Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.08.2013., 23:50   #21
nas 3 (za sad) planiramo na oktoberfest.
prijedloge molim za iskusne, di se smjestit po što nižoj cijeni (znam, teško u vrijeme oktoberfesta), kako najjeftinije doć do tamo i tako te upute za low buget studoško putovanje
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2013., 00:57   #22
Quote:
BlackLotus kaže: Pogledaj post
nas 3 (za sad) planiramo na oktoberfest.
prijedloge molim za iskusne, di se smjestit po što nižoj cijeni (znam, teško u vrijeme oktoberfesta), kako najjeftinije doć do tamo i tako te upute za low buget studoško putovanje

Kao student koji bi putovao okolo trebao si se informirati o tzv. ISIC kartici (pogledaj na njihovoj stranici) preko koje imaš hrpetinu popusta za koješta (pa i putovanja).
Ako ti se neda petljati s tom karticom, po meni najpovoljniji za Munich je HŽ (obrati pozornost na putovanje u kojem ćeš gore ostati preko vikenda jet ti onda HŽ daje neki ekstra popust + ako si u grupi, obavezno to naglasi kod kupnje karata jer ti i na to ide popust).
Avion je preskup a i nisam njihov ljubitelj općenito pa njega eliminiram
Cijene buseva su šarolike (imaš više prijevoznika i nemaš toliko popusta kao u HŽu) a i to ovisi i odakle putuješ (pripazi da li iz tvog grada ima linija)

Smještaj ovako u zadnji tren je noćna mora. Sve što je i bilo cjenovno prihvatljivo - razgrabilo se. Ako ikako mogu pomoći, moja preporuka je Booking.com preko kojeg si ja bookiram smještaje kod putovanja. Tražilica je odlična i ne možeš fulat!

Good luck!
interact is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2013., 17:39   #23
Quote:
BlackLotus kaže: Pogledaj post
nas 3 (za sad) planiramo na oktoberfest.
prijedloge molim za iskusne, di se smjestit po što nižoj cijeni (znam, teško u vrijeme oktoberfesta), kako najjeftinije doć do tamo i tako te upute za low buget studoško putovanje
Nas par prijateljica ide na oktoberfest u Lieboch (kod Graza), vidjeli smo da neke agencije organiziraju odlazak s busom iz Zagreba i Čakovca, popodne neki shopping u Seiersbergu s poklon bonovima dobijemo, podone odlazak na oktoberfest koji počinje negdje u 17 ili 18 h nisam više sigurna... Povratak nam je u jutranjim satima, vjerojatno kako se grupa dogovori... Navodno je ovo neki ogroman šator i ispred sa lunaparkom i štandovima,traje 4 dana. ali mi idemo samo u petak jer nam se taj dan nekako program s glazbom cini nama najboljim (Dj Antoine i ona Alexandra Stan i još neki, nemam pojma sad više...)
E sad razmišljamo da li da kupimo samo ulaznice i prijevoz i tamo si kupujemo cugu ili da kupimo all inclusive ulaznicu koje je nadoplata 300 kn? Inaće prijevoz i ulaznica i taj shopping su oko 220 kn, to nam se čini skorz ok cijena, tako da pogledaj si i tu opciju...
Pozz
plavusica22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2013., 23:55   #24
Quote:
interact kaže: Pogledaj post
Kao student ...
Good luck!
studentica
stvarno se isplati ta kartica? bum ju pogledala onda
što se ostaloga tiče, jedina sreća koja mi može pomoć sa smještajem za vrijeme oktoberfesta je, čini se, frendica čija frendica ima stan u Minhenu koji bi nam dala na korištenje.
ak to otpadne, bye-bye oktoberfest stvarno nisu normalni kolke su im cijene!


Quote:
plavusica22 kaže: Pogledaj post
Nas par prijateljica ide na oktoberfest u Lieboch (kod Graza)...
Pozz
želim na pravi oktoberfest, ne na lažni tak da ova opcija otpada al fala na info
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2013., 00:47   #25
Pozdrav svima!

Vidim da i ove godine ima zainteresiranih za OF pa da vam dam par informacija iz osobnog iskustva. Sto se tice ulaska u satore ja nikad nisam imao problema s tim niti ikakvog cekanja u redovima. Ulaz u satore je besplatan. Ako je u nekom satoru guzva jednostavno odes u drugi i uvijek nadjes mjesto. Sto se tice sjedenja za stolom to je vec problem. Ako zelite svoj stol lijepo odete oko 13 sati i sjednete za neki. Nije bitno ako na njemu stoji da je rezerviran od 15,16 ili neznam ni ja koliko sati. To je stavljeno da se maknu oni koji ne trose. Kad vas konobar vidi da trosite za njegovim stolom ta ce rezervacija nestati brzinom svjetlosti u vrijeme kad bi trebala poceti. Jedino u vip sektorima necete moci sjesti bez rezervacije. Ako dodjete kasnije otprilike iza 17,18,19 sati nemojte trositi svoje vrijeme setajuci okolo kao mutavi trazeci mjesto za sjesti jer ga nece biti. Jednostavno udjite u neki red stolova i stanite uz neki stol te pogledom potrazite konobara koji radi u tom dijelu. Lijepo mu mahnite i narucite si pivo za taj stol. Niti jedan konobar vam nece primiti narudzbu ukoliko nezna gdje stojite ili sjedite. Kad dobijete svoj okrijepljujuci napitak nastavite setnju dalje dok ne nadjete mjesto koje vam najbolje pase. Nakon 2-3 pive cete se skompati sa ekipom koja sjedi za stolom gdje ste se vi kao padobranac prikrpili i narucili pivo. Ako im se svidite , a u 90% slucajeva se svidite oni ce se lijepo stisnuti da vam naprave mjesta da se i vi popnete na klupicu te s njima zaplesete ( nikako stajati na rubu klupice inace cete se naci na podu sa kriglom u zraku ) . Satori se uglavnom zatvaraju oko 22,23 sata. Kasnije se ekipa razbjezi po gradu na after wiesn partye. Postoji samo jedno mjesto koje radi do 00:30 ali to sami otkrijte, ali nikako ne pokusavajte tamo uci nakon zatvaranja drugih satora. Radije odite negdje na after. Nikako nemojte ici samo na jedan dan jer necete dozivjeti nista. Sve u svemu problem sa ulaskom u satore nebi trebali imati. Najveci je problem smjestaj u vrijeme OF. Sto se tice cijena mislim da ih svi znate. Odlazim tamo svake godine na par dana pa ako netko ima kakvih pitanja neka se slobodno javi na privat. Pozz svima i nadam se da sam pomogao barem malo onima koji planiraju ici.
Smazzamm is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2013., 10:21   #26
Quote:
BlackLotus kaže: Pogledaj post
želim na pravi oktoberfest, ne na lažni
Aj', fala Bogu da se netko još javio, meni se nije dalo ponavljat svoj sarkastični odgovor (o Bundekfestu) od prošlog takvog pokušaja.

Quote:
Smazzamm kaže: Pogledaj post
Ako zelite svoj stol lijepo odete oko 13 sati i sjednete za neki. Nije bitno ako na njemu stoji da je rezerviran od 15,16 ili neznam ni ja koliko sati. To je stavljeno da se maknu oni koji ne trose. Kad vas konobar vidi da trosite za njegovim stolom ta ce rezervacija nestati brzinom svjetlosti u vrijeme kad bi trebala poceti.
Čestitam na kondi.

Treba ju imat za naručivat (i lokat) masove od 13 do 23.
nvnk is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2013., 12:57   #27
Hahaha, hvala bogu pa sam do sad uvijek uspio na svojim nogama izaci . Ona riba koju prodaju uvelike pomaze kad pijes te bombe. Pred standom sa ribom je uvijek guzvetina.
Smazzamm is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2013., 12:59   #28
Quote:
Smazzamm kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!

Vidim da i ove godine ima zainteresiranih za OF pa da vam dam par informacija iz osobnog iskustva. Sto se tice ulaska u satore ja nikad nisam imao problema s tim niti ikakvog cekanja u redovima.
Ako je u nekom satoru guzva jednostavno odes u drugi i uvijek nadjes mjesto. .
ajde, baš bih voljela da jave oni koji će ići i tako ulaziti u šatore, bez obzira na vrijeme
__________________
Sada sam vrač, ali ne baš odličan, nego kao i oni slabo pismeni, samo utoliko ukoliko je to meni samom dovoljno.
rosenkreuz is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2013., 13:09   #29
Quote:
nvnk kaže: Pogledaj post
Čestitam na kondi.

Treba ju imat za naručivat (i lokat) masove od 13 do 23.
ma, ono tam je q od ofce kaj se tiče pive..., ja ne znam kak se netko uopće od toga može napit?
treba ti konde jedino da ti tolika količina tekućine stane u želudac, drugo ništa.

Osim toga, ajde, prihvaćam da se može napiti netko tko nije baš vičan pijenju, ali ne mora se piti tempom litra pive u 10 minuta; može se ta litra ili koliko već se naruči rastegnuti, i stvarno nije da ćeš se napiti ko deva, makar piješ cijeli dan...
__________________
Sada sam vrač, ali ne baš odličan, nego kao i oni slabo pismeni, samo utoliko ukoliko je to meni samom dovoljno.
rosenkreuz is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2013., 14:22   #30
Ma bude to super i u Grazu... U svakom slučaju do Graza imamo 2 h, a Minhen je punoo dalje, i onako umoran od puta ne znam koliko bi bila aktivna i puna energije na oktoberfestu...
Uglavnom mi idemo tamo, čuli smo da je bilo sjajno i prošle godine u Steinzu (isto kod Graza i isti organizatori)...
Javim krajem 9. mjeseca kako je bilo.
Pozzz
plavusica22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2013., 15:00   #31
Quote:
rosenkreuz kaže: Pogledaj post
ma, ono tam je q od ofce kaj se tiče pive..., ja ne znam kak se netko uopće od toga može napit?
treba ti konde jedino da ti tolika količina tekućine stane u želudac, drugo ništa.

Osim toga, ajde, prihvaćam da se može napiti netko tko nije baš vičan pijenju, ali ne mora se piti tempom litra pive u 10 minuta; može se ta litra ili koliko već se naruči rastegnuti, i stvarno nije da ćeš se napiti ko deva, makar piješ cijeli dan...
Pa, sad, nije baš alkoholno ko belgijsko pivo, ali ga baš "q od of" ne bih zvao.

4 masa u 4 vure sam popio. Drugi dan nema glavobolje ni mamurluka, normalno sam odvezo do ZG, ali iste večer baš jako trijezan i nisam bio.
nvnk is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2013., 16:45   #32
Sestra mi živi u Munichu i preko 10 godina sam na Oktoberfestu, tak da ovo da nije problem za ući u šator i sve ostalo baš i ne stoji

Iskustva su moja ovakva: Ulazak u šator je besplatan, ali ako ste ''obični' posjetitelji, pripremite se na poduže čekanje.
Security na ulazu ne pušta više ljudi od onoliko koliko je unutra predviđeno mjesta za sjediti, a obično ako se uspije ući u šator iz njega se više ne izlazi. Sve je puno turista, koji od ranog jutra čekaju u redu za ulazak, tak da se vrata šatora zatvaraju već oko 10h ujutro. Poslije se ide po sistemu koliko ljudi van - toliko unutra.
Ako uspijete sjestina mjesto di je rezervacija - super, ali kaddođu ljudi koji su rezervirali morat ćete i otići.

I inače tamo je među svima dobra atmosfera, pa nije problem prikrpati se nekoj ekipi za stol. Najteže je ući unutra

Piva nije baš tak slaba, 4 komada ko uspije riješiti taj je dobro baždaren , jedne godine su nas mlade i nadobudne napile neke švabice od 50 i kusur godina

Na žalost, svake godine je piva sve skuplja, ove će biti blizu 10€ krigla (i prošle se zaokruživalo na 10 )
Alexvg is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2013., 19:50   #33
Quote:
Alexvg kaže: Pogledaj post
Piva nije baš tak slaba, 4 komada ko uspije riješiti taj je dobro baždaren ,
Ni pod mukama neću priznat što sam radio nakon ta 4 komada.

Quote:
Alexvg kaže: Pogledaj post
..., jedne godine su nas mlade i nadobudne napile neke švabice od 50 i kusur godina
I...?? Neću te pitat što se sjećaš da su vam radile (jer se najvjerojatnije ne sjećaš ničeg), ali .... Koji te dio tijela bolio u jutro kad si se osvjestio?
nvnk is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2013., 20:19   #34
Quote:
BlackLotus kaže: Pogledaj post
studentica
stvarno se isplati ta kartica? bum ju pogledala onda
što se ostaloga tiče, jedina sreća koja mi može pomoć sa smještajem za vrijeme oktoberfesta je, čini se, frendica čija frendica ima stan u Minhenu koji bi nam dala na korištenje.
ak to otpadne, bye-bye oktoberfest stvarno nisu normalni kolke su im cijene!




želim na pravi oktoberfest, ne na lažni tak da ova opcija otpada al fala na info

Pogledaj koji su ti uvjeti za imanje te kartice pa si izkalkuliraj. Nisam gledala sada ali prije se je nekih 10ak Eura plaćala al ono, što sve s njom dobiješ, ako si putomanijak - go girl!

p.s Funny komentar: "želim na pravi oktoberfest, ne na lažni"
interact is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2013., 00:03   #35
Quote:
nvnk kaže: Pogledaj post
I...?? Neću te pitat što se sjećaš da su vam radile (jer se najvjerojatnije ne sjećaš ničeg), ali .... Koji te dio tijela bolio u jutro kad si se osvjestio?
Prvo ponos, pa malo glava, a grande finale je bilo kad sam došao u kupaonu i nisam prepoznao čovjeka u ogledalu (poslije su mi rekli da je za pola ožiljaka, masnica i ogrebotina zaslužna cura koja me šorala po putu dok smo išli doma jer sam se oduzeo ko nikada do tada )
Alexvg is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2013., 15:15   #36



a ja želim iiićiiii ajme sam da sve ispadne ok i da idemo

interact budem istražila malo
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2013., 15:47   #37
Jel netko pronašao smještaj i po kojoj cijeni?

Čitao sam po nekim Njemačkim forumima da bi piva i ove godine mogla biti na 10€.

Quote:
Smazzamm kaže: Pogledaj post
Satori se uglavnom zatvaraju oko 22,23 sata. Kasnije se ekipa razbjezi po gradu na after wiesn partye. Postoji samo jedno mjesto koje radi do 00:30 ali to sami otkrijte, ali nikako ne pokusavajte tamo uci nakon zatvaranja drugih satora.
Zar nema ništa što duže radi?
__________________
...you want it darker...
Ztisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2013., 20:03   #38
imam par noob pitanja u vezi oktoberfesta, pa ako je tko bio, sigurno će znati, a nadam se i pomoći.

dakle, cura i ja bi išli organizirano na oktoberfest, ali nam nije toliko napet da mislimo tamo lokati pivu cijelu večer u tim šatorima. ono što me zanima jest, može li se dobiti piva i hrana van tih šatora, odnosno bez gužve i ima li kakvih sadržaja van tih šatora, za "ostale/obične" posjetitelje?

hvala!
deniKID is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2013., 17:28   #39
evo ponešto informacija kako uštedjeti i slično na Oktoberfestu. Nisu neke revolucionarne informacije, al možda nekome budu od koristi.

http://hrbackpacker.com/ostalo/?vrij...3A+Oktoberfest
cro_gavran is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:34.