Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.10.2017., 01:28   #21
Quote:
Yuna kaže: Pogledaj post
Šteta kaj nema više izvanrednih studija. Bolonja je koma za starije studente.
Nisam siguran da je za to bolonja kriva. AKo su mogli napraviti akreditirane online programe (znam za sad samo za ekonomiju u RI, mzda ih ima jos), ako je u engleskoj najveci faks online, onda brate valjda nije nemoguce napraviti ni izvanredni.

Prije bih rekao da bi problem mogao biti tome da se nikome bas neda radit poslijepodnevima i vikendima kada bi se predavanja za izvandredne trebala odrzavat.

Recimo u Karlovcu imaju neke izvanredne (na stranu sada kvaliteta veleucilista) koje odrzavaju ako se ne varam jedan tjedan u mjesecu ili tako nesto...

Uglavom, moze se, al se nece.

Ali imho online je buducnost za izvanredno studiranje nas starijih.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!

Zadnje uređivanje Beljki : 29.10.2017. at 02:04.
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 10:22   #22
Na Sjeveru je recimo od početka dosta prilagođeno vanrednim studentima. Em je dosta visoka upisna kvota, em su i redovnim studentima gotovo uvijek predavanja popodne iza 3. Sad kako kreću diplomski cijeli program je složen za čet, pet i sub.
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 12:43   #23
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Zadar je pak sprdnja od faksa
Je. Ali ipak mi nije bilo lako.

Inf. zn. su sprdnja uglavnom jer nitko ne razumije zašto ti za knjižničara treba diploma. Jednom kada se to promjeni, i shvati da i vani ima information science kao studij, onda će drugi biti budale.
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 13:46   #24
Quote:
Lyanna Stark kaže: Pogledaj post
Za zašto ne bi? Najveći problem s inf. zn. je bio u tjednim zadaćama iz nekoliko obveznih predmeta. Bila sam pretrpana.
Tjedne zadace ti olaksavaju redovito ucenje i omogucuju angazman koji je bas usmjeren i strukturiran - ciljano ucis ono sto je cilj da se nauci, ne gubis puno vremena i energije na ono sto ti ne treba, na besciljno vrludanje i tapkanje u mraku.

Ako ti je toliki angazman problem, mozda bolje da razmislis o nekoj vecernjoj SSS skoli.
Quote:
Lyanna Stark kaže: Pogledaj post
Nije mi išlo na informacijskima tko zna zašto. Nisam baš učila, niti pisala bezbrojne seminare (praktički domaće radove) tijekom semestra.

Što očekujem od studiranja ovog puta? Diplomu. Da bar imam neke opcije osim prodavačice.
Quote:
Lyanna Stark kaže: Pogledaj post
Ionako ja biti spisateljica, a nije baš hmmm, zanimljivo ako pod bilješkom o autoru piše "radi kao prodavačica". Čak je i bolje napisati da se trenutno autor bavi pisanjem, ali je završio taj i taj studij ili što već.
Ako ces iskreno, mislim da bi bilo dobro da se malo strpis i razmislis. Mozda ti u ovom trenu to nije lako, no prije upisa drugog studija bi ti stvarno bilo dobro da si priznas sto na dosadasnjem nije klapalo. I da razmislis o motivima i ocekivanjima od upisa sljedeceg. Diploma i crtica u biljesci o piscu zbilja nisu razradjeni motivi i ciljevi. Ustedi si novac i postedi se novog razocaranja. Znam, tesko je zagledati se u sebe, u nesto bolno, ali ne napravis li to, bojim se da ces bezuspjesno pokusavati i trositi resurse, a zauzvrat dobivati samo razocaranje i frustraciju.
__________________
Et viens avec moi!
Xiang Chi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 13:47   #25
Quote:
pukylly kaže: Pogledaj post
Na Sjeveru je recimo od početka dosta prilagođeno vanrednim studentima. Em je dosta visoka upisna kvota, em su i redovnim studentima gotovo uvijek predavanja popodne iza 3. Sad kako kreću diplomski cijeli program je složen za čet, pet i sub.
kako će netko tko radi puno radno vrijeme studirati tako?
ako predavanje počinje u 3, u 2 moraš krenuti s posla.
a nije da možeš uzeti slobodan četvrtak i petak svaki tjedan. :/
Arcturus is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 14:25   #26
Quote:
Arcturus kaže: Pogledaj post
kako će netko tko radi puno radno vrijeme studirati tako?
ako predavanje počinje u 3, u 2 moraš krenuti s posla.
a nije da možeš uzeti slobodan četvrtak i petak svaki tjedan. :/
Na takvim su studijima često ljudi kojima firma sponzorira školovanje i prilagođava raspored, privatnici koji to sami mogu itd. Uglavnom i služe na zalost kao diploma milovi za puko formalno ispunjavanje kriterija za upis. Jednom sam upisao tako nešto i odustao nakon tjedan dana. Cca 70% studenata nije imalo baš nikakve veze sa niti interesa za struku, samo se trebala bilo kakva diploma reda radi jer je napredovanje tražilo višu (bilo kakvu).
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 18:26   #27
Quote:
Arcturus kaže: Pogledaj post
kako će netko tko radi puno radno vrijeme studirati tako?
ako predavanje počinje u 3, u 2 moraš krenuti s posla.
a nije da možeš uzeti slobodan četvrtak i petak svaki tjedan. :/
Istina, kad se razmišlja lokalno i nije problem jer je Koprivnica mali grad i da i završiš s poslom u 3, dođeš na faks za 15 minuta. Problem je za ljude koji žive i rade u Zg ili u drugim mjestima.

Al uzmi u obzir da moraš odraditi kao izvanredan student tek 50 % dolaznosti, što ti je od 15 tjedana u kojima su raspoređena predavanja 7, tak da je i to olakšano.

Sad s ovim da je to napravljeno tek tako se ne slažem. Svatko naravno, studira zbog sebe i ima ih koji su upisali nešto tek toliko da se proguraju zbog diplome. Al stvar je u tome da ima dosta ljudi koji rade u medijima (a dotad nisu imali diplomu) pa su i taj studij naknadno upisali. A svi znamo da su mediji specifična struka koja često nema jasno definirano radno vrijeme, već se gleda koliko se napravi količinski medijskog sadržaja. Ima dosta kolega koji rade u redakcijama, na radijima i sličnim poslovima i češće su prisutni na predavanjima od nekih koji studiraju redovno. A da ne pričam o majkama s djecom i drugim kolegama za koje se čudiš kako sve stignu.

Jedna kolegica, primjerice, studira u Zagrebu nešto drugo pa je ujutro tamo na predavanjima i popodne ide na vlak za kc da bi pohađala tu predavanja. Vikendom k tome radi na studentskim poslovima. I k tome sve ispite redovno polaže. Nije, naravno, taj životni tempo za svakoga, ali rekoh curo, svaka ti čast.

Bit je da se nađeš u nečemu što voliš, da posvetiš svoje vrijeme tome i odrekneš se nekih stvari. Dođeš u neko razdoblje gdje jednostavno odlučiš ne trošiti dragocjeno vrijeme na gluposti nego tražiti izlaz iz toga i ne postati dijelom negativne statistike.
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:31.