Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Kuhinja bez mesa

Kuhinja bez mesa Vegetarijanstvo, veganstvo, makrobiotika i ostala bezmesna prehrana

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.09.2009., 12:20   #201
I meni se cesto desi. Imas one mrezice protiv prskanja, razlicitih velicina, sve sto sprica zaglavi se u mrezicu, onda trebas cetku da ju operes, ali barem sparet, zidovi i ostalo ostaje cisto (a ti neopecen).
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2009., 12:59   #202
meni se to desilo samo s ovom pasiranom rajcicom pa sam imal osjecaj da sam napravil nekaj kaj nisam smjel..

btw moze ko dat par osnovnih tipova kaj se tice svih vrsta buca?
mama mi rekla da je jedna vrsta za pecenje (pokazala na jako veliku), jedna manja kao za kuhanje, a one najmanje male simpaticne.. s njima ne znam kaj
pa kak ih pripremate i sve to.
i susite bucine sjemenke?

sad sam napravil juhicu od ove srednje buce, jako mali dio sam odrezal pa bude trajala za jos mnoge fine juhice
(na malo ulja malo luka, dodal vodu, komadice buce, sol, papar, muskat, komadici persina na kraju)
pic is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2009., 13:03   #203
Ma ne, sto god bacis na vruce ulje, a sadrzi vodu, uzrokuje takvu reakciju.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2009., 13:07   #204
Juhu uvijek radim od butternut tikve, nije mi valjalo od nekakve praznicne. Uglavnom, tikvu ispecem, ne kuham, prodinstam luk, na to bacim pecenu tikvu, zacine, malo Kotanyi povrca za juhu, susenog pastrnjaka, soja sosa, prokuham par minuta i zblendam stapnim blenderom. Imamo i temu o tikvama na ovom podforumu, sjecam se da je netko objasnio koja je za sto.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2009., 13:49   #205
no da, al ogromna je razlika ak stavim paradajz za umak za tjesteninu na ulje i kad sam stavil mutti..
pic is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2009., 14:07   #206
Iz konzerve odmah sve istreses, pa ta kolicina smanji temperaturu, ako lijevas paradajz iz tetrapaka, ide pomalo i stigne spricati.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2009., 02:50   #207
Kupila sam pekan orahe. Imaju isti okus kao obicni orasi. I oblik im je dosta slican. Onda sam pogledala nutrijente. Previse omega 6 na premalo omega 3 (obicni orasi imaju bolji omjer), manje proteina (sto ne mora biti lose), ostalo dosta slicno. Cijena im je visa. Zasto bi itko koristio pekan orahe umjesto obicnih oraha?
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2009., 22:08   #208
Blog kardiologinje, veganke i triatlonke (jedna osoba):
http://veganheartdoc.blogspot.com/
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2009., 21:35   #209
Mozda imaju ljepsi oblik? Ja sam ih jela par puta u keksima i bili su mljac mljac
MyNameIsModesty is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2009., 22:37   #210
Mozda... no obicno su mljeveni u receptima:



patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2009., 13:03   #211
Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
Ja sam neki dan napravila kobasice od glutenskog brasna po ovom receptu i nisam odusevljena. Previse su po origanu. Umjesto veganske arome kokosi stavila sam cetvrtinu povrtne kocke za juhu. Umjesto svjezeg cesnjaka onaj u granulama, a umjesto luka u granulama, svjezi. Sjemenke komoraca nisam stavila. Sve ostalo sam stavila i mislim da je trebalo ispasti dobro, a nije ispalo dobro. I jos su se raspale u varivu. Sljedeci put mislim izbaciti origano i staviti vise dimljene paprike.
Može jedno pitanje?
Zašto želiš okus kokoši?
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2009., 13:10   #212
Ne zelim, tako je po originalnom receptu. Meni se ne svidja ni okus ni miris kokosi.

No, ponegdje mi pase umami.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2009., 21:55   #213
Profil anti-vegana:
http://veganacious.com/profile-of-the-anti-vegan.html
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2009., 20:24   #214
Kako se na hrvatskom zove ova spravica i gdje je ima za kupiti (trazila sam u Metrou misleci da imaju najvise pribora za kuhanje):



Sluzi za mijesanje margarina i brasna, ono sto ljudi manje uspjesno rade metlicama iskljucenog miksera.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2009., 19:38   #215
Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
Ima neka biljka koja mirisi kao Vegeta i daje takav okus jelima, koristi se list, pitala sam ljude koji ju imaju u vrtu kako se biljka zove, oni rekose da ju zovu Vegeta
Vrlo vjerojatno je ta biljka ljupcac.

Sadrzi ga grincajg kojeg prodaje slovenski Spar.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2009., 15:14   #216
Bas kad sam pomislila da trebam 2 egzoticna sastojka koja nikad nisam vidjela kod nas saznala sam da su wheatberries zrnje psenice, a celeriac korijen celera.

Zna li tko mogu li se negdje u hr kupiti mahune mlade soje - edamame ili mahune mladog graska (naglasavam mladog, da se i te mahune mogu jesti) - mange tout?
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2009., 11:07   #217
kaze se za plod šipka da je ultrabogat vit c, al to je tvrdo ko kamen, mora se kuhat duze vrijeme, al pa pri dugom kuhanju se vit c uništava
pic is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2009., 15:13   #218
Ovdje pise da oko 60% vitamina C propadne tijekom kuhanja:
http://en.wikipedia.org/wiki/Vitamin_C#Food_preparation

Ako jedes dovoljno sirovog voca i povrca, ne moras brinuti o vitaminu C. Pogledaj u CRON-o-Metru koliko ga dobivas.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2009., 20:29   #219
pijete yannoh kavu, kakva vam je?
ja sad probal, super je, al ima li ona efekte slicne kavi il je samo slicna izgledu?
(cikorija, raž, ječam, žir)
pic is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2009., 20:32   #220
Ne pijem, kava mi opcenito nije bas nesto, popijem ju jednom u par mjeseci. Zamjenu za kavu sam probala i ima okus po kavi, dakle nije mi nesto. Nema efekte slicne kavi ako mislis na efekte kofeina. Antioksidativne efekte mozda i ima
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:28.