Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.06.2012., 22:35   #221
Quote:
buditedobro kaže: Pogledaj post
Drago Ministarstvo i draga državo, moje dijete nije vaše dijete. Ono je došlo kroz mene, ali ne i od mene, a kamoli od tebe, drago Ministarstvo i draga državo. Možete im dati ono što je po NPIP-u i po HNOS-u, ali ne i svoje misli, jer ona imaju vlastite misli. Možete ih držati u školi od 8 do 17, ali ne možete ondje držati njihove duše, jer one borave u kući sutrašnjice, koju vi ne možete posjetiti čak ni u svojim snovima...
Daj pliiiiiiiiiz e-mailaj to ministru

Quote:
Da djeci treba dopustiti da imaju svoje ja, osporava više društvena zajednica negoli većina roditelja.
Varaš se "Većina" roditelja - koje poznaješ - možda. A ni za njih se ne bih kladila i dala ruku u vatru...

Quote:
Djeca imaju pravo saznati istinu i usvojiti vrijednosti, no nisam baš uvjerena da je sve što saznaju u školi istina i da je sve vrijednost.
Nekako mi se ti ne činiš "ukalupljena"... nije ti sve što izlazi iz škole "svetinja"... Ti nisi nikad išla u školu? Jesi. Između PODATAKA koje si tamo pobrala, između odgoja usađenog doma, između iskustava vlastitih koje si putem negdje pobrala - naučila si MISLITI SVOJOM GLAVOM i uočavati i greške sistema, i možda greške roditelja i blablabla... Zašto daješ toliko MALO "kredita" svojoj djeci? Ove generacije su čak PAMETNIJE po nekim stvarima od nas, imaju već od malena i pristup informacijama koji mi nismo imali (internet), imaju ipak jednu dimenziju školstva koja ukalupljuje, ali MANJE nego nas.... Oprosti, ne znam koja si generacija, ali - mi smo itekako odrastali u KALUPU... i pjevali "druže Tito mi ti se kunemo" i nakon što je Tito bio par metara pod zemljom... mi smo se "kleli" ...nemojmo sad o komunizmu je li bio dobar ili loš, premala sam bila da bih se sjećala -meni bilo dobro jer sam u to vrijeme odrastala... ali - da se nisu učile NAPAMET parole "živjelo ovo" "živjelo ono" - jesu! Dakle - ukalupljivanje itekakvo! A opet... je li te to kočilo u tome da - danas MISLIŠ? (trebalo je!)


Quote:
Adventisti šestoga dana (znani kao subotari) ne nose oružje, nikada, ne konzumiraju kavu, cigarete, alkohol niti bilo kakve stimulatore. Njihova je vjerska zajednica jaka, oni dodatno, i izvan obitelji, odgajaju djecu, tako da uspijevaju odgojiti djecu kako smatraju da je dobro. Zašto bi se morali pokoriti onomu što smatraju štetnim i grijehom? Škola kao ustanova, neće promovirati cigarete i alkohol, ali ondje će upoznavati djecu kojima je to već u šestom, sedmom razredu gotovo normalno.
A adventisti NE izlaze inače iz vlastitog doma na ulicu? Osim u školi - dijete ne može nigdje vidjeti alkohol, alkoholičara, cigarete, pušača...

Quote:
Zašto bi vegatarijanac, čije je dijete zdravo ko dren, morao dopustiti da se njegovo dijete osjeća zbunjeno ili ga čak smatraju čudakom jer ne jede meso (kopnenih životina) ako su uvjereni da im meso nanosi štetu?
Zašto bi se osjećalo čudakom? MESOJEDI izbacuju meso za vrijeme ručka "jer im se ne sviđa" , pa - što ne bi i to dijete nosilo svoj ručak u školu? Na koncu - opet se vraćamo na IZBOR ... zašto to dijete ne bi u životu reklo "vi ste izabrali da NE jedete meso, ali JA ŽELIM jesti meso"? Roditelji IMAJU pravo na uvjerenja, a djetetu ih nameću i ono NEMA pravo izbora? Ako je jelo što i roditelji - vjerojatno će IZBOROM i ostati vegetarijanac, ali.... ali... od straha da ne bi mislilo drukčije -ajmo ga doma zatvorit s maminim padelama da nikad ne vidi da postoji McDonalds! (uf! krivi primjer! U McDonaldsu NEMA mesa tamo je PLASTIKA )
__________________
Vidiš, godine nas obrade različito... Nekom postane važno s kim će leći, a nekom s kim će se probuditi
daru is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2012., 23:09   #222
Quote:
daru kaže: Pogledaj post
Daj pliiiiiiiiiz e-mailaj to ministru


Varaš se "Većina" roditelja - koje poznaješ - možda. A ni za njih se ne bih kladila i dala ruku u vatru...


Nekako mi se ti ne činiš "ukalupljena"... nije ti sve što izlazi iz škole "svetinja"... Ti nisi nikad išla u školu? Jesi. Između PODATAKA koje si tamo pobrala, između odgoja usađenog doma, između iskustava vlastitih koje si putem negdje pobrala - naučila si MISLITI SVOJOM GLAVOM i uočavati i greške sistema, i možda greške roditelja i blablabla... Zašto daješ toliko MALO "kredita" svojoj djeci? Ove generacije su čak PAMETNIJE po nekim stvarima od nas, imaju već od malena i pristup informacijama koji mi nismo imali (internet), imaju ipak jednu dimenziju školstva koja ukalupljuje, ali MANJE nego nas.... Oprosti, ne znam koja si generacija, ali - mi smo itekako odrastali u KALUPU... i pjevali "druže Tito mi ti se kunemo" i nakon što je Tito bio par metara pod zemljom... mi smo se "kleli" ...nemojmo sad o komunizmu je li bio dobar ili loš, premala sam bila da bih se sjećala -meni bilo dobro jer sam u to vrijeme odrastala... ali - da se nisu učile NAPAMET parole "živjelo ovo" "živjelo ono" - jesu! Dakle - ukalupljivanje itekakvo! A opet... je li te to kočilo u tome da - danas MISLIŠ? (trebalo je!)



A adventisti NE izlaze inače iz vlastitog doma na ulicu? Osim u školi - dijete ne može nigdje vidjeti alkohol, alkoholičara, cigarete, pušača...


Zašto bi se osjećalo čudakom? MESOJEDI izbacuju meso za vrijeme ručka "jer im se ne sviđa" , pa - što ne bi i to dijete nosilo svoj ručak u školu? Na koncu - opet se vraćamo na IZBOR ... zašto to dijete ne bi u životu reklo "vi ste izabrali da NE jedete meso, ali JA ŽELIM jesti meso"? Roditelji IMAJU pravo na uvjerenja, a djetetu ih nameću i ono NEMA pravo izbora? Ako je jelo što i roditelji - vjerojatno će IZBOROM i ostati vegetarijanac, ali.... ali... od straha da ne bi mislilo drukčije -ajmo ga doma zatvorit s maminim padelama da nikad ne vidi da postoji McDonalds! (uf! krivi primjer! U McDonaldsu NEMA mesa tamo je PLASTIKA )
Ako imaš 35 godina i netko te indoktrinira svaki dan do tvoje 45, velika je vjerojatnost da ćeš s 45 misliti da ima barem malo pravo. Ako te netko ispire 7 godina, a počeo je kad si imala 10, zasigurno ćeš prihvatiti njegove stavove.
buditedobro is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2012., 01:11   #223
Nije potvrđeno. Ja sada kao starija gledam što sam sve mogla a nisam - nema pravila..
Sa 7 godina neka djeca već imaju donekle izgrađene stavove - ne bi vjerovala ali imaju.
Nisu ni tupa ni glupa.
Zavisi naravno i iz kakvo je doma ozračje.
Ako je meni neprihvatljivo nešto vjerojatno će moje dijete razmisliti zašto jer je često sa mnom..
Sada ja idem u totalni off i prijavite me ako treba ali moram napisati
Moji roditelji su imali jednu glupu politiku..ne diži se nikada u tramvaju..
I znate što? I tada sam se dizala starim ljudima i dan danas se dižem i pomažem im unijeti stvari u tramvaj/ iz tramvaja..
Znači čak i moji roditelji nisu imali utjecaj na mene u tom pogledu. Ja sam sama kao mala - a imala sam nekih 7 godina smatrala da to nije u redu i dan danas tako smatram. Amen.
Ribež is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2012., 09:31   #224
Quote:
Ribež kaže: Pogledaj post
Nije potvrđeno. Ja sada kao starija gledam što sam sve mogla a nisam - nema pravila..
Sa 7 godina neka djeca već imaju donekle izgrađene stavove - ne bi vjerovala ali imaju.
Nisu ni tupa ni glupa.
Zavisi naravno i iz kakvo je doma ozračje.
Ako je meni neprihvatljivo nešto vjerojatno će moje dijete razmisliti zašto jer je često sa mnom..
Sada ja idem u totalni off i prijavite me ako treba ali moram napisati
Moji roditelji su imali jednu glupu politiku..ne diži se nikada u tramvaju..
I znate što? I tada sam se dizala starim ljudima i dan danas se dižem i pomažem im unijeti stvari u tramvaj/ iz tramvaja..
Znači čak i moji roditelji nisu imali utjecaj na mene u tom pogledu. Ja sam sama kao mala - a imala sam nekih 7 godina smatrala da to nije u redu i dan danas tako smatram. Amen.
u tome je moja poanta... nismo copy-paste ni roditelja, a bome ni sistema u kojima smo odrastali. Neki možda jesu. Oblikuje nas puno faktora, ne samo - škola. Ja bi dan danas s parolama trebala šetat gradom i pjevat "druže Tito ljubičice bijela" - jer sam odrasla i bila školovana u doba komunizma. Puno stvari JESAM prihvatila od kućnog odgoja, jer smatram da sam imala normalnu i pametnu majku. Djeca imaju SVOJE GLAVE, nisu ničiji copy-paste... roditelji se mogu TRUDITI usaditi nešto u njih, ali - oni "biraju" što će upiti, a što ne.
__________________
Vidiš, godine nas obrade različito... Nekom postane važno s kim će leći, a nekom s kim će se probuditi
daru is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2012., 13:19   #225
Kolega Apolo je na pdfu znanost stavio link na izvanredno predavanje.
Ovo je na neki način kombinacija školovanja kod kuće i u instituciji.
S time da se ovim načinom prevladava najveći problem institucionalnog učenja - različit tempo pojedininaca u usvajanju gradiva.

Obavezno pogledajte:
http://www.ted.com/talks/lang/en/sal...education.html

U Subtitles (ispod videa) imate i hrvatski jezik.
mestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2012., 14:11   #226
Budućnost škole

Hvala beskrajno za ovo!!!
"Flipped clasroom" je zaista ogromni pomak. Hladnopogonaška institucija zvana škola mogla bi budućnosti izgledati prilično drugačije, gdje će važnije biti sastati se radi razmjene mišljenja i prezentacija nego li glumljenja gljiva, gdje će dolaziti i penzioneri i roditelji i svi koji to žele, jer škola sada izgleda poput farme pilića.
Osjećam isto što i ovaj čovjek kad je pogledao Khana!

Nov 13 2011: First off, I am a 40-something nerd. I stumbled on the Khan Academy site in a round about way a couple of months ago while brushing up on my math for work. The path went something like this...
...MIT OpenCourseWare==> to learning SageNB (an opensource program similar to Mathematica)==> finding that there were free and opensource university level texts==> KhanAcademy.org....

At first I thought the site was just kiddie stuff. I mean "Academy?" But Bill Gates had some nice things to say about the site, so I clicked on a "News and Noteworthy" video about the Koch triangle (a simple example of "fractal" geometry). I was blown away.

There were no graphics. Just a guy who sounded like Ray Romano from "Everybody Loves Raymond" talking and writing on a "black board"--or what appeared to be Microsoft Paint with black fill.

But the experience was great. Salmon is, by far, the most gifted math and science "teacher" I have ever had. And trust me, I've had about 50 between undergrad and graduate school. He has a ability to make the complex comprehensible. And that is a gift.

God speed, Sal. I am sure you are changing lives all over the world. I wish I'd have had this available when I was in college.
abonos1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2016., 17:09   #227
U jučerašnjoj emisiji Peti dan, naš mladi prirodoznanstvenik dr. Luka Popov predložio uvođenje homeschoolinga (školovanje kod kuće) u Hrvatskoj, a Boris Jokić se složio da to treba uvesti. Pohvalno.
__________________
"Izgubio sam moju evolucionističku vjeru dok me poučavao uvjerljivo najveći evolucionist 20.st. ...Car darvinovske evolucije je gol." Dr Felix Konotey-Ahulu (vodeći svjetski autoritet za anemiju srpastih stanica, profesor ljudske genetike) "Literalisti (kreacionisti) su apsolutno u pravu. Evolucija je religija." Prof.dr. Michael Ruse (ateist, filozof biologije)  
Luč is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2016., 17:51   #228
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Ne želim da se netko osjeti uvrijeđenim, ali nekako mi se čini i malo arogantno smatrati da djete doma može dobiti jednako kvalitetno i široko obrazovanje kao što ga dobija u obrazovnoj ustanovi gdje je napravljen kompletan obrazovni plan (koji, ruku na srce, ima svojih mana, ali ipak...) i gdje cijeli tim pedagoških i prosvjetnih radnika radi na tome...
A meni se čini arogantnim smatrati da nastavnici i školski sustav ima bezuvjetno pravo na djecu radi stjecanja imovinske koristi(plaće).

Taj tvoj kompletan obrazovni plan je napravljen od osoba koje nisu mogle ili htjele bolje, pa su se uvalili u državnu službu, zatim su upisali fakultet koji ih vodi u obrazovanje, jer nisu znali što bi drugo, a nisu baš ni bistri, iako imaju 5.0. Osim akademske upitnosti, upitne su i obične ljudske kvalitete, ali ne moraš se ti osjećati uvrijeđenom.

Nakon ovakvog posta, školovanje kod kuće dobiva sasvim drugi smisao. Zapitaš se kome ostavljaš djecu cijele dane, i što oni mogu dobiti od te osobe, osim petice?
JohnDoe-25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2016., 21:38   #229
Quote:
JohnDoe-25 kaže: Pogledaj post
A meni se čini arogantnim smatrati da nastavnici i školski sustav ima bezuvjetno pravo na djecu radi stjecanja imovinske koristi(plaće).

Taj tvoj kompletan obrazovni plan je napravljen od osoba koje nisu mogle ili htjele bolje, pa su se uvalili u državnu službu, zatim su upisali fakultet koji ih vodi u obrazovanje, jer nisu znali što bi drugo, a nisu baš ni bistri, iako imaju 5.0. Osim akademske upitnosti, upitne su i obične ljudske kvalitete, ali ne moraš se ti osjećati uvrijeđenom.

Nakon ovakvog posta, školovanje kod kuće dobiva sasvim drugi smisao. Zapitaš se kome ostavljaš djecu cijele dane, i što oni mogu dobiti od te osobe, osim petice?
Jebote, ne sjećam se više od kada je onaj moj post... Pa eto, ja i dalje mislim isto. U međuvremenu je dijete jedne kolegice zbog bolesti moralo godinu dana imati nastavu od kuće. Riječ je o nižem razredu osnovne, klinac nije izgubio puno na obrazovnom dijelu. Ali je jedva dočekao da mu liječnici dozvole da uz asistenta pohađa redovnu nastavu. Škola je toliko mnogo više toga od samog školskog programa.
Ali sto ljudi, sto ćudi. Tko misli da bi to bilo bolje, trebalo bi mu priuštiti. Ionako će nam svima jednog dana suditi naša djeca, možda bude svakakvih iznenađenja.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2016., 16:47   #230
Nije dovoljno se na putu do posla i na poslu provede 8-10 i vise sati, pa onda obaveze u kuci, nego jos i provesti nekoliko sati dnevno poducavajuci dete?! Znaci vremena za sebe-nula!
__________________
''Mene brine, sto su kupili te sine,ti sa vlasti, da bi mogli nastaviti krasti!Stidece se tebe deca, sto si glasao za keca,
Jer je tvoje srce k'o u zeca, muko moja.''
Preveza is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2016., 20:57   #231
Dobro, vrijeme za sebe je jedna stvar, provoditi vrijeme s djetetom druga, a sasvim treća je učiti dijete ono što je ono trebalo raditi u školi.

U istoj onoj školi gdje navodno sjede stručnjaci za obrazovanje, plaćeni i vrhunski opremljeni za to.
Isti oni koji roditelje smatraju bezjacima, neukima i pukim smetalima u njihovom poslu.
JohnDoe-25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2016., 18:01   #232
Quote:
JohnDoe-25 kaže: Pogledaj post
Dobro, vrijeme za sebe je jedna stvar, provoditi vrijeme s djetetom druga, a sasvim treća je učiti dijete ono što je ono trebalo raditi u školi.

U istoj onoj školi gdje navodno sjede stručnjaci za obrazovanje, plaćeni i vrhunski opremljeni za to.
Isti oni koji roditelje smatraju bezjacima, neukima i pukim smetalima u njihovom poslu.
Nitko ne kaže da naš obrazovni sistem valja. Daleko od toga. Najbolja mi je fora s drugog topica da su za sve krivi isključivo roditelji. Ali treba mijenjati obrazovni sistem (i kadar po potrebi, of kors). A ne djecu baciti u isto sranje umotano u drugi papir.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 17.12.2016., 18:20   #233
Znam o kojoj temi govoriš, upravo sam na njoj nakupio hrpu bodova zbog kontriranja tome.

Naravno da sustav treba mijenjati, užasan je, odvratan, neučinkovit, potiče bubanje napamet gluposti, umjesto pripreme za stvarni život. To što učenici tamo nauče, jednako bi naučili da rješavaju križaljke 12 godina.

Samo je pitanje tko će ga mijenjati, s kim, kad i kako? Očito je kako je ova vlast uspjela stopirati reformu, i pitanje je hoće li biti išta od toga? Pitanje je koliko im je reforma u interesu, jer će ostati bez glasačkog stroja?
A i da se reforma pokrene, ako će je provoditi nastavnici s one teme, opet je osuđena na propast. Njih apsolutno ne zanima ništa osim činjenice da "odrade" plan i program, i da pokupe plaću za to.

S obzirom na sve navedeno, ne vjerujem da bi se školovanjem kod kuće mogla napraviti veća šteta po pitanju pripremljenosti za stvarni život.
JohnDoe-25 is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 17.12.2016., 18:29   #234
Quote:
JohnDoe-25 kaže: Pogledaj post

S obzirom na sve navedeno, ne vjerujem da bi se školovanjem kod kuće mogla napraviti veća šteta po pitanju pripremljenosti za stvarni život.
Pokušajmo s pilot - projektom. Neka se odabere jedna generacija prvašića koje će svih osam godina osnovnoškolskog obrazovanja završtiti školujući se od kuće. Nakon toga pred njih staviti famozni PISA test pa da vidimo kakve će rezultate ostvariti.
Ako možemo 25 godina birati HDZ i SDP i tako sjebavati generacije, što je još jedna potencijalno sjebana ovakvim pokusom.
__________________
"Ako u raju nema pasa, onda kad umrem želim ići tamo gdje je moj pas!"
yildirim is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2016., 10:18   #235
Quote:
Preveza kaže: Pogledaj post
Nije dovoljno se na putu do posla i na poslu provede 8-10 i vise sati, pa onda obaveze u kuci, nego jos i provesti nekoliko sati dnevno poducavajuci dete?! Znaci vremena za sebe-nula!
To uopce nije provedivo za roditelje koji rade
Gdje ce biti prvasic dok roditelj radi?
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2016., 10:55   #236
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
To uopce nije provedivo za roditelje koji rade
Gdje ce biti prvasic dok roditelj radi?
kako nije provedivo? uzmes uciteljicu koju zelis i platis.

skolovanje od kuce ne dozivljavam kao iskljucivo poducavanje roditelja, vise kao mogucnost da ne moras u skolu i da te poducava netko izvan institucije koju uglavnom dobijes ko na lutriji. ovak imas mogucnost izbora.
i ne vidim nista lose u tome. osim sto za to treba love ili vremena (roditeljskog) ako poducavas sam.

no usprkos tome, odlazak u skolu vidim kao jedan veliki komad socijalizacije i nikad dijete en bih za to zakinula.
cak i kada boravak u instituciji, radi kojekakvih razloga napravi da se dijete boji doci u skolu ili da je svojim ponasanjem opasno po okolinu, skolovanje od kuce bih napravila kao privremenu mjeru (da nadoknadi obrazovne deficite i ojaca se za boravak s drugima, odn usvoji prihvatljiva ponasanja).

ali je dobro da takav izbor postoji. uostalom, ako postoji izbor privatne skole, skole kojima su osnivaci razne vjerske zajednice, isto tak mislim da je ok da i roditelj poducava dijete od doma ili si doma dovodi jdetetu instruktore (mnoga djeca idu ionak na instrukcije i to kroz cijelu godinu i godine, roditelji puno sudjeluju u poducavanju, pa bi bilo okej da se to i legalizira, odn vrednuje i taj vid rada)
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2016., 13:43   #237
Slazem se, ili se moras osobno angazirat ili platit nekoga i ok, u tom slucaju mozes raditi

Ja to nikad ne bi odabrala za svoje djete, kao sto ne bih nikada odabrala ni privatnu osnovnu od ovih sto se nude u Hrvatskoj

I ne, nemam problem sto su privatne, imam problem sto nemaju bas normalan program vec je sve nesto posebno i nestandardno, al to ovdje nije tema pa necu ulaziti dalje u to
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2016., 20:09   #238
Ko bi plaćao tu učiteljicu i koliko? I da li bi bila prijavljena?
__________________
- Pješčani sat: Daj si operi ta moderatorska usta sapunom. Kakvo je to ponašanje?
- makyca: Radije sama, nego ženica.
- QuercusRobur: Žirko niti kao beba nije baš kakao u pelenu, nego odmah na WC.
Simpsolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2017., 20:12   #239
Moglo bi funkcionirati ali bi kao posljedicu dobili hrpu djece koja bi bila društveno hendikepirana...jebena stvar kod ovog našeg, klasičnog školovanja je što su djeca prisiljena na druženje ( prirodna stvar ), dobro je i to što je mix nadarene i zaostale djece, od bogatih i siromašnih roditelja, pa se djeca susreću sa prirodnim razlikama u društvu...neki kažu da je školovanje od doma bolje jer dijete ne trpi nasilje i diskriminaciju..ljudi, ako vam dijete zajebavaju u školi, lupite mu šamar i recite mu da se zauzme samo za sebe jer ga život maziti neće.
karloy is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 26.02.2017., 21:22   #240
Kako to funkcionira u praksi tamo gdje je ozakonjeno?

Da li osoba koja poučava dijete mora imati nekakve kvalifikacije ili je odluka isključivo na roditeljima?
Kako se prati koliko znanja je dijete usvojilo - polaže razred svake godine ili na neki drugi način?
Na kome je odgovornost ako dijete tijekom takvog školovanja ne usvoji dovoljno znanja, ne osposobi se za nekakvo zanimanje i sl?

Jasno mi je da određen broj roditelja školovanjem kod kuće želi zaštiti dijete od ne baš savršenog školskog sustava, ali kako se djeca štite od neodgovornih roditelja?
onix is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:07.