Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.09.2014., 12:25   #61
Quote:
-Matangi- kaže: Pogledaj post
postoje različite vrste aseksualnosti, nisu svi aseksualni od rođenja...
Ako nije od rođenja, onda je poremećaj. To je bar jasno
__________________
Zbogom žohari
netsky prospekt is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2014., 12:34   #62
Quote:
netsky prospekt kaže: Pogledaj post
Ako nije od rođenja, onda je poremećaj. To je bar jasno
Aseksualnost (najcesce) jest urodjena. Takodjer, nije na listi poremecaja DSM-IV.
Problem je u tome sto je nasa cjelokupna kultura fiksirana na seksualnost kao takvu pa je gotovo i nemoguce zamisliti pojedince koji ne osjecaju nikakvu seksualnu privlacnost prema bilo kojem spolu.
__________________
His arms flexed slightly as he felt something heavy, strangely warm, and smooth along its length. ''Oh, this is, hmm, familiar, okay, yes, I know that part - an enchanted sword!'' Raven released the glowing weapon from one hand, letting it swing in front of him. Marcus looked down and raised his eyebrows. ''Certainly not the first time you've held?'' ''Never one like this.''
Eugen C is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2014., 12:44   #63
Quote:
Tomislav B kaže: Pogledaj post
Ekstremno škakljiv teren...

Mislim da homoseksualnost stvarno jest devijacija, ali je ne treba liječiti jer dozvoljava ljudima da potpuno uživaju u svojoj seksualnosti.
Osobe koje se proglašavaju aseksualnima, ostaju zakinute za iskustvo seksualnosti i šteta je što je ne mogu iskusiti ili realizirati.
upravo takvi stavovi po kojima je i jebanje s kozama ili bilo s čim/kim prihvatljivije od nejebanja, su mi nenormalni.
čini mi se da je prihvatljivije i imanje seksualnih nagona prema djeci, nego nemanje nikakvih.
aseksualci bar nikoga ne ugrožavaju i kome bi oni i zašto smetali.
gabriela00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2014., 13:08   #64
Quote:
gabriela00 kaže: Pogledaj post
aseksualci bar nikoga ne ugrožavaju i kome bi oni i zašto smetali.
Hvala
__________________
Emocionalna manipulacija
nova_xy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2014., 13:42   #65
Quote:
gabriela00 kaže: Pogledaj post
upravo takvi stavovi po kojima je i jebanje s kozama ili bilo s čim/kim prihvatljivije od nejebanja, su mi nenormalni.
čini mi se da je prihvatljivije i imanje seksualnih nagona prema djeci, nego nemanje nikakvih.
aseksualci bar nikoga ne ugrožavaju i kome bi oni i zašto smetali.

Ma baš me zanima, čemu sada spominjanje djece ili životinja ili ugrožavanja?

Govorimo o dogovorenom, dobrovoljnom seksu između dvije odrasle osobe, nebitan je spol.

I čemu spominjanje da aseksuallci ikome smetaju? Pa nikome ne smetaju.
Tomislav B is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2014., 13:48   #66
Quote:
Eugen C kaže: Pogledaj post
Aseksualnost (najcesce) jest urodjena. Takodjer, nije na listi poremecaja DSM-IV.
Problem je u tome sto je nasa cjelokupna kultura fiksirana na seksualnost kao takvu pa je gotovo i nemoguce zamisliti pojedince koji ne osjecaju nikakvu seksualnu privlacnost prema bilo kojem spolu.
zasto ne? cak i kuzim osobe kojima su drugi ljudi zgadili sex i to, al smijeh je to sto sebe nazivaju aseksualnim osobama na temelju loseg sexa recimo(to jest osobe) i danas je to neka moda izvalit tako nes. isto kak su danas odjednom svi bisexualnci
__________________
four wheels move the body — but two wheels move the soul #bikerzone
typhoid_mary is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2014., 13:54   #67
Quote:
Tomislav B kaže: Pogledaj post
Ma baš me zanima, čemu sada spominjanje djece ili životinja ili ugrožavanja?
Govorimo o dogovorenom, dobrovoljnom seksu između dvije odrasle osobe, nebitan je spol.
A sto sa incestom, seks izmedju brata i sestre, majke i sina (punoljetnog) i ostale kombinacije?
Neki ljudi vole sve drzati unutar obitelji, pa nek i oni uzivaju u svojoj seksualnosti. Smatras da je to isto ok?
AngryNomad is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2014., 13:58   #68
Quote:
Tomislav B kaže: Pogledaj post
I čemu spominjanje da aseksuallci ikome smetaju? Pa nikome ne smetaju.
''Ne dao Bog da se danas nešto proglasi... devijacijom. Stanjem koje može i treba liječiti.''

Meni ovo ne zvuci kao nesto sto odise ljubavlju, razumijevanjem, tolerancijom.

Quote:
typhoid_mary kaže: Pogledaj post
zasto ne? cak i kuzim osobe kojima su drugi ljudi zgadili sex i to, al smijeh je to sto sebe nazivaju aseksualnim osobama na temelju loseg sexa recimo(to jest osobe) i danas je to neka moda izvalit tako nes. isto kak su danas odjednom svi bisexualnci
To sto neke osobe pogresno interpretiraju odredjene zivotne uspone i padove nema nikakve veze sa aseksualnoscu.
__________________
His arms flexed slightly as he felt something heavy, strangely warm, and smooth along its length. ''Oh, this is, hmm, familiar, okay, yes, I know that part - an enchanted sword!'' Raven released the glowing weapon from one hand, letting it swing in front of him. Marcus looked down and raised his eyebrows. ''Certainly not the first time you've held?'' ''Never one like this.''
Eugen C is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2014., 14:02   #69
Quote:
AngryNomad kaže: Pogledaj post
A sto sa incestom, seks izmedju brata i sestre, majke i sina (punoljetnog) i ostale kombinacije?
Neki ljudi vole sve drzati unutar obitelji, pa nek i oni uzivaju u svojoj seksualnosti. Smatras da je to isto ok?

Nije me briga što tko radi unutar svoja 4 zida dokle god se radi o dogovorenom seksu između spolno i mentalno zrelih osoba.
Tomislav B is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2014., 14:07   #70
Quote:
Eugen C kaže: Pogledaj post
''Ne dao Bog da se danas nešto proglasi... devijacijom. Stanjem koje može i treba liječiti.''

Meni ovo ne zvuci kao nesto sto odise ljubavlju, razumijevanjem, tolerancijom.
To sam napisao kao osvrt na današnju društvenu klimu gdje samo javno spomeneš da je nešto nenormalno, a posebno na području spolnosti, pa te odmah smatraju ovakvim ili onakvim, odmah skoče na tebe.

No, ako ja smatram nešto devijacijom, to ne znači da imam išta protiv.

Na primjer, je li mucanje poremećaj govora? Jest. imam li što protiv ljudi koji mucaju? Ne.
Tomislav B is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2014., 14:09   #71
Ako ti nesto ne smeta onda ne koristi ovaka diskurz jer druge, ocito, dovodis u zabludu.
Aseksualnost se ne moze niti se treba lijeciti.
__________________
His arms flexed slightly as he felt something heavy, strangely warm, and smooth along its length. ''Oh, this is, hmm, familiar, okay, yes, I know that part - an enchanted sword!'' Raven released the glowing weapon from one hand, letting it swing in front of him. Marcus looked down and raised his eyebrows. ''Certainly not the first time you've held?'' ''Never one like this.''
Eugen C is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2014., 15:31   #72
Quote:
netsky prospekt kaže: Pogledaj post
Ako nije od rođenja, onda je poremećaj. To je bar jasno
ne mora nužno biti jer neki aseksualci u odredjenim fazama života mogu imati partnere i mogu iskusiti romanticnu ljubav i moze se dogoditi da ne shvate svoju seksualnost otpočetka - takve bi ti mogao brandirati "aseksualcima" prvenstveno jer ideš od sebe i prema svojim iskustvima.
__________________
No way wine is better than Pepsi!!!
Where is, repeat, where is Task Force Thirty Four? The world wonders.
Velo C. Raptor is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2014., 15:54   #73
Quote:
Tomislav B kaže: Pogledaj post
... i šteta je što je ne mogu iskusiti ili realizirati.
šteta iz čije perspektive? iz tvoje?
jer njima je ovako dobro.

to je kao da nekome kažeš: "baš šteta što nemaš jahtu, bez nje ne možeš uživati u moru kako treba", a on uopće ne želi jahtu, dapače smatra je tlakom i opterećenjem.
aryna is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2014., 15:58   #74
Ja iskreno nikad nisam žalio za sexom. Djevica sam od rođenja i ne žalim se
Mogao sam iskušati sex, ali nikad me nije pretjerano privlačio.
__________________
No way wine is better than Pepsi!!!
Where is, repeat, where is Task Force Thirty Four? The world wonders.
Velo C. Raptor is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2014., 17:33   #75
Ok, uzmimo da vam to ne smeta, samo ne znam hoce te li uspjeti naći nekoga da se uparite s njime, a da mu to ne smeta? Kolike su šanse za to? Planirate li biti pustinjaci cijeli život, ako da ok, ako ne,vjerujem da ćete biti prisiljeni.
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2014., 18:20   #76
Pa ja sam sam i držim se za sebe oduvijek, društvo mi nije potrebno koliko nekim drugim ljudima.
__________________
No way wine is better than Pepsi!!!
Where is, repeat, where is Task Force Thirty Four? The world wonders.
Velo C. Raptor is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2014., 18:31   #77
Ajd dobro, al meni to sve malo čudno, da netko nema sexualni nagon, pa to ko da nemaš potrebu jesti, disati, ići na wc. Postoje li asexualne životinje?
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2014., 18:34   #78
On: Bok.
Ona: Bok.
On: Promatram te već neko vrijeme, pa sam ti odlučio prići, da se bolje upoznamo..
Ona: Ok...
On: Poznata si mi odnekud, jel si ti ona šta brije na kinky stvari?
Ona: Molim?
On: Želim te odvesti doma, vezati uz odvratno prljavi krevet, skinuti, tuči dok se ne rasplačeš, podijeliti te s frendom, mučiti dok ne svršiš, zasuti epoksi smolom i na kraju se s guštom popišati po tebi.
Ona: Daj kretenu, gadiš mi se. Makni se. Ja sam ASEKSUALNA.
On: Poremećena kučko.

Zanimljivo da aseksualnost velik broj ljudi i dalje doživljava kao poremećaj, nešto što treba liječiti. Više ih sablažnjava to negoli bilo kakvi fetiši i perverzije.

Nije lako biti aseksualan. Sposoban si beskrajno voljeti nekoga, a svjestan si da stvari među vama ne bi funkcionirale... Osjećaš i zavist i posesivnost i leptiriće i sve to što osjećaju i ''normalni'' ljudi, ali istodobno kao da na to nemaš nikakvo pravo, jer možeš uzrukovati samo frustraciju. Čudan je to čušpajz emocija. S vremenom samo prekrižiš ikakva očekivanja i ideš kroz život sam, lišen bilo kakvih romantičarskih nadanja i svjestan da je to trajno stanje. Jbga.
Blurain is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2014., 18:35   #79
Quote:
Maddie kaže: Pogledaj post
Ajd dobro, al meni to sve malo čudno, da netko nema sexualni nagon, pa to ko da nemaš potrebu jesti, disati, ići na wc. Postoje li asexualne životinje?
koliko god neki htjeli da seks spada u rang disanja i hranjenja, to nije tako. bez seksa se može živjeti.
-Cruella- is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2014., 18:40   #80
Quote:
-Cruella- kaže: Pogledaj post
koliko god neki htjeli da seks spada u rang disanja i hranjenja, to nije tako. bez seksa se može živjeti.
može da, ali, želja je tu

p.s. imam ideju za biznis, dejting sajt za asexualce

može li asexualac stupiti u sexualni odnos, mislim ajd kod cura,ali mislim, muškarci, jel im se diže
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:46.