Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.07.2008., 16:55   #361
Mogu si misliti kako je onima u puberteru ,osjećaš se kao da je propast svijeta...Ja na to gledam na način da neki ljudi imaju isto tako neizlječive bolesti koje nisu kožne, nego još gore i moraju prolaziti ne znam kakve terapije i bolove i muke...
Mi se možemo čuvati na neki način, otići na Mrtvo more, mazati se s kremicama, a šta oni mogu, gutati nekakve tablete, primati injekcije i slično...
Ja na vitiligo ne gledam kao na propast svijeta, znam da ga imam, živim s njim i on sa mnom, ali ako sam u mogućnosti pomoći si, zašto ne...
KOM SE NE SVIĐA NEK NE GLEDA
Hvala, pusa
nusha1983 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2008., 13:04   #362
PUŽ ( PUŽICE ) , mogla bi tvoje postove čitati cili dan. Ulivaju nadu i pozitivu, a to je za početak br.1. A i najbolje je slušati osobe koje već dugo kroz to prolaze.
Eto, srića u nesrići je ta da mi se vitiligo pojavija sad ( kad je već mora ) jer sam dugo u vezi, i momak me voli jednako i sa flekicama. A da ne govorim kolika mi je podrška i ohrabrenje. Čekam nalaze, pa ću drito kod Stanimirovića, pa ću viditi šta dalje. Opcija Mrtvo more nije isključena, i to šta prije to bolje. Za zdravlje se uvik skupi nešto novac.
Lipi moji, veliki pozdrav!

nusha: u koliko sati si naručena sutra? Nadam se da češ nam dosta toga napisati!
Silvy24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2008., 13:08   #363
E PUŽ, da te pitam još, koliko te je staja put na Mrtvo more? Otprilike, da znam početi skupljati
Silvy24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2008., 14:48   #364
piše ti na ovoj temi negdje kolko sveukupno dođe, neki su čak i zbrajali koliko ih je izašlo sa svime potrebnim, mislim da se je spominjala cifra od 17000...al piše ti i koliko je smještaj, doktor i sve, prekopaj temu malo...

u pol 12 sam naručena, al računajte da ću popodne već bit na netu sa novim vijestima .
puse
nusha1983 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2008., 19:58   #365
Je, silvy, sreća u nesreći je dobiti vitiligo kasnije! Ipak je to druga priča! Iako sad, s ovim odmakom, potpisujem opet vitiligo ako bi to značilo da ću (kao što i jesam, bar za sada) u svakom drugom pogledu biti zdrava! I naravno da te dečko voli i s vitiligom i bez njega! Što se ljubavnog (i općenito)života tiče, vitiligo nikad nije smetao nikome osim meni! Nevjerojatno! Eto, moj dečko se i dan danas, nakon sto godina veze, zgražava nad mojom "opsesijom" s vitiligom- kako proučavam flekove, znam ih nacrtati točno onako kako izgledaju, kak skužim ljude s vitiligom u mraku na tristo metara itd itd... On to niti ne primjećuje i jako se ljuti na mene kad, kako kaže, pretjeram hehe!
Mislim da imamo jednu mladu forumašicu Emicu, pa bi joj poručila da se trudi ne uzrujavati oko vitliga i da stvarno on u našim očima izgleda puno gore i ružnije nego u očima drugih!!!!
I drago mi je da ovi postovi nekome nešto znače! Moram priznati da je meni jako drago da imamo ovaj forum...

nusha, javi kak je bilo kod stanimirovića! Ja idem u utorak po upute što i kako prek ljeta!!!

naša evenflow je očito sva u pakiranju za mrtvo more!!! UŽIVAJ!!!!!!!!! i javi se!
__________________
Nije hrabro ako se ne bojiš!!!
PUŽ is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2008., 22:15   #366
O daaaa ,već sam debelo u pakiranju i križam stvari s popisa već me lagano hvata tremica od aviona, putovanja i slično...ali čini se, kad me omami onaj zrak, da ću odmah biti okej (još ako je efekt kao kod dobre prijeteljice Marice, uuu nebum se ni vraćala )
Baš se puno ljudi javilo na ovaj forum,zanimljivo mi je čitati iskustva od drugih,educiram se i pričam sa svima vama, dobrim ljudovima
Neki dan sam vidjela jednu mladu djevojku da ima oko madeža flekicu na leđima (kao i ja prije 19 god) hodala je ruku pod ruku sa dečkom i baš je slatko izgledao prizor.
Slažem se da je druga priča dobit vitiligo prije puberteta i sad kad imaš od 20 god.pa na dalje. Meni je bed i dan danas ići na plaže i skinuti se pred nepoznatim ljudima, jer mi se javljaju flash beckovi iz rane mladosti i pomišlajm ko će se zgroziti kad me vidi. Ali malo po malo se rješavam toga(jer je većina toga preuveličana i u mojoj glav, kak i ti Puž kažeš, sve flekiove znam napamet i na milju načina ih pokušavam sakriti jer ih doživljavam kao nešto sramotno).Super je imati nekoga za podršku i razumijevanje,a kako odrastam fizički i psihički sve više nalazim tog razumijevanja.Čula sam i da posjet Mrtvom moru nekima pomogne da se riješe tih kompleksa i da se vrate kao nove osobe sa više samopouzdanja.Nadam se i tom reultatu!
Moram naučiti više voljeti sebe fizički kakva jesam, da bi me onda i drugi mogli voljeli baš takvu(kak dubokoumno ovo zvuči haha)
pa eto...javljat ću se, iz Ein Bokeka koliko češće ću moći i reći kako ide terapija..a pišite i vi kakvu je Stanimirović dao terapiju za ljeto i kako napredujete s njom...
Veeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeliki pozdraf svima
EvenFlow is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2008., 00:31   #367
Ja sam danas bila ponosna na sebe, skužila sam da sam u potpunosti prihvatila svoje flekice i da se mogu napokon i šalit na njihov račun, svima govorim kak su mi slatke i ako niš drugo, bar sam posebna s tim
Jooooooooooooooj,ja bi isto na Mrtvo moreeeeeee, blago onima koji idu...i ZAMOLBA...ja bi par slikica da mi sline cure da vidim kak to tam izgleda...
Hvala vam svima koji ste tu i dajete jedni drugima podršku, to stvarno puno znači...čovjeće u par dana sam se navikla na vas samo tako
JEDVA ČEKAM SUTRAAAAAAAAAAA
nusha1983 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2008., 11:13   #368
Čula sam i da posjet Mrtvom moru nekima pomogne da se riješe tih kompleksa i da se vrate kao nove osobe sa više samopouzdanja.Nadam se i tom reultatu!


----E; TO! Upravo to je najdragocjenije u tretmanu tamo! Naravno, divan je osjećaj kad vitiligo počne prolaziti, ali ovo je još važnije! Ja stvarno nakon mrtvog mora potpuno drugačije gledam na vitiligo. Mislim da sam o tome već pisala, na jednom od prvih postova!
Biti će ti divno, javljaj nam se! I papaj puno finih palačinki s čokoladom za doručak, uživaj u njihovoj predobroj hrani i obavezno probaj hummus! Imaš ga u malom restorančići uz bazen, nije loš iako se nemre mjeriti sa tim i sličnim namazima koje smo jeli u Betlehemu!

Nusha, ja bi ti poslala slike, ali mislim da su prevelikog formata za ovaj forum! Jednom sam probala, pa nije uspjelo! I svi ćemo mi , kad tad, možda već iduće godine (opet ili prvi put) sunčat svoje guzice na 40 i više stupnjeva!!!!!
__________________
Nije hrabro ako se ne bojiš!!!
PUŽ is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2008., 13:52   #369
Evo meeeeeeee dragi moji,cmokaaaaaaa....
Ja sam u zadnje vrijeme sva u svom vitiligu, često se družimo i spominjemo .
Pa tako sam i ja napokon upoznala doktora Stanimirovića, kaže da sam u početnom stadiju i da je odlično vrijeme sad krenuti s liječenjem.
Moram kupiti Dermovate kremu, i tablete,klasika- magnezij, cink i bakar .
Mogu se sunčati ,weee...
Za dva mjeseca mu se ponovo moram javiti...
I da, moram vadit krv, da se vide hormoni štitnjače i antitijela i javit mu kakav je nalaz
Uglavnom, ja sam oduševljena...doslovno!!!

Sretan put onima koji idu na Mrtvo more i ono, zabavite se i za nas .
Kissss
nusha1983 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2008., 15:21   #370
bok ljudi. evo, posto su neki od vas pitali kako krema deluje, djelje sper. fleke su sve manje iz dana u dan. svima vama preporcam ov kremu, iako svaki od vas ima drukciji tip koze. pozz
emiii is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2008., 16:27   #371
Emii, jesi ti sigurna da imaš vitiligo? Plymicol je krema za gljivice koje mogu izazvati slične promjene na koži tj.depigmentirati kožu, ali to nije vitiligo...
To ti je super, jer gljive se liječe bez problema dok je s vitiligom potpuno drugačija situacija...

Eto, Nusha, nisi ni trebala ići, mogli smo ti mi prepisati terapiju! Zezam se, naravno! Jelda da je Stanimirović krasan? Ja idem u utorak na kontrolu!

Evenflow, još jednom sretan put!!!!

Veliki pozdrav svima!!!
__________________
Nije hrabro ako se ne bojiš!!!
PUŽ is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2008., 18:48   #372
PUŽ imaš pm
vlado_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2008., 21:44   #373
Quote:
PUŽ kaže: Pogledaj post
Emii, jesi ti sigurna da imaš vitiligo? Plymicol je krema za gljivice koje mogu izazvati slične promjene na koži tj.depigmentirati kožu, ali to nije vitiligo...
To ti je super, jer gljive se liječe bez problema dok je s vitiligom potpuno drugačija situacija...

Eto, Nusha, nisi ni trebala ići, mogli smo ti mi prepisati terapiju! Zezam se, naravno! Jelda da je Stanimirović krasan? Ja idem u utorak na kontrolu!

Evenflow, još jednom sretan put!!!!

Veliki pozdrav svima!!!
da draga, odličan je, on meni priča, ja se počnem smijati, kaže on, znam da pišete o meni na netu, ja već znala koju terapiju će mi prepisati...
javi kak je prošlo na kontroli!
pusa
nusha1983 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2008., 12:17   #374
PUŽ čitam tvoje postove i došla sam do zaključka da si predivna osoba...svi koji imamo taj problem trebali bi tako razmišljati i biti zahvalni što imamo bolest koja ne boli..tako i meni dečko s kojim sam dugo isto kaže da se opterećujem s glupostima, da svatko tko je imalo normalan gledat će te kao osobu a ne po flekama...vidim svi pišete o tom doktoru iz ZG i zanima me jel ako odem kod njega jel nužno da moram ići na to Mrtvo more?Vidim da ste svi jako zadovoljni s tim.Meni je na rukama i na licu.Na licu prekrijem puderom i to običnim jer nisam tamnoputa ali na rukama se vidi.
toncica21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2008., 12:39   #375
nije, mene nije poslao na mrtvo more
nusha1983 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2008., 13:01   #376
pa da!!! ja imam gljivice a ne vitiligo. samo sam se prepala da cu ga mozda dobiti! al' cini mi se da necu jer se flekice polako povlace.

sve najbolje svimaaa...
emiii is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2008., 13:09   #377
hvala, i tebi
nusha1983 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2008., 13:51   #378
Moj ujak je imao isto tako bijele flekice na leđima i doktor mu dao neku kremu da maže i prošlo mu je..bilo je riječ o gljivicama..tako da to nema veze s vitiligom...
nusha ti si tek krenila kod tog doktora?kako ti se čini?koliko imaš zahvaćeno tijelo vitiligom...nisam pametna što da radim...trenutno koristim Rangelovu terapiju i vidim neki pomak ali jako jako slab...ne sunčam se dovoljno mislim da je tu problem...pa idem sad to do kraja potrošiti..ali voljela bi probati još nešto jer imam osjećaj da je ovo neumorna bolest...
Iskreno, prihvatila ju jesam, ali na određeno vrijeme, želim ju izlječiti i nadam se da ću uspjeti...ŽIVIO OVAJ FORUM
toncica21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2008., 14:38   #379
ja u ponedjeljak idem podić terapiju i tad ću počet...prvi put sam bila kod Stanimirovića,imam šake,lice i između nogu zahvaćeno vitiligom,ali kaže on da je to normalno,da tak i krene.
svjesna sam da to možda niti ne ode do kraja,ali glavno da se ne proširi
nusha1983 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2008., 15:50   #380
Tončice, hvala na komplimentu! Ja sam ti jedna obična osoba, a ovo razmišljanje je rezultat iskustva. Učila sam metodom pokušaja i pogrešaka i shvatila da mrzeći vitiligo, uzrujavajući se oko njega i skrivajući ruke neću apsolutno ništa postići!!! Samo ću biti još nesretnija i nervoznija što je plodno tlo za vitiligo. Ali za taj klik u glavi trebale su godine suza, histeričnih ispada itd itd. Daleko od toga da me više ne smeta. Lagala bi kad bi rekla da je tako...al to je činjenica, vitiligo je tu i neće nikad nestati, pa jebiga, treba ga prihvatiti i šišaj... I tu i tamo se podsjetim da sam sretnica jer nemam jako puno.

Odlazak Stanimiroviću ne podrazumijeva da moraš ići na mrtvo more...to je samo jedna od opcija. I to najrijeđa opcija. Prvo bildanje imuniteta, dodaci prehrani itd itd itd itd a tek onda Izrael.

Hehe, Nusha, smiješna situacija kod Stanimirovića. Ja sam mu zadnji put rekla za forum, pa sad valjda prati kaj se dešava.

Vlado, odgovorila sam na pm
__________________
Nije hrabro ako se ne bojiš!!!
PUŽ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:15.