Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Nasljeđivanje

Nasljeđivanje Oporuke, nužni dio, ostavinske rasprave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.09.2011., 00:53   #1
Osporavanje datog dijela kuće

Moji roditelji su za darovali bratu stan, sami su živili u obiteljskoj kući koja je do smrti našeg djelda bila u njegovom vlasništvu, otac je nažalos(uvijek je govorio da meni treba mjesto gdje bi mogla doći) umro prije njega i tek nakon smrti djeda bila je ostavinska rasprava, moja mama nije imala pravo na nista??...Nasljedni su bili dva sina i brat i ja kao djeca jednog od sinova, a to je bio moj otac.Moj otac i majka jako puno su ulagali u tu kuću, dovodili struju, put, telefon. Na nagovor moje majke dala sam svoj dio bratu, a stričevi su se odrekli u korist moga brata.Tako moj brat je dobio i stan i kuću.U vrijeme kad je dobio očev stan ja sam bila podstanar, kasnije sam uspijela kupiti neki stančič.
Sve je donekle štimalo, dok brat lani i ove godine nije želio primiti mene i moju kćerku na 2 dana , a plus je počeo cjelu kuću izmajmnjivati turistima.
Jako me pogodilo ne primanje na dva dana, operirana sam i dosta bolesna na kičmu i jako vezana uz moj kraj.Znači ja kao žensko dijete nisam dobila ništa.Ni moja majka nema ništa.Zanima me je li moguće osporiti onaj dio koji sam mu dala
u kući, stan mu ne diram.Čula sam da je to moguće i da on tu gubi, molim vas odgovor, hvala
mariza_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2011., 09:04   #2
Nije jasno jesi li svoj dio na kući dala bratu na ostavinskoj raspravi (na ostavinskoj raspravi izjavila da njemu ustupaš svoj dio) ili si ga naknadno darovala.
__________________
Vratite nam krvopiju!!!
palj is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2011., 21:58   #3
Quote:
palj kaže: Pogledaj post
Nije jasno jesi li svoj dio na kući dala bratu na ostavinskoj raspravi (na ostavinskoj raspravi izjavila da njemu ustupaš svoj dio) ili si ga naknadno darovala.
dala sam mu punomoć(tada sam bila bolesna) i ustupila mu svoj dio
mariza_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2011., 22:56   #4
Quote:
mariza_ kaže: Pogledaj post
dala sam mu punomoć(tada sam bila bolesna) i ustupila mu svoj dio
Ako je proslo 5 godina, nazalost zaboravi. Ako nije proslo pet godina a punomoc je ovjerena pred biljeznikom, nazalost zaboravi.
__________________
Nisam bio punoljetan kad su se kupovale dionice
sepeam is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2011., 14:19   #5
Quote:
sepeam kaže: Pogledaj post
Ako je proslo 5 godina, nazalost zaboravi. Ako nije proslo pet godina a punomoc je ovjerena pred biljeznikom, nazalost zaboravi.
a pozivanje na grubu nezahvalost, i da u tom periodu sam zbog bolesti bila pod jakim tabletama, tako reći manje uračunjiva i pod pritiskom majke
mariza_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2011., 17:32   #6
Quote:
mariza_ kaže: Pogledaj post
a pozivanje na grubu nezahvalost, i da u tom periodu sam zbog bolesti bila pod jakim tabletama, tako reći manje uračunjiva i pod pritiskom majke
Zao mi je. Ponavljam, ako je proslo 5 godina, a izgleda da je.
__________________
Nisam bio punoljetan kad su se kupovale dionice
sepeam is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2011., 03:03   #7
Quote:
sepeam kaže: Pogledaj post
Zao mi je. Ponavljam, ako je proslo 5 godina, a izgleda da je.
4g je proslo
mariza_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2011., 14:26   #8
Prosao je rok za pobijanje izjave (3. godine). Rok od 5 godina je za ponavljanje postupka. Ne znam u kojem je obliku i sto je to sto ti zoves punomoc, je li to nasljednicka izjava ili punomoc za davanje iste. U svakom slucaju za pobijanje jednog i drugog je rok 3 godine.
Ako je ta isprava krivotvorena ili je ovjerovljen neistiniti sadrzaj, to je temelj za ponavljanje postupka. Ali ako je ovjerovljeno kod JB, po meni taj temelj otpada.

Papire u ruke i odi kod odvjetnika, prije toga zapamti sto sam ja napisao i vidi kakav ce ti dati odgovor.
Eto.
__________________
Nisam bio punoljetan kad su se kupovale dionice
sepeam is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2011., 20:38   #9
Quote:
sepeam kaže: Pogledaj post
Prosao je rok za pobijanje izjave (3. godine). Rok od 5 godina je za ponavljanje postupka. Ne znam u kojem je obliku i sto je to sto ti zoves punomoc, je li to nasljednicka izjava ili punomoc za davanje iste. U svakom slucaju za pobijanje jednog i drugog je rok 3 godine.
Ako je ta isprava krivotvorena ili je ovjerovljen neistiniti sadrzaj, to je temelj za ponavljanje postupka. Ali ako je ovjerovljeno kod JB, po meni taj temelj otpada.

Papire u ruke i odi kod odvjetnika, prije toga zapamti sto sam ja napisao i vidi kakav ce ti dati odgovor.
Eto.
Hvala na odgovrima, bila kod 2 odvjetnika, bilo je od strane brata laganja, ma svašta, uglavom su mi rekli kad bi povukla parnicu, dobivam
No brat kad je čuo spominjanje suda sad drugačije priča i bit će neka nagodba i dobijanje komada zemlje
mariza_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2012., 05:26   #10
Quote:
mariza_ kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovorima, bila kod 2 odvjetnika, bilo je od strane brata laganja, ma svašta, uglavonom su mi rekli kad bi povukla parnicu, dobivam
No brat kad je čuo spominjanje suda sad drugačije priča i bit će neka nagodba i dobijanje komada zemlje
Brat me je opet prevario, i taj komad zemlje koji je trebao biti moj sada osporava jedan stric, tj, ima 1/3 a ja 2/3 i opet sam nigdje ..Sad je i prošlo i pet godina, tako ako je netko od Vas pravnik, ja sam spreman do Haaga ako treba nema mi preporuči nekog dobrog odvjetnika za imovinsko pravo.Nešto se mora naći, ili da me brat isplati ili da se sve vrati u prvotno stanje, nije mi žao para , ali neće mi se nitko smijati i da ne mogu ni jedan dan doći u kuću gdje sam se rodila, odrasla, moji roditelji je gradili, a ne brat, on se bahati sa turistima, mene ovo ljeto opet nije htio uzeti sa mojoj kćeri na 5 dana iako bi mu bila uredno platila.Moja majka je povremeno u toj kući, ali je izbaci preko ljeta i ona je očajna, pa kako ona nije imala pravo na nužni dio??????....Help, spremna sam platiti najskupljeg advokata, naravno stručnog, molim Vas na pm savjete koga i što radim.Nemojte mi govoriti da nema nade, jer sa sada još sam dobila i visoki tlak, operirana, ovo mi je životna misija da moje dijete dobije majčin (moj ) dio.
mariza_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2012., 05:34   #11
I da zabravila sam da ima jedan dio kuće koji nije legaliziran, pokojni otac je taj dio kuće napravio kako se kaže na divlje, znam da se brat želi i na to proširiti, ali koliko znam nije ništa službeno podnio, imam li ja prava da ja ti nedam ili da ja to legalizram,,,
mariza_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2012., 16:01   #12
Quote:
mariza_ kaže: Pogledaj post
Moja majka je povremeno u toj kući, ali je izbaci preko ljeta i ona je očajna, pa kako ona nije imala pravo na nužni dio??????....
tvoja majka nije zakonski nasljednik tvog djeda (oca tvog oca)....a djed je bio vlasnik svega...
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:32.