Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Hrvatska i turizam

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.05.2017., 08:49   #121
Tražim li nemoguće? Neko mjesto, može i otok, ali da ima osnovno, a to je bar jedan dućan, birc ili restoran blizu, ali da ima plaža koja nije pješćana nego šljunčana. Tj. Da nije plitka skroz plaža, to mi je bitno. A još bitnije da ima hlada.

Ima li toga negdje još osim na Makarskoj. Jer moj ne želi ići više tamo, jer smo bili već 8 puta, on bi na neki otok. Kajgod.
__________________
No heroes, villains, one to blame, while wilted roses fill the stage... ♥
♫Books♪
miss-rebel is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2017., 22:51   #122
Quote:
miss-rebel kaže: Pogledaj post
Tražim li nemoguće? Neko mjesto, može i otok, ali da ima osnovno, a to je bar jedan dućan, birc ili restoran blizu, ali da ima plaža koja nije pješćana nego šljunčana. Tj. Da nije plitka skroz plaža, to mi je bitno. A još bitnije da ima hlada.

Ima li toga negdje još osim na Makarskoj. Jer moj ne želi ići više tamo, jer smo bili već 8 puta, on bi na neki otok. Kajgod.

Moja iskrena preporuka maleno mjesto Košljun, na otoku Pagu to sve ima. Raj
manuelagaga is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2017., 23:59   #123
ćao

tražim mirnu plažu (kolko je to moguće sad u sezoni, bez previše djece) u okolici Zadra (pol sata vožnje max od zd), prema jugu, da je u nekom gradu tipa sukošan. Da ima npr restorančić kakav, dućan, kafić i to je to. I naravno apartman za iznajmit. Tražim preko airbnb-a i nikako se ne mogu odlučit. Otoke ne bi, imam vremena samo jedno popodne, noć i jutro.

pls, help
__________________
samo guraj naprid, šta drugo moš.
Fanhp is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 20:06   #124
ne znam gdej bih točno smjestila ovo pitanje pa sam odlučila ovdje. nadam se da će moja pitanja pročitatui netko ko zna nešto i pomoći mi.

konkretno, zaniuma me jadrija kod šibenika. Kako je tamo? na internetu nema puno. Vidim nekakve kabine na plaži...sve obavijeno velom tajne.google maps ne funkcionira previše tako da ne mogu puno vidjeti.
Zanimaju me plaže...je li sve betonsko i jel ima nekakvih šljunčanih dijelova? jel taj šljunak lijep ili si polomiš noge dok dođeš do mora na oštrom kamenhju? Ima li hlada? Ima li nešto za pojesti, popiti, neke slastičarne...?
molim nekoga da mi odgovori...valjda je bio netko tamo.
zgode3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 18:31   #125
Quote:
zgode3 kaže: Pogledaj post
ne znam gdej bih točno smjestila ovo pitanje pa sam odlučila ovdje. nadam se da će moja pitanja pročitatui netko ko zna nešto i pomoći mi.

konkretno, zaniuma me jadrija kod šibenika. Kako je tamo? na internetu nema puno. Vidim nekakve kabine na plaži...sve obavijeno velom tajne.google maps ne funkcionira previše tako da ne mogu puno vidjeti.
Zanimaju me plaže...je li sve betonsko i jel ima nekakvih šljunčanih dijelova? jel taj šljunak lijep ili si polomiš noge dok dođeš do mora na oštrom kamenhju? Ima li hlada? Ima li nešto za pojesti, popiti, neke slastičarne...?
molim nekoga da mi odgovori...valjda je bio netko tamo.
Ah Jadrija, tamo sam se prvi pit zaljubila, sa 16 (to je bilo prije 20 godina). Jadrija je vikendasko mjesto, nitko tamo ne zivi. Plaza ima i betonskih i sa oblucima. Mutno se sjecam borove sumice. Meni je bilo krasno, al uzmi u obzir da nisam tamo bila 20 godina.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
Bjesomarica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2018., 11:19   #126
Quote:
zgode3 kaže: Pogledaj post
konkretno, zaniuma me jadrija kod šibenika.
Zanimaju me plaže...je li sve betonsko i jel ima nekakvih šljunčanih dijelova? jel taj šljunak lijep ili si polomiš noge dok dođeš do mora na oštrom kamenhju? Ima li hlada? Ima li nešto za pojesti, popiti, neke slastičarne...?
molim nekoga da mi odgovori...valjda je bio netko tamo.
vecinom betonska, s par metara nasutog sljunka. suma ima, dosta velika. imas par kafica, slasticarnica, pekarnica, trgovinica, stand s vocem. sve nuzno.

ako nadjes smjestaj u jadriji, do plaze ces imati max 5 min pjeske, jer je to jako malo naselje. s jedne strane idealno ako imas dijete/djecu, s druge strane dosta je tamo popularno surfanje, sto dosta govori vjerojatno o broju vjetrovitih dana.
meni se svidjelo jer su vecinom tamo sibencani izgradili svoje vikendice, nema puno klasicnog cimer fraja, pomalo blast to the past.
putovnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2018., 14:21   #127
Kakve su plaže u Novigradu (istarskom)?
sputnjik is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2018., 16:21   #128
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
U Rovinju bas ima lijepih plaza za tebe. Npr. uvala Lone (istocna strana uvale) ima sitnosljuncanu plazu, idealna za ulaz u more. Ima ih jos iza te plaze a i drugdje.
Ima li jos kakvih uvjeta osim tvojih? Ima bezbroj plaza na Jadranu koje bi zadovoljile tvoje kriterije.
Npr. mora li plaza imati hlad? Mora li biti neko vece mjesto ili moze biti zabaceno mjesto gdje nema ni ducana.
Moze li to biti otok bez mosta itd.
I igraju li cijene smjestaja ulogu pri odabiru?
Tek onda ti mogu pomoci, jer nema smisla da sad nabrajam bezbroj plaza.
nasmijanonebo....čitam i pratim tvoje upise i vidim da si obišla pa mogu napisati veliku većinu hr obale. zanima me ova uvala lone kod rovinja o kojoj pišeš. može li još neke pojedinosti.
npr. jel ta plaža u gradu ili izvan rovinja?
plaža je šljunčana....a kako je u moru? jeli u moru kad uđeš isto fini sitni šljunak, pijesak ...ili veliko kamenje? je li nagli prijelaz iz plitke vode u duboku ili je onako lijepi prijelaz? je li ručnik na ručniku u 7.mjesecu ili se može normalno staviti ručnik? je li voda mutna ili je ok ? znam...puno je pitanja ali mislim da si ti najbolja za to pa te pitam. puno ti hvala. nadam se da ćeš naći vremena za odgovoriti mi, i napiši još nešt ako znaš a ja ovdje nisam pitala.

ako netko živi u rovinju ili zna nešto o ovoj plaži molim da napiše.

hvala!!!!
zgode3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2018., 21:50   #129
pa nije baš da je Lone mirno i bez ljudi Svaki dan sam preko puta i uvijek se čuje muzika i vide se ljudi. Nije da je neka mega gužva, ali ima ljudi
__________________
Sve informacije za put u Tajland
http://thaimer.net/
https://www.facebook.com/thaimerr
ajvan is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2018., 15:33   #130
Quote:
ajvan kaže: Pogledaj post
pa nije baš da je Lone mirno i bez ljudi Svaki dan sam preko puta i uvijek se čuje muzika i vide se ljudi. Nije da je neka mega gužva, ali ima ljudi
ok...nek ima ljudi...nisam ni mislila da će nas na rovinjskoj plaži u sezoni bit troje...ali bitno mi je da ko čovjek stavim ručnik a ne da moram šnjifati nečije noge i da svoje ne mogu ispružiti od gužve.
pošto veliš da si prekoputa (gdje je to?)...onda molim odgovore i na ostala pitanja koje sam postavila. hvala!
zgode3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2018., 21:14   #131
Quote:
zgode3 kaže: Pogledaj post
ok...nek ima ljudi...nisam ni mislila da će nas na rovinjskoj plaži u sezoni bit troje...ali bitno mi je da ko čovjek stavim ručnik a ne da moram šnjifati nečije noge i da svoje ne mogu ispružiti od gužve.
pošto veliš da si prekoputa (gdje je to?)...onda molim odgovore i na ostala pitanja koje sam postavila. hvala!
ne kupam se tamo, pa ne znam baš je sljunčana plaža u moru niti kakva je voda. no generalno je bistra bilo gdje tamo. Jedino je prolem što odmah pokraj rade ACI Marinu te je more zbog toga znalo biti muljavo prošlo ljeto. Tad su radili na kopanju dna jer moraju marinu napraviti dublju za vece brodove, pa je voda bila takve nekakva smeđkasta. Dal je to dosezalo i to Lone uvale nisam siguran. Do nas nije, a mi smo ti na ovdje
https://goo.gl/maps/1CXbnHCe7Cq

okreni za 180 i vidjeti ces uvalu lone desno od lukobrana gdje su jedrilice
__________________
Sve informacije za put u Tajland
http://thaimer.net/
https://www.facebook.com/thaimerr
ajvan is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2018., 15:41   #132
Kako je u Srimi? Jel gužva ili se može disati?
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2018., 08:51   #133
Gužva je! Meni je Srima male Vodice. Lijepa je i volim je, ali ne
VK Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2018., 13:04   #134
A svejedno, gotovo. Srećom pa idemo nakon 15.8., valjda bude ok
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2018., 16:06   #135
Quote:
miss-rebel kaže: Pogledaj post
Tražim li nemoguće? Neko mjesto, može i otok, ali da ima osnovno, a to je bar jedan dućan, birc ili restoran blizu, ali da ima plaža koja nije pješćana nego šljunčana. Tj. Da nije plitka skroz plaža, to mi je bitno. A još bitnije da ima hlada.

Ima li toga negdje još osim na Makarskoj. Jer moj ne želi ići više tamo, jer smo bili već 8 puta, on bi na neki otok. Kajgod.

A gdje ovo sve ima u Makarskoj? Iskren da budem Makarska je infrastrukturni kolaps pogotovo u sezoni. Nema cak niti dovoljno plaze za domace a gdje jos goste. I ako se racuna da ce ove godine biti nesto manje gostiju nego u zadnje tri godine opet je tamo opci kaos. Da tamo ima mirnih plaza i sl. tesko da zamislim. Ovo jedino mozs postici van sezone. Na otocima oko Zadra, primjerice Ugljan, Pasman, Pag, Dugi otok moze isto u drugoj polovini kolovoza ili cak ranije.
Ambientt is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2018., 16:35   #136
Quote:
Ambientt kaže: Pogledaj post
A gdje ovo sve ima u Makarskoj? Iskren da budem Makarska je infrastrukturni kolaps pogotovo u sezoni. Nema cak niti dovoljno plaze za domace a gdje jos goste. I ako se racuna da ce ove godine biti nesto manje gostiju nego u zadnje tri godine opet je tamo opci kaos. Da tamo ima mirnih plaza i sl. tesko da zamislim. Ovo jedino mozs postici van sezone. Na otocima oko Zadra, primjerice Ugljan, Pasman, Pag, Dugi otok moze isto u drugoj polovini kolovoza ili cak ranije.
Normalno da ima. To što bi svi u centar kod žute kuće na plažu je druga stvar. Nikome se neda prošetat dalje. Čak rentat biciklu ili jednostavno prošetat ako ste već kao gosti po cijeli dan na plaži. Ja shvaćam ako je nekome teško par kilometara prošetat (zavisi gdje su odsjeli) ali onda treba bolje birat lokaciju apartmana.

Makarska ima plaža prema istoku (Osejava, Nugal i onda Tučepi) i prema zapadu do Krvavice.

Ako ništa od ovoga ne paše onda imaju mala mista duž Makarske rivijere sa super plažama i bez gužvi. Uvik se može odsjesti npr u Podgori a navečer izać u izlazak u Makarskoj ili jednostavno ostat u Podgori. Bezeveze sam izabra Podgoru, naginjem uvik prema Brelima ipak.
__________________
Jsi2i2828eudhxbdbjsjwjwnwn2b2bjwiwiwj
Gilmour is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2018., 17:16   #137
postoji li negdje plaža koja ima hladovinu a da je šljunčana ili pješčana a da je more bistro sa pješčanim dnom?
jel ima negdje takva plaža u potezu od istre do šibenika a da nisu otoci.
zgode3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2018., 22:01   #138













punti is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2018., 17:16   #139
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Ambientt, sumnjam da si prosao cijelu obalu. Ima, to ti velim sa 100% sigurnoscu. Ako ja ne poznajem hrv obalu (i jos par forumasa), ne poznaje je onda nitko.

Bio sam na nekoliko mjesta. Sad ne obracam previse paznje na jezeve, jer uvjek imam kupace teniske ali i kad ulazim u more ulazim da plivam a ne hodam u picaku.

Gdje sam sve bio. Da pocnem od juga.

Molunat: Nema guzve, nema nicega, male plaza, vecinom s stjene treba do vode.
Cavtat: Guzva, stjene, skroz bezveze. Ovdje bi cak rekao da Photoshop radi svoj posao najbolje.
Plat: Mala plaza, zna biti guzve, algi, Photoshop radi svoje. Rekao bi da je kao neko slijepo crijevo destinacija.


"Bosansko / istocna Europa" more.
Gradac: najuze plaze sto sam igdje vidio koiko od kanta plocnika se pruzis to je plaza. Jos malo pa na cesti ce se sunacti. O drugim stvarima da ne pricam. Prenatrpano. Cojek na covjeku.
Tucepi: Solidna palza ali bez hlada. Guzva.
Makarska: Covjek na covjeku. Ima plaza s hladom ali sam bio svjedok tucama zbog mjesta i sl. Vikendom kolaps istema kako na cestama tako na plazi. Roj pcela je nista.
Brela: Fina plaza ali prenatrpana pogotovo vikendom.

Primosten: poprilicno velike plaze, ima mjesta, guzva osrednja, jedina negativa Poljaci. Bar zadnji put kad sam bio u posjeti poznaniku od roditelja. Previse se opijaju.
Vodice: Betonizacija. Buka i galama. Guzva.

Murter otok:
Murter: ona fol hiper plaza, photoshop takodje radi svoje. Covjek na covjeku. Zemlja plaza pretezno a okol stijene. Guzva uzasna.
Betina: Mala plaza, nema hlada, nema algi, nista posebno.
Ostatak otoka pretezno stjene ili zemljane plaze.

Biograd na Moru: fine plaze koliko toliko ali guzva uzasna.
Sukosan: sve sto moze biti bezveze je tu. Plaza je nikakva, algi itd.

Otok Vir:
Vir: uzas na prvi pogled.

Crikvenica: plaze bez hvlada pretezno. Zna biti guzve. Nista posebno.
Rabac: par finih palza ali male. Zna biti guzva. Ostatak stijena na stijeni.
Koromacno: zaluto jednom, nema nista, mala plaza 10 s 10 metara, stjene, i neka fabrika skroz uz more - bog zna sto ispusta u isto.
Medulin: pretezno zemljanje plaze, algi brdo, plicak mozes 1km od obale hodati. Guzva velika, pretezno zbog kampista.
Premantura: pretezno stijene
Porec: dosta betonskih plaza, nesto malo klasicnih plaza, ima algi, cak malo i mizerno za sto se prodaje. Grad kao grad izgleda na svoj nacin uljudan.

Otok Losinj uklj. i mali Losinj te otok Cres:
Martinscica/Miholascica: klasicne plaze bez hlada, nako skroz monotono nekako djelovalo.
Osor: Skroz bezveze - nebi zelio da budem direktan.
Nerezine: takodje skroz bezveze.
Mali Losinj: gradic kao gradis lijep. Plaze nema da ga naopako orenes. Vecinom stijene ili beton. Jako malo je klasicne plaze.
Cikat: katastrofa.

Dugi otok:
Dugi Otok u globalu pretezno beton, stijene ili zemlja. Malo je klasicnih plaza. I vecina nema nikakvu hladovinu. Cak sto vise vecinom su odsjecene od nekog normalnijeg pristupa. Na nekim jestima kao Veli Rat cak i more zna biti uz obalu mutno.

Otok Vis.
Vis u globalu. Nista posebno ali zbog izolacije i daljine nema guzve. Ima nesto malo plaza ali nema hlada kod vecine. Inace isto stjene i sl. na drugim mjestima.

Otok Hvar.
Hvar, za svoju popularnost i nema neke plaze. Sve izgleda mizenrije od npr. makarske rivijere a znatno je skuplje. Ne kuzim u cemu je stos gledajuci s aspekta sto se nudi. Jedino ako je lavanda toliko hit. Vecina plaza su stjene a ono malo sto ima svaki gradic je nista posebno. Vecina cak i bez hlada itd.

Otok Korcula.
Vela Luka: orhidea betonizacije, ima ona jedna u skopu nekog hotela, bara jos malo pa ce i lezalje pluvati morem. Ostalo male plaze ili stjene. Kod nekih pristup konj da slomi nogu. To vise nije ni sitni sljunjak vec kamenja ne dao Bog za narodne pobune, masovnih strajkova, za izvoza na francusko trziste.
Prizba. Beton, zemlja, stijene. I imao sam osjecaja da more ne moze biti 5 minuta mirno.
Lumbarda: pretezno zemlja a ne sljunak. Inace ima nesto velike plaze ali nigdje hlada. Prednost pa i nije neka guzva.


Sve je na osnovu licnog dojma. Te uzmam sebi za pravo da cinjenice u 2018 se mogu razlikovadti, kako su mozda se izmjenile na ovim navedenim destinacijama na bolje ili cak gore.
Ambientt is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2018., 17:26   #140
Quote:
Gilmour kaže: Pogledaj post
Normalno da ima. To što bi svi u centar kod žute kuće na plažu je druga stvar. Nikome se neda prošetat dalje. Čak rentat biciklu ili jednostavno prošetat ako ste već kao gosti po cijeli dan na plaži. Ja shvaćam ako je nekome teško par kilometara prošetat (zavisi gdje su odsjeli) ali onda treba bolje birat lokaciju apartmana.

Makarska ima plaža prema istoku (Osejava, Nugal i onda Tučepi) i prema zapadu do Krvavice.

Ako ništa od ovoga ne paše onda imaju mala mista duž Makarske rivijere sa super plažama i bez gužvi. Uvik se može odsjesti npr u Podgori a navečer izać u izlazak u Makarskoj ili jednostavno ostat u Podgori. Bezeveze sam izabra Podgoru, naginjem uvik prema Brelima ipak.
Makarska ima plaza prema istoku? Pa prema Tucepima ima parvo da se nahodas. Da ne pricam o zapadu tamo od zanjeg dijela gdje je ko onaj neki sombrero kafic na plazi dalje imas da se pravo nahodas. Mi ovdje govorimo da gost treba da hoda 1h da dodje do neke mirnije plaze. Sva ta mala mjesta u okolici su pernatprana. Iskreno da bi od makarske otisao na neku plazu bez guzve trebas pod noge se uputiti da hocs dobar sat vremena. Cak dole prema Tucepima da ides i magisralom
Ambientt is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:02.