Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.12.2017., 12:41   #21
Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post
Meni se svidja izreka: Ako zelite nasmijati Boga, ispricajte mu svoje planove.
ova mi se sviđa

zamišljam Morgan Freemana kako to izgovara (ili, kako je to izgovarao)
:he is god:
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2017., 16:45   #22
Ništa ne radim po planu, kao što netko reče, po inerciji se budiš za posao, na poslu ionako ne mogu ništa planirati jer ništa ne ovisi o meni, a nikada u životu nisam napravila spisak za išta.
__________________
Unbowed, Unbent, Unbroken
Garfieldica 007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 09:39   #23
Quote:
san.ja kaže: Pogledaj post
@weasley, nisam shvatila razlog zašto puštaš da drugi raspolažu tvojim vremenom, zašto ih ne uračunaš u svoj raspored onda kad to tebi odgovara? Zašto je bed da se ljudi naviknu da ti već imaš plan i svoj život? Pa ti sigurno nikad ne bi nekome uletio u njegov plan. Neka se tijekom tjedna zakazuju za slijedeći vikend, ili onaj iza, ili onaj iza. Što ima veze. Čovjek tako i tako ima tako malo meraka u životu i šteta je od toga odustajati zbog nekog "moranja".
a gle, nije baš lako odje*at nekog starijeg od sebe, pogotovo ako se radi o ljudima s kojim živim
weasley is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2017., 12:02   #24
Moji planovi se uglavnom izjalove jer volim raditi stvari po osjećaju (osim onih koje moram, a i njih često odgađam dok mogu ). Mada si okvirno u glavi isplaniram što ću, nemam neko fiksno vrijeme za obaviti to. Više sam spontani tip nego planer.
__________________
ॐ नमो भगवते वासुदेवाय
Om Tat Sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 15:34   #25
Quote:
Tomgold kaže: Pogledaj post

Možda bi prije evenualnog odgovora trebali sami malo proanalizirati,jer na prvu vjerovatno nitko neće reći/priznati,ali mislim da dosta nas ipak planski radi puno stvari.
Uz spomenuti odlazak na posao,vožnja auta,pa do točno određeno vrijeme za polazak i odlazak u kupnju.Planirano vrijeme odlaska na kavu i planirano vrijeme za provesti kavu s nekime...

Mnogi u poslu cijene moju perfekciju,ali moram priznati da mi je to malo ,ipak malo spontanosti ne škodi.
zašto misliš da nećemo priznati?

ja osobno mislim da je spontanost precijenjena

da, znam da na poslu moram biti u x sati i znam da mi do posla treba y vremena
da, može mi se dogoditi nešto da jedan dan zakasnim, ali ne može biti pravilo da kasnim svaki dan jer sam "spontana" (ako pod tim mislimo na zaboravila, zaspala, nisam stigla....)

vrlo odgovorno pratim količinu mlijeka u kući za jutarnju kavu i broj rola wc papira
da mi se dogodi da umjesto planiranog odlaska u šoping odem "spontano" negdje i dočekam jutro bez to dvoje ne bih se osjećala cool i posebnom, samo usranom

sad ozbiljno
barem mala doza planiranja je potrebna u životu
lako je biti spontan dok iza sebe imaš obiteljsku infrastrukturu (čitaj - teenager si) i neko drugi razmišlja o tim stvarima
jednog dana kad postaneš "svoj čovjek", možda dobiješ i djecu, imaš posao koga moraš zadržati, više si ne možeš dozvoliti luksuz spontanosti

daleko od toga da se mora isplanirati svaki trenutak u danu

sad mi pada na pamet moja susjeda
žena je neorganizirana do bola, a stalno nešto radi
nešto krene raditi pa shvati da joj za to treba nešto
to "nešto" obično nije kupila
onda ide u trgovinu
pa tamo smisli da mora još u banku........
ponekad mi izgleda da ima pamćenje zlatne ribice

na kraju dana doslovno padne s nogu a pravi učinak - 0 bodova
uz samo malo planiranja obavila bi neke stvari u dva sata
ne, ona "spontano" leta okolo sa učinkom crva u kamenu

mala doza planiranja je potrebna
opsesivno planiranje dužine druženja na kavi, broja stranica koje se moraju pročitati i sl. - nepotrebno
marulam is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 19:16   #26
Moj je život mješavina planova i spontanosti. Kako god da okrenem teško je bilo što točno definirati.

Uglavnom, volim planirati, ali nisam rob tih planova. Oni su nekakav obris, nit vodilja, ovisi da li se radi o dugoročnim ili kratkoročnim planovima. U oba slučaja uvijek sam spremna na modifikaciju istih, ovisno o situaciji i prioritetu istih.
Batiste is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 10:22   #27
Quote:
marulam kaže: Pogledaj post

mala doza planiranja je potrebna
opsesivno planiranje dužine druženja na kavi, broja stranica koje se moraju pročitati i sl. - nepotrebno
Naravno,bitno je planiranje-a još bitnije držati se planova.

Više sam mislio na ovo gore kaj sam ostavio,to mi je malo već too much.
Tomgold is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2017., 12:41   #28
Quote:
Batiste kaže: Pogledaj post
Moj je život mješavina planova i spontanosti. Kako god da okrenem teško je bilo što točno definirati.

Uglavnom, volim planirati, ali nisam rob tih planova. Oni su nekakav obris, nit vodilja, ovisi da li se radi o dugoročnim ili kratkoročnim planovima. U oba slučaja uvijek sam spremna na modifikaciju istih, ovisno o situaciji i prioritetu istih.
E ovak nekak.

S time da se ja, kao i u svemu ostalome, i ovdje borim s pronalaskom umjerenosti. Ili imam ispisan ocd plan kojeg se pokušavam držat (kratko uspijem) ili radim kako mi se sprdne kada mi se sprdne, bez razmišljanja o posljedicama (u tom trenutku )
appletini is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2017., 20:49   #29
Kako mi se godine povecavaju toliko se mi vise pojacava zajednicki unutrasnji smijeh sa Visim od mene kad razmisljam o predetaljnim planovima.
Happyning is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 14:58   #30
ja stalno planiram ...a vise od pola toga ispadne drugacije jer se okolnosti promijene, ali mene veseli planiranje, tad imam osjecaj da sve kontroliram
Splicanka123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 16:07   #31
Quote:
Azzura kaže: Pogledaj post
ova mi se sviđa

zamišljam Morgan Freemana kako to izgovara (ili, kako je to izgovarao)
:he is god:
A Whoopy Goldberg?
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2017., 21:09   #32
Ja planiram doslovno sve sto radim. Nastojim stvorit navike koje ce me formirati kao osobu zato planiram tocno kad cu i na koji nacin nesto napraviti. Imam ciljeve koje zelim ostvarit, neki su malo veci i malo tezi za ostvariti, zahtjevaju puno odricanja, snalazenja i borbe ali se nadam da necu odustati. Cijeli zivot ganjam za mene velike ciljeve i polako dolazim do njih. Ja se ne dizem s kauca ni prati sude, ni vjezbati, ni na kavu dok ne znam kompletni plan i program aktivnosti. Problem kod planiranja je sto se planovi cesto krse i ako si malo labilnija osoba moze te baciti u komu
happy_meal is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:41.