Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.11.2017., 18:02   #641
Quote:
ivana) kaže: Pogledaj post
A parkirati u Gorici , i onda uzet taxi do aerodroma, ne znam koje su cijene, ali ako vas je više možda se isplati, npr.
Samo da ne bi velikogoricki taksi opandrcio sa svojim cijenicama

Ja razmisljam ima li gdje parking oko one nove ZET linije 290 (Radnicka/Zitnjak - BTW bit ce neko vrijeme promijenjena zbog radova u Radnickoj) .... Negdje blize aerodromu...

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk
Bezveze is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2017., 23:26   #642
Eto danas bio prvi puta na novom aerodromu...koje razocarenje. Gro neiskoristenog prostora, na prvu ko da ga zatvaraju.
ibiscro is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2017., 02:07   #643
Quote:
ibiscro kaže: Pogledaj post
Eto danas bio prvi puta na novom aerodromu...koje razocarenje. Gro neiskoristenog prostora, na prvu ko da ga zatvaraju.
Ili mozda k'o da ima prostora za sirenje...

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk
Bezveze is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2017., 02:29   #644
Quote:
Bezveze kaže: Pogledaj post
Ili mozda k'o da ima prostora za sirenje...

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk
Sirenje jedino uz uvijet da ce povecati broj gate-ova, putnika, aviokompanija itd...
ibiscro is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 09:58   #645
POZNATI britanski tjednik The Economist u svojem se novom broju pozabavio fenomenom imenovanja aerodroma na Balkanu. Smatraju da zračne luke dobivaju imena kako bi se naživcirali susjedi te kao prvi primjer navode zagrebačku zračnu luku koju opisuju kao ''novu futurističku građevinu''.

''Preimenovan je po Franji Tuđmanu, ocu hrvatskog pokreta za neovisnost. On se u krvavom ratu borio protiv hrvatskih Srba koje je podupirala Srbija i koji su ustanovili kratkotrajnu odcijepljenu srpsku republiku na trećini hrvatskog teritorija. Godine 1995. većina Srba iz Hrvatske je protjerana'', piše The Economist.

“Među žrtvama tog etničkog čišćenja su bili i rođaci najpoznatijeg Srbina na svijetu Nikole Tesle, izumitelja. Tesla je rođen kao Srbin 1856. na teritoriju onoga što je danas Hrvatska, ali je emigrirao u Ameriku; i Srbi i Hrvati ga smatraju svojim. Od 2006. beogradski aerodrom nosi ime po njemu, što smeta neke Hrvate”, nastavlja The Economist.

Tjednik navodi još primjera, pa se tako aerodrom u Prištini zove Adem Jašari, po lideru Oslobodilačke vojske Kosova kojega su ubile srpske snage. Letova između Nikole Tesle i Adema Jašarija, naravno, nema. Jašari je ''za Albance heroj, a za Srbe vrag''.

No sve su započeli Grci koji su aerodrom u Solunu 1992. nazvali Makedonija kako bi napakostili tada friško neovisnoj bivšoj jugoslavenskoj republici Makedoniji pa su Makedonci kasnije 2007. godine skopski aerodrom nazvali Aleksandar Veliki. Nova makedonska vlada želi bolje odnose s Grčkom pa je moguće da će promijeniti naziv aerodroma u Skoplju.

Ipak, navodi se da postoje izuzeci ove prakse, pa tako nije uspjela inicijativa da se sarajevski aerodrom nazove po Aliji Izetbegoviću, dok se aerodrom u Podgorici jednostavno zove Podgorica. No i dalje mu je šifra TGD, po nazivu Titograd, kako se u Jugoslaviji zvao glavni grad Crne Gore.
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 08:07   #646
Pozdrav s aerodroma, danas uzasna guzva. Bila sam ranije checkirana i imam samo rucnu prtljagu, a stigla nakon drugog posljednjeg poziva (bar me nisu imenom zvali). Istina, dosla na aerodrom 15 min prije vremena boardinga, ali avion je bio parkiran valjda na domestic tunelu, pa nas je bus vozio, a onda morali izac, popet se na stepenice i uci kroz taj tunel. Izgleda nedovoljno ih ima.

Izgleda, treba ipak ranije doci
Bezveze is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 08:54   #647
Ne znam kao putuješ, ali ako je inozemstvo, trebala bi doći barem sat vremena prije boardinga, pogotovo ako je let ujutro, kad je najveća gužva s puno letova.
Naravno, to je za one koji žele putovati bez stresa
__________________
All Is One
Krijes Sedam is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 08:58   #648
Quote:
Krijes Sedam kaže: Pogledaj post
Ne znam kao putuješ, ali ako je inozemstvo, trebala bi doći barem sat vremena prije boardinga, pogotovo ako je let ujutro, kad je najveća gužva s puno letova.
Naravno, to je za one koji žele putovati bez stresa
1.5h prije boardinga
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 09:45   #649
2h
jure.motovilec is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 09:46   #650
Quote:
ibiscro kaže: Pogledaj post
Eto danas bio prvi puta na novom aerodromu...koje razocarenje. Gro neiskoristenog prostora, na prvu ko da ga zatvaraju.
Kaj bi trebalo, natrpati điđe miđe uokolo?
Nije to šoping centar.
Uostalom, prostor je ostavljen da eventualne dodatne sadržaje i širenje.
Frish is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 19:14   #651
Quote:
jure.motovilec kaže: Pogledaj post
2h
Da, a ja navila sat dva sata prije leta (ne boardinga). Ovo danas je valjda bila veca guzva nego obicno, ili se potrefilo da dugo nisam putovala ranom zorom, let u 8:10

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk
Bezveze is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 20:16   #652
u zadnje vrijeme, jutarnji letovi opaka guzva...bolje doci ranije i izbjec fenomen iznenađenja
ivana) is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 23:42   #653
Putujem 20.12. iz Zg (16:55) u München sa Lufthansom. Koliko prije uopce trebam doc u nasu ZL ? Nekih 2 - 2,5 h ?
posejdon0163 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2017., 13:19   #654
To je jako komotno, pogotovo u to doba.

Isto, zavisi hoces li se checkirati online ili imati prtljagu za predat. Checkiran moras biti oko 1 sat prije leta najkasnije, a prtljaga mora biti predana oko 45 min prije leta (i ovo je bolje sat vremena prije leta). Govorim o najkasnijim vremenima.

Meni bi bilo o redu doci sat i pol prije leta. Ako zelis popiti kavicu za, 20kn ili nesto kupit u djutiju, onda malo ranije.

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk
Bezveze is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2017., 14:00   #655
Ja sam ultra razočarana novim aerodromom, onih 14 stolaca na početku je koma, točno da te natjeraju da ideš u kafić za ono 25 kn kavu..
Dečko i ja moramo doći dosta ranije na aerodrom, a kad on putuje onda volimo ostati skupa kolko god je to moguće, tako da nam je to jedini izbor, jer smo u vezi na daljinu...
Osoblje je neinformirano i većinom neljubazno, pogotovo je to bilo u počecima, nije mi jasno kaj su napravili sa starim osobljem..

Dečka su tražili vizu za zemlju koja ne traži vizu, tj. ako ne prođeš njihove kontrole i tak ne ulaziš u zemlju..

Ugl. tresla se brda, rodio se miš... Čak se i letovi umjesto jeftiniji čine skuplji...
A i puno puno više se moram voziti neko kaj sam prije da bih došla do aerodroma...
Panther1989 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2017., 09:18   #656
Quote:
Panther1989 kaže: Pogledaj post
Ja sam ultra razočarana novim aerodromom, onih 14 stolaca na početku je koma, točno da te natjeraju da ideš u kafić za ono 25 kn kavu..
Dečko i ja moramo doći dosta ranije na aerodrom, a kad on putuje onda volimo ostati skupa kolko god je to moguće, tako da nam je to jedini izbor, jer smo u vezi na daljinu...
Osoblje je neinformirano i većinom neljubazno, pogotovo je to bilo u počecima, nije mi jasno kaj su napravili sa starim osobljem..

Dečka su tražili vizu za zemlju koja ne traži vizu, tj. ako ne prođeš njihove kontrole i tak ne ulaziš u zemlju..

Ugl. tresla se brda, rodio se miš... Čak se i letovi umjesto jeftiniji čine skuplji...
A i puno puno više se moram voziti neko kaj sam prije da bih došla do aerodroma...
Frish is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2017., 15:12   #657
Meni je ipak puno ugodnije nego na proslom aerodromu, manja guzva jer je sve sire, sve je novo, vise WC-a, a opet ipak mozes negdje sjest i nesto popit/pojest. No, ja se pretezno ne zadrzavam na prednjem dijelu, nego idem odmah na security.

Nisam previse obracala paznju na dio prije, vjerojatno je malo siromasniji sadrzajem, ima kafic u prizemlju, trafika i tako to.

Sto se tice lokacije, ako se ide autom, barem neces uletiti u guzvu prema V. Gorici, vremenski bi trebalo biti brze stici na aerodrom. Jedino mi nedostaje onaj parking preko puta (iza ograde), odakle se moglo pjeske na aerodrom.

Ovo o neinformiranosti ne mogu komentirati, ako su trazili vizu za nesto gdje ne treba ... mene je toga uvijek bilo malo strah da ce me traziti, u Zagrebu bi to bilo najlakse, ali ako te traze negdje gdje presjedas, pa moras objasnjavati ...
Bezveze is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2017., 20:03   #658
ovo o neinformiranosti, trgikomicno ili ne... na svoje usli cula kad su u madridu hrvate ispred nas u cudu gledali kad su dali osobne, a ne putovnice jer sluzbenici nisu znali da je Hrvatska u EU.. cak ih makli sa strane jer su ovi govorili da je, a sluzbenici inzistirali na putovnice.. neznam kako je saga zavrsila al poanta... dogadja se svugdje
ivana) is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 21:03   #659
Pozdrav, imam pitanje - naime, kupila sam kartu preko Tripste, Zagreb-Toronto-Zagreb sa Air Canadom i na e-ticketu mi piše da se leti sa Plesa..? Pleso kao Pleso više nije aktualan ili ipak za neke letove je? Hvala unaprijed na odgovoru..
mateichh is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2018., 21:46   #660
nije aktivan, ides sa novog, vjerojatno nisu napravili update imena, sto je malo neprofesionalno..
ivana) is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:23.