Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.01.2008., 14:57   #1981
koja je bila tvoja početna dijagnoza?
Aviss is offline  
Old 08.01.2008., 15:01   #1982
Quote:
Aviss kaže: Pogledaj post
koja je bila tvoja početna dijagnoza?
koliko se sijećam mislim da je odma bio cin III
opsjednuta is offline  
Old 08.01.2008., 15:20   #1983
a kakva operacija točno? konziacija ili?
sweet is offline  
Old 08.01.2008., 15:48   #1984
Quote:
sweet kaže: Pogledaj post
a kakva operacija točno? konziacija ili?
DA konizacija,otklonili su mi grlić mternice
opsjednuta is offline  
Old 08.01.2008., 18:25   #1985
Zar nije postojala mogućnost za neku poštedniju metodu osim konizacije? misilm lettz konizacija?
Jesi već rađala prije operacije?
Aviss is offline  
Old 08.01.2008., 20:13   #1986
Quote:
Aviss kaže: Pogledaj post
Zar nije postojala mogućnost za neku poštedniju metodu osim konizacije? misilm lettz konizacija?
Jesi već rađala prije operacije?
nažalost nije ,proširilo bi se na cijelu maternicu pa nebi ništa više imala,da imam jedno dijete i kad je sve dobro završilo mogu dalje rađati bez problema.
opsjednuta is offline  
Old 08.01.2008., 20:14   #1987
Quote:
opsjednuta kaže: Pogledaj post
nažalost nije ,proširilo bi se na cijelu maternicu pa nebi ništa više imala,da imam jedno dijete i kad je sve dobro završilo mogu dalje rađati bez problema.
kak misliš otklonili? cijeli? šta se to radi?
sweet is offline  
Old 08.01.2008., 20:19   #1988
Quote:
opsjednuta kaže: Pogledaj post
koliko se sijećam mislim da je odma bio cin III
Je li cin III bio vezan uz hpv, kako je tekla trudnoca?
__________________
light blue
ls32 is offline  
Old 08.01.2008., 20:41   #1989
odstranjuje se samo ušće maternice(grlić),a da nije otkriveno na vrijeme otišlo bi dublje pa bi vjerovatno vadili sve.Dijete sam rodila prije ovog otkrića pa hvala Bogu nisam imala nikakvih problema
opsjednuta is offline  
Old 08.01.2008., 20:56   #1990
Quote:
opsjednuta kaže: Pogledaj post
odstranjuje se samo ušće maternice(grlić),a da nije otkriveno na vrijeme otišlo bi dublje pa bi vjerovatno vadili sve.Dijete sam rodila prije ovog otkrića pa hvala Bogu nisam imala nikakvih problema
Pitala bih te nesto,pliz.
Ti si tek nekad nakon poroda otkrila cin i hpv, i vec je bio III.
Da li znas kako si to dobila ili si imala i za vrijeme trudnoce i poroda.
Pitam zbog psiholoske strane.
__________________
light blue
ls32 is offline  
Old 08.01.2008., 21:05   #1991
Quote:
ls32 kaže: Pogledaj post
Pitala bih te nesto,pliz.
Ti si tek nekad nakon poroda otkrila cin i hpv, i vec je bio III.
Da li znas kako si to dobila ili si imala i za vrijeme trudnoce i poroda.
Pitam zbog psiholoske strane.
Rodila sam 1999.godine,redovito jedan put na godinu idem na papa test i na ultrazvuk,sve je bilo u redu dok 2005.godine nisam otišla na papu i doktorica me odmah nazvala i bio je cin III ,odmah sam išla na biopsiju i na operaciju,nikad do tada nisam imala nikakvih problema osim onakvih sitnih upalica kao što mi sve žene imamo,kažu da karcinomima najviše je podložan stres,i kad je osoba slaba i pod stresom bolesti najviše vrebaju.
opsjednuta is offline  
Old 08.01.2008., 21:09   #1992
Quote:
opsjednuta kaže: Pogledaj post
Rodila sam 1999.godine,redovito jedan put na godinu idem na papa test i na ultrazvuk,sve je bilo u redu dok 2005.godine nisam otišla na papu i doktorica me odmah nazvala i bio je cin III ,odmah sam išla na biopsiju i na operaciju,nikad do tada nisam imala nikakvih problema osim onakvih sitnih upalica kao što mi sve žene imamo,kažu da karcinomima najviše je podložan stres,i kad je osoba slaba i pod stresom bolesti najviše vrebaju.
To znam, stres je cudo ali se cinovi vezu uz hpv a do infekcije dodje spolnim putem.
Ja ga imam i ne znam kad sam ga dobila, jednostavno sam otisla na papu prvi put i bilo je i to visokog rizika, svjesna sam da ne mogu znati od kad ga imam, mozda ga je stres aktivirao, ne znam.al se bojim kako s trudnocom i ostalo. Moj dragi ga onda ima isto,mislim hpv.Tisucu nejasnoca imam.
__________________
light blue
ls32 is offline  
Old 08.01.2008., 21:15   #1993
Quote:
ls32 kaže: Pogledaj post
To znam, stres je cudo ali se cinovi vezu uz hpv a do infekcije dodje spolnim putem.
Ja ga imam i ne znam kad sam ga dobila, jednostavno sam otisla na papu prvi put i bilo je i to visokog rizika, svjesna sam da ne mogu znati od kad ga imam, mozda ga je stres aktivirao, ne znam.al se bojim kako s trudnocom i ostalo. Moj dragi ga onda ima isto,mislim hpv.Tisucu nejasnoca imam.
Imala sam uredan sexualni život,a moj dragi nije bio bolestan a ni prenosnik bilo kakve infekcije,tako da to pitanje osteje nedorećeno ,samo se pojavio znači u razmaku od jedne godine,ja bih ti preporučila da prije svega se očistiš od svega jer može prouzrokovati probleme u trudnoći,malformacije,spontane i još mnogo toga.Samo nemoj se previše nervirati jer je to za njega bolje,znam da nije lako ali moraš,to mogu sa sigurnošću reći
opsjednuta is offline  
Old 08.01.2008., 21:18   #1994
Quote:
opsjednuta kaže: Pogledaj post
Imala sam uredan sexualni život,a moj dragi nije bio bolestan a ni prenosnik bilo kakve infekcije,tako da to pitanje osteje nedorećeno ,samo se pojavio znači u razmaku od jedne godine,ja bih ti preporučila da prije svega se očistiš od svega jer može prouzrokovati probleme u trudnoći,malformacije,spontane i još mnogo toga.Samo nemoj se previše nervirati jer je to za njega bolje,znam da nije lako ali moraš,to mogu sa sigurnošću reći
Hvala ti, jer je ovo nocna mora sad.
Dr mi je rekla da iako je cin I i hpv visokog rizika ,da ako se sad taj nalaz ponovi da moram na biopsiju, ne znam ni sta je to ni kako se radi, ima li rizika za ubuduce, za trudnocu.
__________________
light blue
ls32 is offline  
Old 08.01.2008., 21:28   #1995
Quote:
ls32 kaže: Pogledaj post
Hvala ti, jer je ovo nocna mora sad.
Dr mi je rekla da iako je cin I i hpv visokog rizika ,da ako se sad taj nalaz ponovi da moram na biopsiju, ne znam ni sta je to ni kako se radi, ima li rizika za ubuduce, za trudnocu.
Obavezno ako nalaz bude isti ili nedaj Bože gori odma ajde na biopsiju,nije ti to ništa strašno,otkinu ti par komadića tkiva odozdola i šalju na analizu,da se vidi da li su maligni ,šta se tiče budućnosti uz redovne kontrole pape i uz ,može sve proći dobro i nećeš imati brige za trudnoću,nadam se da je na vrijeme otkriveno,nemoj se puno uzrujavati i želim ti puno sreće,da sve prodje u najboljem redu
opsjednuta is offline  
Old 08.01.2008., 21:36   #1996
Quote:
opsjednuta kaže: Pogledaj post
Obavezno ako nalaz bude isti ili nedaj Bože gori odma ajde na biopsiju,nije ti to ništa strašno,otkinu ti par komadića tkiva odozdola i šalju na analizu,da se vidi da li su maligni ,šta se tiče budućnosti uz redovne kontrole pape i uz ,može sve proći dobro i nećeš imati brige za trudnoću,nadam se da je na vrijeme otkriveno,nemoj se puno uzrujavati i želim ti puno sreće,da sve prodje u najboljem redu
hvala ti puno, tjesim se jer je cin I al tako se to brzo pogorsa a brzo nekad kod nekoga i nestane, samo od sebe.Bitno mi je samo da ne bude komplikacija oko trudnoce.
__________________
light blue
ls32 is offline  
Old 08.01.2008., 21:43   #1997
Quote:
ls32 kaže: Pogledaj post
hvala ti puno, tjesim se jer je cin I al tako se to brzo pogorsa a brzo nekad kod nekoga i nestane, samo od sebe.Bitno mi je samo da ne bude komplikacija oko trudnoce.
znam da je sve neutješno ali ne brini se previše,i šta bilo da bilo odlazi redovno na kontrole pape da se ne bi nešto vratilo,ne budeš li išla na operaciju odlazio na pape svakih 6 mjeseci.Samo hrabro,i ne živciraj se puno bar imaš potporu ,ja sam bila sama.
opsjednuta is offline  
Old 08.01.2008., 21:45   #1998
Quote:
opsjednuta kaže: Pogledaj post
znam da je sve neutješno ali ne brini se previše,i šta bilo da bilo odlazi redovno na kontrole pape da se ne bi nešto vratilo,ne budeš li išla na operaciju odlazio na pape svakih 6 mjeseci.Samo hrabro,i ne živciraj se puno bar imaš potporu ,ja sam bila sama.
Zao mi je sto si bila sama, mada ne razumijem al necu puno zapitkivati.
Hvala ti.......
__________________
light blue
ls32 is offline  
Old 08.01.2008., 21:48   #1999
Quote:
ls32 kaže: Pogledaj post
Zao mi je sto si bila sama, mada ne razumijem al necu puno zapitkivati.
Hvala ti.......
Život ti svašta priredi,želim ti puno sreće,drži se i čuvaj!
opsjednuta is offline  
Old 09.01.2008., 00:32   #2000
Quote:
opsjednuta kaže: Pogledaj post
Rodila sam 1999.godine,redovito jedan put na godinu idem na papa test i na ultrazvuk,sve je bilo u redu dok 2005.godine nisam otišla na papu i doktorica me odmah nazvala i bio je cin III ,odmah sam išla na biopsiju i na operaciju,nikad do tada nisam imala nikakvih problema osim onakvih sitnih upalica kao što mi sve žene imamo,kažu da karcinomima najviše je podložan stres,i kad je osoba slaba i pod stresom bolesti najviše vrebaju.
mene zanima ovaj dio samo sitne upalice- ja sam došla do informacije da tu vreba hpv- i kad sam se naručivala za biopsiju odmah me pitala sestra imate li upalu? tako da ti je tu nešto prešučeno, nisam imala nikad upalu do pojave cinI i uvjek sam pogledala svoj prošli papa test - sve je bilo čisto - do ove godine kad je pisalo reaktivne promjene združene s upalom i cinI. Cure pogledajte uvijek svaki svoj papa test nikad se ne zna šta od gužve u ordinaciji mogu zabrljat sestre ili ginekolozi!
plavka is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:33.