Natrag   Forum.hr > Razno > Arhiva > Ex-YU

Ex-YU Teme o bivšoj nam državi

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.12.2008., 17:13   #1
Tihic bio u logoru u Srbiji tokom rata, a Srbija navodno nije agresor na BiH?

Tihic bio u logoru u Srbiji tokom rata, a Srbija navodno nije agresor na BiH?

Znao sam za podatak da je Sulejman Tihic, sadasnji predsjednik SDA, kojem Bosnjaci nakon Pruda tepaju Sloba Tihic, bio u SRPSKOM logorU, medjutim nisam znao da je Tihic bio u SRBIJANSKIM logorimA, Batajnici i Sremskoj Mitrovici ako se dobro sjecam clanka od jucer.

Medjutim u svjedocenju protiv cosavog velikosrpskog kretencine, Tihic u Hagu navodi detaljno "posjete" Srbiji tokom SRBIJANSKE AGRESIJE na BiH, pa me bas zanima misljenje srbijanske internet brigade CCCC Monitor, kako to Tihic zavrsi u logorima po Srbiji, a vi niste izvrsili agresiju? Molim samo oficire te brigade da mi odgovaraju, pjesadija neka ide na druge lakse teme.

Kako to tumaciti?

Kako tumaciti da je pola Vukovara bilo smjesteno u konc. logore po Srbiji, a navodno Srbija nije izvrsila agresiju i na HR?
machoman is offline  
Old 04.12.2008., 17:19   #2
A kako tumaciti brojne Srbe iz BiH zatocene i mucene u npr. Lori ?
lawreno is offline  
Old 04.12.2008., 17:30   #3
Quote:
lawreno kaže: Pogledaj post
A kako tumaciti brojne Srbe iz BiH zatocene i mucene u npr. Lori ?
sto su ti srbi iz BiH radili u Hrvatskoj ?
frane2110 is offline  
Old 04.12.2008., 17:34   #4
Pa oni tada nisu bili članica UN. Tj., nisu postojali tako da oni uopće ne znaju šta se tada događalo i gdje. Oni su tada bili kao, što bi rekli Hrvati, zrakoprazni prostor, ilitiga vakuum. Jedino što su, ni sami ne znajući kako i zašto, usisavali nekakve nesretnike koji su sasvim slučajno tu uletjeli iz spoljašnjeg univerzuma. Kontaš?
__________________
A sada nešto sasvim uobičajeno ...
Brothers in arms, Israel and Pretoria. Kraj jednog divnog prijateljstva i sve ljepote zionizma. HAFRADA.
https://www.theguardian.com/world/2006/feb/07/southafrica.israel
COD2 is offline  
Old 04.12.2008., 17:35   #5
Quote:
frane2110 kaže: Pogledaj post
sto su ti srbi iz BiH radili u Hrvatskoj ?
Trazili logor.
Zarobljeni u BiH(ne u Hrvatskoj) , pa deportirani u logore u Hrvatskoj.
lawreno is offline  
Old 04.12.2008., 17:36   #6
Quote:
frane2110 kaže: Pogledaj post
sto su ti srbi iz BiH radili u Hrvatskoj ?
širili mir sa puškom i nožem ali znaš kako ide to sa srbima nisu očekivali da i protivnik ima oružje.i onda nevini završili u lori sa jajima priključenima na struju.ali ono glavno svi oni su bili nevini kao kurva u bordelu.
torrio is offline  
Old 04.12.2008., 17:50   #7
Quote:
torrio kaže: Pogledaj post
širili mir sa puškom i nožem ali znaš kako ide to sa srbima nisu očekivali da i protivnik ima oružje.i onda nevini završili u lori sa jajima priključenima na struju.ali ono glavno svi oni su bili nevini kao kurva u bordelu.
Ako je BiH u Hrvatskoj, onda si u pravu.
lawreno is offline  
Old 04.12.2008., 17:58   #8
http://www.domovina.net/archive/page_001.php
VasaMisao is offline  
Old 04.12.2008., 18:04   #9
Quote:
lawreno kaže: Pogledaj post
A kako tumaciti brojne Srbe iz BiH zatocene i mucene u npr. Lori ?

Ovaj komentar odmah drugi po redu iza uvodničarevog odlično oslikava ono u šta je pretvoren ovaj forum moderatorskim protežiranjem raznoraznih trolova.

Ako sam kliknuo na temu o zločinima u Zvorniku ne želim na njoj čitati o Jasenovcu i ustašama. Ako sam kliknuo da čitam o logorima u Srbiji ne želim niti očekujem da čitam o nekakvoj Lori u Hrvatskoj niti me ona zanima. Ako neko hoće da priča o tome neka otvori fino sam zasebnu temu. Ovo što se sad radi je tipično zatrpavanje i flejmanje teme.
__________________
Ništa nije isključeno
Nekoobicnoime is offline  
Old 04.12.2008., 18:12   #10
Quote:
lawreno kaže: Pogledaj post
A kako tumaciti brojne Srbe iz BiH zatocene i mucene u npr. Lori ?


I ja se isto pitam.. Dok. filma o Lori http://de.youtube.com/watch?v=0b6z1Uj4hzs
Obrad9 is offline  
Old 04.12.2008., 18:16   #11
Quote:
lawreno kaže: Pogledaj post
A kako tumaciti brojne Srbe iz BiH zatocene i mucene u npr. Lori ?
Pa rekoh li ja pjesadija da izbjegava ovu temu?

Kako to tumaciti? Hmmmm, recimo okupacijom pola Hrvatske od strane "JNA"
"banjaluckog korpusa".

Da i Srbi iz BiH su izvrsili ne samo agresiju na HR, nego i na sopstvenu drzavu, kao u ostalom i Srbi iz HR, samo zamijeni drzave.

U biti svi oni su radili za Beograd i po naredjenju Beograda.

Medjutim slucaj Tihic je fenomenalan. Sadasnji predsjednik SDA, bio predsjednik SDA Bosanskog Samca, lisen slobode od strane Vojske Srbije i cetnika, poslan u koncentracione logore u Batajnici i Sremskoj Mitrovici u Srbiju i ne samo to, nego je Tihic svjedocio u Hagu da je vidio licno Zvjezdana Jovanovica, pripadnika Miloseviceve vojne postrojbe zvane "Jedinica", koja je opet bila pod direktnom komandom Jovice Stanisica, celnika srbijanske obavijestajne zajednice, kojem je direktno nadredjeni bio Slobodan Milosevic, predsjednik Srbije?

Zadnje uređivanje machoman : 04.12.2008. at 18:22.
machoman is offline  
Old 04.12.2008., 18:20   #12
Srbija je indirektni kreator i planer ratova u bivsim YU republikama.

Indirektni,znaci, koristili su srbe u HR kao i BH,za svoje ciljeve teritorijanih pretenzija. Imali su jaku vojnu moc i mislili su da ce ici lako,ali stvari se nisu bas tako odvijale. Srbija je trebala biti osudjena za genocid,jer ga je podrzavala i nista se nije desavalo bez njihovog znanja, znaci dali su naredbu Dr.Dabicu prvenstveno da zatre trag populaciji u istocnoj BH,a to je uradjeno. Srbija je takodjer imala logore u kojima su se nalazili BH drzavljani,na radu po rudnicima itd...

Samo mi nikada nece biti jasno,kako je svijet dopustio da dijelovi istocne BH udju u RS, i tako im legalizovao cijeli genocid.
lux-121 is offline  
Old 04.12.2008., 18:27   #13
Quote:
lux-121 kaže: Pogledaj post
Srbija je indirektni kreator i planer ratova u bivsim YU republikama.

Indirektni,znaci, koristili su srbe u HR kao i BH,za svoje ciljeve teritorijanih pretenzija. Imali su jaku vojnu moc i mislili su da ce ici lako,ali stvari se nisu bas tako odvijale. Srbija je trebala biti osudjena za genocid,jer ga je podrzavala i nista se nije desavalo bez njihovog znanja, znaci dali su naredbu Dr.Dabicu prvenstveno da zatre trag populaciji u istocnoj BH,a to je uradjeno. Srbija je takodjer imala logore u kojima su se nalazili BH drzavljani,na radu po rudnicima itd...

Samo mi nikada nece biti jasno,kako je svijet dopustio da dijelovi istocne BH udju u RS, i tako im legalizovao cijeli genocid.
Indirektni?

Pa vjerojatno Tihic se nece sloziti s tobom, ne samo zato sto je bio u konc. logoru u Srbiji, nego i sto su ga prebijali i "DRUGI VOJNICI IZ SRBIJE".

Quote:
- Svjedok optužbe u haškom suđenju Vojislavu Šešelju Sulejman Tihić opisao je zlostavljanje kojem je 1992. bio podvrgnut kao zarobljenik JNA i ostalih srpskih jedinica, napominjući da među njima nije vidio šešeljevce.
Tihić je posvjedočio da su ga od aprila do avgusta 1992. tukli i na druge načine maltretirali pripadnici srpskih snaga i JNA u zatvorima u Bosanskom Šamcu, Brčkom, Bijeljini, Batajnici i Sremskoj Mitrovici. Oslobođen je u razmjeni zarobljenika sredinom avgusta.

Na pitanje tužioca Ulricha Mussemayera je li vidio ili čuo da su u zauzimanju grada učestvovali šeseljevci, Tihić je odgovorio da je u policijskoj stanici u Šamcu, u koju je istog dana priveden, "vidio četnike sa dugim bradama i šubarama". Posvjedočio je, međutim, da su ga narednih dana u stanici i štabu TO-a u Šamcu teško prebijali drugi vojnici iz Srbije, na čelu sa Slobodanom Miljkovićem zvanim Lugar. Tihić je tvrdio i da je u prebijanju zatvorenika i pljački Bošnjaka u Šamcu učestvovao i Zvezdan Jovanović, pripadnik crvenih beretki, koji je, po nepravosnažnoj presudi, 2003. ubio premijera Srbije Zorana Đinđića.
machoman is offline  
Old 04.12.2008., 18:27   #14
Quote:
Obrad9 kaže: Pogledaj post
I ja se isto pitam.. Dok. filma o Lori http://de.youtube.com/watch?v=0b6z1Uj4hzs
uljepšo mi dan
torrio is offline  
Old 04.12.2008., 19:14   #15
Quote:
machoman kaže: Pogledaj post
Indirektni?
da, jer su radili u rukavicama, a ruke krvavili srbi iz BH, a sve po scenariju iz srbije, od milosevica,seselja,cosica,jovica, itd..
O slanju JNA korpusa iz srbije u BH,Uzickog korpusa ovog onog, DB-a Crvenih beretki,Seseljovi cetnici,Arkanovi,Zute ose, itd.. netrebamo ni govoriti..

Nadam se da se sada razumijemo.
lux-121 is offline  
Old 04.12.2008., 19:16   #16
Quote:
machoman kaže: Pogledaj post
Pa rekoh li ja pjesadija da izbjegava ovu temu?

Kako to tumaciti? Hmmmm, recimo okupacijom pola Hrvatske od strane "JNA"
"banjaluckog korpusa".

Da i Srbi iz BiH su izvrsili ne samo agresiju na HR, nego i na sopstvenu drzavu, kao u ostalom i Srbi iz HR, samo zamijeni drzave.

U biti svi oni su radili za Beograd i po naredjenju Beograda.

Medjutim slucaj Tihic je fenomenalan. Sadasnji predsjednik SDA, bio predsjednik SDA Bosanskog Samca, lisen slobode od strane Vojske Srbije i cetnika, poslan u koncentracione logore u Batajnici i Sremskoj Mitrovici u Srbiju?
Al kako su ti Srbi mogli da okupiraju pola Hr, kad su oni naseljavali dobar deo teritorije Hr. Tudzman je kao i sto znas ukinuo Srbima konstutivnost 1990, proglasio ih nacionalnom manjinom. Onda su Srbi trazili autonomiju, odbili ste dati autonomiju Srbima.U to vreme Srbi su bili prepusteni sami sebi, plasili se Tudzmanove vlasti, jer je Tudzman uveo ustaske zastave, obelezja. Sto je posecalo mnoge stare Srbe koji su prosli kroz velike golgote tokom NDH. Onda su se Srbi organizovali i stvorili kakvu takvu Krajinu. Onda dolazi do proterivanja Srba iz Zagreba, Osijeka, Zadra i drugih gradova koji nisu bili u sastav Krajine do krajem 1991g, bilo je vise od 150 hiljada proteranih Srba, koji su izbegli u Srbiji. Onda dolazi i do proterivanje Hrvata iz Krajine. Tako je sve pocelo. Prva zrtva rata je bio Srbin Goran Alavanja, ubijen je u Zadru 23. novembra. 1990. A najveci i prvi masakar se dogodio u Gospicu kad su ubijena 150 Srba uglavnom civila, u to vreme jos niste bili priznata drzava.

Pa Druze kako mogu Srbi izvrsiti agresiju na BiH, kad su konstutivni, jedan od tri naroda.Bosna i Hercegovina nema svoj inditet. Svako ima pravo na svoju teritoriju, i Hrvati i Muslimani i Srbi. U toku rata muslimani su izmislili svoju nacionalnost Bosnjak. Priznati su kao narod 1971g kao muslimani. Istu tu deceniju su i postali vecina.
Obrad9 is offline  
Received Infraction
Old 04.12.2008., 19:21   #17
Quote:
Obrad9 kaže: Pogledaj post
Pa Druze kako mogu Srbi izvrsiti agresiju na BiH, kad su konstutivni, jedan od tri naroda.Bosna i Hercegovina nema svoj inditet. Svako ima pravo na svoju teritoriju, i Hrvati i Muslimani i Srbi. U toku rata muslimani su izmislili svoju nacionalnost Bosnjak. Priznati su kao narod 1971g kao muslimani. Istu tu deceniju su i postali vecina.
nisu izvrsili agresiju, nego genocid nad golorukim narodom. To je i agresija i genocid u paketu. Haag se napunio tog konstutivnog naroda.

Treba li obasnjenje kako su JNA i SDS naoruzavali taj srbo-konstituvni narod u BH, da bi kasnije navukli carape na glave i podigli barikade ?
lux-121 is offline  
Old 04.12.2008., 19:29   #18
Quote:
lux-121 kaže: Pogledaj post
Srbija je indirektni kreator i planer ratova u bivsim YU republikama.

Indirektni,znaci, koristili su srbe u HR kao i BH,za svoje ciljeve teritorijanih pretenzija. Imali su jaku vojnu moc i mislili su da ce ici lako,ali stvari se nisu bas tako odvijale. Srbija je trebala biti osudjena za genocid,jer ga je podrzavala i nista se nije desavalo bez njihovog znanja, znaci dali su naredbu Dr.Dabicu prvenstveno da zatre trag populaciji u istocnoj BH,a to je uradjeno. Srbija je takodjer imala logore u kojima su se nalazili BH drzavljani,na radu po rudnicima itd...

Samo mi nikada nece biti jasno,kako je svijet dopustio da dijelovi istocne BH udju u RS, i tako im legalizovao cijeli genocid.
Cika Luxe znaci po tvom misljenju genocid je kad Srbi proteraju, maltetiraju, ubijaju Bosnjake-muslimane u Istocnoj Bosne? A Muslimani kad proteruju, ubijaju Srbe iz federacije za tebe to nista ne znaci, ? zabole te uvo.. A sta da kazu Srbi iz Hr od 600.000 Srba.. danas zivi 200.000 u Hr. Jel tebi sve jedno za tih 400.000 Srba? Jer nije to istrebljenje naroda? A pa druze znas kako je to kod nas Balkanaca, ako ti meni ubijes moje sugradjane moje vernike, zar bi trebalo da ja tebe postedim?
Obrad9 is offline  
Old 04.12.2008., 19:32   #19
Quote:
Obrad9 kaže: Pogledaj post
Al kako su ti Srbi mogli da okupiraju pola Hr, kad su oni naseljavali dobar deo teritorije Hr. Tudzman je kao i sto znas ukinuo Srbima konstutivnost 1990, proglasio ih nacionalnom manjinom. Onda su Srbi trazili autonomiju, odbili ste dati autonomiju Srbima.U to vreme Srbi su bili prepusteni sami sebi, plasili se Tudzmanove vlasti, jer je Tudzman uveo ustaske zastave, obelezja. Sto je posecalo mnoge stare Srbe koji su prosli kroz velike golgote tokom NDH. Onda su se Srbi organizovali i stvorili kakvu takvu Krajinu. Onda dolazi do proterivanja Srba iz Zagreba, Osijeka, Zadra i drugih gradova koji nisu bili u sastav Krajine do krajem 1991g, bilo je vise od 150 hiljada proteranih Srba, koji su izbegli u Srbiji. Onda dolazi i do proterivanje Hrvata iz Krajine. Tako je sve pocelo. Prva zrtva rata je bio Srbin Goran Alavanja, ubijen je u Zadru 23. novembra. 1990. A najveci i prvi masakar se dogodio u Gospicu kad su ubijena 150 Srba uglavnom civila, u to vreme jos niste bili priznata drzava.

Pa Druze kako mogu Srbi izvrsiti agresiju na BiH, kad su konstutivni, jedan od tri naroda.Bosna i Hercegovina nema svoj inditet. Svako ima pravo na svoju teritoriju, i Hrvati i Muslimani i Srbi. U toku rata muslimani su izmislili svoju nacionalnost Bosnjak. Priznati su kao narod 1971g kao muslimani. Istu tu deceniju su i postali vecina.
Druže čedo, Srbi su izvršili agresiju i na Soveniju i na Hrvatsku i na BiH, a i u vlastitoj zemlji na Albance (agresija - nasilje) poput agresije Njemače prije WWII na Čehoslovačku, Austriju, pa kasnije na Poljsku pod nekakvim izgovorima.
__________________
A sada nešto sasvim uobičajeno ...
Brothers in arms, Israel and Pretoria. Kraj jednog divnog prijateljstva i sve ljepote zionizma. HAFRADA.
https://www.theguardian.com/world/2006/feb/07/southafrica.israel
COD2 is offline  
Old 04.12.2008., 19:39   #20
Quote:
Obrad9 kaže: Pogledaj post
Cika Luxe znaci po tvom misljenju genocid je kad Srbi proteraju, maltetiraju, ubijaju Bosnjake-muslimane u Istocnoj Bosne? A Muslimani kad proteruju, ubijaju Srbe iz federacije za tebe to nista ne znaci, ? zabole te uvo.. A sta da kazu Srbi iz Hr od 600.000 Srba.. danas zivi 200.000 u Hr. Jel tebi sve jedno za tih 400.000 Srba? Jer nije to istrebljenje naroda? A pa druze znas kako je to kod nas Balkanaca, ako ti meni ubijes moje sugradjane moje vernike, zar bi trebalo da ja tebe postedim?

sta , jel to pisalo u Vecernjim Novostima da su muslimanski zlocinci nabijali srbe iz federacija na razanj ?

E , isti si jedan moj komsija srbin, on cita Vecernje,samo to i zna, i kaze:
muslimani su napali sarajevo ...

PS. a sad ozbiljno, prebroj ti svoje sunarodnjake u Haagu, pa da vidimo ko je sta radio... ili je Haag protiv srba,a srbi dobra djela cinili ? ... Nemoj opet Vecernje. I nemoj pominjati srbe iz HR, ja sa tim nemam nista,neznam kako je sta bilo i neopravdavam ni protjerivanje srba sa njihovih ognjista, da se razumijemo odmah... Ali se zna ko je zapoceo praviti veliku drzavu srba...

Zadnje uređivanje lux-121 : 04.12.2008. at 19:44.
lux-121 is offline  
 



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:44.