Natrag   Forum.hr > Društvo > Društvene znanosti > Jezikoslovlje

Jezikoslovlje Za pravopiždžije i jezikolomce

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.01.2018., 02:31   #6801
Sad je pitanje kako prevesti That's the understatement of the year, a da ne pišemo romane! Neprevedivo?
Old 21.01.2018., 04:49   #6802
Quote:
jobbrecht kaže: Pogledaj post
Sad je pitanje kako prevesti That's the understatement of the year, a da ne pišemo romane! Neprevedivo?
Da, neprevedivo. Jer tu je potrebna imenica, a iste za ,'understatement' nemamo.

Sent from my SM-A520F using Tapatalk
rokolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 08:46   #6803
Quote:
jobbrecht kaže: Pogledaj post
Nije neprevedivo, nego se ne može prevesti riječ po riječ. Mogućnosti koje mi padaju na pamet, ovako bez konteksta: "ne ublažavajmo", "to je eufemizam" ili štogod slično.
Old 22.01.2018., 14:55   #6804
Tko ima ideju kako bi se na HR prevelo "peer". Recimo skidam nesto i kazes mi " downloading 25 peers"
Imam ideju, ali sto bi bilo najbliže na HR?
Sineola Cabron is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 20:15   #6805
Quote:
Sineola Cabron kaže: Pogledaj post
Tko ima ideju kako bi se na HR prevelo "peer". Recimo skidam nesto i kazes mi " downloading 25 peers"
Imam ideju, ali sto bi bilo najbliže na HR?
U kontekstu IT-ja peers se najčešće prevode kao nekakvi ravnopravni sudionici/članovi/subjekti/sudionici i tako. Ali mislim da je i kod nas još engleski izraz u puno većoj uporabi, malo ljudi bi (po mojoj nekoj osobnoj procjeni) razumijelo o čemu se radi kad se iskoristi hrvatski izraz.
Rakkatakka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 20:23   #6806
skidanje 25 sudionika

AQUArium
inflame is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:10.