Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.07.2014., 20:57   #9981
Quote:
MissAnabella kaže: Pogledaj post
Znaci Lidl je ok
Signal dobar? 300 mb mi malo premalo, jel se to moze dodatno nadograditi?

E da i jel se to moze kupiti na kioscima, jer to moramo prvo rijesiti kad dodemo


Sent from my iPhone using Tapatalk
Kupi se jedino u Lidlu, imaju oni i jos drugih tarifa za manje ili vise novaca, meni je ovo najoptimalnije, pogledaj ovdje sve opcije koje nude pa si izaberi http://www.lidl.de/de/lidl-mobile/s1201

To je ustvari flat internet ali nakon 300 Mb sruse brzinu na gprs tj 64 mbs a to kao da je niti nemas, ne znam je li dovoljna za tipkanje poruka na viber ili whatsapp.

Lidl mobile je na O2 mrezi, meni je signal uglavnom ok.

Ali, ima jedna caka, McDonalds ti svaki dan daje 1 sat besplatnog interneta a sistem funkcionira tako da moras upisati broj moba i onda ti na taj broj posalju kod za ulaz, pa koliko imas brojeva toliko sati mozes ici na internet, spojis se laptopom i ukucas kod koji dobijes na mobitel i surfas.

Mislim da slicno funkcionira i u Burger Kingu ali nisam siguran, koristio sam samo McDonalds.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Old 24.07.2014., 22:31   #9982
Hvala svima na savjetima... ja isto mislim da je bolje skupit neku lovu i ići riskirati, kažu da sreća prati hrabre, pa i ako ne uspjem barem sam pokušala. Sve je bolje od sjedenja doma i kukanja nad situacijom. Ja namjeravam probati sama,jer nemam nikog poznatog tamo. btw, Mali zeleni, super ti je potpis, sviđa mi se!
Bonny78 is offline  
Old 25.07.2014., 01:31   #9983
Kako mogu provjerit jel me poslodavac prijavio? Plaću mi daje na ruke, a niti jednu platnu listu nisam dobio... Da odem na Finanzamt to provjerit?
Također, kad sam počeo radit poslodavac mi uopće nije dao onaj upitnik da popunim sa svojim podacima, kao što sam dobio u prvoj firmi kad sam počinjao, jel to nije obavezno?
neobuzdan is offline  
Old 25.07.2014., 09:23   #9984
Quote:
neobuzdan kaže: Pogledaj post
Kako mogu provjerit jel me poslodavac prijavio? Plaću mi daje na ruke, a niti jednu platnu listu nisam dobio... Da odem na Finanzamt to provjerit?
Također, kad sam počeo radit poslodavac mi uopće nije dao onaj upitnik da popunim sa svojim podacima, kao što sam dobio u prvoj firmi kad sam počinjao, jel to nije obavezno?

Ako ne dobijas platnu listu vjerojatno te nije prijavio.
Da te prijavio, dobio bi broj mirovinskog osiguranja, na temelju tog broj mozes na mirovinskom provjeriti jel te prijavio i placa doprinose.
mio8 is offline  
Old 25.07.2014., 16:46   #9985
Quote:
mio8 kaže: Pogledaj post
Ako ne dobijas platnu listu vjerojatno te nije prijavio.
Da te prijavio, dobio bi broj mirovinskog osiguranja, na temelju tog broj mozes na mirovinskom provjeriti jel te prijavio i placa doprinose.
Misliš na Renteversicherungsnummer ili Identificationsnummer kako god bilo.. imam te sve podatke i dao sam poslodavcu
neobuzdan is offline  
Old 25.07.2014., 18:10   #9986
Da, Rentenversicherungsnummer.
Nazoves mirovinsko ili odes tamo ako ti nije daleko i pitas jel uplacuje doprinose.
Inace je uobicajeno da novi poslodavac trazi sve potrebne podatke.
Osim adrese normalno i broj ziro racuna, brojeve mirovinskog, zdravstvenog i porezne i potvrdu porezne u kojoj si poreznoj klasi.
mio8 is offline  
Old 26.07.2014., 23:58   #9987
Talking Munchen

Pozdrav, forumaši. Ovako, imam nekoliko pitanja. Kao što naslov posta govori, preselio sam u Munchen prije mjesec dana jer sam dobio posao. Zanima me ima li tko od vas da živi tamo ili da mu se mogu obratiti oko nečega što me zanima o samom gradu i Njemačkoj općenito?
Jojo4389 is offline  
Old 27.07.2014., 03:11   #9988
Quote:
mio8 kaže: Pogledaj post
Da, Rentenversicherungsnummer.
Nazoves mirovinsko ili odes tamo ako ti nije daleko i pitas jel uplacuje doprinose.
Inace je uobicajeno da novi poslodavac trazi sve potrebne podatke.
Osim adrese normalno i broj ziro racuna, brojeve mirovinskog, zdravstvenog i porezne i potvrdu porezne u kojoj si poreznoj klasi.
To sve što si naveo sam mu predao.
OK ipak brijem da me prijavio, iako i da nije zasad mi je svejedno jer mi je najbitnije da me plati što odradim.
Također nisam ni toliko dugo možda su negdje zapele platne liste u systemu
neobuzdan is offline  
Old 27.07.2014., 16:18   #9989
Quote:
Jojo4389 kaže: Pogledaj post
Pozdrav, forumaši. Ovako, imam nekoliko pitanja. Kao što naslov posta govori, preselio sam u Munchen prije mjesec dana jer sam dobio posao. Zanima me ima li tko od vas da živi tamo ili da mu se mogu obratiti oko nečega što me zanima o samom gradu i Njemačkoj općenito?
Pitaj ovdje, prije ces dobiti konkretniju informaciju.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Old 27.07.2014., 18:22   #9990
Ja sam se nedavno preselio u Regensburg. Jel ima ikoga gore nekako mi se cini da nema bas nesto nasih u Regensburgu. Jel ima itko nekakve informacije, da li postoji misa na hrvatskom?
redchilli is offline  
Old 28.07.2014., 10:18   #9991
Quote:
redchilli kaže: Pogledaj post
Ja sam se nedavno preselio u Regensburg. Jel ima ikoga gore nekako mi se cini da nema bas nesto nasih u Regensburgu. Jel ima itko nekakve informacije, da li postoji misa na hrvatskom?
Koliko ti je trebalo za postaviti ovde pitanje, mogao si u trazilicu upisati "hrvatska katolicka misija u Regensburgu" (ili na njemackom) i saznao bih sto te zanima. Cemu ovakva i slicna pitnanja u vrijeme interneta..
drvopija is offline  
Old 28.07.2014., 17:55   #9992
Čovjek je samo pitao, kladio bih se da je ovaj mladja nestrpljiva generacija
svilaj is offline  
Old 28.07.2014., 20:32   #9993
Quote:
drvopija kaže: Pogledaj post
Koliko ti je trebalo za postaviti ovde pitanje, mogao si u trazilicu upisati "hrvatska katolicka misija u Regensburgu" (ili na njemackom) i saznao bih sto te zanima. Cemu ovakva i slicna pitnanja u vrijeme interneta..
trazio sam na google ali nakratko i nisam nista pametno nasao...sad sam opet ukucao i nasao sta me zanima. Zanima me i svaka druga informacija vezana za Regensburg, volim iz prve ruke...nemoras se zivcirat zbog svake dlake, malo opustenije gledat na sve
redchilli is offline  
Old 28.07.2014., 21:35   #9994
Quote:
neobuzdan kaže: Pogledaj post
To sve što si naveo sam mu predao.
OK ipak brijem da me prijavio, iako i da nije zasad mi je svejedno jer mi je najbitnije da me plati što odradim.
Također nisam ni toliko dugo možda su negdje zapele platne liste u systemu
jesi li ti stvarno svejedno?? šta ako ti ni zdravstveno ne plaća?? nagrabusio si ako oboliš ...možda da ipak provjeriš??
Lisa is offline  
Old 29.07.2014., 16:32   #9995
Ima li koga da živi u gradu Werder (Havel)?
Koliko vidim na google maps, to je gradić sat vremena vožnje od Berlina.
Trebao bih u idućih tjedan-dva otići tamo na razgovor za posao, ja sam iz Osijeka pa sad ne znam kako mi je najpovoljnije.
Koji god prijevoz gledam trošak je velik pošto je to skroz na sjeveru Njemačke, a i nema direkt linije za taj grad.

Ako netko slučajno planira ići tamo negdje u blizinu toga gradića (ili zna nekoga tko ide) neka javi na PM pa bi mogli dogovorit da podijelimo cijenu puta ili tako nešto.

LP
canon385 is offline  
Old 29.07.2014., 21:21   #9996
troskove putovanja ti treba platiti poslodavac,
ili bar odredjeni dio.
noldo is offline  
Old 29.07.2014., 21:45   #9997
E pa to bi bilo idealno, ali samo su mi rekli da žele sa mnom razgovarati u njihovoj firmi i da im javim kad mogu doći, ni spomena o troškovima putovanja.
Poslao sam im novi mejl danas i rekao da mi je to prevelik trošak da dolazim samo zbog razgovora za posao koji možda neću ni dobiti pa sad čekam što će mi odgovoriti.

Ali reko ako netko ide gore i nazad pa da podijelimo troškove.
canon385 is offline  
Old 29.07.2014., 23:20   #9998
potrazi na www.carpooling.com ima li netko tko putuje iz Zagreba za Berlin ili slicno

Ili da se nekako docepas Minhena, postoji hrpa autobusa koji voze po Njemackoj za male novce (poznanik putovao u Berlin za samo 20 eura).

Informaticki si pismen, trazi, sve je dostupno na internetu.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Old 30.07.2014., 12:26   #9999
Quote:
redchilli kaže: Pogledaj post
trazio sam na google ali nakratko i nisam nista pametno nasao...sad sam opet ukucao i nasao sta me zanima. Zanima me i svaka druga informacija vezana za Regensburg, volim iz prve ruke...nemoras se zivcirat zbog svake dlake, malo opustenije gledat na sve
Ne zvciram se, pomazem ti, a vidi kako mi zahvaljujes.
drvopija is offline  
Old 31.07.2014., 18:35   #10000
Quote:
Rajnus kaže: Pogledaj post
Zdravstveno ces samo po sebi izgubiti. Privremeni boravak prijavis u MUPu ili jednostavno odjavi prebivaliste. Zasto uopce riskirati peripetije.
Hvala na odgovoru. Istina je da se ne isplati riskirati. Znate li mora li se imati prebivalište u RH da bi se mogli imati računi u nekoj od banaka u RH?
Disco Squirrel is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:15.