Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Internet

Internet Sve o internetu, sadržaju i tehnologiji
Podforumi: Web, Web development, Internet biznis, Nove web stranice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.03.2012., 16:48   #2821
Quote:
Sucimir kaže: Pogledaj post
jel se kome to još dešava zadnje dvi večeri oko 22h pukne komplet o3 paket i tako na jedno 30tak minuta :/
Ummm moguće da ti se modem restarta radi 24h konekcije, pogledaj na korisničkim stranicama koliko ti traju konekcije i kada završavaju. Ako je to problem, ugasi modem u ponoć ili kad ga ne koristiš negdje ujutro pa će ti se pucanje događati u to vrijeme.
UltraDelux is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2012., 14:02   #2822
meni ne da mi krepava O3 paket već mi tv radi dnevno maximalno sat vremena uz naravno prekide svako malo. a jučer navečer mi je krepao i internet na pola sata baš kao i tebi ali oko 19:45 . i naravno muž je proveo dobrih 45 minuta na telefonu s njima s tim da je razgovarao s 3 operatera a između svakog čekao dobrih 10 minuta na javljanje.
riješili ništa kao i obično.
čekamo odgovor na naš prigovor pisan 5.3. ali čini mi se da od toga ništa bez udruge potrošač jer su oni nakon zaprimanja prigovora i zahtjeva za raskid ugovora poslali novu opremu(na koju su rekli da nemamo pravo), i jučer kao zabilježili kvar i izdali nalog za izlazak tehničara a jučer nitko nije niti prijavljivao kvarr do večeri, a od tehničara ni T danas .
Ne kužim uopće što imaju slat tehničara ako smo u roku zatražili raskid ugovora i ako su i sami utvrdili da nam ne mogu pružit tu uslugu.
__________________
Nemam ja onih osamnaest godina ,ni mač u grudima da bih opet sve iz početka, nemam ja milion sudbina ,pa zar nije dovoljna i ova jedna, tako bijedna.?
Elich San is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2012., 14:43   #2823
Quote:
Elich San kaže: Pogledaj post
meni ne da mi krepava O3 paket već mi tv radi dnevno maximalno sat vremena uz naravno prekide svako malo. a jučer navečer mi je krepao i internet na pola sata baš kao i tebi ali oko 19:45 . i naravno muž je proveo dobrih 45 minuta na telefonu s njima s tim da je razgovarao s 3 operatera a između svakog čekao dobrih 10 minuta na javljanje.
riješili ništa kao i obično.
čekamo odgovor na naš prigovor pisan 5.3. ali čini mi se da od toga ništa bez udruge potrošač jer su oni nakon zaprimanja prigovora i zahtjeva za raskid ugovora poslali novu opremu(na koju su rekli da nemamo pravo), i jučer kao zabilježili kvar i izdali nalog za izlazak tehničara a jučer nitko nije niti prijavljivao kvarr do večeri, a od tehničara ni T danas .
Ne kužim uopće što imaju slat tehničara ako smo u roku zatražili raskid ugovora i ako su i sami utvrdili da nam ne mogu pružit tu uslugu.
Tehničara šalju jer i dalje imaš ugovor aktivan a raskid je u procesu tak pretpostavljam a ne mogu ti ostaviti dok imaš ugovor aktivan sa tv-om da to ne radi jer bi tada kršili ugovor jel . Problemi sa iptv-om se vrlo jednostavno rješavaju odeš u adsl uređaj , pogledaš pod statusom koliko ti iznosi atenuacija ako je viša od 35 db ...imat ćeš problema i to je to . Meni su iz HT-a došli ponuditi jer kao vide dostupnost pa sam lijepo obrazložio da će biti problema i da u obostranu korist to ne radimo :P.
UltraDelux is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2012., 19:17   #2824
Muke po optima internetom

Evo moja priča,prebacili smo se na optimu negdje oko početka godina sve ok,rekli da će u roku od jednog mjeseca doć oprema i da ćemo bit prebačeni na optimu.Došao i drugi mjesec i dalje ništa i tek onda krajem drugog ja zovem ih i svaki put da još nije stigla oprema ..

I onda negdje oko 4-5 ožujka došla oprema.Sve ok radilo je nekih dan dva i onda prek noći nestao net,nije se više mogao spojit na net mada je bilo adsl-a i onda uz mnoge pokušaje ponovno upisavamo user i pass al nikak nejde zovemo optimu promijene pass i opet nejde i onda prijavimo kvar koji će navodno biti riješen u roku od 24 h(bila je subota)i na kraju tek oko utorka dođe tehničar i vidi da je modem neispravan(mada je bio novi)i da novog i problem solved,što sam im ja rekao da je modem kriv ali ništa..

Na kraju moglo je sve odlično proć da je oprema došla u roku od mjesec dana.Uslugom sam zadovoljan,modem je dosta bolji od prethodnog thomsona,em kaj je noviji,bolje sučelje,wifi n 300mbit standard,sučelje gdje mogu promijenit dns adresu(što se nije moglo na thomsonu kao i išta drugo).Brzinu sam imal 2 mbit kod Tcoma zbog toga što su loši kablovi s nedovoljno propusnosti stavljeni-to još kad su stavljali kablove za telefon samo(nisam na glavnoj cesti)mada imam 2km do centrale pa mi mogao imat komotno 10mbit na novim kablovima.
Šta nije malo čudno da ja koji sam udaljen od centrale 2km imam max 2-3mbit dok frend koji ima 3.5km ima max tv i adsl 4mbit.Inače brzina mi je kod optime blizu 380 kbits što je oko 3mbit dosta bolje nek kod tcoma i još je ping dosta bolji pa sad više nema nat errora kad se spajam s nekim na netu.

Inače dosta je bolja optima jeftinija 80kn,jedan račun,veća brzina,bolji modem.
xarfaxus is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2012., 21:08   #2825
samo sta moras cekat par mjeseci za nesto za sta su rekli da ce bit u roku 30 dana. i nitko ti ne zna rec di je zapelo i u cemu je problem i kad ce se rijesit.... ja sma svoj zahtjev za adsl i iptv fino otkazao pa nek si j.... m....
nero81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2012., 06:54   #2826
Quote:
teso kaže: Pogledaj post
ma ja sam ti uzeo o3 paket,i prije 3 tjedna otkad su mi signal pustili ne mogu pokrenuti tv,bezbroj puta sam zvao szk,bio je i tehničar isprobo da vidi jel radi sve,da bi ustanovio da je problem u t.com centrali,mora njihov tehničar doći to srediti,poludio sam više od čekanja
i ja imam takav problem, mjesec dana nema opreme, sad kad je dosla ne mogu nikako pokrenuti tv, zvao ih vec 100 puta, kazu jos malo strplivosti da mi t com pusti signal, i kazu sad to ide pojedinacno zahtjev prema t comu, pa zar nisu imali vremena mjesec dana???

usput jeli ti sad rijeseno???
oliowwe is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2012., 13:22   #2827
dakle problem s opttv jos nije rijesen, ali mene zanima i kako podesiti ovaj njihov router tp link td 8961nb da radi s tv, negdje sam procitao da za internet mora pvc0 postavka bit Vpi/vci - 0/33, a za tv pvc1 0/40, ali sto je s drugim postavkama, npr isp sto odabrati od 4 moguce postavke, (za tv) dynamic ip, static ip, pppoa ili bridge mode, ja sam do sad isprobao sve 4 i ne radi ni s jednom, ali kad stavim u dynamicip onda u statusu vidim stb, a sve drugo ga nema,,,,,, gdje naci detaljne upute za ovaj router jer kod optime nema nista o tome,,,,,,,
oliowwe is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2012., 13:34   #2828
Quote:
UltraDelux kaže: Pogledaj post
Tehničara šalju jer i dalje imaš ugovor aktivan a raskid je u procesu tak pretpostavljam a ne mogu ti ostaviti dok imaš ugovor aktivan sa tv-om da to ne radi jer bi tada kršili ugovor jel . Problemi sa iptv-om se vrlo jednostavno rješavaju odeš u adsl uređaj , pogledaš pod statusom koliko ti iznosi atenuacija ako je viša od 35 db ...imat ćeš problema i to je to . Meni su iz HT-a došli ponuditi jer kao vide dostupnost pa sam lijepo obrazložio da će biti problema i da u obostranu korist to ne radimo :P.
attenuation(db) downstream 51,0 upstream 30,4

evo kakvo je stanje .
danas mi dolazi tehničar da izmjeri nešto pa ćemo vidjet što će bit.
__________________
Nemam ja onih osamnaest godina ,ni mač u grudima da bih opet sve iz početka, nemam ja milion sudbina ,pa zar nije dovoljna i ova jedna, tako bijedna.?
Elich San is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2012., 13:49   #2829
Ništa od toga, ne možeš imati tv.
Mephisto is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2012., 14:12   #2830
Quote:
oliowwe kaže: Pogledaj post
dakle problem s opttv jos nije rijesen, ali mene zanima i kako podesiti ovaj njihov router tp link td 8961nb da radi s tv, negdje sam procitao da za internet mora pvc0 postavka bit Vpi/vci - 0/33, a za tv pvc1 0/40, ali sto je s drugim postavkama, npr isp sto odabrati od 4 moguce postavke, (za tv) dynamic ip, static ip, pppoa ili bridge mode, ja sam do sad isprobao sve 4 i ne radi ni s jednom, ali kad stavim u dynamicip onda u statusu vidim stb, a sve drugo ga nema,,,,,, gdje naci detaljne upute za ovaj router jer kod optime nema nista o tome,,,,,,,
Neće ti pomoći da proradi iptv, problem kod stream najčešće je što HT nije sa njihove strane propustio i napravio rutu za iptv i postavkama na modemu ne možeš to popraviti.
točne posstavke za PVC 1 0/40 i bridge mode.
UltraDelux is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2012., 17:59   #2831
Quote:
oliowwe kaže: Pogledaj post
i ja imam takav problem, mjesec dana nema opreme, sad kad je dosla ne mogu nikako pokrenuti tv, zvao ih vec 100 puta, kazu jos malo strplivosti da mi t com pusti signal, i kazu sad to ide pojedinacno zahtjev prema t comu, pa zar nisu imali vremena mjesec dana???

usput jeli ti sad rijeseno???
Ja sam ti rješio tako što sam od frenda uzeo ruter od max adsl,otišo u postavke rutera i upiso svoju lozinku,pustio signal i proradilo mi,s tim da mi je neki dan dosao tehnicar i zamjenio optimin ruter i njega spojio i sad sve radi,budi uporan,zovi šalji mailove...

Sent from my GT-I9001 using Tapatalk
teso is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2012., 22:25   #2832
http://prntscr.com/72rxw

http://prntscr.com/72rxw

jel to valja iako čini mi se da je max rate inače duplo, upaljen tv i net

a jedna nebitna sitnica telefon ne radi xD
a nekidan nije radilo ništa
nevidim neke bolje opcije za prebacit se jer je tcom 200kn skuplji a za bnet nisu dostupi jer je privatna kuća

Zadnje uređivanje Sucimir : 15.03.2012. at 22:26. Reason: link
Sucimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2012., 22:53   #2833
Max rate za upload je katastrofa. Ako je prije bilo bolje, svakako prijavi kvar.
Mephisto is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2012., 23:21   #2834
Thumbs up

Quote:
teso kaže: Pogledaj post
Ja sam ti rješio tako što sam od frenda uzeo ruter od max adsl,otišo u postavke rutera i upiso svoju lozinku,pustio signal i proradilo mi,s tim da mi je neki dan dosao tehnicar i zamjenio optimin ruter i njega spojio i sad sve radi,budi uporan,zovi šalji mailove...

Sent from my GT-I9001 using Tapatalk

Evo, uzeo i ja optimu, spojio njihov router-modem TP-LINK TL-W8961NB i OptiTV prijemnik Telsey STBFS6, te mi internet radio zadovoljavajuce, brzina oko 2Mbps, ali slika na tv-u mi je užasno trzala, svako malo bi se smrzlo na par sekundi... Nisam ih isao odmah zvati, surfao sam malo po netu i nisam nasao nista pametno do toga da uzmem stari T-com ADSL modem i tako sam uradio! Uzeo sam stari Thompson TG782 na kojem mi je do prije koji dan radio MAX adsl i MaxTV, te sam upisao samo korisnicko ime i lozinku od optime, a nakon čega je sve proradilo savršeno, slika na Telseyu vise ne trza niti pod punim opterečenjem dok testiram na speedtest.net ili dok igram Call of duty online.... prezadovoljan sam i nadam se da ce tako ostati!!
CroWhite is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2012., 12:56   #2835
bija serviser i riješija

http://prntscr.com/7390c
Sucimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2012., 18:28   #2836
Quote:
CroWhite kaže: Pogledaj post
Evo, uzeo i ja optimu, spojio njihov router-modem TP-LINK TL-W8961NB i OptiTV prijemnik Telsey STBFS6, te mi internet radio zadovoljavajuce, brzina oko 2Mbps, ali slika na tv-u mi je užasno trzala, svako malo bi se smrzlo na par sekundi... Nisam ih isao odmah zvati, surfao sam malo po netu i nisam nasao nista pametno do toga da uzmem stari T-com ADSL modem i tako sam uradio! Uzeo sam stari Thompson TG782 na kojem mi je do prije koji dan radio MAX adsl i MaxTV, te sam upisao samo korisnicko ime i lozinku od optime, a nakon čega je sve proradilo savršeno, slika na Telseyu vise ne trza niti pod punim opterečenjem dok testiram na speedtest.net ili dok igram Call of duty online.... prezadovoljan sam i nadam se da ce tako ostati!!
Evo nakon svih mogucih natezanja s SZK od optime napravio sam isto, uzeo stari router od maxadsl-a promjenio korisnicke podatke od optime i viola sve prorarilo od prve, samo mij je router siemens se555 pa nije bas internet radio kako treba dok nisam ugasio firewall ali sad radi,,,, toliko o tim njihovim aimexima A, B i sto ti ja znam, imam jos jedan dobar router od D linka pa cu i njega probat mozda bude malo brzi a sad mi nije nista drugo nego cekat da mi ukljuce taj signal
oliowwe is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2012., 16:48   #2837
Optima TV

Uzea san Optima TVsurf O3... Znaci dobio sam onaj novi panasonicov telefon i televiziju sa vise od 75 programa. I vidim da mi tu piše HBO/CINEMAX paket za 1 kunu prva 3 mjeseca ako potpisem ugovor do ...Evo citiram : Svi novi korisnici koji do 31.03.2012. potpišu ugovor na 24 mjeseca za 1 KUNU dobivaju ........... PANASONIC bežični telefon

Uz to prva 3 mjeseca uživajte uz:

HBO Cinemax programski paket za 1kn/mj.**
Besplatna Snimalica 30
Ja neman taj filmski paket, kako da mi ga posalju ili sta triban napravit da ga iman?
__________________
Kasnije cu ti napisat nesto pametno
CROnino is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2012., 17:04   #2838
Jesi potpisao ugovor i na HBO?
Mephisto is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2012., 19:16   #2839
Quote:
Mephisto kaže: Pogledaj post
Jesi potpisao ugovor i na HBO?
Ja mislim da ne.
__________________
Kasnije cu ti napisat nesto pametno
CROnino is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2012., 19:38   #2840
Onda normalno da nemaš te programe. Naime, uvjet za dobivanje tih programa za 1 kn prva tri mjeseca je potpisivanje ugovora za HBO Cinemax na 12 mjeseci: prva tri mjeseca plaćaš 1 kn/mj., ostalih 9 mjeseci 68,75 kn/mj.
Mephisto is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:58.