj post
Čini mi se kako je prošle godine upravo tematika bila voda, između ostalog i memorija vode. Meni je osobno drago vidjeti u mlađim generacijama dubinu i širinu pogleda na svijet i život.


:ulazi u podrum konstruiran za nuklearne okršaje:
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2009., 10:50   #67
Quote:
Igazsag_ kaže: Pogledaj post
Nikakav ja propali student nisam.
A ti obrazovan - nisi. Žao mi je. Nisi.
Da jesi, poštovao bi ljude poput Paara. Općenito bi poštovao ljude i ne bi bio agresivan.
Svi ovdje imaju poštovanja prema Vladimiru Paaru kao popularizatoru znanosti (definitivno je uz pokojnog Supeka, Raosa, Korlevića i V. Devidéa) jedan od naši najvećih populizatora znanosti), kao autoru dobrih udžbenika iz fizike (oni za srednju školu su bili odlični) i kao fizičaru, ali je problem kad se on kao fizičar i član akademije ide petljati u područja o kojima nema pojma.
Kad pametuje o molekularnoj biologiji i ekologiji, klimatologiji te nekim društvenim fenomenima a sve to još začini religijskom duhovnošću i misticizmom čovjeku se smuči. A ljudi vide titulu akademik i misle da je čovjek popio svu pamet svijeta, a nije i samo se blamira.
__________________
Pušači su sebični i smrdljivi ovisnici.
morbidangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2009., 10:58   #68
Quote:
gotterdamerung kaže: Pogledaj post


:ulazi u podrum konstruiran za nuklearne okršaje:

Bolje da ništa ne započinjem. Čekam kumeka On je uvijek jezgrovit i jasan kad se radi o ovakvim starima.

Da, voda definitivno nešto pamti. Kako zapamti da je kod 4°C najgušća




Hallucigenia, o kojem se radilo?
__________________
Pušači su sebični i smrdljivi ovisnici.
morbidangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2009., 11:04   #69
Svatko od nas trebao bi dati maksimum od sebe na svom području. To će biti najbolje čime možete pridonijeti znanosti u Hrvatskoj. A baš nekoga briga što je tko gdje rekao u medijima. Kome relevantnom to uopće išta znači???
Hallucigenia is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2009., 11:13   #70
Quote:
morbidangel kaže: Pogledaj post
Hallucigenia, o kojem se radilo?
Imaš PM!
Hallucigenia is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2009., 11:17   #71
Quote:
Igazsag_ kaže: Pogledaj post
Malo. Jer većina nije zadrta i pomalo naginju pseudoznanosti.
Pravo rečeno, ne kužim ti rečenicu.

Sposobnost suočavanja ide iz elokvencije i poznavanja područja.

Quote:
Njih nitko ne podržava. Kada je bila emisija NRZ sa prodavačima magnetića?
Mišaka ne gledam već odavno. Od emisije mu ili zaspim ili gasim televizor jer slabo podnosim laži.

A magnetići su bili na Potrošačkom kodu. Najavili su prilog o varalicama, a onda kao stručnjaka pozvali lika iz HUPED-a koji je nešto laprdao o atestiranim magnetićima i tome se kako djeca ne smiju previše magnetizirati.

Quote:
Freyra kaže: Pogledaj post
Za sve vas supersonične megagigastične turbo znanstvenike, koji btw ne znaju ni što se događa svake godine, festival znanosti se održava u svim većim gradovima i na njemu sudjeluju učenici i studenti. Čini mi se kako je prošle godine upravo tematika bila voda, između ostalog i memorija vode. Meni je osobno drago vidjeti u mlađim generacijama dubinu i širinu pogleda na svijet i život. Eto vam prilike da svoju agresiju ispucate na jedan kreativan i svrsishodan način.
Sjećam se toga i bilo me sram jer sam godinu prije i sam nešto tamo radio.


Glede predavanja, fali dobra reklama. Prvo što za to malotko čuje, a onda još ni oglasi nisu uvijek privlačni laicima. Makar, ćumezovci znaju napraviti jako lijepe plakate. Koji se nikad ne rašire dalje od Bijeničke i Horvatovca.
__________________
Neoriginalni ljudi kopiraju neoriginalne ljude, originalni kopiraju originalne.
sal_mirabilis is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2009., 11:17   #72
Quote:
Freyra kaže: Pogledaj post
Naravno, stati ću opet i iznova na stranu jedne mekše znanosti, ljudskije, emotivnije, kako je pojedinci nazivaju pseudoznanosti.
Dovoljno je procitati ovu tvoju recenicu da se pocnu javljati onakve strasti kakve si opisala. Kao prvo, meksa znanost postoji samo u odnosu "hard" i "soft" science, a to se obicno odnosi na razliku izmedu prirodnih odnosno tehnickih znanosti gdje sve vrvi od eksperimenata, mjernih instrumenata, preciznosti itd. i drustvenih znanosti gdje je toga manje.

Pseudoznanost nije znanost pa nije normalno da je proglasavas znanoscu, a kamoli ljudskijom od znanosti. Ljude i prirodu oko njih proucava i opisuje upravo znanost takva kakva je, tako da ljudskije od nje nema.

Znanost takoder ne moze biti emotivna. Emotivan moze biti znanstvenik prigodom obavljanja eksperimenata, ocekivanja rezultata ili objave rezultata.
Bez obzira svidao mu se rezultat ili ne pa bio u ekstazi ili depresiji, znanstvenik se drzi rezultata i prema njima dalje djeljuje. Ne po emocijama. Paraznanstvenik se ne drzi rezultata, ako do nekakvih rezultata uopce na neki nacin i dode, nego se i dalje povodi za emocijama koje mu nadvladavaju razum. Namjerno ili slucajno, to je pitanje. Mozda cak i za psihijatre.


Quote:
Freyra kaže: Pogledaj post
Usput rečeno, iz samih rečenica nas par "pseudoznanstvenika" jasno je vidljiva mekoća i blagost, jedna odmjerenost..
Kakve to ima veze sa znanoscu? Ja bih rade da mi u laboratoriju radi tvrd i neodmjeren znanstvenik koji radi i cvrsto stoji iza svojih rezultata dok se ne dokaze suprotno, nego meki i blagi covjek koji zivi u oblacima.

Quote:
Freyra kaže: Pogledaj post
Konkretno što se tiče emisije o vodi, smatram da je bila odlična, moglo se puno toga naučiti,
Da, od fizicara koji je tamo gostovao.


Quote:
Freyra kaže: Pogledaj post
dubinu i širinu pogleda na svijet i život. .
Sto je po tebi dubina i sirina pogleda na svijet i zivot?
puls is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2009., 11:32   #73
Quote:
gotterdamerung kaže: Pogledaj post


:ulazi u podrum konstruiran za nuklearne okršaje:
Pa OK, nečijoj svijesti i inteligenciji je to do te dubine. Za nekoga je sasvim logična i prosto prihvatljiva činjenica
__________________
Ako želiš pobijediti, ne smiješ izgubiti!
Freyra is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2009., 11:47   #74
Quote:
puls kaže: Pogledaj post

Kakve to ima veze sa znanoscu? Ja bih rade da mi u laboratoriju radi tvrd i neodmjeren znanstvenik koji radi i cvrsto stoji iza svojih rezultata dok se ne dokaze suprotno, nego meki i blagi covjek koji zivi u oblacima.


Sto je po tebi dubina i sirina pogleda na svijet i zivot?
Je li labos u vojnoj bazi ili možda Treblinki ili tako nešto? Čini mi se da tvoj znanstvenik svojim osobinama tamo pripada

Dubina i širina pogleda na svijet: na primjer - memorija vode. Tko je gledao emisiju ili čitao knjigu, zna o čemu se radi. Dakle, svi znamo kako je voda izvor života. Postajemo svjesni važnosti navodnjavnja za polj, proizvodnju uzimajući u obzir klimatske promjene, ali i činjenicu povećanja prinosa. To je jasno utvrđena činjenica. Moje pitanje glasi: Što bi se dogodilo kada bi memoriju vode koristili u recimo ovako važnoj agrotehničkoj mjeri?
__________________
Ako želiš pobijediti, ne smiješ izgubiti!
Freyra is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2009., 11:53   #75
Quote:
Freyra kaže: Pogledaj post
Pa OK, nečijoj svijesti i inteligenciji je to do te dubine. Za nekoga je sasvim logična i prosto prihvatljiva činjenica
Šališ se?

Ako ipak ne, otvori temu na PZ-u o memoriji vode, da ne zalazimo u offtopic u ovoj temi. Zašto ne vidiš koliko je ta fraza oksimoron? Rado ću raspraviti s tobom o tome, od inicijalne definicije pamćenja do vodene sposobnosti za takvo što. Imam hrpu pitanja.

Uostalom, malo je neobično doći na PZ, septičku jamu konvencionalnih znanstvenika i očekivati bezuvjetnu podršku i hagič/kisač na svaki quote.
Uz sve, konstantno trubeći i spočitavajući drugima da su dno i nazivajući ih "supersoničnima i megagigastičnima". Po svakoj definiciji, zatrolavaš. Da itko od nas otprdi na Alt i tako piše tj. kritizira njihov način razmišljanja čak i kad se radi o zdravlju, dobio bi karton iste namjene.
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2009., 12:06   #76
Quote:
Freyra kaže: Pogledaj post
Ponedjeljak ujutro, početak novog radnog tjedna, a moram čitati OVO. Ne znam ni kako bih nazvala ovaj izričaj, biranje riječi, koncept i sadržaj.
smeta ti "pljuvanje"? asti koja osjetljivost. Ja sam za pljuvanje pseudoznanosti. za gaženje. za otkinut joj glavu i skakat po njoj

Quote:
Naravno, stati ću opet i iznova na stranu jedne mekše znanosti, ljudskije, emotivnije, kako je pojedinci nazivaju pseudoznanosti...
...psssst.. koja nije znanost *zapravo*.
Quote:
Meni je osobno drago vidjeti u mlađim generacijama dubinu i širinu pogleda na svijet i život. Eto vam prilike da svoju agresiju ispucate na jedan kreativan i svrsishodan način.
meni je gadno vidjeti u mlađim generacijama (a i u starijima) naivnost i lažnu nadu. razočaranje nakon neuspjele alternativne terapije, masu para potrošenih na "filtere za vodu" koji utiskuju energiju simbola u sve što prođe kroz njih.
Aphex is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2009., 12:13   #77
Quote:
Freyra kaže: Pogledaj post
Dubina i širina pogleda na svijet: na primjer - memorija vode. Tko je gledao emisiju ili čitao knjigu, zna o čemu se radi. Dakle, svi znamo kako je voda izvor života. Postajemo svjesni važnosti navodnjavnja za polj, proizvodnju uzimajući u obzir klimatske promjene, ali i činjenicu povećanja prinosa. To je jasno utvrđena činjenica. Moje pitanje glasi: Što bi se dogodilo kada bi memoriju vode koristili u recimo ovako važnoj agrotehničkoj mjeri?
Kao prvo, to da voda ima memoriju nitko nikada nije dokazao znanstvenim metodama, a sudeci prema znanju koje o vodi imamo, to je potpuna besmislica.
Stoga je takav pogled na svijet plitak i uzak, a ne sirok i dubok jer se bavi nekakvim uskim povrsinskim pretpostavkama, a ne dubokim i sirokim znanstvenim dokazima.

Kao drugo, cinjenica je sinonim za istinu koja se iskazuje u formi recenica. Oblik kojim se izrazava znanstvena cinjenica je recenica znanstvenog jezika.
Nitko nikada u znanosti nije potvrdio da voda ima memoriju, tako da ne mozemo spajati cinjenice o navodnjavanju s besmislenim izjavama o memoriji vode.
puls is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2009., 12:15   #78
- check.
Radiation suit - check.

.
justapixel is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2009., 12:26   #79
Quote:
Aphex kaže: Pogledaj post
meni je gadno vidjeti u mlađim generacijama (a i u starijima) naivnost i lažnu nadu. razočaranje nakon neuspjele alternativne terapije, masu para potrošenih na "filtere za vodu" koji utiskuju energiju simbola u sve što prođe kroz njih.
Na ono što ja najviše povilenim su konkretno iscjeljivači i ostatak mlatimudana koji imaju petlje stati pred bolesnog čovjeka, u očaju, često i pred smrt, mahati viscima i mantrati neke opskurne orijentalne frazice i onda ih naplatiti kao suho zlato jer imaju "sposobnost" iscjeljivanja. Gdje je tu odgovornost? Humanost koju toliko isprđuju? Čovječe, pred tobom je biće s metastazama, u strahu i očajnoj želji za životom a ti mašeš lepezama, pališ jebene mirisne štapiće od ylang-ylanga i pjevušiš! Kako imaju petlje?! Jedini gori su kad zabriju zbilja da imaju takve sposobnosti, što plate par tisoč eura za svaki level-up MLM-based vrzinog kola
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2009., 12:44   #80
Quote:
Igazsag_ kaže: Pogledaj post
Znam kakvi ljudi na HTV-u odlučuju o emisijama, i nemam baš lijepo mišljenje o njima (a niti urednici tih emisija).
No jedno je ipak sigurno: daleko šire gledaju nego neki od vas.
Žao mi je što sam uvidio da je nivo obrazovanja prosječnog forumaša puno niži nego što se čini.
Blatiti jednog akademika, samo zato što nismo dovoljno stvari naučili...to je odlika mladih i ne osobito učenih ljudi.
Primjetio sam na nekim drugim mjestima da se neki vole hvastati nivoom obrazovanja. Na žalost, kao što i govore za Hrvatsku, to je vrlo, vrlo, upitno. Zato nam je i privreda i mentalitet takav kakav jest. Zato nam je i država u takvom stanju u kakvom jest. Na kraju krajeva, zato nam je i znanost takva kakva jest, pa se ovdje napadaju Đikić, Radman, Paar...a sve zajedno sa klompama.


Daj još!
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:24.